Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2002., 00:57   #41
Posto knjigu (naravno ) nisam citala, nisam ni znala odakle je to, ali da se s motom mogu i te kako sloziti - mogu.
No moto jos uvijek ne kaze nista o osobi, pogotovo ako je prepisan.
Meni je jedan od najboljih bio moto jednog mog frenda:
"Never argue with idiots. They will put you down on their level and then beat you with experience."
Nemam pojma odakle je to, ali svidja mi se.
I na srecu nije moj moto, morala bih ga se drzati.
Gospon Pes is offline  
Old 26.12.2002., 01:00   #42
Quote:
Gospon Pes kaže:
Naravno da je knjiga jako vazna. Napokon sto bolju citas, to ce moja vrijednost izgledati veca jer naslov ce glasiti:
"parsifalu je radi pesice cak i knjiga pala iz ruke..."
Dakle, uzmi najbolju i najzanimljiviju koju nadjes.
a sto mislis na onu lukicevu koju sam susreo u maju u antikvarijatu u zagrebu- novi svjetski poredak i treba li zena biti iznad, ispod ili sa strane muskarca

(bas me zanima hoce li nas pronaci na ovoj temi i kojom kaznom i rjecnikom ce se obrusiti na nas dvoje gresnika

(kako on ono kaze ,nije strasno- jer je to prirodni grijeh
za razliku od neprirodnog)
( a i velika je stvar sto smo citali njegovu knjigu)
parsifal is offline  
Old 26.12.2002., 01:07   #43
Quote:
parsifal kaže:
(bas me zanima hoce li nas pronaci na ovoj temi i kojom kaznom i rjecnikom ce se obrusiti na nas dvoje gresnika

(kako on ono kaze ,nije strasno- jer je to prirodni grijeh
za razliku od neprirodnog)
( a i velika je stvar sto smo citali njegovu knjigu)
Ma ti njega krivo sudis. On kaze da smo mi od svijeta, dakle nista cudno ako se tako i ponasamo, a kao skroman covjek ce nam za citanje preporuciti najbolju: Bibliju.
Mozda cak bude dobre volje, pa predlozi i koji dio... Npr. Pjesmu nad pjesmama...

Zasto si onda otisao iz Zagreba? Par dana kasnije sam ja dosla...
Ni tebe, ni Lukiceve knjige. Isla sam je traziti.
Gospon Pes is offline  
Old 26.12.2002., 04:47   #44
Neeee....nemojte me hvaliti....cijeli život si pokušavam ispuhati taj ego (za poznavaoce astrologije...Sunce u 10.kući, konj. MC) a vi mi tu sabotirate moje životno djelo.

Nego, upravo čitam R.A.Wilsona pa mi njegovo objašnjenje T.L. 8-djelnog modela, najbliže i najvjernije opisuje čovjeka. Zastrašujuće, čak sam i sam sebe našao u tome, i to dosta nisko

Ovaj tekući 4-djelni opis mi je jako manjkav, ima rupa k'o u priči.

A Grant?....da budem iskren.....strah me povjerovati u ono što piše, mislim da će biti puno ugodnije pridružiti se hordi koja ga omalovažava i pljuje.


P.S. Psice....pivo je otkriveno u kulturi koja je, po meni, bila naprednija od tekuće civilizacije. Kakve nam je alkoholne blagodati otkrila tekuća civilizacija? Nikakve. (Ne računam tvari koje su izvan zakona)

Ipak treba ostati u kontaktu sa prirodnim tvarima (Hmelj, grožđe i sl.)
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 26.12.2002., 10:52   #45
Hehe, ja sam za bijelo grozdje.
Na osnovu malog broja postova koji nisu bili o tekucim tekovinama civilizacije, osobno bih se po pitanju tebe slozila s parsifalom. Na zalost, stvarno nisi lajav kao neki, sto je s jedne strane steta, s druge me ne cudi.
Gospon Pes is offline  
Old 28.12.2002., 19:44   #46
Quote:
Super Hrvoje kaže:
Čini mi se da je od svih ovih nivoa najlakše razabrati ljude sa nivoa 2:

Evo za koje forumaše ja smatram da se nalaze na nivou 2:

Lukić (iako bi on vrlo lako mogao biti i na nivou 1 ), Lukićevci (doshljak, znanac, passenger, submarine i ostali), krschanin, Gorčin, Shady, Adura i ostali muslimani.
Za Aduru možda ima nade za napredovanje jer mi se čini da se kod njega vodi teška borba između razuma i krutih islamskih dogmi.


Baphomet je najvjerojatnije na nivou 3, a najbolji kandidat za nivo 4 bi bio semargl.


Živa misterija mi je gdje bi smjestio Peseka
Auuuu pa kud mene na 2. nivo

Sad si me stvarno razocarao.
 
Old 28.12.2002., 20:09   #47
Zanimljivo....osoba koja sebe svrstava na najviši nivo, sudi o drugima (i ne poznavajući ih) i trpa ih u ladice, ispod njegove.

bez obzira koliko duhovno razvijeni bili, trebamo drugima ostaviti slobodu i prostora za njihov vlastiti duhovni razvoj, bez prosudbi..



P.S. Ja volim Baphometa , i znam da piše jako dobre postove, samo neki nisu tu od prije pa ne znaju
Baphi pozdrav
 
Old 28.12.2002., 21:50   #48
Prokletstvo 3. stupnja

Ja volim Solaris, ali nažalost, pošto sam ja već na 3. stupnju razvoja to može biti samo intelektualna ljubav. Iako se ja, po potrebi, mogu spustiti i niže
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 28.12.2002., 23:07   #49
Dajte, kaj ste jadnog Hrvoja tak napali. Tko vam je kriv kaj pisete bedaste postove.
A ti Baphomete se uopce nemas kaj buniti. Neki pisu cesto i puno, a Hrvoje ih je nemilosrdno strpao na dno. Ti odes u birtiju, narucis pivu i vec si na trecem nivou. Zamisli gdje bi bio da jos i post napises.
Sto se mene tice, kam samnom, to ni jadan Hrvoje ne zna, ali ja sam ipak iz svega naucila da ako se ikad s parsifalom budem vozila busom, moj nivo ce biti prilicno nizi od njegovog.
Zivio Hrvoje.
Gospon Pes is offline  
Old 28.12.2002., 23:16   #50
Re: Prokletstvo 3. stupnja

Quote:
Baphomet kaže:
Ja volim Solaris, ali nažalost, pošto sam ja već na 3. stupnju razvoja to može biti samo intelektualna ljubav. Iako se ja, po potrebi, mogu spustiti i niže

pa da, intelektualna, platonska, i duhovna, na to sam i mislila btw, znaš me već


Pes, čuvaj se Parsifala !
 
Old 28.12.2002., 23:18   #51
Ma nece on meni nista.
Gospon Pes is offline  
Old 29.12.2002., 00:00   #52
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ma nece on meni nista.
hm hm je li ovo receno iz razocaranja ili samopouzdanja

ma sto je ovo doslo na ovomen svitu

svi nesto spekuliraju

super hrvoje spekulira i rangira ljude a ni sam ne zna tko je

-solaris i pesica se nesto konspirativno informiraju i spekuliraju o stanovitom parsifalu

-a znate li vi cure onu mudrost

ne treba spekulirati o konju a osobito vitezu kojeg nismo jahali

ili u mojoj poboljsanoj verziji

prvo reci KEKS
a onda HOP
parsifal is offline  
Old 29.12.2002., 00:10   #53
Iz razocaranja. Pa vidis da cmizdrim usput.
Gospon Pes is offline  
Old 29.12.2002., 02:12   #54
....

E Pesice, mislim da bi trebala uzeti u obzir pivo kao sredstvo napretka na duhovnoj ljestvici.

Iako se ja smatram višenivojskim bićem, uz razumnu količinu dodane ili oduzete energije skačem sa nivoa na nivo, kao elektron.

U nekim slučajevima ne volim visoka, duhovna stanja, draža su mi niska i krevetna stanja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 29.12.2002., 02:24   #55
I uz opasnost da ti se zamjerim: ne volim pivo. Jednostavno mi nije fino. Moze sok od grozdja sorte Grasevina?

Nisko krevetno stanje samo ako me neki vitez u njega spusti...
Gospon Pes is offline  
Old 29.12.2002., 02:36   #56
Danas sam jako razvijen. Pa i duhovno. Sve duhovni misic na misicu. Mrga. Mogao bih sad nekoga i razbit. Ali necu. Nema mi ravnih. Duhovno. Ispustio sam i jednog duha... sad se moram maknut odavde.
Ame®icano is offline  
Old 29.12.2002., 12:54   #57
opa, zanimljiva temašica

morat' ću kljucnit koji vid ludosti ..jer što će ako"ludost" neće čovjeka kreativnim učiniti...
..kad bi svi bili pametni.....strah me i pomislit šta bi se dogodilo

dotičnu personu s početka topica neću ni spominjat..ja bi radije pomenula djidjija

On me se doima pa ću ga cijelog ukosit


"OK. Ali, mili moji, čemu to dijeljenje služi? Jel to način da oni iz 4-og nivoa uvjeravaju sebe kako su duhovno cvijeće čovječanstva?
I tko može tvrditi koji je nivo bliži Bogu? Svrstavamo se u nacije, religije, ovo i ono.... Bespotrebno. Danas sam u novinama vidio jedan jako dobar naslov - "na svijetu postoji samo jedan čovjek". Nemam pojma o čemu se radilo u članku i ima li ikakve veze s duhovnim, ali svidio mi se taj naslov! Ako sagledamo bolje, vidjet ćemo ne samo da je na svijetu samo jedan čovjek, nego i to da je na svijetu samo jedno biće... upravo na način kao što nam je u srcu jasno da je - samo jedan Bog!"


Poznam i adekvatnije persone koje bi ovo mogle sasvim lijepo objasniti, no morat cete se zadovoljiti samo mojim kljucanjem..
Umjesto vertikale ubacit ću horizontalu i svima lijepo....
Znači ne postoje hijerarhijske razine već "svjetovi" koji se razlikuju po načinu djelovanja...Znači jedan svijet može biti specifičan po tome što je razvijeniji prema strukturama~partnerstvu ..i stvara svoju arhivu; svoje data većinom kroz interakciju...Drugi svijet može biti u svojoj manifestaciji orijentiran umom, treći srcem, idealima itd....
Na ovaj način svi jednako konkuriramo, a razlikujemo se isključivo u osobnom istupu prema van,
>>što se nadovezuje na djidjijevu simboličku?(simboličku zbog ideje solidarnosti i sličnosti među ljudima)teoriju "jednog čovjeka.."
E sad..da li je to jedan Bog..to ne bih mogla znati..to ćete morati pitati njega ili njih..jer pitanje je bave li se oni nama uopće..Više se mi bavimo njima

Essenca is offline  
Old 20.05.2017., 21:24   #58
Dragi ljudi,
kako mene i moju energiju (oduvijek) razumiju samo djeca i životinje, a biljke također (kao i ja na njih), blah blah blah...
Transurfing i ostala štiva dobrodošla..., tzv. dugogodišnji prrijatelji nestali (čitaj: nismo se sporazumjeli i nastavili krasno ugađat' jedni drugima), sada kada smo istinski sami, da li ljudi nalazite balans - ravnotežu psihičkog, duhovnog i fzičkog tijela u vama samima?
Formula za balans postoji, mir je sveprisutan, ali...ali..nešto fali? 😆
Da ili ne? 🙏
tashaa is offline  
Old 20.05.2017., 21:33   #59
Em tema pretpotopna, em post nema sa njom veze mislim da cemo kljuchnut
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.