Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 12:26   #601
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Zašto onda ekipa sa diplomama ekonomije i prava ne otiđe van, kad su granice sve otvorene? Zato jer sa diplomom ekonomije i prava u Njemačkoj i Irskoj jedino što mogu raditi jest prati suđe i konobariti, to ti isto nešto govori o kvaliteti tih i takvih studija u Hrvatskoj. To što je netko uložio vrijeme, trud i novac u neki projekt ne znači da će mu se taj projekt u konačnici i isplatiti, studiranje bi zapravo trebalo gledati kao bilo koji drugi poduzetnički pothvat, uložio si svoj rad, trud, kapital i vrijeme u nešto za što se nadaš da će ti donijeti povrat sa kamatama, u konačnici možda to tako bude, ali možda i ne bude. Ne postoji nešto takvo kao 100% sigurno ulaganje.
Zelis reci da ne postoje informacija 'oh, ovaj faks se ne prizna ili ne cijeni van HR?' Nemoguce.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:31   #602
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Zelis reci da ne postoje informacija 'oh, ovaj faks se ne prizna ili ne cijeni van HR?' Nemoguce.
Jednostavna metoda bi recimo bila u referadi fakulteta pronaći neke diplomante koji su na tom željenom faksu diplomirali u proteklih 15-ak godina i onda vidjeti čime se ti ljudi danas bave, ako dodješ na kraju do zaključka da je 90% njih zaposleno na uhljebarskim pozicijama u državi ili da se uopće ni ne bave onime za što su se školovali, eto ti zvona za uzbunu. Za takvu neku analizu ti nije potrebna neka velika pamet niti resursi, samo malo vremena, truda i dobre volje.
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:10   #603
Kao što sam rekao na jednoj drugoj temi. Nisam još sreo bogatog muškarca da ja je ostavila cura/žena, a sreo sam ih da varaju, piju i ponašaju se neljudski. Pare čime čuda u ženskom poimanju života
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:34   #604
Iako nisam zensko, ovaj post je svakako uvredljiv, za inteligenciju, prije svega.
Alex34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 00:43   #605
Quote:
Alex34 kaže: Pogledaj post
Iako nisam zensko, ovaj post je svakako uvredljiv, za inteligenciju, prije svega.
Više postova ovdje je takvo.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 00:50   #606
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Više postova ovdje je takvo.
Nije nista slagao ovaj gore.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 01:00   #607
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Nije nista slagao ovaj gore.
Znači, ti niti jednu jasnu rečenicu ne možeš pročitati s razumijevanjem.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 04:58   #608
Samo da se nadovežem na ono o neinformiranosti onih s ekonomije i prava koji eto nisi znali i bla bla...
Kada sam ja gledao upisati ili ne faks a to je brat bratu bilo prije valjda 15 godina ekonomija i pravo su geć bili na glasu kao uzaludni fakulteti (ukoliko jel nemaš štelu koja će te ugurati negdje u gradsku/državnu administraciju pa to upisuješ ciljano. Ne znam odakle onda ta neinformiranost prije 5-6 godina? Priče za malu djecu. Tvrdoglavost, relativna jednostavnost fakulteta i stav da su posebni pa će im biti bolje nego drugima prije.

A vezano uz temu - jako ovisi od ljudi. Nekada funkcionira bez problema, nekada stvara razdor. Ovisno koliko su ljudi razumni. Znalo mi se to ne osjetiti a opet znalo je biti i stalno nekih natezanja kad osobe ne mogu shvatiti razliku između nemam i ne dam. Ili što imam pa i trošim na stvari koje one smatraju nepotrebnim. Financije su zajebana stvar. Netko će ti prije oprostiti prevaru nego što si zapio s društvom 1000kn. Netko ti s druge strane neće oprostiti što ti je glupo dati 150kn za dostavu kad još ima sarme od prekjučer u frižideru. Bilo bi idealno pronaći nekoga s kime ćeš biti po tom pitanju kompatibilan samo što se u praksi to rijetko dešava. Obično dok čovjek primjeti da tu stvari škripe već se zatelebao previše.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 07:11   #609
Ajme, ova tema je totalno apsurdna.
Tip koji je dobio lovu u nasljedstvo i zaradjuje svoj mjesecni dohodak po kladionicama siri 'mudrost' kako nema nikakvog smisla ni svrhe u edukaciji, i kako bi svaki covjek trebao dobro razmislit sa stajalista troska i koristi
Tako je on izracunao da je najpametnije utroseno vrijeme pratir sportsku prognozu i stavljat uloge po kladionicama.
Sve ostalo je neisplativo, glupo i totalno bezvrijedno.
Ja cu blokat.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:14   #610
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ajme, ova tema je totalno apsurdna.
Tip koji je dobio lovu u nasljedstvo i zaradjuje svoj mjesecni dohodak po kladionicama siri 'mudrost' kako nema nikakvog smisla ni svrhe u edukaciji, i kako bi svaki covjek trebao dobro razmislit sa stajalista troska i koristi
Tako je on izracunao da je najpametnije utroseno vrijeme pratir sportsku prognozu i stavljat uloge po kladionicama.
Sve ostalo je neisplativo, glupo i totalno bezvrijedno.
Ja cu blokat.
Ako ovo ide mene, molim te reci kad i gdje sam točno rekao kako je bilo koji studij uzaludan, i gdje i kad sam preporučio da se ne treba obrazovati, nego visiti po kladionicama i živjeti od toga? Izmišljaš, jedino što sam rekao jest to da postoje NEKI studiji koji su besmisleni i uzaludni, jednako kao što postoje i neki poduzetnički pothvati koji su u startu osuđeni na propast, primjerice kao da ideš graditi elitne resorte po Slavoniji i poslije se čudiš kako to da ti je investicija neisplativa jer nema gostiju. Ista stvar i sa diplomom prava i ekonomije.
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:20   #611
Na jednom od prvih predavanja, obaviješteni smo da rekorder u nezapošljivosti je generacija koja je završila prije pet godina, te da od 120 ljudi dvoje radi u struci. I opet, moja generacija, imajući to u vidu, se uglavnom samozaposlila i vrlo je uspješna. Barem gledajući kolege koje osobno poznajem i kontaktiram. Bolje rečeno kolegice.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:31   #612
Quote:
Alex34 kaže: Pogledaj post
Iako nisam zensko, ovaj post je svakako uvredljiv, za inteligenciju, prije svega.
pitam se gdje ti živiš, ili se samo patetično ulizuješ drugom spolu. činjenice su činjenice.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:35   #613
Veliki su dealbreaker, ne bih mogao biti sa nekim tko ne zarađuje minimalno 5 puta više od mene.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:51   #614
Manje više što je tvrdnja uvredljiva. Ona je netočna.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:48   #615
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Nisam završio niti jedan studij niti planiram, ali ni u jednom svom upisu se nisam referirao na kompleksnost samog studija, već na perspektivu nakon studija. Da, vjerujem da je pravo iznimno kompleksan i zahtjevan studij za završiti, ali perspektiva nakon dobivanja diplome pravnog fakulteta je slaba do nikakva, osim ako već unaprijed nemaš rezervirano mjesto uhljeba, isti slučaj i sa ekonomijom (da ne pričamo o tome kako svi ti silni studenti ekonomije prije upisa nisu upoznati sa jednostavnim ekonomskim principima inflacije i oportunitetnog troška). Dakle, prije upisa samog studija trebala bi se napraviti jednostavna cost/benefit analiza, ovaj studij će mi uzeti toliko i toliko vremena, novaca, truda i rada, a kad ga završim mogu se nadati tome i tome. Kod ekonomije i prava takva računica izrazito je na cost strani, dakle iz te perspektive se može reći kako završavanje takvog studija u Hrvatskoj u VEĆINI (dakle, ne svim, ali većini) slučajeva je uzaludno rasipanje vremena i resursa.
Nažalost je čest slučaj da ljudi s diplomama su bez posla. Također, ljudi sa SSS su bez posla. Samo što su ovi s diploma frustriraniji, pa možda i glasniji.

Ali ne mogu se oduprijet činjenici da a) većina nas s 18 godina (kad upisujemo fakultete ili gradimo svoj život) ne zna čime bi se željelibaviti
b)većina nas ne zna što će biti za 5+ godina( kada diplomira) potrebno na tržištu.

Također, nemamo svi roditelje informirane, educirane koji nas znaju savjetovati što da upišemo.

Danas je popularan IT, medicina, možda logopedija, i većina se ljudi s tim zaposli. Meni je prijatelj završio IT, super plaća ali jedva čeka se skinuti s toga i raditi nešto drugo (otvoriti pivnicu). Ali, zamisli situaciju, da sada svi studenti upisuju to (npr, u inozemstvu i ovdje) i dodju u HR, onda više ne bi bilo prostora za njih. Što hoću reć, najalkše je sada izigravati mudraca i drugima pametovati što netko treba.

Također, znam slučajeva ljudi koji sa faksevima tipa antropologija, arheologija, etnologija su se zaposlili iz prve.. a i znam i slučaj prijateljice diplomirala medicinu, pa ne može naći godinama stalan posao već radi po zamjenama (kad koji liječnik ode na bolovanje).

Po meni, činjenica je da budućnost pojedinca s nekom strukom ovisi o puno faktora; o sreći, o tome da se nađeš u pravo vrijeme na pravom mjestu, o tvojim ambicijama, takodjer o vezama i u nedogled.

Meni su ispočetka govorili :a di ćeš se ti zaposlit s tim faksom? Pa evo radim, i nas par iz moje generacije. Da je idealno, nije, al guram. Da nisam u ovome, možda bih se prekvalificirala u štajaznamšta i okušala sreću u nečem drugom.
Ali samo bih htjela reći, da ne valja generalizirati. Danas se traži IT (vj ce i u budućnosti) ali tko zna što budućnost nosi, između ostalog. Opet je bitno da čovjek upiše ono što voli i bude što može bolji u tome, a sve ostalo je stvar sreće i inih faktora.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:38   #616
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Samo da se nadovežem na ono o neinformiranosti onih s ekonomije i prava koji eto nisi znali i bla bla...
Kada sam ja gledao upisati ili ne faks a to je brat bratu bilo prije valjda 15 godina ekonomija i pravo su geć bili na glasu kao uzaludni fakulteti (ukoliko jel nemaš štelu koja će te ugurati negdje u gradsku/državnu administraciju pa to upisuješ ciljano. Ne znam odakle onda ta neinformiranost prije 5-6 godina? Priče za malu djecu. Tvrdoglavost, relativna jednostavnost fakulteta i stav da su posebni pa će im biti bolje nego drugima prije.
Pravo relativno jednostavan fakultet.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:22   #617
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle onda ta neinformiranost prije 5-6 godina?
Iz nedostatka kvalitetnih informacija, lošeg i neadekvatnog školstva.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:39   #618
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Pravo relativno jednostavan fakultet.
Nije Zg jedini pravni faks a i budimo realni nije on tamo toliko težak koliko su profesori korumpirani i prolaz uvjetuju raznoraznim maskiranim mitom.
Sjećam se cure koju sam upoznao baš ovdje na ovom forumu koja je nakon nekoliko pokušaja u Zg se prebacila u Osijek i već negdje sredinom trećeg mjeseca imala riješenu tu zadnju godinu s odličnim uspjehom. Istovremeno je frend na istom padao godinu po tko zna koji put ali jbg, jednostavno nije ništa učio. Što bi on sad trebao tvrditi da je faks težak a ova mala lumen?

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Iz nedostatka kvalitetnih informacija, lošeg i neadekvatnog školstva.
Informacije ukoliko nemaš potrudiš ih se pronaći. Kvragu pa tu odlučuješ o svojoj budućnosti a teško ti se malo raspitati? Danas ne moraš ni prostoriju napustiti (a to "danas" je zadnjih 10 godina sigurno) jer je hrpa informacija dostupna online.
Možemo mi tu sad prebacivati krivnju na školstvo ali ako petogodišnjak zna u google upisati "online serije s titlovima" onda valjda i teenager zna upisati "tražena zanimanja".
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:02   #619
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekao na jednoj drugoj temi. Nisam još sreo bogatog muškarca da ja je ostavila cura/žena, a sreo sam ih da varaju, piju i ponašaju se neljudski. Pare čime čuda u ženskom poimanju života
Iako si mi postavio pitanje na moj komentar, odgovoriti cu ti na tvoju izjavu, samo kako bi svi znali o cemu govorimo.

Dakle, svoju mizoginiju, primitivizam i krajnje generaliziranje u nastavku nazivas 'cinjenicama' i pitas se gdje ja zivim jer se toboze ne slazem s tobom?
Odnosno, sigurno imam skrivene razloge ('dodvoravanje' zenama?)

Zivim u svijetu u kojem bi se odrasli ljudi trebali duboko sramiti ovakvih izjava te ih barem pokusali opravdati kakvim losim izgovorom ili izvlacenjem na pojedine takve primjere.
No, kako i dalje insistiras kako su to 'cinjenice', svaki poziv na razum ili pristojnost su ocigledno uzaludni, te i svaka 'rasprava' na tu ili neku drugu temu.
No, svakim takvim postom daleko vise govoris o sebi, nego o ovima koje blatis...
Alex34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:08   #620
Ja isto nisam sreo bogatog muškarca kojeg je ostavila žena. Možda je netko sreo ali ja nisam.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger