Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 15:32   #241
Ma nema tu nekog objašnjenja, to je SF serija pa su tako te neke rupe kao normalne. Treba cijeniti iznimni trud oko konstruiranja svih tih rasa, planeta, odnosa medju njima, u tolikoj složenosti neke greške se moraju dogoditi...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:42   #242
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ma nema tu nekog objašnjenja, to je SF serija pa su tako te neke rupe kao normalne. Treba cijeniti iznimni trud oko konstruiranja svih tih rasa, planeta, odnosa medju njima, u tolikoj složenosti neke greške se moraju dogoditi...
Naravno to sve stoji, ali mislim da je to ipak namjerna greška jer nisu mogli nikako drugačije uvest klingonce u taj dio alfa kvadranta iako je jedino glupo što nisu to malo bolje objasnili.. ne znam, mogli su objasnit na način da su Klingonci privremeno okupirali neki planet ili sustav blizu Kardasije pa da s njega vrše sve napade. Ovako ispada da prelete cijelu Federaciju da bi napadali kardasijske sustave, malo glupo i nerealno ali ok...
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:21   #243
Trekdating

Obožavatelji Star Treka koji žude za partnerom koji dijeli njihovo oduševljenje ovom sci-fi franšizom, geeka svog života mogli bi pronaći na ovoj ljubavnoj misiji. „Dame i gospodo, pokažite svoje znanje o Star Treku, jer to je ono što naše članove napaljuje.“, piše na uvodnoj stranici Trekdatinga.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:17   #244
uf, jučer sam pogledao ovu epizodu sa risom i esencijalcima il kako se već svi skupa zovu. da sam ja u floti worfa bi prijavio prvom prilikom i nikad mi više nebi prismrdio brodu. jako me razočarao, baš jako. koji tenkre.

http://memory-alpha.wikia.com/wiki/L...in..._(episode)
antinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 08:45   #245
Quote:
antinjo kaže: Pogledaj post
uf, jučer sam pogledao ovu epizodu sa risom i esencijalcima il kako se već svi skupa zovu. da sam ja u floti worfa bi prijavio prvom prilikom i nikad mi više nebi prismrdio brodu. jako me razočarao, baš jako. koji tenkre.

http://memory-alpha.wikia.com/wiki/L...in..._(episode)
tako nekako sam i ja mislio kad sam prvi put vidio tu epizodu. ono, koji kuki se imate buniti protiv uživanja drugih? tradicionalne vrijednosti? bah!

danas, desetak godina kasnije, nakon horda tisuća turista, i sugrađana koji su zaboravili sve osim rentanja apartmana i ispijanja kava....pa, esencijalci i worf su mi puno bliže srcu
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:27   #246
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
tako nekako sam i ja mislio kad sam prvi put vidio tu epizodu. ono, koji kuki se imate buniti protiv uživanja drugih? tradicionalne vrijednosti? bah!

danas, desetak godina kasnije, nakon horda tisuća turista, i sugrađana koji su zaboravili sve osim rentanja apartmana i ispijanja kava....pa, esencijalci i worf su mi puno bliže srcu

znači misliš da bi hrvati postali bolji ljudi da nam propadne turizam? ili da smo postali govna zato jer naplaćujemo sunce i more? uzmi samo worfa za primjer, pa mora se čovjek negdje opustu, gle kolko je sranja u životu pretrpio...
antinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:49   #247
DS9 sam gledala jako davno, sad onako malo bacim oko kad stignem iako mi nije najdraži ST serijal ali Garak, Quark i Odo su definitivno vrh serije.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:56   #248
Meni je ovo standard za cijeli Star Trek.

Jedino bih volio više Vulkance da su imali, a ne samo u par epizoda.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:45   #249
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni je ovo standard za cijeli Star Trek.

Jedino bih volio više Vulkance da su imali, a ne samo u par epizoda.

uh, da Vulkanci, njihova je rasa meni jedna od najzanimljivijih iako je mnogima dosadna.

Betazoiđani također kao i ferengiji i andorijanci. Zato mi je bio drag Archer i Enterprise - bavili su se fakat dosta Vulkancima i Andorijancima.

Ja sam prvo odgledala Voyager i taj neki uvrnuti humor između likova i situacije koje bi uvijek nekako ispale komične su mi postavile ST kao kombinaciju znanstvene fantastike i neke laganice od serije uz koju se nasmiješ i opustiš, i naučiš nešto i dobiješ ideje itd.....

DS9 je puno mračniji iako ima itekako odličnog humora i kemije među likovima. Samo Quark i Rom mogu imat spin off.

Možda mi se zato ove nove verzije ST-a ne sviđaju, fali mi tog laganini štiha, sve je u desetoj brzini, sve je premračno, preeksplozivno, prebučno.....iako vizualno neke stvari odlično izgledaju. Imam dojam da su žrtvovali puno toga zbog vizualnosti a to mi je daleko od ST duha.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:55   #250
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
DS9 sam gledala jako davno, sad onako malo bacim oko kad stignem iako mi nije najdraži ST serijal ali Garak, Quark i Odo su definitivno vrh serije.
Meni je Garak def. tu, i ova 2 mi nisu loša, ali mi je tu bolji Bashir, pa čak i Dukat...
Quark mi je više neki humoristični sideway, a Odo mi je nekako bio predosadan, jbg
Vulkanci su vrh, da
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:11   #251
osvrt na zadnju i predzadnju epizodu.

Nisam zna ili sam zaboravio da je Odo opet posta mjenoliki, valjda je opet mjenoliki ili su scenaristi samo zanemarili tu epizodu po dobrom starom star trek receptu

i sad ova današnja epizoda, kapetan Sisko je provodio svoju osobnu osvetu, nije mu bilo toliko stalo da uništi makije koliko svog bivšeg časnika. Endigton je prikazan kao vrlo vješt i sposoban, bio je takav i tokom službena DS9, ali ovo je ipak stepenica više, ismijao je kapetana Siska. Na kraju Sisko poseže za extremnim mjerama, upotrebljava biogenetsko oružje i tako prisiljava Endigtona na predaju, mada mi on ispada na kraju moralni pobjednik.

Nisam odavno gleda Voyagera ali znam da je bilo dosta rasprave o postupcima kapetanice Janeway, bila je tu neka otmica ili uništenje nekog trgovačkog broda? Bilo je tu još nekih stvari ali Sisko je to debelo nadmašija s uporabom bio oružja, Dozvolu flote nije dobio, Edigton će to spomenuti na sudu, kako bi se Sisko branio?Da je bio prisiljen na taj potez zbog mogućeg rata s Kardasijom? i zar federacija ima biogensko oružje?

Epizoda je bila dobra, svidila mi se usporedba s Jadnicima i kako je Odo "dešifrirao" poruku...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:31   #252
nisam gledao ovaj tjedan ali u epizodi The Begotten je zahvaljujući malom changelingu ponovno dobio moć mijenjanja

Desperate, Odo begs Dr. Bashir to save his "child", but there is nothing that can be done. Odo then takes the goo into his hands and begs the little creature not to die. It does anyway, but as a final "gift" to its mentor, the infant changeling merges into Odo and restores his shapeshifting abilities.
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 01:28   #253
The Firm - "Star Trekkin'"

https://www.youtube.com/watch?v=7ZS2-4-iUJ4
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 11:10   #254
Pevaljka dala ime po jednom vulkanskom liku iz ST-a

T'Pau - China in Your Hand (1987)

https://www.youtube.com/watch?v=JM7FWX0xbvk
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 11:11   #255
T'Pau - Heart and Soul (1987)

https://www.youtube.com/watch?v=4arC64x4uHY
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:02   #256
jučer je bila dobra epizoda
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 08:05   #257
isssss baš i ja ostao paf nakon te epizode... ne kužim, scenaristi su fakat moralno ubili Siska u toj epizodi... još ja gledam i mislim si ma nije sigurno ispustio biogeničko oružje na planet, to je sigurno neka varka u ST stilu, kad ono frajer fakat ispustio i na kraju samo "a budu oni i Kardasijanci samo zamijenili planete ?!?!" onako wtf. cijela poanta Makija i DMZ i je tu tome što oni ne žele mijenjat planete s Kardasijancima, a tu će eto to morat napravit i to zbog toga što im je jedan federacijski kapetan zatrovao cijeli planet ?!!?
I još si cijelo vrijeme mislim na kraju epizode ma moraju oni to nekako bolje opravdat pa ne može to samo tako završit
Imao je Sisko moralno upitnih poteza, kao uvlačenje Romulanaca u rat u idućoj 6. sezoni, ali to su sve nekako opravdavali višim ciljem, ali ovo

Uglavnom, drago mi je da to još nekome nije bilo OK...

Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
osvrt na zadnju i predzadnju epizodu.

Nisam zna ili sam zaboravio da je Odo opet posta mjenoliki, valjda je opet mjenoliki ili su scenaristi samo zanemarili tu epizodu po dobrom starom star trek receptu

i sad ova današnja epizoda, kapetan Sisko je provodio svoju osobnu osvetu, nije mu bilo toliko stalo da uništi makije koliko svog bivšeg časnika. Endigton je prikazan kao vrlo vješt i sposoban, bio je takav i tokom službena DS9, ali ovo je ipak stepenica više, ismijao je kapetana Siska. Na kraju Sisko poseže za extremnim mjerama, upotrebljava biogenetsko oružje i tako prisiljava Endigtona na predaju, mada mi on ispada na kraju moralni pobjednik.

Nisam odavno gleda Voyagera ali znam da je bilo dosta rasprave o postupcima kapetanice Janeway, bila je tu neka otmica ili uništenje nekog trgovačkog broda? Bilo je tu još nekih stvari ali Sisko je to debelo nadmašija s uporabom bio oružja, Dozvolu flote nije dobio, Edigton će to spomenuti na sudu, kako bi se Sisko branio?Da je bio prisiljen na taj potez zbog mogućeg rata s Kardasijom? i zar federacija ima biogensko oružje?

Epizoda je bila dobra, svidila mi se usporedba s Jadnicima i kako je Odo "dešifrirao" poruku...
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 19:18   #258
Što se tiče te epizode ''For the Uniform'', istina, možda nije bilo posve uredu zatrovat atmosferu na toj koloniji, ali s druge strane, đubre makijsko odnosno Eddington apsolutno nikakvog izbora nije ostavio Sisku. Ne samo da nije htio predat biološko oružje, već je prije toga ubacio virus u Defiant i onesposobio USS Malinche. To su ništa drugo nego teroristički činovi. I svatko bi bio isfrustriran u takvoj situaciji, tako da treba razumijet Siska i njegov potez. Nije baš najbolja situacija ispala, ali nekako ga je morao dovest pred lice pravde. Osim toga, planet će biti nepogodan za ljudski život idućih 50 godina, ali ne permanentno. Tako da šteta i nije tolko drastična.
__________________
“The future is all around us, waiting in moments of transition to be born in moments of revelation. No one knows the shape of the future or where it will take us. We know only that it is always born in pain.”
Rockstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:43   #259
Mislim da je tu ipak Sisku bio povrijeđen ego i ponos. Ne možeš opravdavat trovanje atmosfere nikakooo... U Star treku, a naročito u DS9 nema crno-bijelih likova, nego su svi sivi. U seriji se dobro naglašava za neke teroristi, a za neke osloboditelji - usporedba s današnjim Palestincima. To kao da kažeš zatrovana atmosfera iznad Zagreba na 50 godina, a bože moj...
Mogli su to nekako drugačije riješit na način neke vrste trika, kao da Eddington pomisli da je zatrovano, ali ustvari nije. Tako bi Sisko zajeb... Eddingtona pa bi mu uzvratio i bila bi veća fora.

Quote:
Rockstar kaže: Pogledaj post
Što se tiče te epizode ''For the Uniform'', istina, možda nije bilo posve uredu zatrovat atmosferu na toj koloniji, ali s druge strane, đubre makijsko odnosno Eddington apsolutno nikakvog izbora nije ostavio Sisku. Ne samo da nije htio predat biološko oružje, već je prije toga ubacio virus u Defiant i onesposobio USS Malinche. To su ništa drugo nego teroristički činovi. I svatko bi bio isfrustriran u takvoj situaciji, tako da treba razumijet Siska i njegov potez. Nije baš najbolja situacija ispala, ali nekako ga je morao dovest pred lice pravde. Osim toga, planet će biti nepogodan za ljudski život idućih 50 godina, ali ne permanentno. Tako da šteta i nije tolko drastična.
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:16   #260
Ferengiji su mi najdraži likovi u DS9: Moogie i Zek ( Ferengi verzija 'Kad starci prolupaju'), Quark, Rom, Brunt, ona Ferengijka koja se bila zaljubila u Quarka i pretvarala da je muško, itd.. Plačem od smijeha kad god su Ferengiji u điru. Zatim, general Martok mi je najdraži lik, O'Brien i Jadzia od posade, Morn je car, Garak za Kardasijanca nije loš.
Kiru i Dukata ne mogu organski smisliti niti kad su razdvojeni, a kad su skupa i vode konverzaciju, poželim se ispovraćati. Dukatova arogancija je totalno sjebana i ekstremna,zato ga ne mogu organski smislit, a Kira je davnih dana izgubila smisao kao lik, još od one epizode kad je smijući se vadila Dukatu trnje iz guzice. Klap-klap! Super realno, nema šta..
Da su bar oboje krepali u toj epizodi ili da su ih oni Brini zarobili za stalno, to bi me bilo napravilo vrlo zadovoljnom. Ne znam koga od njih dvoje više ne mogu smisliti.
Vorte su mi ok likovi, Weyoun mi je car. Volim njegova podjebavanja upućena Kardasijancima.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.