Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 12:34   #101
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Bravo

na dobrom si putu

Živjela
Hvala , zivio
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:55   #102
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Auuuu
Opet pokusaj intelektuane rasprave koja ne daje nikakvu prakticnu primjenu

"Dobar" pokusaj izbjegavanja odgovora
Ne slazem se s tobm
Vrlo je prakticno i posve dovoljno-
"Prestati djelovati da se nesto postigne"

Zato sam te na pocetku teme pitala
Zasto to zelis?
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:37   #103
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Ne slazem se s tobm
Vrlo je prakticno i posve dovoljno-
"Prestati djelovati da se nesto postigne"

Zato sam te na pocetku teme pitala
Zasto to zelis?


?????
Ne kuzim tvoj komentar?
Sta je vrlo prakticno?? Nacin na koji je moj sugovornik pisao? Jer ovo sto si kuotala je upuceno njemu , na njegov Nacin pisanja.

...
Sta zelis sebi potvrditi pitanjem : "sta zelis"
A cini mi se da sam i na to dala odgovor
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:56   #104
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Ne slazem se s tobm
Vrlo je prakticno i posve dovoljno-
"Prestati djelovati da se nesto postigne"

Zato sam te na pocetku teme pitala
Zasto to zelis?


Zamjenila si me sa pokretacicom teme
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:33   #105
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Ne slazem se s tobm
Vrlo je prakticno i posve dovoljno-
"Prestati djelovati da se nesto postigne"

Zato sam te na pocetku teme pitala
Zasto to zelis?
Da, zamijenila si nešto, ja sam otvorila temu, a nisam se poslije žalila da je nešto nepraktično

Pitanje zašto? Pa ovako, iskreno jer sam došla do toga da mi je jedino preostalo da moram prihvatit neke događaje koji su se dogodili i ja to nisam mogla. Kad god bi došla do toga, ja bih sebi rekla "ne! to nije bilo u redu i ne mogu to prihvatiti, to je apsolutno neprihvatljivo" i tako sam došla do zida jer bez prihvaćanja i pomirivanja s time nisam mogla dalje/naprijed. A ujedno sam imala nametljive misli o tim događajima koje su me mučile svaki dan. Pa sam mislila da mi u toj situaciji jedino preostaje da se odvojim od svojih misli, sebe, ega, svega i da ih objektivno promatram. Čak i te misli koje me muče i te koje mi kazuju kako je to nešto što se događalo neprihvatljivo. Da doživim što ljudi zovu prosvjetljenje i da shvatim da je sve što se događa samo neki san i iluzija i da je nevažno, pa da je nevažno i to što se događalo i to hoću li ja to prihvatiti ili ne, ali da to stvarno osjetim i vidim, a ne da se pokušam sugestijama ufurati u to.

Eto, to bi bio nekakav odgovor. A zašto si me pitala to pitanje dva puta, mislim i ne samo ti, nego i drugi - jel taj moj razlog nešto mijenja na stvari?
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:16   #106
Smile

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Zamjenila si me sa pokretacicom teme
Oprostit, imas pravo, bjese to davno
Praktican je savjet da se ne bi trebalo truditi ista postici
Tak nekak
Na koncu konca, svako postignuce nosi nove ciljeve, neverending stories..
No, bar nije dosadno.. dok ne dosadi.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:27   #107
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Da, zamijenila si nešto, ja sam otvorila temu, a nisam se poslije žalila da je nešto nepraktično

Pitanje zašto? Pa ovako, iskreno jer sam došla do toga da mi je jedino preostalo da moram prihvatit neke događaje koji su se dogodili i ja to nisam mogla. Kad god bi došla do toga, ja bih sebi rekla "ne! to nije bilo u redu i ne mogu to prihvatiti, to je apsolutno neprihvatljivo" i tako sam došla do zida jer bez prihvaćanja i pomirivanja s time nisam mogla dalje/naprijed. A ujedno sam imala nametljive misli o tim događajima koje su me mučile svaki dan. Pa sam mislila da mi u toj situaciji jedino preostaje da se odvojim od svojih misli, sebe, ega, svega i da ih objektivno promatram. Čak i te misli koje me muče i te koje mi kazuju kako je to nešto što se događalo neprihvatljivo. Da doživim što ljudi zovu prosvjetljenje i da shvatim da je sve što se događa samo neki san i iluzija i da je nevažno, pa da je nevažno i to što se događalo i to hoću li ja to prihvatiti ili ne, ali da to stvarno osjetim i vidim, a ne da se pokušam sugestijama ufurati u to.

Eto, to bi bio nekakav odgovor. A zašto si me pitala to pitanje dva puta, mislim i ne samo ti, nego i drugi - jel taj moj razlog nešto mijenja na stvari?
Hvala na odgovoru i pojasnjenju
Razumijem te i shvacam da di pokusavad olaksati stanje u srcu i umu.
Stvari su viseslojne , vrijedi pokusati olaksati si no to dodje kao predah..
Nemkaf je dobro osjetiti sav jad, dat mu da zazivi kol'ko god mozemo podnijeti
Pa ici dalje, intuitivno koracati bez jako velikih stremljenja..bar u vezi glede prosvjetljenja ja see ne bi zamarala.
Tu smo.
Vec je to nesto.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:43   #108
Ma da, baš i razmišljam, od kako sam to riješila i ne pati me više toliko, nemam više ni toliko motivacije za to promatranje, lijena sam i ne trudim se više u tom smjeru. Jer mi je dobro ovako. Pa onda mislim, možda za ono potpuno prosvjetljenje se treba osobi dogodit stvarno nešto žestoko loše pa da onda par godina provede u meditaciji i suočavanju s tim.

A tako sam se izrazila, ali ni ne znam što znači to prosvjetljenje. Zapravo bih samo htjela ne vjerovati svojim mislim koje mi govore da je nešto neprihvatljivo. A to je stvar: odluke, ustrajnosti, možda navike, strpljivosti, prije sam mislila da se to sve treba promijeniti u jednom trenutku, kao kad više ne vidiš dvije vaze nego čovjeka na onoj geštalt slici - ono skužiš odjednom da to ranije nije bila istina, ali sad vidim da je ipak potrebno neko vrijeme za sebe, tišinu i promatranje / osvješćivanje onog što se događa u nama. (mislim, ne znam je li nužno potrebno, ali da može i tim putem)
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:44   #109
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru i pojasnjenju
Razumijem te i shvacam da di pokusavad olaksati stanje u srcu i umu.
Stvari su viseslojne , vrijedi pokusati olaksati si no to dodje kao predah..
Nemkaf je dobro osjetiti sav jad, dat mu da zazivi kol'ko god mozemo podnijeti
Pa ici dalje, intuitivno koracati bez jako velikih stremljenja..bar u vezi glede prosvjetljenja ja see ne bi zamarala.
Tu smo.
Vec je to nesto.
Sasvim je ok sto se ti ne bi zamarala
Kao sto je ok sto se neko zeli rijesiti kompulzivnih misli koje strasno oduzimaju energiju i cine da se osoba vrti u krug. Jednom dodje do overdoze i zeli se izaci iz tog kola koji ne vodi nikamo
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:48   #110
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Sasvim je ok sto se ti ne bi zamarala
Kao sto je ok sto se neko zeli rijesiti kompulzivnih misli koje strasno oduzimaju energiju i cine da se osoba vrti u krug. Jednom dodje do overdoze i zeli se izaci iz tog kola koji ne vodi nikamo


Ovo sto nazivate "prosvjetljenjem" su Uvidi

Prosvjetljenje je nesto drugo
Dovoljno je reci da Prosvjetljenih trenutno na svijetu ima mozda 20 ljudi

Svi ostali koji se tako nazivaju su malo pretjerali sa izjavama
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:04   #111
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ovo sto nazivate "prosvjetljenjem" su Uvidi

Prosvjetljenje je nesto drugo
Dovoljno je reci da Prosvjetljenih trenutno na svijetu ima mozda 20 ljudi

Svi ostali koji se tako nazivaju su malo pretjerali sa izjavama
Možda ipak malo više...
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 02:11   #112
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ne znam da li pravilno pamtim sebe

Pamtim svoj cilj
Premotam film od veceri do jutra u natrag

Naravno, kad se sjetim
Za samopromatranje se kaže da je psihološka vježba istodobnog i objektivnog promatranja unutarnjeg stanja i vanjske stvarnosti, koja kroz duži vremenski period i velikom akumulacijom opservacija vodi do stupnja poznavanja sebe i objektivnosti.

Sjećanje sebe pak nije samopromatranje nego iskustvo autentične svijesti pravog jastva u višoj svjesnosti. Sjećanje sebe nije praksa. To je stanje. Moguće je da osoba evoluira do točke od koje je samopromatranje nepotrebno, jer se kristalizirala u višoj svijesti.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 10:55   #113
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ne znam da li pravilno pamtim sebe

Pamtim svoj cilj
Premotam film od veceri do jutra u natrag

Naravno, kad se sjetim

Dobro je kada čovjek zna da ne zna, kada se preispituje. Tada ima bar šansu da dođe do odgovora.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:27   #114
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ovo sto nazivate "prosvjetljenjem" su Uvidi

Prosvjetljenje je nesto drugo
Dovoljno je reci da Prosvjetljenih trenutno na svijetu ima mozda 20 ljudi

Svi ostali koji se tako nazivaju su malo pretjerali sa izjavama
Hejjjj utišana da li si ti učiteljica neke duhovne discipline, puta?
Drugi mj. je na velesajmu u ZG sajam my2017 stic da li ćeš ga posjetiti?

http://alternativainformacije.com/20...20-22-10-2017/
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:33   #115
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Hejjjj utišana da li si ti učiteljica neke duhovne discipline, puta?
Drugi mj. je na velesajmu u ZG sajam my2017 stic da li ćeš ga posjetiti?

http://alternativainformacije.com/20...20-22-10-2017/


Neee, nisam

Biti Ucitelj je velika odgovornost!!
Treba Znanja , Razumijevanja. Ja se tek trudim poloviti neke smjernice

Hvala na pozivu
Nisam iz Zg, nista od sajma
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:29   #116
Konkretnmo pitanje Svima .

Zašto to radite ? Zašto se promatrati , čemu to ? Ima 100000 stvari koje čovjek može raditi .

Zašto baš imate ili ja imam tu želju . Da li ste to čuli od nekoga ili ste nesvjesno usvojili i rekli to je za mene .

Ja sam imao svoj cilj davno, ali sam shvatio da se taj cilj mjenja kako ide život .

I dalje imam taj cilj ali se nekako raščlanio .

Ja iskreno ni sam neznam, cilj je u početku bio pleminti kasnije se ispostavilo da je strah a sada aposlutno neznam što me navelo na taj put .

U svakom slučaju postoji nešto što nas vuče ka tome . Što je to neznam ? i većina ljudi nezna .

Zašto su neki ljudi privučeni nekim određenim stvarima . Nagađati možemo u nedogled ali jedno je istina svi će mo umrijeti u ovo fizičkom obliku što će ostati iza nas to će mo vidjeti .

Svako dobro i Živjeli
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:18   #117
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
..Zašto to radite ? Zašto se promatrati , čemu to ? ..Nagađati možemo u nedogled ali jedno je istina svi će mo umrijeti u ovo fizičkom obliku što će ostati iza nas to će mo vidjeti..
A što ako ima još nešto? A mnogi kažu da ima. Mnogi imaju i iskustva koja pokazuju da nečega ima. Mnogi su zainteresirani i žele potražiti što se može otkriti. Mnogi su pronašli i informacije i upute čega još ima i kako to potražiti. Zapravo kažu da je jedino što će nam trajno ostati, naš duševni razvoj. Mnogima je to dostojan cilj na koji vrijedi potrošiti vrijeme. Nekima taj cilj vrijedi više od zlata.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:51   #118
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
A što ako ima još nešto? A mnogi kažu da ima. Mnogi imaju i iskustva koja pokazuju da nečega ima. Mnogi su zainteresirani i žele potražiti što se može otkriti. Mnogi su pronašli i informacije i upute čega još ima i kako to potražiti. Zapravo kažu da je jedino što će nam trajno ostati, naš duševni razvoj. Mnogima je to dostojan cilj na koji vrijedi potrošiti vrijeme. Nekima taj cilj vrijedi više od zlata.
Sviđa mi se odgvor jer do istog sam došao i ja . To je jedan strah od smrti ,koji nas motivira da radimo dalje .
I nije samo to glavni motivator ali je jedan od jacih i mislim da je ovo nacim kako nesto postici konkretno u zivotu . Biti sam svoj majstor i ispuniti svoj puni potencijal. Živjela ekipa samo naprijed .
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:12   #119
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Konkretnmo pitanje Svima .

Zašto to radite ? Zašto se promatrati , čemu to ? Ima 100000 stvari koje čovjek može raditi .
Istinski promatrati se počinje netko kome je voda došla do grla. To se ne može izabrati niti raditi iz dokolice, upravo zbog tih sto tisuća drugih stvari koje su zabavnije. Promatra se ne samo sebe nego sve živo sa sobom u vezi i nastoji se razumjeti. Motivi se razlikuju u nijansama, ali mogu se svesti na pitanja zašto ne možemo biti i živjeti kako se osjećamo iznutra odnosno zašto nas okolnosti ne odražavaju nego nas sputavaju i guše. Tko nema sličnih pitanja i čija potraga nije zašla u slijepu ulicu, gotovo nikada ne okreće pogled od svijeta prema sebi. Prividi su upravo tako napravljeni da to onemoguće i da ne dozvole prolaz nikome tko nije spreman platiti cijenu.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 19:15   #120
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Istinski promatrati se počinje netko kome je voda došla do grla. To se ne može izabrati niti raditi iz dokolice, upravo zbog tih sto tisuća drugih stvari koje su zabavnije. Promatra se ne samo sebe nego sve živo sa sobom u vezi i nastoji se razumjeti. Motivi se razlikuju u nijansama, ali mogu se svesti na pitanja zašto ne možemo biti i živjeti kako se osjećamo iznutra odnosno zašto nas okolnosti ne odražavaju nego nas sputavaju i guše. Tko nema sličnih pitanja i čija potraga nije zašla u slijepu ulicu, gotovo nikada ne okreće pogled od svijeta prema sebi. Prividi su upravo tako napravljeni da to onemoguće i da ne dozvole prolaz nikome tko nije spreman platiti cijenu.
Opcenito šokovi su ti koje nas na neki nacin tjeraju na preispitivanje sebe . I kako je jedan gospodin rekao bez šokova nema rasta . S obzirom da je ova tema o promatranju misli. Bilo bi zgodno da se da i neki prakticni savjet. Kako promatrati misli. Dopustite si dw kadq radite odredene prakse tipa meditacije na dah . Da promatrate misli. Znaci vjezba je poprilicno jednostavna .pokusati cu biti sto jednostavniji. Znaci kako radite praksu promatranja daha tako se naravno pojavi misao , i kada shvatite da ste "zamisljeni" probajte dokuciti iz kojeg smjera dolaze . Kadabkazem smjer mislim na smjer ? Dosta kompliciranobza objasniti ali budembse potrudio ibdrugom postu objasniti
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.