Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 22:36   #41
Kolega Bijeli Druid točno je odgovorio na pitanje ,ali evo već 3 dana pokušava smisliti neko kreativno i zanimljivo pitanje .
Budući da mu to baš ne uspijeva ,a naše vrijeme i strpljenje je ograničeno treba pronaći nekog tko je kreativan i dosjetljiv i vrijedan da postavi

PITANJE BR 3

Što je zajedničko svim ovim ljudima na ovoj listi u religioznom(duhovnom smislu). Postoji samo jedna stvar koja ih sve povezuje. Koja ? (Odgovor nije igra riječi ili neka fora ili da su mrtvi ...)

Buddha,
Džingis Kan
Sv. Franjo,
Ivana Orleanka,
Kolumbo,
Viljem Šekspir,
svi potpisnici američke deklaracije neovisnosti
Lord Byron
Napolen Bonaparte,
Sigmund ali Freud
Lav Tolstoj
Eva Braun
Adolf Hitler
Jozef Staljin
Golda Meir,
Dvajt Ajzenhauer
Albert Ajnštajn
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:08   #42
zbunjuje malo taj prvi na spisku 'mrsavko' Budha inace bi mozda znala odgovor



i da, welcome back Parsi legendo stara, na Du'ovnost

cije je to zasluga bila, huh?



*parsi, parsi, parsi : hocemo protjeranu staru ekipu = forumske legende tu, jer drugi su, ajmo reci dosadni k'o sam vrag...nula bodova.
.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 19.08.2017. at 17:18.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 20:53   #43
Pa ja nikad nisam ni otišao s duovnosti
iako je istina da ovdje jako malo pišem jer kako kolega Sigmund kaže

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Uostalom duhovnost je nepostojeći pojam. To je pojam - parazit. Nepostojeći je pojam zato što izmiče definiciji.


==

a da vam otkrijem najveći trač

kolega moderator duhovnosti Beljki vas vara jer on kada nije s vama ustvari ovo misli o duovnosti

Beljki kaže

Stvari koje su u sferi neprovjerivog i nedokazivog nisu suvisao predmet razumne rasprave vec bajki u kojima se moze vjerovati u bilo sto, tvrditi bilo sto i pricati bilo sto.

===

Sobzirom da cijela prica padau samim temeljima, u neutvrdivosti najtemeljnijih postavki (samsara/karma - nirvana) onda je bespredmetn o icemu dalje govoriti.
==
Buduci svatko moze o tome tvrditi sto god hoce i nitko nista ne moze dokazati - suvisno je kao predmet rasprave.
===



Dakle ja više pišem na filozofiji jer mi je tamo zabavnije.
Ima više opičenih likova nego na duovnosti
Ovdje su duovnjaci i duovnjače stručni i ozbiljni tj ponašaju se kao filozofi duovnosti .
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:02   #44
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
zbunjuje malo taj prvi na spisku 'mrsavko' Budha inace bi mozda znala odgovor

.
Evo malo pomoći vjernim rješavačima ovog duovnog sudokua.


Pitanje je priznajem dosta teško ali je jedinstveno i neobično i rijetko i obični duovnjaci nisu nikada čuli za takovo nešto jer je nemoguće povezati ovako raznovrsne likove.
Ipak univerzum je osim buhe i slona i keruma i neve kreirao i
parsifala koji nađe ono i čega nema

Ipak poveznica postoji i evo potpitanja :

Sve ove likove krstila je
SLUŽBENO i posthumno kao kršćane jedna kršćanska denominacija sa idejom da ovi jadnici na spisku u zagrobnom životu mogu spasiti svoju dušu ako su kršteni kod njih pa imaju priliku naknadno u životu poslije života prihvatiti tu zajednicu koju tražimo i spasiti se.

Dakle vaš je zadatak odgovoriti koja je kršćanska denominacija POSTHUMNO KRSTILA OVE LJUDE SA SPISKA
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 06:42   #45
Mormoni?

Ako je to točno (a mislim da jest), predajem svoje pravo na postavljanje pitanja bilo kome drugom (kao što i zadržavam pravo da postavim pitanje, ali ne ekskluzivno pravo u sljedeća 24 sata).
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 20:17   #46
Koji je glavni grad Makedonije?
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.11.2017., 21:15   #47
Kako su ljudi upoznali arhanđele i anđele i kako su im ovi objasnili/predočili razliku?

Ne znam odgovor no to ne znači da neću znati kad ga dobijem. Kad mi netko iz nekog učenja kaže da do Boga/prosvjetljenja ima 12 dimenzija jahanja, 7, ili koliko već razumijem da ne razumijem i izvjesno ne želim razumjeti, no to s anđelima...
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.