Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 19:36   #661
Drugo kolo je bilo daleko manje uspješno nego prvo, ovaj put sam izgleda dobro zapaprio s parovima.

Nitko nema ni 5 ni 6 pogodaka, a pobjednici kola sa po 4 pogotka su Henson, karlos100 i Kroko-Kroko!


Slijedi trenutno stanje na tablici, pišite ako sam nešto pogriješio.

9-krpica

8-Mariposas

7-Henson, karlos100, Kroko-Kroko, MaLuA, Neno_87, Uncle Jonny, sesve

6-acmevagabundo

5-Djerma, Doran_Martell, dplazin2, Sonics07, Paskaneman

4-FBlaskovich67, IamBlackShip, sagi, stipest, Stric iz ozadja, Tuvix

3-a ka ta g na ee, Sportivo24, pepeto1, _wes_

2-BonJovi1886, FUMBLE

1-Billy Piton
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 19.09.2017., 19:42   #662
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Koji smo mi kreteni od ekipe, to je neviđeno.
izvol'te

http://www.theonion.com/article/nfl-...ans-cop-37442?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 19.09.2017., 19:43   #663
Nego, otkad gledam NFL na SK prenose sve londonske utakmice u tri popodne i sad su se sjetili da ne bi baš kad moji igraju.

Poslao sam im (pristojan) prosvjedni mail jučer ujutro, mislite da su odgovorili?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 19.09.2017., 20:01   #664
Quote:
_wes_ kaže: Pogledaj post
@Billy Piton
@pepeto1

Vidim da spominjete ofenzivne linijaše. Ja sam tek u drugoj sezoni praćenja NFL-a, ali nekako sam došao do uvjerenja da je bolje imat vrhunsku ofenzivnu liniju i prosječnog QB-a nego prosječnu ofenzivnu liniju i vrhunskog QB-a. Možda sam još naivan i neiskusan u praćenju i poimanju igre, ali takav dojam imam.
Sad jedno naivno pitanje. Kolika je razlika između igrača ofenzivne i defanzivne linije tj. može li se od defanzivnog napraviti ofanzivni linijaš? Zar je tolika razlika između mrcine koji brani QB-a i mrcine koji ga napada?
Sa ovim bi se slozio, posebno jer generalno dobrom OL dolazi i dobra run igra. Prosjecan QB onda izfleda puno bolje
__________________
"I long for a time when I think of myself as a European first and an Englishman second. I crave a United States of Europe with one currency, one army and one type of plug." - Jeremy Clarkson
pepeto1 is online now  
Old 19.09.2017., 20:09   #665
Quote:
pepeto1 kaže: Pogledaj post
Moguce da evolucija igre bude da svi budu igrali kao NE, sto vise kratkih dodavanja slot receiverima i TE, sto prije da se ibaci lopta iz ruku, jer je pritisak na QB-a svake godine sve veci. Ovo je moj sobni dojam, trebalo bi to malo bolje proanalizirati.
Povratak korijenima West coast offensea.
Iako svake godine se traže receiveri koji mogu ići duboko.
Isus is offline  
Old 20.09.2017., 00:56   #666
Quote:
_wes_ kaže: Pogledaj post
@Billy Piton
@pepeto1

Vidim da spominjete ofenzivne linijaše. Ja sam tek u drugoj sezoni praćenja NFL-a, ali nekako sam došao do uvjerenja da je bolje imat vrhunsku ofenzivnu liniju i prosječnog QB-a nego prosječnu ofenzivnu liniju i vrhunskog QB-a. Možda sam još naivan i neiskusan u praćenju i poimanju igre, ali takav dojam imam.
Sad jedno naivno pitanje. Kolika je razlika između igrača ofenzivne i defanzivne linije tj. može li se od defanzivnog napraviti ofanzivni linijaš? Zar je tolika razlika između mrcine koji brani QB-a i mrcine koji ga napada?
nisu svi ofanzivni i defanzivni linijaši isti. kod o-linea imaš tackleove koji su obično preko 195 cm i preko 130 kila a uz to moraju biti jako pokretljivi i imati dugačke ruke kako bi mogli kontrolirati edge rushere. to su dosta zajebane specifikacije, tako da dobrog tacklea nije lako naći. guardovi i centri su u pravilu lošije atlete, obično su su nešto niži i nabijeniji. defanzivni linijaši dijele se na endove i d-tackleove. endovi su različiti ovisno o tome igra li ekipa 3-4 ili 4-3 formaciju. kod 4-3 formacije endovi su primarno zaduženi za passrush s krila i obično su visoki od 188 do 191 cm, imaju oko 120-125 kg i moraju trčati 4.7- 4.8 sekundi na 40 yardi. defanzivni tackleovi su veći, i uloga im je probijati guarda i centra iz sredine kad se igra pass i zatvarati prolaze kada se igra run. kod 3-4 formacije endovi su veći i jači, a za passrush s krila su zaduženi outside linebackeri. oni su obično nešto brži i lakši od 4-3 defensive endova. primjer 3-4olba je von miller koji ima 113 kg i na 40 yardi trči suludih 4.5 sekundi.
u sredini 3-4 formacije i nekih varijanti 4-3 formacije je nose tacke. oni su ogromne mrcine i od njih se očekuje da prihvaćaju dvostruke blokove i usput zaustavljaju running backove. obično su na terenu samo kada se očekuje da protivnik igra run ( prvi i eventualno drugi down i kada je potrebna mala udaljenost do prvog downa), jer su predebeli da bi ikad stigli do qba kada se igra pass. rijetko su na terenu i kad protivnik igra s više od dva wr-a, jer ga u tim situacijama često mijenja ekstra cornerback koji pazi na trećeg hvatača.
sve u svemu po fizičkim karakteristikama možda bi se i moglo od nose tackela napraviti centra ili guarda, ali u praksi oni rade različite stvari, koriste različite tehnike i nisam čuo da neki linijaš u nflu mijenja obranu i napad.

što se tiče dvojbe o-line-qb, za jednu tekmu bih prije uzeo dobar o-line i prosječnog qb-a, ali dugoročno je bolje imati vrhunskog qb-a jer ofanzivnu liniju je ipak lakše složiti nego naći vrhunskog qb-a. dio ekipa ima lošu ofanzivnu liniju jer odluče lovu i pickove uložiti u obranu i nadaju se da će mobilni qb prikriti slabosti ofanzivne linije. primjerice seahawksi su imali skroz pristojnog centra kojeg su trejdali za tight enda jimmiya grahama i na o-line trenutno troše samo 17 milja. usporedbe radi, raidersi na o-line troše 43 milje.
Billy Piton is offline  
Old 20.09.2017., 08:14   #667
Dobro da si spomenuo Grahama, jel ima ikakve sanse da bude onaj stari, ovo je bas lose, mislio sam da ce silovat njih dvojica.
Henson is offline  
Old 20.09.2017., 08:15   #668
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
točno to bi i meni trebalo ponekad, a posebno zadnjih 5 sezona...
Stric iz ozadja is offline  
Old 20.09.2017., 08:19   #669
Quote:
Henson kaže: Pogledaj post
Dobro da si spomenuo Grahama, jel ima ikakve sanse da bude onaj stari, ovo je bas lose, mislio sam da ce silovat njih dvojica.
Moje skromno mišljenje je da ne nema, a razlozi su prvo, da je nekoliko godina stariji i sporiji nego u Saintsima, a drugo da Wilson nije Brees.
Stric iz ozadja is offline  
Old 20.09.2017., 08:41   #670
Mislim da sam negdje bio procitao da je u zadnjoj pomogao blokirat na 20-tak snapova?
Ma kuzim da je stariji, ozljede i sve to, samo zao mi Jimmya.
Henson is offline  
Old 20.09.2017., 09:07   #671
Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
nisu svi ofanzivni i defanzivni linijaši isti. kod o-linea imaš tackleove koji su obično preko 195 cm i preko 130 kila a uz to moraju biti jako pokretljivi i imati dugačke ruke kako bi mogli kontrolirati edge rushere. to su dosta zajebane specifikacije, tako da dobrog tacklea nije lako naći. guardovi i centri su u pravilu lošije atlete, obično su su nešto niži i nabijeniji. defanzivni linijaši dijele se na endove i d-tackleove. endovi su različiti ovisno o tome igra li ekipa 3-4 ili 4-3 formaciju. kod 4-3 formacije endovi su primarno zaduženi za passrush s krila i obično su visoki od 188 do 191 cm, imaju oko 120-125 kg i moraju trčati 4.7- 4.8 sekundi na 40 yardi. defanzivni tackleovi su veći, i uloga im je probijati guarda i centra iz sredine kad se igra pass i zatvarati prolaze kada se igra run. kod 3-4 formacije endovi su veći i jači, a za passrush s krila su zaduženi outside linebackeri. oni su obično nešto brži i lakši od 4-3 defensive endova. primjer 3-4olba je von miller koji ima 113 kg i na 40 yardi trči suludih 4.5 sekundi.
u sredini 3-4 formacije i nekih varijanti 4-3 formacije je nose tacke. oni su ogromne mrcine i od njih se očekuje da prihvaćaju dvostruke blokove i usput zaustavljaju running backove. obično su na terenu samo kada se očekuje da protivnik igra run ( prvi i eventualno drugi down i kada je potrebna mala udaljenost do prvog downa), jer su predebeli da bi ikad stigli do qba kada se igra pass. rijetko su na terenu i kad protivnik igra s više od dva wr-a, jer ga u tim situacijama često mijenja ekstra cornerback koji pazi na trećeg hvatača.
sve u svemu po fizičkim karakteristikama možda bi se i moglo od nose tackela napraviti centra ili guarda, ali u praksi oni rade različite stvari, koriste različite tehnike i nisam čuo da neki linijaš u nflu mijenja obranu i napad.

što se tiče dvojbe o-line-qb, za jednu tekmu bih prije uzeo dobar o-line i prosječnog qb-a, ali dugoročno je bolje imati vrhunskog qb-a jer ofanzivnu liniju je ipak lakše složiti nego naći vrhunskog qb-a. dio ekipa ima lošu ofanzivnu liniju jer odluče lovu i pickove uložiti u obranu i nadaju se da će mobilni qb prikriti slabosti ofanzivne linije. primjerice seahawksi su imali skroz pristojnog centra kojeg su trejdali za tight enda jimmiya grahama i na o-line trenutno troše samo 17 milja. usporedbe radi, raidersi na o-line troše 43 milje.
Ali sad vide koliko ta logika jebes OL imamo Wilsona nije najbolja. Znaci wilson je definicuja pojretnof qba koji ti moze maskirati losu liniju i opet to nije ni blizu uspjesno kao nekad. Oni su bili najbolji kad su imali run gane, koji je otisao djelom jer nema lyncha ali velikim djelom jer su trejdali cenrra za grahama koji je nula u run igri kao blocker. Osobno mi se puno vise svidja model, tj po meni najbolji model dallasa ili oaklnda, ili draftaj ili kupi ofenzivnu liniju koja ce ti dati dovru run igru i cremena qbu da rastavi protivnicju obranu. Uz to napadi ce biti dugi i obrana xe biti odmornija tj bolja i ne riskiras ozljedu tog qba

Nemoj investirati u OL jer imas wilsona, dovedi grahama ali zrtvuj run game i eto sta se dogodi. Od 12-13 pobjeda padnes na 10 sto je celiki pad. To je ekvicalentno da NBA ekipa padne sa 63 pobjede na neke 52 za one koji prate nba, veliki pad
__________________
"I long for a time when I think of myself as a European first and an Englishman second. I crave a United States of Europe with one currency, one army and one type of plug." - Jeremy Clarkson
pepeto1 is online now  
Old 20.09.2017., 10:51   #672
Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
nisu svi ofanzivni i defanzivni linijaši isti. kod o-linea imaš tackleove koji su obično preko 195 cm i preko 130 kila a uz to moraju biti jako pokretljivi i imati dugačke ruke kako bi mogli kontrolirati edge rushere. to su dosta zajebane specifikacije, tako da dobrog tacklea nije lako naći. guardovi i centri su u pravilu lošije atlete, obično su su nešto niži i nabijeniji. defanzivni linijaši dijele se na endove i d-tackleove. endovi su različiti ovisno o tome igra li ekipa 3-4 ili 4-3 formaciju. kod 4-3 formacije endovi su primarno zaduženi za passrush s krila i obično su visoki od 188 do 191 cm, imaju oko 120-125 kg i moraju trčati 4.7- 4.8 sekundi na 40 yardi. defanzivni tackleovi su veći, i uloga im je probijati guarda i centra iz sredine kad se igra pass i zatvarati prolaze kada se igra run. kod 3-4 formacije endovi su veći i jači, a za passrush s krila su zaduženi outside linebackeri. oni su obično nešto brži i lakši od 4-3 defensive endova. primjer 3-4olba je von miller koji ima 113 kg i na 40 yardi trči suludih 4.5 sekundi.
u sredini 3-4 formacije i nekih varijanti 4-3 formacije je nose tacke. oni su ogromne mrcine i od njih se očekuje da prihvaćaju dvostruke blokove i usput zaustavljaju running backove. obično su na terenu samo kada se očekuje da protivnik igra run ( prvi i eventualno drugi down i kada je potrebna mala udaljenost do prvog downa), jer su predebeli da bi ikad stigli do qba kada se igra pass. rijetko su na terenu i kad protivnik igra s više od dva wr-a, jer ga u tim situacijama često mijenja ekstra cornerback koji pazi na trećeg hvatača.
sve u svemu po fizičkim karakteristikama možda bi se i moglo od nose tackela napraviti centra ili guarda, ali u praksi oni rade različite stvari, koriste različite tehnike i nisam čuo da neki linijaš u nflu mijenja obranu i napad.

što se tiče dvojbe o-line-qb, za jednu tekmu bih prije uzeo dobar o-line i prosječnog qb-a, ali dugoročno je bolje imati vrhunskog qb-a jer ofanzivnu liniju je ipak lakše složiti nego naći vrhunskog qb-a. dio ekipa ima lošu ofanzivnu liniju jer odluče lovu i pickove uložiti u obranu i nadaju se da će mobilni qb prikriti slabosti ofanzivne linije. primjerice seahawksi su imali skroz pristojnog centra kojeg su trejdali za tight enda jimmiya grahama i na o-line trenutno troše samo 17 milja. usporedbe radi, raidersi na o-line troše 43 milje.
Hvala na iscrpnom odgovoru. Mislio sam da nije tolika razlika u pozicijama ofenzivne i defanzivne linije i da bi neki defanzivac mogao igrati i poziciju ofenzivnog ukoliko se ukaže potreba jer neke momčadi su stvarno kriminalne po tom pitanju, a imaju npr. dobre defanzivce.
S druge strane skloniji sam pepetovom mišljenju oko važnosti i ulaganja u OL i QB pozicije na dugi period.
Quote:
pepeto1 kaže: Pogledaj post
Osobno mi se puno vise svidja model, tj po meni najbolji model dallasa ili oaklnda, ili draftaj ili kupi ofenzivnu liniju koja ce ti dati dovru run igru i cremena qbu da rastavi protivnicju obranu. Uz to napadi ce biti dugi i obrana xe biti odmornija tj bolja i ne riskiras ozljedu tog qba
_wes_ is offline  
Old 20.09.2017., 13:33   #673
To je i posljedica sve rasprostranjenijeg spread offensa na koledžima, a zbog kojeg sve više tacklova dolazi u ligu bez da su odigrali i jedan snap u 3 point stance-u (s rukama na zemlji). Većinom su u pass protectionu, a sve manje u run blocku. Dolaze u NFL bez osnovnih znanja i tehnika. Normalno da onda imaju problema.
Kod drafta se momčadi oslanjaju na fizikalije i predispozicije. Što bolji atleta to imaš više šanse da te izaberu visokona draftu. Takvi su se pokazali najvećim bustovima.
A najbolji su OL sa Winsconsina, Ohio State i drugih koledža gdje OL više manje igra kao i u NFL-u.
A čini mi se da su i momčadi to shvatile pa mijenjaju način kako procijenjuju OL na draftu. 2016 draft je bio jedan od najboljih što se tiče OL zadnjih nekoliko godina.
Djerma is offline  
Old 20.09.2017., 14:43   #674
Koji qb ima najvise int unazad par sezona, a da igra cijelu ili skoro cijelu sezonu?
Bortles mozda?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 20.09.2017., 14:47   #675
Quote:
pepeto1 kaže: Pogledaj post
Ali sad vide koliko ta logika jebes OL imamo Wilsona nije najbolja. Znaci wilson je definicuja pojretnof qba koji ti moze maskirati losu liniju i opet to nije ni blizu uspjesno kao nekad. Oni su bili najbolji kad su imali run gane, koji je otisao djelom jer nema lyncha ali velikim djelom jer su trejdali cenrra za grahama koji je nula u run igri kao blocker. Osobno mi se puno vise svidja model, tj po meni najbolji model dallasa ili oaklnda, ili draftaj ili kupi ofenzivnu liniju koja ce ti dati dovru run igru i cremena qbu da rastavi protivnicju obranu. Uz to napadi ce biti dugi i obrana xe biti odmornija tj bolja i ne riskiras ozljedu tog qba

Nemoj investirati u OL jer imas wilsona, dovedi grahama ali zrtvuj run game i eto sta se dogodi. Od 12-13 pobjeda padnes na 10 sto je celiki pad. To je ekvicalentno da NBA ekipa padne sa 63 pobjede na neke 52 za one koji prate nba, veliki pad
apsolutno se slažem da je strategija jebeš o-line pogrešna. ofanzivna linija je motor bez kojega napad jako teško funkcionira, iako su cam newton i russell wilson to uspijevali jedno vrijeme držati iznad vode. obranama je dosta teško braniti tri varijante kod takvih qb-ova jer su u stanju uručiti loptu rbu, zadržati je i baciti ili trčati s njom. problem nastaje što takvi qbovi primaju dosta udaraca, često su ozljeđeni i imaju kraći vijek trajanja od pocket passera.
nijedna momčad nema petoricu vrhunski ofanzivnih linijaša (čak i raidersi i cowboysi imaju slabih točaka), ali seahawksi su baš otišli u krajnost što se tiče neulaganja u napad (pogotovo o-line). od 12 najplaćeniji igrača na rosteru čak je deset defanzivaca + wilson i graham. po meni je to totalno nepotrebno jer dobre non-rush linebackere i strong safetyje nađeš u sredini drafta bez puno problema, a hawksi wrighta, wagnera i chancellora plaćaju ukupno 21 milje. iduće godine im je cap hit za njih trojicu čak 30 milja

po meni su pristojan left tackle i centar minimum minimuma da bi stvar barem donekle funkcionirala. right tacklea se može pokrivati uz pomoć tight enda a guardove uz pomoć centra i left tacklea. ali ne možeš imat propuh baš svugdje
Billy Piton is offline  
Old 20.09.2017., 14:49   #676
Otkad je Bortles u ligi skoro sigurno je on. Najbolja mi je izjava mislim nakon druge sezone od njega da se ne osjeca ugodno sa loptom u rukama kada treba bacati, tj da mu to nije prirodno treci ili koji vec pick drafta
__________________
"I long for a time when I think of myself as a European first and an Englishman second. I crave a United States of Europe with one currency, one army and one type of plug." - Jeremy Clarkson
pepeto1 is online now  
Old 20.09.2017., 15:26   #677
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Koji qb ima najvise int unazad par sezona, a da igra cijelu ili skoro cijelu sezonu?
Bortles mozda?
http://www.footballdb.com/leaders/ac...-interceptions
Henson is offline  
Old 20.09.2017., 17:29   #678
Quote:
pepeto1 kaže: Pogledaj post
Otkad je Bortles u ligi skoro sigurno je on. Najbolja mi je izjava mislim nakon druge sezone od njega da se ne osjeca ugodno sa loptom u rukama kada treba bacati, tj da mu to nije prirodno treci ili koji vec pick drafta
mislim da borles u karijeri ima više bačenih pick sixa nego pobjeda
Billy Piton is offline  
Old 20.09.2017., 18:04   #679
Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
mislim da borles u karijeri ima više bačenih pick sixa nego pobjeda
Mislim da je prošle sezone neki komentator spomenuo da je na 11 pick sixa, a broj pobjeda mu je 12. Sad ne znam jel od tad imao koji, nisam baš pratio Jaguarse
Uncle Jonny is offline  
Old 20.09.2017., 20:51   #680
Borles je isus
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.