Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 17:31   #4841
[QUOTE=jjinxie;65553099]Nedavno smo baš pisali o jednostavnim spiralizatorima.

Baci oko na ovaj ili ovaj post.

Hvala
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 06:12   #4842
morning

radila sam jučer ekseriment / složenac sa karfiolom, jajima, kozjim sirom i špinatom. jedva čekam ručak za isprobavanje

od sutra do ned me čekaju 2 uzastopna poslovna puta, naravno da već živčanim oko hrane, avionske i hotelske
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:33   #4843
Bug, ti si ko 'tica*, sad si ovdi, sad si tamo!





*tica koja jede kao vuk... ili kolibri
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 05:38   #4844
Quote:
jjinxie kaže: Pogledaj post
Bug, ti si ko 'tica*, sad si ovdi, sad si tamo!





*tica koja jede kao vuk... ili kolibri
srce mi kuca kao u kolibrića, ali sam više vuk ako ćemo po onoj staroj ćud-dlaka

samo da prijavim da je moj karfiol-složenac od jučer baš fin
sljedeći put dodajem i ribani sir, falilo mi je malo masti i slanoće

moram si nabaviti ovo:
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:25   #4845
Dobar dan, dosla sam vam priopciti da je danas za Milivojku nulti dan ketogene prehrane.

U duhu vaganja namirnica Milivojka je izvagala i sebe i to na 60.6 kg

A cilj je 57, koje sam i imala, ali eto malo sam nesto testirala zadnjih tjedana

No more Milivojka, no more.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:38   #4846
jjinxie, ti koristiš xanthan. daj mi pliz reci za kaj ga sve koristiš? koju otprilike količinu stavljaš? da li se on termički obrađuje sa jelom ili se može koristiti i za hladne kreme/umake (samo umiksati)? i kakva je tekstura (više kao žele ili puding)?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:09   #4847
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
jjinxie, ti koristiš xanthan. daj mi pliz reci za kaj ga sve koristiš? koju otprilike količinu stavljaš? da li se on termički obrađuje sa jelom ili se može koristiti i za hladne kreme/umake (samo umiksati)? i kakva je tekstura (više kao žele ili puding)?
Možeš i u vruće i u hladno.
Tekstura je više kao puding nego kao žele.

Xanthan gumu najviše koristim u pečenju bezglutenskih kruhova (za potomkicu i lošiju polovicu), budući da koristim pretežno integralna GF brašna koja nemaju dodan zgušnjivač (gotove mješavine za kruh već imaju dodan xanthan ili guar ili nešto već).
Ne stavim puno, nepunu četvrtinu mjerne žličice na pola kile brašna, inače ispadne gumasto.

U LC kuhanju/pečenju koristim je za zgušnjavanje krema. Tu stavim pola žličice na 400 ml tekućine. Posipam kroz gusto sito i jako brzo umiješam u vruću, gotovu kremu da se ne zgruda (najbolje mikserom).
To su obično kreme u koje ide i maslac pa i on dodatno stisne kremu kad se ohladi.

Zgušnjavam i umake, ali onda je najprije razmutim u mini blenderu u masnom vrhnju ili u malo ulja. U umake stavljam otprilike upola manje nego za kreme.

Imaj na umu da ne zgušnjava odmah, nego stajanjem postaje sve gušće, otprilike kako kad kuhaš puding.

A traje forever. Tako da je prilično isplativa. Ja imam u pakiranju od 100 g, kupljeno prije godinu dana, i još je nisam potrošila.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:30   #4848
hvala ti.
u harissi sam kupila manju količinu za probu. isprobala sam danas na ovom receptu (umjesto kokosovog mlijeka sam koristila obično i slatko vrhnje pol-pol) i sviđa mi se kak je ispalo. trebam malo ući u štos. i veselim se umacima. za njih će mi baš dobro doći.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:56   #4849
Da, sa svim tim zgušnjivačima (xanthan, guar...) samo treba ući u štos, a količine uzimati okvirno, jer ponekad je stvarno dovoljno mrvicu više pa da bude pregusto ili mrvicu manje pa je prerijetko.

Meni je na početku u većinu slučajeva ispadalo pregumasto, pretrvrdo, a sad mi se eventualno povremeno dogodi da mi krema bude malo premekana (jer stavljam odokativno ), što nije strašno.

ADIDAF ima super recepte.
Probaj njezine scones, svi koje sam probala su prefini.

Nisam probala taj puding, ali mogla bih. Taman opet imam žumanjke viška od jučerašnjeg pečenja kruha.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:55   #4850
za pudinge i bilo kakve kreme u čašama mi nije problem ak je rijeđe, ionak mi je tak draže, no na kolače to baš i ne bi išlo.
mm veli da mu je ovo najbolji puding koji je ikada jeo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:31   #4851
ovaj puding izgleda i zvuči mljac,mljac
u receptima koje nalazim uvijek se spominje Swerve sladilo, što bi bilo najsličnije tome, a da je dostupno kod nas?

za vikend sam radila nešto slično lepinjama koje se ovdje spominju, no samo s bademovim brašnom i bjelancima (ostalo je više-manje isto) i ispalo je ok za prvi put
anoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:04   #4852
Quote:
anoda kaže: Pogledaj post
u receptima koje nalazim uvijek se spominje Swerve sladilo, što bi bilo najsličnije tome, a da je dostupno kod nas?
eritrit ili eritritol (šećerni alkohol)
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 07:52   #4853
jutro

sinoć službena večera.....kako su općenito skupljali prerambene navike,tako u i meni pripemili LCHF večeru. Pa sa za glavno jelo doba quinou a ostali lososa sa krumpirom a za desert voće
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:19   #4854
Pogodili su

Nego, kakav puding, kakav recept, do tell
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:35   #4855
eno ti link par postova gore.

bug
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:45   #4856
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
eno ti link par postova gore.

bug
Ima dana kad sam vise glupa
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:12   #4857
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Dobar dan, dosla sam vam priopciti da je danas za Milivojku nulti dan ketogene prehrane.

U duhu vaganja namirnica Milivojka je izvagala i sebe i to na 60.6 kg

A cilj je 57, koje sam i imala, ali eto malo sam nesto testirala zadnjih tjedana

No more Milivojka, no more.
Jebena razlika je između 57 i 60 kg, znam po sebi. Sve mi hlače jednako dobro stoje.

Napravi sljedeći eksperiment. Važi se svako jutro prije doručka 14 dana. Zabilježi prosječnu kilažu prvi tjedan i drugi tjedan. Ako si na kraju drugog tjedna 500 g teža, znači da si 500 kcal DNEVNO u kalorijskom suficitu. Eto. Kakav kurčev keto, kakvi bakaraći. Kalorijski deficit, neovisno o tome jedeš li sotonske ugljikohidrate ili ne, vodi ka gubitku masnog tkiva.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:19   #4858
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Jebena razlika je između 57 i 60 kg, znam po sebi. Sve mi hlače jednako dobro stoje.

Napravi sljedeći eksperiment. Važi se svako jutro prije doručka 14 dana. Zabilježi prosječnu kilažu prvi tjedan i drugi tjedan. Ako si na kraju drugog tjedna 500 g teža, znači da si 500 kcal DNEVNO u kalorijskom suficitu. Eto. Kakav kurčev keto, kakvi bakaraći. Kalorijski deficit, neovisno o tome jedeš li sotonske ugljikohidrate ili ne, vodi ka gubitku masnog tkiva.
Joooj Tika, ti si meni fakat super, ali za ovo cu ti reci da ne seres.

Niti me poznajes, niti znas koji su mi ciljevi niti kako mi tijelo reagira. Da mogu jesti "sotonske" UH i osjecati se i izgledati ovako onda bi ih i jela.

Zasto ides od pretpostavke da ti znas sto je za nekog dobro, bez da uopce znas s kime pricas?
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:54   #4859
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Joooj Tika, ti si meni fakat super, ali za ovo cu ti reci da ne seres.

Niti me poznajes, niti znas koji su mi ciljevi niti kako mi tijelo reagira. Da mogu jesti "sotonske" UH i osjecati se i izgledati ovako onda bi ih i jela.

Zasto ides od pretpostavke da ti znas sto je za nekog dobro, bez da uopce znas s kime pricas?
Devojče, zgodna si. Ništa ti ne fali. Nemaš viška kilograma i imaš lijepe noge. Koji kurac se sekiraš oko 3 kg?

Nego, deder mi reci, koji je točno razlog da si ti sada na keto?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:17   #4860
Tika, ja bih bila hepi da je tako. Međutim suficit kcal vodi do mršavljenja cijelog tijela, to mi ne treba jer se smatram mršavom, problem je trbuh/muffin top koji reagira na povećan unos uh,osobito loših. To je recimo moj slučaj
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.