Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 14:24   #41
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Zar ne treba naučiti neke ljude doslovno otfikariti iz svog života ?

a osjećajni i emotivni ljudi su zaista takvi i oni bi trebali biti više razumniji, što je izazov za njih, biti ono što nisi...ali nužno je da se stvori stabilnost.
Ne zna se šta je veći problem, oni koji su preosetljivi "da li sam mu sad dovoljno lepo rekla-rekao, da li će se naljutiti, šta ako bla, bla truć, jaaoj, da li sam dobro postupila etc", ili oni koji su preosetljivi na tobožnje stavove (ego) koje su sebi uvrstili u glavu kao da je sveto pismo, a ti stavovi se u principu baziraju "uvek nađi krivca (ja nikad ne grešim), daj svakome ono što smatram da je zaslužio, najpre ću ja za sebe da uzmem šta mislim - ostatak neka oni odaberu posle mene, ja ću da mu pokažem njegovo samo da ga sretnem etc, ect". U ovom polju nema previše mesta za gradnju stabilnosti, jer se najpre treba osloboditi pogrešnog načina mišljenja odnosno nekih suvišnih stvari, a i jedni i drugi su u fazonu "to sam ja, ne mogu ja sad to da menjam, to je moj stav, bla, bla..".
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 20:07   #42
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ne zna se šta je veći problem, oni koji su preosetljivi "da li sam mu sad dovoljno lepo rekla-rekao, da li će se naljutiti, šta ako bla, bla truć, jaaoj, da li sam dobro postupila etc", ili oni koji su preosetljivi na tobožnje stavove (ego) koje su sebi uvrstili u glavu kao da je sveto pismo, a ti stavovi se u principu baziraju "uvek nađi krivca (ja nikad ne grešim), daj svakome ono što smatram da je zaslužio, najpre ću ja za sebe da uzmem šta mislim - ostatak neka oni odaberu posle mene, ja ću da mu pokažem njegovo samo da ga sretnem etc, ect". U ovom polju nema previše mesta za gradnju stabilnosti, jer se najpre treba osloboditi pogrešnog načina mišljenja odnosno nekih suvišnih stvari, a i jedni i drugi su u fazonu "to sam ja, ne mogu ja sad to da menjam, to je moj stav, bla, bla..".
Da shvaćam oba slučaja.
Zato mudraci valjda i vole biti sami.
Među ljudima neminovno dolazi (ma kako bili samosvejsni ovoga što navodiš) do egoizama. (čak i na internetu ili forumima gdje nemaš skroz uvid u osobu, dakle ta energetska interakcija je sveprisutna)

Priroda je tako htjela da imaš ljude, pasivne i one aktivne, agresivnije..i jedni i drugi mogu crpiti energiju..ima oko toga cijela jedna psihologija, a pretpostavljam da ti je to poznato.

Naravno postavlja se pitanje zašto unatoč svemu ne biti, kršćanin, baš kako Isus kaže..nekako mi to u praksi izgleda ne moguće ali naravno ima takvih ljudi koji mogu utjecati jednim duhovnim mirom na druge.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 20:50   #43
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Da shvaćam oba slučaja.
Zato mudraci valjda i vole biti sami.
Među ljudima neminovno dolazi (ma kako bili samosvejsni ovoga što navodiš) do egoizama. (čak i na internetu ili forumima gdje nemaš skroz uvid u osobu, dakle ta energetska interakcija je sveprisutna)

Priroda je tako htjela da imaš ljude, pasivne i one aktivne, agresivnije..i jedni i drugi mogu crpiti energiju..ima oko toga cijela jedna psihologija, a pretpostavljam da ti je to poznato.

Naravno postavlja se pitanje zašto unatoč svemu ne biti, kršćanin, baš kako Isus kaže..nekako mi to u praksi izgleda ne moguće ali naravno ima takvih ljudi koji mogu utjecati jednim duhovnim mirom na druge.
Lijepo napisano
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:04   #44
Quote:
jelich kaže: Pogledaj post
Lijepo napisano


osobno nisam ovaj potonji, dakle nisam savršen, po kršćanskim kriterijima.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:57   #45
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Zar ne treba naučiti neke ljude doslovno otfikariti iz svog života ?

a osjećajni i emotivni ljudi su zaista takvi i oni bi trebali biti više razumniji, što je izazov za njih, biti ono što nisi...ali nužno je da se stvori stabilnost.
Pa dobro, eto... Kako se to stvara stabilnost?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:09   #46
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Nije sve u velikoj senzibilnosti, već i u nestabilnosti. Čovek, ma koliko imao urođenu senzibilnost, treba da radi na svojoj stabilnosti i da je razvije - utoliko veća potreba i dužnost.
Pa i ne samo stabilnost.
Može li se postati prodorniji, autoritativniji, utjecajniji?

Može li čovjek, u tom smislu, postati energetski jači?
Možda je nespretno sročen izraz, ali svi znamo na što mislim.

Postoje ljudi kojima je lakše nametnuti se, usmjeravati događanja u svoju korist, sprovesti svoje, čak i vrbovati druge da im to omoguće.

Zašto nekima to ide glatko, a nekima je SF?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:32   #47
Mentalno jedino je moguće. Iskustvom. Zaštićen si ako možeš ignorirati. Ako ne možeš, a pališ tamjan, vizualiziraš anđele, itd. onda nisi.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:11   #48
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Doživljavanje života na jedan drukčiji način od ranije.
Zapravo to bi značilo i da smo krenuli putem slobode, možemo reći i da živimo neki svoj impuls koji nas usrećuje...što je to, e to svako sam zna za sebe.
dakle i da smo uočili te utjecaje (koji nas unesrećuju zapravo), dali tuđe ili zapravo svoje, isto dođe.
Koji je najlakši put koji vodi do slobode?

Moja pitanja možda mogu biti nerazumljiva sama od sebe ali ponekad kad zaglibiš onda i na ono što se čini jednostavno ne možeš sam pronaći odgovor. Barem to tako kod mene zna biti u nekim trenutcima. Kao da se izgubim. A možda mi je to i potrebno kako bih se pronašla. Ne znam zaista.

Unesrećenost.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:42   #49
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Koji je najlakši put koji vodi do slobode?
Sloboda je apsolutna "vezanost" za stvari koje su bitne/sadrže bit-no.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:01   #50
Na mene jako loše djeluje mama od dečka, moja buduća svekrva. Žena ima jako jako negativnu vibraciju, čini mi se da je riječ i o bipolarnom poremećaju ličnosti.
Problem je što ponekad ne mogu izbjeći te susrete i satima moram sjediti nasuprot nje i kimati glavom.
Kad dođem doma, osjećam kao da me netko gnječio satima, moram se dobro naplakati pa mi bude bolje.
Postoje li načini na koje se mogu zaštititi? Riječ je o tipu ljudi koje ja nikako ne podnosim, emotivni manipulator, cendravac, a zapravo se iza toga krije visoka agresija. Licemjerje iznad svega, a ja vrlo brzo to primjetim i doslovno me paraliira prisutnost takve osobe.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:10   #51
Shvati da si sama u kontroli svoje energije. Ti biraš što unosiš i što iznosiš. Kad shvatiš tu moć koju imaš nad sobom sve će biti lakše.

Empatija je tu da ti približi emotivno stanje druge osobe, nije tu da to stanje upiješ i preuzmeš na sebe. To je prva skala empatije, nagonsko razaznavanje. Možeš dati tom osjećaju da te obuzme, preplavi, uništi i dokrajči...ali samo ako si stekla sposobnost raspodjele energije jer ćeš nakon toga jednostavno "izaći" iz tog vrtloga pakla, razumski skontrolirani dio.

Ne znam točno kako da objasnim. Dozvoliš da uđe i preplavi a onda to ostaviš tu negdje unutra u pokretu i izađeš "vani" da promotriš i usporediš s osobom. I kad si promotrila i shvatila točno kako i zašto se netko osjeća kako se osjeća, to se izbaci vani.
Empatija je učinkovita samo pod kontrolom. Razum+nagon, ne ili ili.
Ako se želi pomoći nekome, nema očajavanja gdje se često pada. Toliko boli oko tebe, ne znaš gdje prvo otrčati. Ka ili od, ni to nisi siguran.

U ovom gornjem slučaju gdje je davno poznata opasnost kao što je svekrva je vrijeme za štit, nema potrebe za ikakvim preplavljivanjima.

"Štit" se stvara individualno, moj osobni je išao na taj način da sebi objasniš kako imaš svako pravo na hladnoću i samo-zaštitu. Dijeljenje energije se bira, to je tvoja odgovornost.

U komunikaciji obično izlazim iz "centra", iz sebe. Ja kao Ja sam samo nekakav faktor, moja pozornost je usmjerena na osobu s kojom komuniciram.

U slučaju s osobama koje me energetski iscrpljuju oformljavam drugačiji princip. Stavljam sebe u centar. Za vrijeme razgovora s takvim osobama samu sebe "tetošim" i pružam razumijevanje. Mislim samo na sebe. Vjerujem svom mehanizmu da će znati kako NE povrijediti drugu stranu. Sve što želim je zaštititi se, ne napadom, ne projekcijama suprotne energije. To su stvari koje štete.
Stvorim unutar sebe sigurno i mirno ozračje kojem vjerujem i gdje čuvam svoje Dijete. Ovojnica koja čuva moje Dijete je fizička vanjština, ona ozbiljna osoba koja ti ne dozvoljava da je piješ.
Upoznavanjem drugih ljudi poput sebe sve bolje razumijem (određene) principe, primjenjujem sebi svojstveno.

Može se gledati i kao "magična" (nama još neshvatljivo) energija oko čovjeka a može biti i vrlo pojmljivo naučen obrazac tokom odrastanja. Stvar je percepcija a vjerojatnost je da je oboje pomućkano.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:12   #52
Ne smiješ dopustiti da te netko prisili da se uvuče u tvoj mentalni sklop kao ni da ti se nekom uvučeš na silu.

To su zločini gori nego Holokaust tu bi ja odredio 40 godina zatvora(ne doslovce karikirano) za takvo nasilje no to je postalo toliko svakodnevno da je to stravično.Ljudi koji inače ne žele da zlostavljaju druge postanu zlostavljani i oni počimaju druge zlostavljati na načine kako su njih zlostavljali i polako se to zaboravlja i uđe u modus operandi osobe kao da je sasvim normalna stvar.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:31   #53
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Ne smiješ dopustiti da te netko prisili da se uvuče u tvoj mentalni sklop kao ni da ti se nekom uvučeš na silu.

To su zločini gori nego Holokaust tu bi ja odredio 40 godina zatvora(ne doslovce karikirano) za takvo nasilje no to je postalo toliko svakodnevno da je to stravično.Ljudi koji inače ne žele da zlostavljaju druge postanu zlostavljani i oni počimaju druge zlostavljati na načine kako su njih zlostavljali i polako se to zaboravlja i uđe u modus operandi osobe kao da je sasvim normalna stvar.
Doslovno jezivo, skoro čitavo čovječanstvo je kolektivno nezrelo.
Jedan veliki vrišteći vrtlog zamjeranja, zloba, emocija, manipulacija, dominacija i prepucavanja

Da, nikako se nekome uvući na silu!
Osjetiti kad osoba želi da joj pomogneš da se izrazi ili otvori a kad želi da je pustiš na miru.
To prisiljavanje je zahtijevanje kontrole. Još je gore kad se ne radi direktno jer se direktno lako obraniš.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:43   #54
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Doslovno jezivo, skoro čitavo čovječanstvo je kolektivno nezrelo.
Jedan veliki vrišteći vrtlog zamjeranja, zloba, emocija, manipulacija, dominacija i prepucavanja

Da, nikako se nekome uvući na silu!
Osjetiti kad osoba želi da joj pomogneš da se izrazi ili otvori a kad želi da je pustiš na miru.
To prisiljavanje je zahtijevanje kontrole. Još je gore kad se ne radi direktno jer se direktno lako obraniš.
Valjda je ovo kulminacija demokracije koja dozvoljava ...
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 10:38   #55
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Jedan veliki vrišteći vrtlog zamjeranja, zloba, emocija, manipulacija, dominacija i prepucavanja
Ovo je tako istinito da boli.
Hvala svima na savjetima. Ne znam zašto mi se na nju toliko pali lampica,a bila sam puno puta u društvu meni neprijatnih osoba, ali nikad nije bilo ovako.
Možda prošlost ima veze s tim, dogodile su se neke stvari vrlo nepogodne za mene i mog dečka, a imaju veze s njom, njeno ponašanje je bilo izravna prijetnja našoj vezi i trebalo nam je puno vremena da se iščupamo iz te klopke.

Ona je crpila energiju mom dečku, onda je on tu energiju donosio doma i mislila sam da nemamo budućnost jer se ta njegova mama nadvila nad nas ko tamno sunce.

Znam da su mu se kao malom događale ružne stvari i kad uđem u tu kuću, preplavi me neki osjećaj...mislim da stvarno pretjerujem, možda je problem u meni, možda sam hipersenzibilna?

Verdadera, spomenula si hladnoću. Budući da će ljudi osjetiit moju hladnoću, kako će to utjecati na naše odnose, može li hladnoća biti...prigodna? Bila sam jučer hladna koliko sam mogla, izbjegavala sam pogled čak, ali ipak se uvuklo u mene.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:23   #56
Kao osoba koja je prijemčiva za tuđe energije savjetujem iz svoje perspektive dvije tehnike koje meni pomažu. Prva je da se ne uživljavam srcem i dušom u situaciju druge osobe koju sam osjetila kao energetski prezahjevnu nego se "dajem u najam".
Jedan dio sebe puštam u situaciju, da odradi komunikaciju, da racionalno procesuira informacije koje primam i adekvatno odovori ali ono mjesto gdje sam osjetljiva štitim energetskim bedemom.
Druga tehnika koja možda zvuči čudno, ali pomaže je tehnika crne plahte. Zamislim kako se osoba s kojom sam u zahtjevnoj interakciji nalazi ispod plašta ili plahte crne boje i ta plahta blokira njezine energetske pipke. Ne radi se o nikakvoj crnoj magiji, niti toj osobi želim išta loše, radi se naprosto o blokiranju nečega što meni čini loše, što me slabi i mrvi.
I dalje čujem i razumijem što mi govori, ali bez emocionalnog balasta s moje strane koji rezultira osjećajem slabosti.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:01   #57
Ali onda je nužno to da se izlažem tim situacijima jer ovako se previše zaštitim i zaboravim da opasnost uopće postoji i onda dođe trenutak kad se moram vidjeti sa svekrvom i sve mi padne u vodu, na klimavim sam nogama i ne znam se zaštititi.
Zapravo izbjegavam susrete s njom, ali bilo bi dobro malo više se izlagati kako bih vježbala svoje reakcije?
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:00   #58
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
.. bilo bi dobro malo više se izlagati kako bih vježbala svoje reakcije?
Pa da. Uglavnom znaš o čemu se radi a svejedno te snažne iznenadne emocije potaknu na prenaglu i pogrešnu reakciju. U takve se situacije treba vraćati i ulaziti punim srcem zato jer smo ih i naručili da bi kroz te zahtjevne uvjete naučili reagirati kvalitetnije, na višoj frekvencijskoj razini. Nema gubitnika, nema amatera, samo majstori.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:04   #59
Kako se obračunati s demonima. Tekst na engleskom.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:16   #60
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Kako se obračunati s demonima. Tekst na engleskom.
Odličan tekst, hvala ti puno.
Zanima me još nešto, kako znati da i ti drugoj strani nisi demon?
Mi uvijek polazimo od sebe i mislilimo da je s nama sve u redu, a drugi su problem.
Recimo da ja smatram svoju svekrvu zlom i manipulativnom. Što ona misli o meni, sigurno sam i ja za nju demon ili?
Misli da sam umišljena, hladna i bezobrazna jer ne želim igrati njenu igru.
Kako objektivno znati tko je nositelj zle sile u sebi?
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.