Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2014., 22:36   #21
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Možda se ne radi o višem/nižem Ja već o sadašnjem/budućem Ja.

Ako smo svi duhovna bića kojima je ova inkarnacija samo škola za stjecanje iskustva i za duhovni rast onda je moguće da ćemo u nekoj daljoj budućnosti biti dovoljno razvijeni da možemo manipulirati sa samim sobom
na nekoj zamišljenoj vremenskoj crti koja opisuje naš napredak.

To bi značilo da se ne obraćamo anđelima,demonima,bogovima i sl već se obraćamo samima sebi. A tko je mjerodavniji što nam treba u nekom trenutku duhovnog razvoja od nas samih koji smo takav razvoj prošli do kraja

Valjda sam bio jasan
lako moguce,...ionako su anđeli, demoni ili bogovi samo stvar naše percepcije..tj epifenomeni....tko ce ga znati, zato dok ne dođemo do istine, nije na odmet sva vrata ostaviti otvorena
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 23:49   #22
Ma sve je to iluzija.






Al` da boli, kad se cekicem udaris po prstu, boli.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 11:49   #23
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mislim da ne igra ulogu jer se radi o sustinskom nepostojanju neke vjecne "temeljne tocke", ne o tome da ne postoji prolazna osobnost pa i u svojim mogucim razlicitim aspektima i "razinama": Naravno svi koncepti su samo koncepti...

Budusticki koncept svijeta se fino slaze sa bioloskim i psiholoskim redukcionizmom, no s druge strane ima problema sa filozofijom i fizikom
Na to sam mislio. Hvala na preciziranju.

Nema "temeljne točke" niti "kartezijanskog teatra", duha u mašini. Barem ne na klasično zamišljan način. Postoji samo dinamična promjena, a u tom kontekstu, koncepti poput višeg ili nižeg jastva nemaju težinu. Dualisti vole tako razmišljati, ali to je samo subjektivni osjećaj da su oni nešto drugo od svoje baze, tj. da na neki način prethode svojoj bazi ili tijelu.

Ali kao što voliš, koncepti su samo pokušaji da se pojednostavni nešto što je ionako samo po sebi kompleksno i dinamično.

Što kažeš za fiziku i filozofiju?
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 11:52   #24
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ma sve je to iluzija.

Al` da boli, kad se cekicem udaris po prstu, boli.
Objektivno postojeća iluzija ili ne, i dalje se držimo za osjećaj identiteta, ne možemo drugačije, tako nam diktira mozak. Možemo samo smanjiti identifikacije i vezivanja.

Ja sam nekad vjerovao u "više ja" i ideju da je moj trenutni identitet iluzija nekog kozmičkog uma. Ali i dalje sam imao problema sa namještajem koji mi je pao na nogu.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.