Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2014., 21:02   #1
Bojati se muslimanki?

za početak, da se odmah ispričam jer nipošto ne želim vrijeđati ljude po osnovi vjere niti mi je takvo što ikad palo na pamet, ali ne znam kako da drugačije stavim naslov a da što bolje dočara pitanje koje me zanima.
Uglavnom, dotakla sam se neke teme s frendom prije cca tjedan dana i eto došla na ideju da otvorim temu na forumu da čujem mišljenja još ljudi.

naime, manje-više svima nam je poznato da su posebno žene muslimanke "poznate" po tome što se razumiju u magiju - u nekim krajevima u Bosni to je čak prenošeno s koljena na koljeno, maltene nekima i obiteljski biznis/stil života.
Poznajete li koga tko se druži i dosta je vezan za muslimanke , a da mu je život u najmanju ruku čudan i da mu skoro nigdje ne ide , u nijednom području??? ja mislim da to nije slučajnost, pogotovo ako traje duže vrijeme. Mislim da su ti ljudi opčinjeni ovim "prijateljicama muslimankama" koje su ih u stanju na razne načine učiniti ovisnima o sebi.
Isto tako, vjerujem da čovjek može svašta pretrpjeti ako se muslimankama suprotstavi.
Teško je prepoznati da se netko baš sad magijom bavi jer oni su obično jako društveni, umiljati, vole ti "tepati", "sve bi za tebe napravili"- naravno, samo da se ne makneš od njih i sl.

jednostavno, je li istina i znate li koju ženu muslimanku da sumnjate ili znate da se bavi magijom i kako to djeluje??
Trance Girl87 is offline  
Old 14.11.2014., 21:45   #2
Mislim da su to gluposti.
Isto kao i Ciganke, i njih neki gledaju sa prijezirom drugi pak sa divljenjem jer su eto oni "odabrani" ljudi koji se opasno dobro kuze u sve moguce vrste magija i nista im nije nemoguce.
Mos' mislit'.
Da se tu radi o stvarno nekakvim skrivenim i jako mocnim znanjima koje se prenose generacijama doticne nikako ne bi zivjele u bijedi te krale i varale gdje god stignu (tu govorim za Rome, nazalost).
Inace, imala sam nekoliko prijateljica muslimanki i nisam primijetila da mi se zivot nesto jako promijenio, bilo pozitivno bilo negativno.
sladana5 is offline  
Old 14.11.2014., 21:58   #3
i ja volim vjerovati da je tako. Uostalom, pročitala sam jedan članak na netu koji govori o ženi koja se bavila crnom magijom tako što je zapravo "pomagala" ljudima koji žele nauditi nekome pa im davala savjete kako da postignu to što žele. Unutar 3 godine umrli joj muž i kćer. I još niz sranja se izdešavao. Veli da je to radi toga i sad se iskreno i duboko kaje, te čak i moli za sve kojima je naudila (prešla je na pravoslavnu vjeru).
Dakle, sve da se netko od muslimanki, ciganki ili bilo koga i bavi time - nema šanse da im se neće negdje vratiti. Gatanje i čaranje je strogo zabranjeno i krši Božju zapovijed i po Kuranu i po Bibliji.


Uostalom, vjerujem u ono što bi na ovu temu vjerojatno rekli svi svećenici: čovjeku koji živi sakramentalni život (redovita molitva, misa, ispovijed, sv.pričest , a ako se može i post) nikakvi vragovi ni čaranja ne mogu apsolutno ništa! Vrag je 666, ali Bog je 777 ! I tako je
Trance Girl87 is offline  
Old 14.11.2014., 23:24   #4
Ma daj molim te...koja tema..
Katayama is offline  
Old 15.11.2014., 10:22   #5
Samo vlaska magija se pika. Svi ostali u okolini kradu pare ovcama.
OneHitWonder is offline  
Old 15.11.2014., 11:51   #6
Snaga magije ovisi o samoj osobi koja je radi i koliko je istrenirana i o mentalnim i psihičkim predispozicijama iste.

Nema nikakve veze koje je vjere, narodnosti ili rase. Prema toj teoriji bi se svi trebali bojati ljudi sa Haitija, Kube, Brazila....zato jer je, eto, tamo jaka voodo praksa...??????
Katayama is offline  
Old 15.11.2014., 17:11   #7
Jedno najjednostavnije rjesenje i dogovor...

ni ciganke ni muslimanke nebudu nikome bezveze iske raditi zlo ako se stvarno bave magijom...

Tvoji strahovi i predrasude prema njima na tebe privlace sve negativne stvari...jar naravno strahu vise vjerujes nego necem dobrom...
zato se i sva praznovjerja ostvaruju...onome ko je praznovjeran... a sve je uzrok straha
Akujiki is offline  
Old 16.11.2014., 01:49   #8
Pa Islam se nadovezuje na Hriscanstvo,i Kur-an u velikoj mjeri sadrzi dijelove Staroga i Novoga Zvijeta,pa je logicno da sve monoteisticke vjere zabranjuju da se neko bavi takvim stvarima,a sve su nastale kao plagijat,i kopija ranijih paganskih obozavanja Sunca,pa su prosirene u jednom istorisjkom momentu,kada je monarsima "religija" dobro dosla kao vid manipulacije masama,da bi ostvarili politicku kontrolu,sto je i danas slucaj na planeti.
Kakav Vrag i 666,to su price za malu djecu.
Facies is offline  
Old 18.11.2014., 16:44   #9
tema je rasistička mislim da je treba zatvoriti.

Neprimjereno je jedan svjetonazor dovoditi u vezu sa praznovjerjem ili se jednom određenom rasom kako se to želi ovom temom nametnuti i natuknuti
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 18.11.2014., 18:31   #10
Zatvoreno
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.