Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 15:05   #61
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Neznam sta ti to znaci,al evo da i ja stavim nesto
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 15:20   #62
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
za Kezelea je dovoljno procitati sto pise. To nije proizvod puknutog uma jer puknuti um fantazira, ne aranzira lazi koje nemaju nikakve osnove uz minimalo poznavanje materije u sistema za izvlacenje novaca, to je proracunato.
Pa Kezele bas totalno fantazira,recimo on je uvjeren da je u oblacima vidio cijelog Ganesha (Boga slona koji putuje izmedu paralelnih svjetova),sto nije nista cudno jer je mnogo ljudi vidjelo Ganesha ili barem samo surlu,noge ili nesto slicno. O tome je i Osho pisao,rekao je da skoro svi mogu vidjeti u oblacima oblik tog slona jer je Gita u kojoj se opisuje taj slon namjerno tako napisana da bi odgovarala vecini ljudi koji ju procitaju.

Evo link na to http://www.youtube.com/watch?v=vMPGdLyHlf4

Dalje Kezele je uvjeren da ce 2012 godine zapoceti razdvajanje svjetova u dvije dimenzije ili bolje receno dvije stvarnosti,ima i na to link kada je bio u Zg-u,meni on jednostavno izgleda jako uvjeren u to sto prica i pise,a evo vam link pa pogledajte http://www.youtube.com/watch?v=cyjEzg9_klA

Neznam bas dali bi netko tko je svjesni sarlatan dopustio da ga se snima i da mu postavljaju ljudi pitanja o temi koja je za njega totalna laz.
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:14   #63
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
Neznam bas dali bi netko tko je svjesni sarlatan dopustio da ga se snima i da mu postavljaju ljudi pitanja o temi koja je za njega totalna laz.
People lie...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:44   #64
People lie,but you must try,to seak a truth until you die!
Uhvatio me pjesnicki zanos,jupiii!
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:20   #65
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
People lie,but you must try,to seak a truth until you die!
Uhvatio me pjesnicki zanos,jupiii!
Samo sta je "istina", ne valja pretjerivati, puno je istina i tu su. No medjutinzi, ako nekog veseli proglasavati stogod uberistinom, a zasto ne
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:58   #66
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
Pa Kezele bas totalno fantazira,recimo on je uvjeren da je u oblacima vidio cijelog Ganesha (Boga slona koji putuje izmedu paralelnih svjetova),sto nije nista cudno jer je mnogo ljudi vidjelo Ganesha ili barem samo surlu,noge ili nesto slicno. O tome je i Osho pisao,rekao je da skoro svi mogu vidjeti u oblacima oblik tog slona jer je Gita u kojoj se opisuje taj slon namjerno tako napisana da bi odgovarala vecini ljudi koji ju procitaju.

Evo link na to http://www.youtube.com/watch?v=vMPGdLyHlf4

Dalje Kezele je uvjeren da ce 2012 godine zapoceti razdvajanje svjetova u dvije dimenzije ili bolje receno dvije stvarnosti,ima i na to link kada je bio u Zg-u,meni on jednostavno izgleda jako uvjeren u to sto prica i pise,a evo vam link pa pogledajte http://www.youtube.com/watch?v=cyjEzg9_klA

Neznam bas dali bi netko tko je svjesni sarlatan dopustio da ga se snima i da mu postavljaju ljudi pitanja o temi koja je za njega totalna laz.
ma sto je to prema ovom zadnjem "otkrivanju" utopijske neolitske civilizacije na nasim prostorima i smisljanju neolitskih duhovnih plesova radi ozivljavanja tih enerđija il sto vec

nikad nije bilo problem ljudima lagat kad je lova, utjecaj, interes ili sto vec bilu u pitanju,.... a onda uvijek nadjemo zanimljive racionalizacije da sami sebi opravdamo stvari i uvjerimo se da u stvari i nismo lagali i tako...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:25   #67
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
Pa Kezele bas totalno fantazira,recimo on je uvjeren da je u oblacima vidio cijelog Ganesha (Boga slona koji putuje izmedu paralelnih svjetova),sto nije nista cudno jer je mnogo ljudi vidjelo Ganesha ili barem samo surlu,noge ili nesto slicno. O tome je i Osho pisao,rekao je da skoro svi mogu vidjeti u oblacima oblik tog slona jer je Gita u kojoj se opisuje taj slon namjerno tako napisana da bi odgovarala vecini ljudi koji ju procitaju.

Evo link na to http://www.youtube.com/watch?v=vMPGdLyHlf4

Dalje Kezele je uvjeren da ce 2012 godine zapoceti razdvajanje svjetova u dvije dimenzije ili bolje receno dvije stvarnosti,ima i na to link kada je bio u Zg-u,meni on jednostavno izgleda jako uvjeren u to sto prica i pise,a evo vam link pa pogledajte http://www.youtube.com/watch?v=cyjEzg9_klA

Neznam bas dali bi netko tko je svjesni sarlatan dopustio da ga se snima i da mu postavljaju ljudi pitanja o temi koja je za njega totalna laz.
Ja sam knjigu Razdvajanje svjetova pročitao 2/3, na velike muke. Neke stvari piše dobro, a neke su mu stvari bajke za odrasle. Ako on u to vjeruje, neka vjeruje. Ja ću vjerovati u ono što vidim i što je dokazano istinito, a ne rekla-kazala.
Šteta da nisi upoznao Franju Milićevića od Komaje.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:31   #68
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja ću vjerovati u ono što vidim i što je dokazano istinito, a ne rekla-kazala.
Slažemo se. Duhovan se može biti i bez vjerovanja u pričice i bajkice.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:01   #69
Vjeruj onome sto osjecas,to ce te najdalje odvesti! Naravno ovisno koliko visoko zelis poletiti,nece mali orao (iako on jeste ORAO) odmah skocit s litice,prvo malo treba vjezbat krilca...
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:07   #70
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
Vjeruj onome sto osjecas,to ce te najdalje odvesti!
To će te odvesti:
a) u ludnicu
b) u zatvor
c) na groblje.
Najdalje, doista...
Dominicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:21   #71
Haha,ne vjeruj osjecajima i zavrsit ces na mnogim mjestima samo ne na onom mjestu gdje doista trebas biti. A je li ovo ponudeno da biras izmedu a,b i c ili moras sve proci od a do c tim redom? Moze jocker pola pola?

edit- pod a neces uz dobro vodstvo
- pod b neces uz dobar odgoj i moralne vrijednosti i naravno s dobrim namjerama
- pod c,e to ces ipak kad tad morati
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!

Zadnje uređivanje Padawan : 10.01.2012. at 22:27.
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 03:45   #72
Tomislav Budak iz Zg-a radi intenziv u blizini Karlovca dva put godisnje ako se ne varam
Bestjelesan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 02:36   #73
Quote:
Bestjelesan kaže: Pogledaj post
Tomislav Budak iz Zg-a radi intenziv u blizini Karlovca dva put godisnje ako se ne varam
Hvala na informaciji.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:59   #74
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji.
A sta je inteziv ko ce mi objasniti? I kad bude u toku godine kak da znam?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 00:52   #75
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
A sta je inteziv ko ce mi objasniti? I kad bude u toku godine kak da znam?
Sjedite jedan nasuprod drugoga i ti si sat vremena pasivan a drugi aktivan.
I onda se mijenjate sa ostalima u grupi. A cilj je da se neko pitanje drži bez prestanka aktualno.
Npr. ŠTO SAM JA ?
Jedan priča što je to njegovo JA. A drugi ga sluša. Ali mu neda da se odmori, nego mora biti bez prestanka koncentriran da govori o tome što je njegovo JA.
I tako par dana po 10 sati dnevno. Sa polasatnom izmjenom uloga.
Navodno da neki uhvate svoje JA za bradu i da se prosvjetle.
Ima o tome knjiga o čika Slavinskog.
http://www.novo-doba.net/knjige/doma...slavinski.html

I još malo: http://sr.vladimirstojakovic.com/intenziv-gnoze.html


Gnostički Intenziv
Intenziv Gnoze je razvio Živorad Mihajlović Slavinski.

Intenziv Gnoze je metod spiritualnog razvoja.

Cilj Intenziva Gnoze je da doživimo Direktno Iskustvo Istine. Poznatiji termin za Direktno Iskustvo Istine je Prosvetljenje.

To je cilj svih spiritualnih tradicija. To je Istina o tome ko mi zaista jesmo, šta je drugo ljudsko biće, šta je život, šta je postojanje... To je jedina konstanta u univerzumu.

Glavna karakteristika Direktnog Iskustva je nestanak razlike između subjekta i objekta.

Intenziv Gnoze nam omogućava da doživimo kratkotrajno Direktno Iskustvo Istine.

Tokom evolucije, stekli smo bezbrojne identifikacije i lažne identitete. Stekli smo impresije o sebi i svetu.

Te impresije sastoje se od potisnutih misli i emocija.

One deformišu našu percepciju o sebi i svetu. Svako naše iskustvo, bilo da je to iskustvo sebe ili sveta, deformisano je stečenim impresijama odnosno potisnutim mislima i emocijama.

Impresije stvaraju iluziju da smo jedinka odvojena od ostatka postojanja. Ta iluzija stvara patnju.

Intenziv Gnoze donosi oslobođenje kroz Direktno Iskustvo Istine.

Postoje dva tipa Intenziva, Grupni i Individualni Gnostički Intenziv. Oba imaju isti cilj.

Na Grupnom Intenzivu učestvuje više učesnika. Tokom Individualnog Intenziva, praktičar kojeg obično zovu Majstor, vodi jednog klijenta sa ciljem da klijent doživi Direknto Iskustvo Istine.

Sta je specifično za Gnostički Intenziv?

Omogućava nam da doživimo Istinu
Postoji grupna i individualna verzija Gnostičkog Intenziva
To je najbrži i najlakši metod ikada osmišljen koji nam omogućava da doživimo Istinu ili Prosvetljenje

O Individualnom Gnostičkom Intenzivu

Nema preduslova za učestvovanje na Individualnom Gnostičkom Intenzivu
Tokom individualnih seansi radi se na “koane” odnosno pitanja: “Ko sam ja?”, “Šta je drugo ljudsko biće?”, “Šta je život?”, itd.
U proseku, jedan proces traje oko 30 minuta
Skype seanse su dostupne za Individualni Gnostički Intenziv

O Grupnom Gnostičkom Intenzivu

Nema preduslova za učestvovanje na Grupnom Gnostičkom Intenzivu
Grupni Gnostički Intenziv traje oko 5 sati
Više učesnika doživi više od jednog Direktnog Iskustva Istine
Procenat uspeha je oko 90%
Tokom Grupnog Intenziva radimo sa “koanima” odnosno pitanjima: “Ko sam ja?”, “Šta je drugo ljudsko biće?”, “Šta je život?”, itd.

O seminarima za Majstora Intenziva

Majstori Intenziva vode grupne i individualne seanse
Nema preduslova za Majstorski seminar
Seminari za Majstore su praktični
Seminari za Majstore su individualni
Seminari za Majstore traju oko 6 sati i rade se u 4 seanse, u trajanju oko 1.5 sat po seansi
Učesnik dobija 4 Individualna Gnostička Intenziva na 4 osnovna pitanja (“Ko sam ja?”, “Šta sam ja?”, “Šta je drugo ljudsko biće?”, “Šta je život?”), a ostatak treninga je obuka za Majstora
Skype seminari za Majstore su dostupni
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 15:18   #76
Inteteziv gnone? Glupost!
Nema spoznaje u "ovoj ili u onoj mjeri". Spoznaja je spoznaja i uvijek je apsolutna, konačna. U protivnom nije spoznaja - nego zabluda ili djelomična zabluda.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 01:40   #77
Ljudi brkaju koncentraciju i meditaciju , pa onda brkaju prosvjetljenje i halucinaciju.

Mnogi poznati i nepoznati , takozvani prosvjetljeni majstori , poput Eckhart Tollea i sličnih , su ustvari entiteti koji su doživjeli najviše 4-5jhanu po budističkoj školi i to nije ono glavno prosvjetljenje koje je ujedno i kraj puta , več to možemo nazvati malo prosvjetljenje , dok se ono glavno i finalno prosvijetljenje-oslobođenje , doživljava tek kada entitet doživi 8-9jhanu , a takvih entiteta je vrlo mali broj na ovom planetu ,a taj inteziv gnoze je priča za dječicu malu.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 01:46   #78
U stvari odnos jhana i prosvjetljenja u budizu nije tako jednostavan i jednoznacan. Dok vise (tradicionalno se smatra) omogucavaju odredjene stvari, za samu svrhu budisticke prakse se ponekad smatraju nebitnima jer vise nisu alat koji bi sluzio namjenjenoj svrsi.

Ali naravno problem je uopce te rijeci prosvjetljenje koja ima previse nejasno znacenje u startu i svasta se u njega trpa, citav diapazon razlicitih pojmova razlicitih religija.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 02:39   #79
Različite jhane su ustvari putokaz da čovjek može vidjeti koliko mu je još ostalo do kraja puta , dok razni siddhiji ili moči koje dolaze usporedo sa sve višim jhanama na tom putu , nisu ni najmanje važni , to je sve iluzija.

Jhane su najbitnija stvar na putu , a upravo su prve četiri jhane važnije od svih ostalih , jer su vezane za materiju i upravo iz tog razloga kroz njih čovjek treba u potpunosti proći , doživjeti , proživjeti i osjetiti ih(Buda nije bio potpuno prošao kroz prve četiri jhane , pa nikako nije mogao doživjeti oslobođenje , pa se ponovo vratio u "osnovnu školu" - od 1 do 4 jhane i potpuno kroz njih prošao , da bi na kraju doživio prosvjetljenje) , dok su preostalih 4-5 nematerijalnih jhana ustvari putovanja svijesti kroz suptilni i mentalni svijet.

Zadnje uređivanje Cosmic Wanderer : 16.04.2017. at 02:51.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:08   #80
inteziv prosvjetljenja osmislio je Charles Berner odnosno Yogeshwar Muni inače učenik Swamija Kripalvanande, koji je Muni preuzeo od Ramane Maharshija proces bezmisaonog propitivanja 'tko sam ja?' ili (atma vichara) i modificirao ga u dijadnu tehiku ili tehniku u parovima, dok ga je Živorad malo modificirao i preimenovao u inteziv gnoze

kratka povijest inteziva
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.