Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 11:35   #7641
A da, ovo sa cijenama make up-a je isto kao i cijena nekretnine u npr Rijeci ili nekom slavonskom selu. Vrijedit ce onoliko koliko je netko spreman platiti. Ja u Rijeci za 250 kn ne bih nasla dobru sminkericu sigurno. Kao sto ne mogu naci ni dobar stan za neku cifru koju sam zamislila na lokaciji kojoj želim, a u Slavoniji bih za tu cifru kupila tri kuce. To je jednostavno tako.

Meni je isto cudno kad mi prijateljica iz Njemacke kaze da pramenovi tamo dodju 150€. Je, tamo je standard veci, ali su o troskovi zivota veci, sve ima svoje. Slazem se s Anarniel, da Mirna zivi u Rijeci ili u LA-u ne bi joj make up sigurno kostao 250 kn.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 19.09.2017., 11:41   #7642
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Ako je tebi puno - puno je. I tu je po meni kraj priče. Nekome nije, i u njegovom svijetu usluga toliko vrijedi. Nema univerzalnog pravila i objektivnog cjenika koji vrijedi za sve, hvala bogu zato i imamo hrpetinu izbora da svatko može pronaći nekoga tko mu odgovara.
Moj komentar o pranju lica je bio prvenstveno autoironican, da se razumijemo...
Jer realno, kada sam bukirala sminkanje kod Marije, znala sam sto cu platiti (ime povezano s kvalitetom) i sto je najbitnije znala sam KOLIKO cu platiti, tako da ne mogu reci da sam preveslana ili ne znam sta...

Naravno, svatko najbolje sam zna svoje mogucnosti/zelje/limite i o tome je uopce bespotrebno raspravljati
Ali i dalje stojim da je komentar da ne znam cijenit dobar makeup ako mi je zao dati toliki novac za sminkanje, pa ne znam- pomalo blesav... mislim da je sweet kiss tu totalno pomijesala lonce i poklopce
fluffy chicken is offline  
Old 19.09.2017., 11:52   #7643
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
A da, ovo sa cijenama make up-a je isto kao i cijena nekretnine u npr Rijeci ili nekom slavonskom selu. Vrijedit ce onoliko koliko je netko spreman platiti. Ja u Rijeci za 250 kn ne bih nasla dobru sminkericu sigurno. Kao sto ne mogu naci ni dobar stan za neku cifru koju sam zamislila na lokaciji kojoj želim, a u Slavoniji bih za tu cifru kupila tri kuce. To je jednostavno tako.

Meni je isto cudno kad mi prijateljica iz Njemacke kaze da pramenovi tamo dodju 150€. Je, tamo je standard veci, ali su o troskovi zivota veci, sve ima svoje. Slazem se s Anarniel, da Mirna zivi u Rijeci ili u LA-u ne bi joj make up sigurno kostao 250 kn.
Eto to je to.

Quote:
fluffy chicken kaže: Pogledaj post
Moj komentar o pranju lica je bio prvenstveno autoironican, da se razumijemo...
Jer realno, kada sam bukirala sminkanje kod Marije, znala sam sto cu platiti (ime povezano s kvalitetom) i sto je najbitnije znala sam KOLIKO cu platiti, tako da ne mogu reci da sam preveslana ili ne znam sta...

Naravno, svatko najbolje sam zna svoje mogucnosti/zelje/limite i o tome je uopce bespotrebno raspravljati
Ali i dalje stojim da je komentar da ne znam cijenit dobar makeup ako mi je zao dati toliki novac za sminkanje, pa ne znam- pomalo blesav... mislim da je sweet kiss tu totalno pomijesala lonce i poklopce
Kužim što si htjela reći... I razumijem. Moja poanta je bila da nema objektivnog mjerila oko cijena. Nešto vrijedi onoliko koliko kupac želi platiti. Ako nekome klijenti žele platiti 600 kn za šminkanje, onda njegovo šminkanje toliko vrijedi. Isto, naravno, vrijedi za sve ostale usluge/proizvode. To je osnova razvoja slobodnog tržišta. Ponudi uslugu, marketaj je najbolje što možeš, a kupcima prepusti da slobodno odluče da li im usluga vrijedi tih novaca ili ne. Ako možeš održavati posao, poslovati pozitivno i imaš klijente koji ti se vraćaju, onda vrijedi. Bez obzira što je jednom dijelu populacije preskupa/ovakva/onakva.
__________________
TBS Webshop TBS Facebook page
Anarniel is offline  
Old 19.09.2017., 15:43   #7644
Okej, znači Osijek je slavonsko selo. Pa baš vam hvala.

RetroDanceFreak is offline  
Old 19.09.2017., 15:50   #7645
Quote:
RetroDanceFreak kaže: Pogledaj post
Okej, znači Osijek je slavonsko selo. Pa baš vam hvala.

To je i meni zapelo za oko. Izgleda da je cijela Slavonija jedna velika selendra
edition limitee is offline  
Old 19.09.2017., 16:49   #7646
Nisam uopce to rekla. Ali cinjenica je da je kod vas kvadrat stana 800€, a u Rijeci 1800€. A u Miamiju je vjerovatno 6800€. Znaci da sam i ja u Rijeci za sweetkiss seljanka pa se zbog toga ne vrijedjam. Jebiga, to je tako, bez uvrede ikome. Imam prijateljicu/kolegicu u Os koju obozavam i koja za istu lovu koju ja imam u Ri (jer smo u istoj firmi) zivi tamo duplo bolje nego ja ovdje. Lokacija, lokacija,lokacija. Tako je i sa cijenama ostalih usluga uglavnom.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 19.09.2017., 17:17   #7647
Ne slazem se s usporedbom jer ispada da je u redu da Anarniel naplati sminkanje 600kn a Uzurputorica 250kn na osnovu lokacije? Ne bi to tako bas islo, a ako cemo realno gledati ne koristi ni Uzurpatorica drogerijsku sminku i kistove, vjerujem da koriste slicne proizvode, samo je razlika u tome da Uzurpatorica svoj rad realno procjenjuje i naplacuje, ne racunajuci pritom da li radi u Osijeku ili Parizu.

A nije da ne bi mogla

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 19.09.2017., 17:25   #7648
:lurker mode off:

A zašto onda ne naplati 600? Ili 1000?

Upravo ovo što je netko napisao, ako daš 600 kn da bi ih iduće jutro oprao s face, to je luksuz, i taj ti luksuz može biti naplaćen točno onoliko koliko si spreman za njega platiti. Ma što vam loreal govorio, vi to ne zaslužujete. Šminka nije ljudsko pravo i zapravo se radi o sloju kemije na faci koja ne košta koliko vrijedi nego koliko vam netko naplati.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Old 19.09.2017., 17:26   #7649
Ja se opet ne slažem. Jer identican stan u Ogulinu ili u Opatiji nece isto kostati. Da se postavis na trepavice. Znaci isti identican i isto namjesten. Sad je samo pitanje da li si ti spreman izdvojiti na osnovu lokacije duplo vise para. Tako je i sa make upom. Ili ces platiti ili ces se odvest u Os ili ces naci nekoga tko slabije sminka. Izbor je na tebi.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 19.09.2017., 17:37   #7650
Skuplji stan u Rijeci je skuplji ne zato sto je bolji nego zato sto ima ovaca koje su ga spremne platiti. Isto je i sa uslugom vizazista, naplatit ce ili realno ili onoliko koliko mogu izvuci, sto ne znaci nuzno da je skuplja i bolja.

I da, tu mislim na ozbiljan posao, ne na samoprozvane vizazistice.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 19.09.2017., 17:39   #7651
Dobro, ali ja opet imam izbor preseliti se u Ogulin. Kuzis?
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 19.09.2017., 17:44   #7652
A konkretno apropo make up-a, da se maknemo od nekretnina jer to nije tema, u Rijeci ljudi vise izlaze, imaju vise kafica, klubova, evenata i sukladno tomu imaju vecu potrebu trositi na stvari kao sto je obleka i make up. Takodjer, ima vise radnih mjesta, veca je koncentracija ljudi i drugaciji je stil zivota. Veca potraznja diktira vecu ponudu i nametanje vecih cijena. Cista ekonomija. Vecina mladih seli u vece gradove upravo iz tih razloga iako im je zivot u takvim sredinama skuplji.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 19.09.2017., 18:05   #7653
Ok, slozit cu se da se ne slazemo. Ovu svoju zadnju tvrdnju si sama pobila jer si gore ili na chatu ranisje napisala da je Rijeka skuplja od Zagreba. Hoces reci da je u Ri veca potraznja nego u Zg? Ne bih rekla.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 19.09.2017., 18:10   #7654
Quote:
fluffy chicken kaže: Pogledaj post
Oprostit ces, ali ovo je velika glupost sto si napisala- da ne znam cijenit dobar make up zato sto smatram da je 600 kuna za sminkanje puno

Za realno, u vrh glave 45 minuta posla, da,600 kuna je puno. Tocka.
Poprilicna satnica za hrvatske pojmove...
oprostit cu, samo je moje misljenje da mi na kozmetici bi trebale znat sto je sve ulozeno kad se radi o dobrom vizazistvu vs whoever.

ja cu iskreno reci da me NITIJEDAN vizazist jos nije nasminkao tak da se meni svidja vise od mog vlastitog sminkanja i time sam razocarana. za nekog takvog koji bi me oborio s nogu platila bi kolko trazi.
sweetkiss is offline  
Old 19.09.2017., 18:54   #7655
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ok, slozit cu se da se ne slazemo. Ovu svoju zadnju tvrdnju si sama pobila jer si gore ili na chatu ranisje napisala da je Rijeka skuplja od Zagreba. Hoces reci da je u Ri veca potraznja nego u Zg? Ne bih rekla.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Napisala sam u nekim stvarima, npr frizeri su prema mom iskustvu malo jeftiniji i cuga je vani jeftinija nego u Ri. Stanovi u ekvivalentnim kvartovima su skuplji.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 20.09.2017., 21:11   #7656
Quote:
RetroDanceFreak kaže: Pogledaj post
Okej, znači Osijek je slavonsko selo. Pa baš vam hvala.

Quote:
edition limitee kaže: Pogledaj post
To je i meni zapelo za oko. Izgleda da je cijela Slavonija jedna velika selendra
Bit će da ne čitam dobro, tko je ovo ikad rekao? Ja sigurno nisam. Kažem da generalno ne možeš naplatiti jednako u bilo kojem selu na svijetu u usporedbi s velikim gradom, nebitno o kojem se selu ili gradu radi pobogu, zato što su životni standard (ali i troškovi najma i sl.) u velikim gradovima u pravilu viši, samo to. Isto kao što ne možeš naplatiti jednako u npr. našem Karlovcu, ili u gradu od 16 milijuna ljudi gdje je standard 4 puta veći nego u našem najvećem gradu. Samo hoću reći da je sve relativno i da objektivna cijena koja je univerzalna za sve lokacije jednostavno ne postoji.
__________________
TBS Webshop TBS Facebook page

Zadnje uređivanje Anarniel : 20.09.2017. at 21:22.
Anarniel is offline  
Old 20.09.2017., 21:21   #7657
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ne slazem se s usporedbom jer ispada da je u redu da Anarniel naplati sminkanje 600kn a Uzurputorica 250kn na osnovu lokacije? Ne bi to tako bas islo, a ako cemo realno gledati ne koristi ni Uzurpatorica drogerijsku sminku i kistove, vjerujem da koriste slicne proizvode, samo je razlika u tome da Uzurpatorica svoj rad realno procjenjuje i naplacuje, ne racunajuci pritom da li radi u Osijeku ili Parizu.

A nije da ne bi mogla

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Ne kužim zašto pretpostavljaš da se uopće radi o meni? Ja ne naplaćujem šminkanje 600 kn. Niti blizu. Samo objašnjavam iz perspektive insidera zašto je moguće da npr. jedna Marija, Saša, Simona ili ostala ekipa s tim iskustvom naplaćuju, i sviđalo se to nekome ili ne, to bi tako u stvarnosti - išlo. I ide, koliko god to nekome bilo čudno.

Stvarno misliš da bi netko Mirninog ranga i talenta u npr. Londonu i dalje naplaćivao 250 kn (jer je to, kako ti kažeš, realna procjena njenog rada)? Ja ti garantiram i kažem iz iskustva da bi tamo bez problema u startu mogla dobivati 1500 kn. Da je 250 kn stvarna i realna vrijednost njenog šminkanja, nepromjenjiva u ovisnosti o lokaciji, mogla bi za tjedan dana pokupiti stvari i vratiti se doma jer uz tu cijenu u Londonu ne bi mogla zaraditi za tjednu stanarinu, kamoli za hranu i sve ostalo. Ne postoji realna cijena umjetnosti (niti jedne druge usluge na svijetu), ona vrijedi točno onoliko koliko ti je netko za nju spreman platiti, i jako, ali jako ovisi o lokaciji kupca i pružatelja usluge. A Mirna bi, vjeruj mi, mogla naplatiti puno više da je negdje vani. I morala bi, jer inače ne bi uspjela. Životni troškovi nisu isti u Ogulinu, Osijeku, Zagrebu, Londonu, Rijeci, Parizu ili Los Angelesu. Moraš cijene prilagoditi svemu ostalom ili propadaš (naravno, u skladu sa svojim iskustvom i svim ostalim), to je tako jasno.
__________________
TBS Webshop TBS Facebook page
Anarniel is offline  
Old 20.09.2017., 21:44   #7658
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Skuplji stan u Rijeci je skuplji ne zato sto je bolji nego zato sto ima ovaca koje su ga spremne platiti. Isto je i sa uslugom vizazista, naplatit ce ili realno ili onoliko koliko mogu izvuci, sto ne znaci nuzno da je skuplja i bolja.

I da, tu mislim na ozbiljan posao, ne na samoprozvane vizazistice.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Zašto bi netko bio ovca ako želi radije živjeti u Rijeci ili Dubrovniku npr., nego u, ne znam, Ogulinu? Ja sam btw. iz Ogulina i to mi je najdraži grad na svijetu, da ne bi netko opet skočio da proglašavam Ogulin ličkom selendrom.

Stanovi u Rijeci su de facto skuplji nego u Ogulinu, identična kvadratura je neusporedivo skuplja u Rijeci, Dubrovnik da ne spominjem. Identičan stan u Ogulinu će biti jedno 10x jeftiniji (karikiram) nego u Dubrovniku unutar zidina, i sad je netko ovca jer npr. želi radije živjeti u Dubrovniku? Eeeerm, ne. Lokacija je jako bitna i savršeno legitiman faktor koji određuje cijenu. Ne vjerujem da o ovome uopće raspravljamo i da to nekome nije jasno...

Ako netko više voli planine, čisti zrak, netaknutu prirodu, lijepi mali gradić u kojem se nikad ništa ne događa i u kojem ti treba 40 kubika drva da preživiš zimu, ali je lijepo i pitoreskno i spokojno, otići će u Ogulin i njemu će tamo biti vrh. Ne kužim zašto bi netko bio ovca ako ipak preferira more, jug, blažu klimu, činjenicu da zimu preživiš bez grijanja i sl... Kad imaš puno ljudi koji počnu preferirati jednu lokaciju nad drugom, cijene svega na njoj rastu. Ista stvar je s vizažistima. Kad puno ljudi preferira nekog (iz bilo kojeg razloga), cijene mu rastu. Stalna i objektivno realna fiksna cijena ne postoji. Za ništa. Radi se o osnovama ekonomije i slobodnog tržišta.
__________________
TBS Webshop TBS Facebook page
Anarniel is offline  
Old 20.09.2017., 21:46   #7659
Tocno. Imam prijateljicu koja je odselila u Dubai, po struci kozmeticarka. Radi u jednom hotelu, a u slobodno vrijeme radi nokte i pedikuru "po kucama" na crno. Ona recimo za tu uslugu plus dolazak naplacuje 150€ i to je za Dubai realna cijena takve usluge. Medjutim, kad uzmes u obzir da u jednom Dubaiju kava u kaficu dodje recimo 15€, a prosjecan rucak (nista extra) 50 € i da su joj troskovi mjesecne stanarine garsonijere koju dijeli s jos jednom cimericom 2000€ (svakoj) onda je ta cijena koju ona naplacuje za svoju uslugu realna. Jer da naplacuje pedikuru 120 kn koliko ona realno kosta u Hrvatskoj mogla bi spakirati kofere i ici kuci.
Moj muz radi na cruiseru sa 7 zvjezdica i u njihovom frizerskom salonu cijena pranja kose i feniranja je 150$. Sto je meni apsurdno, ali netko tko za 7 dana krstarenja izdvoji 8000$ njemu je to realna cijena. Meni uzmu na crno kad sam s njim na brodu 40$ pa mi to puno jer doma to platim 15$. I isto operem kosu sutradan pa ode 40$ down the drain. Tako da teglim fen i peglu na drugi kraj svijeta u koferu kad idem jer cu radije 40$ potrosit u njihovom dutycu na make up.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 20.09.2017., 22:07   #7660
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Tocno. Imam prijateljicu koja je odselila u Dubai, po struci kozmeticarka. Radi u jednom hotelu, a u slobodno vrijeme radi nokte i pedikuru "po kucama" na crno. Ona recimo za tu uslugu plus dolazak naplacuje 150€ i to je za Dubai realna cijena takve usluge. Medjutim, kad uzmes u obzir da u jednom Dubaiju kava u kaficu dodje recimo 15€, a prosjecan rucak (nista extra) 50 € i da su joj troskovi mjesecne stanarine garsonijere koju dijeli s jos jednom cimericom 2000€ (svakoj) onda je ta cijena koju ona naplacuje za svoju uslugu realna. Jer da naplacuje pedikuru 120 kn koliko ona realno kosta u Hrvatskoj mogla bi spakirati kofere i ici kuci.
Moj muz radi na cruiseru sa 7 zvjezdica i u njihovom frizerskom salonu cijena pranja kose i feniranja je 150$. Sto je meni apsurdno, ali netko tko za 7 dana krstarenja izdvoji 8000$ njemu je to realna cijena. Meni uzmu na crno kad sam s njim na brodu 40$ pa mi to puno jer doma to platim 15$. I isto operem kosu sutradan pa ode 40$ down the drain. Tako da teglim fen i peglu na drugi kraj svijeta u koferu kad idem jer cu radije 40$ potrosit u njihovom dutycu na make up.
A pa hvala bogu... Sve si rekla. Mjesečna stanarina stanića od 40ak kvadrata (i to ne bog zna kakvog, s kojim u paketu dobiješ rasklimanu stolariju, prozore koji se ne mogu do kraja zatvoriti, wc koji više ne radi nego radi i kućne ljubimce miševe i žohare gratis) u nekom relativno pristojnom kvartu u Londonu dođe 2100+ funti (i to ako imaš sreće naći nekog da ti uopće želi iznajmiti na kraće od godinu-dvije po ugovoru). Pa baš da vidim tko bi naplaćivao 250 kn, pogotovo kad super radi, i kad bez problema može dobiti 1500+ kn. Tamo da ideš naplatiti 250 kn, pitali bi te da ponoviš jer bi mislili da nisu dobro čuli, ili da imaš temperaturu.
__________________
TBS Webshop TBS Facebook page
Anarniel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.