Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2013., 14:37   #81
pa ima i samopouzdanih ponešto ratobornih nepromiskuitetnih Božica i zašto bi jaka Božica/arhetipska žena automatski bila percipirana kao kučka?
__________________
"The best way to realise your dreams is to wake up."
shalimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 14:52   #82
Quote:
shalimar kaže: Pogledaj post
pa ima i samopouzdanih ponešto ratobornih nepromiskuitetnih Božica i zašto bi jaka Božica/arhetipska žena automatski bila percipirana kao kučka?
Ma ne, to zanemari. To sam rekla više u naletu ljutnje. Opet ponavljam, ako netko želi sebe oblikovati prema nekoj jakoj božici, samo naprijed. Ali Božica ima i druge forme kao što je Marija. I onda me ljuti kad nju svaki put ocrne, a to je isto validni oblik kao i svaki drugi. Meni definitivno više odgovara Marija i ako ja nastojim npr. biti reprezentacija nje tu na zemlji, šta tu meni tko onda od ostalih na Stazi ima prigovarati. Ja pustim druge da se mrče okolo i ne sudim, pa onda neka oni puste i mene ako ja više volim izolaciju i mir. :
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 15:04   #83
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Oni nikako da shvate da u poniznosti i je sloboda. Šta tu djevicu Mariju stalno peru? Ide mi više na živce to da žene moraju biti samopuzdane promiskuitetne kučke. Ja sam isto u početku bila zadivljena tim jakim božicama dok nisam shvatila ljepotu u čistoći i poniznosti Marije.
upravo tako, Lilyrose
ne vidi se ljepota i zapravo, smisao poniznosti kao vrline na duhovnom putu. ne znam, pred nekim stvarima u životu ne mogu osjećati ništa osim poniznosti, želje da samu sebe stavim u 10-seti plan, jer vidim da ima stvari, pojavnosti koje su u nekom trenutku važnije od mojih vlastitih želja i potreba. ono, dala bih samu sebe za nešto, nekog ili u ime nekog cilja, a da pri tome ne izgubim ništa značajno.
malo sam razočarana tim plošnim shvaćanjem i stereotipima koji se pojavljuju u knjizi. a gotovo u svemu što odbacuju od drugih religija (jahvea, krista, novog zavjeta, crkve...) i kako to objašnjavaju, pokazuju svoje neznanje, ne samo u tim tuđim stvarima, nego i onome što žele od svojeg duhovnog puta objasniti.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 15:29   #84
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Ma ne, to zanemari. To sam rekla više u naletu ljutnje. Opet ponavljam, ako netko želi sebe oblikovati prema nekoj jakoj božici, samo naprijed. Ali Božica ima i druge forme kao što je Marija. I onda me ljuti kad nju svaki put ocrne, a to je isto validni oblik kao i svaki drugi. Meni definitivno više odgovara Marija i ako ja nastojim npr. biti reprezentacija nje tu na zemlji, šta tu meni tko onda od ostalih na Stazi ima prigovarati. Ja pustim druge da se mrče okolo i ne sudim, pa onda neka oni puste i mene ako ja više volim izolaciju i mir. :
rušiš im koncept ženske seksualnosti (tog svetog čina i izraza ženske slobode), uzimajući jedan tako aseksualan lik gospe marije
izolacija i mir? miriši na asketizam, a to je tako daleko od životnih radosti (ovaj užitaka )..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 16:33   #85
Eto koliko smo svi indoktrinirani kršćanstvom a da toga nismo ni svjesni. Uoće mi ne pada na pamet da jaku Božicu poistovjećujem sa promiskuitetom niti da mi Marija bude bilo kakav uzor (kada bi svi bili djevci/djevice ne bi bilo ljudi )

Sve su to ekstremi koji priozlaze jedan iz drugoga....godinama potisnuta ženska seksualnost može poprimiti svakave oblike.

Kršćanski nauk je u svim porama našeg društva. A niti ja nisam imun na njega.

Evo jedan banalan primjer, bilo bi mi neugodno i sram da sada odem gol protrčati gradom. Ali zašto? Što je tako loše u golotinji?
E to su tisuće godina kršćanskog nauka kojim smo svakodnevno zadojeni.
I ne samo to, nego su nam i zakoni takvi pa bi takvog golaća odmah zakonski kaznili. .....koji je to apsurd, kazniti čovjeka koji se šeta bez odjeće jer vrijeđa javni moral i mir.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 17:29   #86
jest, kršaćanstvo nas je prilično upililo... ima svetih ljudi "nebom odjevenih" iliti golih...u jednom dokumentarcu kad je bila ona strka oko DaVincijevog koda rekli su i da je Marija Magdalena u Francuskoj kasnije odbacila odjeću i živjela u spilji do smrti. E da bi danas to pokušala odmah bi ju strpali u ćuzu. da ne spominjem da se neki neseksualni vještičji rituali isto rade goli jer je to jednostavno najprirodnije.

A ima Božica jakih da tako kažem u različitom smislu, mislim svaki izraz Božanskog je izraz neke snage, bila to poniznost, milost ili skraćivanje demona za glavu. Uostalom ima prikaza i gdje Marija stoji na Zmaju. Znači predstavlja snagu koja će ga pobijediti, ne nužno mačem ili sjekirom...Majka Marija je za mene izraz Božanske milosti u stvari-satwičkog aspekta Shakti. Ja sam samo više rajastičke naravi, ali su mi Božice monogamne...i ponekad krvoločne, za dobru stvar, naravno.

i da, na djevicama svjet ne ostaje (mislim smrtnim)
__________________
"The best way to realise your dreams is to wake up."
shalimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 18:22   #87
Ma sta napadoste krscanstvo tolko Nisam primjetio da je drustveno-moralno stanje, konzervativno-liberalni sukobi itd ista drugacije u hinduskim, budistickim ili animistickim krajevima. Svi imaju svoje subjektivne eticke univerzalije i tabue, nesto sto se smije i nesmije u javnosti, prihvatljive i neprihvatljive oblike i objekte stovanja.... sto je to tocno krscanstvo bitno drugacije napravilo?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 18:58   #88
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
... sto je to tocno krscanstvo bitno drugacije
napravilo?
Pa ništa. nsiam kritizirao kršćanstvo već prikazao kako višestoljetno prisustvo bilo koje religije neminovno ulazi u sve sfere društva bez obzira koliko se to društvo hvali kao sekularno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 21:23   #89
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Eto koliko smo svi indoktrinirani kršćanstvom a da toga nismo ni svjesni. Uoće mi ne pada na pamet da jaku Božicu poistovjećujem sa promiskuitetom niti da mi Marija bude bilo kakav uzor (kada bi svi bili djevci/djevice ne bi bilo ljudi )

Sve su to ekstremi koji priozlaze jedan iz drugoga....godinama potisnuta ženska seksualnost može poprimiti svakave oblike.

Kršćanski nauk je u svim porama našeg društva. A niti ja nisam imun na njega.

Evo jedan banalan primjer, bilo bi mi neugodno i sram da sada odem gol protrčati gradom. Ali zašto? Što je tako loše u golotinji?
E to su tisuće godina kršćanskog nauka kojim smo svakodnevno zadojeni.
I ne samo to, nego su nam i zakoni takvi pa bi takvog golaća odmah zakonski kaznili. .....koji je to apsurd, kazniti čovjeka koji se šeta bez odjeće jer vrijeđa javni moral i mir.
O slazem se ja s ovim, nema tu sto. Samo ja nisam bila taknuta nikakvim religijama kao dijete...uvijek sam bila takva...u obitelji su me neki zvali mali buddha iako ja pojma nisam imala sto to znaci. Tako da meni krscanstvo nije ispralo mozak. Za razliku od maybelline reklame, ja sam actually rodjena s tim
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:06   #90
Tražila sam jučer drugi dio "Paganizma"-"Magija i vještičarenje" i nema ga još ni na kisoku niti u Tisak multimedija knjižari. Da li je to uopće izašlo?
__________________
"The best way to realise your dreams is to wake up."
shalimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 01:04   #91
Uspjela naći informaciju u 2.dijelu, tako da ako nekog zanima-"Knjige ćete moći kupiti u knjižarama, a ne na kioscima kako je prije najavljeno! 2. knjiga “MAGIJA I VJEŠTIČARSTVO” izlazi 1.12., a 3. knjiga “OBREDI I SIMBOLI” 15.12. U prodaji u svim boljim knjižarama!".
__________________
"The best way to realise your dreams is to wake up."
shalimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 11:04   #92
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo jedan banalan primjer, bilo bi mi neugodno i sram da sada odem gol protrčati gradom. Ali zašto? Što je tako loše u golotinji?
E to su tisuće godina kršćanskog nauka kojim smo svakodnevno zadojeni.
Nisu baš tisuće godina, u kraćem roku su postigli ono kaj ti tvrdiš.

Evo banalan protuprimjer što je loše u golotinji i tvojoj ideji:
Zamisli probudiš se ujutro, vani prekrasan dan. Ptice cvrkuću, sunce sja i onda zagledaš golu babu na kotačima od 90 godina.
__________________
You don't stand a single chance to win, unless you fight.
blindirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 12:47   #93
Nasmijao bih se i nastavio gledati sunce koje sija. A babu neka nastavi gledati deda
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 12:41   #94
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nasmijao bih se i nastavio gledati sunce koje sija. A babu neka nastavi gledati deda
Oblak prekrije sunce, baba zagleda usijanog ljepotana (tebe) i odluči pokrenut dialog. Tvoja sljedeća reakcija je?
__________________
You don't stand a single chance to win, unless you fight.
blindirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 12:52   #95
Quote:
blindirani kaže: Pogledaj post
Oblak prekrije sunce, baba zagleda usijanog ljepotana (tebe) i odluči pokrenut dialog. Tvoja sljedeća reakcija je?
Zavisi o čemu se priča i nakon toga prebaciti zadnjih par postova na LJES pošto nemaju nikakve veze sa ovom temom.

Ako nekome nije lijepo staro žensko tijelo onda je to stvar estetike i osobnog doživljaja osobe.

Išla gradom mlađa gola djevojka ili stara gola žena opet slijedi kaznia jer zakona ima korjene u kršćanskom moralu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 18:18   #96
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zavisi o čemu se priča i nakon toga prebaciti zadnjih par postova na LJES pošto nemaju nikakve veze sa ovom temom.

Ako nekome nije lijepo staro žensko tijelo onda je to stvar estetike i osobnog doživljaja osobe.

Išla gradom mlađa gola djevojka ili stara gola žena opet slijedi kaznia jer zakona ima korjene u kršćanskom moralu.
Ti is prvi skrenuo sa teme sa svojim banalnim primjerom -> https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...7&postcount=85

Svejedno mislim da nemožeš kriviti isključivo kršćanstvo za postavljanje takvih pravila.
__________________
You don't stand a single chance to win, unless you fight.
blindirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 08:07   #97
Quote:
blindirani kaže: Pogledaj post
Ti is prvi skrenuo sa teme sa svojim banalnim primjerom -> https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...7&postcount=85

Svejedno mislim da nemožeš kriviti isključivo kršćanstvo za postavljanje takvih pravila.
Zašto je to banalan primjer? Javna golotinja nije zakonom dopuštena. Po meni to je zbog utjecaja kršćanstva. Imaš li ti neko drugo mišljenje zašto je to tako?

Nije stvar u tome da li je netko kriv već samo prepoznavanje utjecaja religijskog morala na zakone. Nema veze radi li se o kršćanstv u ili o nekoj drugoj religiji.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 15:28   #98
No medjutim, ako su ti zekoni vrlo slicni u razvijenim urbanim (dakle ne plemenskim tropskim) kulturama bez obzira na religiju mogli bi spekulirati da su i njihovi zakoni posljedica, a ne uzrok.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 02:24   #99
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zašto je to banalan primjer?
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo jedan banalan primjer, bilo bi mi neugodno i sram da sada odem gol protrčati gradom. Ali zašto? Što je tako loše u golotinji?
Proturječiš samom sebi?

OT: Neznam da izlazi nova knjiga
Quote:
sizif100 kaže: Pogledaj post
"Paganizam u teoriji i praksi"
niti ju ne mislim čitat.

"Scratch the Christian and you find the pagan - spoiled." Israel Zangwill
__________________
You don't stand a single chance to win, unless you fight.
blindirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 02:28   #100
Quote:
blindirani kaže: Pogledaj post
Proturječiš samom sebi?
Kontekst dijete drago, kontest....

Ali vidim da je tvoj zadatak na ovoj temi analiziranje mojih rečenica jer nemaš namjeru pročitati knjigu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.