Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 20:55   #5641
Opet ja s upitom u vezi kupnje fotoaparata. Sad sam u prilici uzet ili Nikon D7000 ili Nikon D5200, oba fotoaparata rabljena, ali u sasvim okej stanju što se tiče svega, malo korištena...zanemarivši sad neke razlike u cijeni, vaš prijedlog/odabir između ova dva?

Da napomenem, koristio bih fotić za nekakvo amatersko fotkanje, tu i tamo se fotografijom ''bavim'', a zasad mi treba neki beginner level dok se ne snađem dalje...
ocean_size is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:17   #5642
Nikon D5200 vs Nikon D7000
crasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:58   #5643
Prijedlozi!

Quote:
great kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, uletio sam u neki biznis s apartmanima (vezano za oglasavanje, bookiranje...) pa planiram ljudima uz booking ponuditi i fotkanje apartmana.
Oduvijek sam htio imati profesionalni fotoaparat, tako da mi nece sluziti samo za slikanje apartmana nego i za slikanje prirode, kad idem na putovanja itd...
Amater sam i nemam nekog velikog iskustva. Htio bi da mi fotic ima i opciju za pozadinsko zamucivanje ( kao za portrete )... Pa eto molim vas da mi predložite koji fotoaparat kupiti i jeli glupo ulagati u profesionalni aparat obzirom da sam amater.
Hvala svima unaprijed
Daj pliz netko neki prijedlog
great is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:01   #5644
Quote:
great kaže: Pogledaj post
Daj pliz netko neki prijedlog
Obzirom da nemaš iskustva, ni jedan aparat ti neće pomoći da napraviš dobre fotografije, moraš najprije naučiti fotografirati a apartmani nisu jednostavni za fotografiranje, dapače, poprilično su komplicirani... Imaš na Youtubeu puno filmića o fotkanju nekretnina pa baci malo oko, osim što ćeš nešto naučiti, dat će ti i smjernice kakav ti aparat treba.
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:31   #5645
Thumbs up

Quote:
deya100 kaže: Pogledaj post
Obzirom da nemaš iskustva, ni jedan aparat ti neće pomoći da napraviš dobre fotografije, moraš najprije naučiti fotografirati a apartmani nisu jednostavni za fotografiranje, dapače, poprilično su komplicirani... Imaš na Youtubeu puno filmića o fotkanju nekretnina pa baci malo oko, osim što ćeš nešto naučiti, dat će ti i smjernice kakav ti aparat treba.
Znam, ali opet da bi se počeo učiti treba mi neki fotoaparat. Ali ne da mi se kupiti sad neki bezveze da se učim, pa onda kad naučim neki dobar jer mi je dupla investicija. Radije bi odmah nešto kvalitetnije pa da se s time počnem učiti. Hvala na ideji za YouTube !!! Definitvno ću pogledati...
Nego imaš li možda kakvu preporuku koji fotoaparat da kupim?
great is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:25   #5646
Koliki ti je budžet cca?

Uzmi si neko tijelo i sirokokutni objektiv (ne fisheye) od cca 10 do 14 mm fokale (za interijere) i neki allrounder objektiv za sve ostalo (ili kit 18-55 ili nešto skuplje kao što je Sigma/Tamron 17-50 ovisno o budžetu). Za interijere bi ti dobro došao i vanjski blic... Za tijelo ti ne znam što predložiti, da ja sad kupujem sve ispočetka isto bih bio na čudu...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:53   #5647
Wink

Quote:
deya100 kaže: Pogledaj post
Koliki ti je budžet cca?

Uzmi si neko tijelo i sirokokutni objektiv (ne fisheye) od cca 10 do 14 mm fokale (za interijere) i neki allrounder objektiv za sve ostalo (ili kit 18-55 ili nešto skuplje kao što je Sigma/Tamron 17-50 ovisno o budžetu). Za interijere bi ti dobro došao i vanjski blic... Za tijelo ti ne znam što predložiti, da ja sad kupujem sve ispočetka isto bih bio na čudu...
Pa dao bi nekih 3000-4500kn
Sto mislis za Canon 700 d ?
great is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:52   #5648
700D će biti više nego dovoljan ali obavezno nabavi neki širokokutni objektiv, npr. EFS 10-18mm IS STM. Dobije se za oko 1500kn rabljeni. Trebat će ti za apartmane i pejzaže.


Quote:
great kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, uletio sam u neki biznis s apartmanima (vezano za oglasavanje, bookiranje...) pa planiram ljudima uz booking ponuditi i fotkanje apartmana.
Oduvijek sam htio imati profesionalni fotoaparat, tako da mi nece sluziti samo za slikanje apartmana nego i za slikanje prirode, kad idem na putovanja itd...
Amater sam i nemam nekog velikog iskustva. Htio bi da mi fotic ima i opciju za pozadinsko zamucivanje ( kao za portrete )...
Zamućivanje pozadine nije opcija fotoaparata već ti za to treba neki objekiv s velikim otvorom blende (f/1.4 do f/2.8). Canon ima dobar a jeftin EF 50mm f1.8 za oko 500 kn koji ti se uklapa u budget.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:12   #5649
Smile

Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
700D će biti više nego dovoljan ali obavezno nabavi neki širokokutni objektiv, npr. EFS 10-18mm IS STM. Dobije se za oko 1500kn rabljeni. Trebat će ti za apartmane i pejzaže.




Zamućivanje pozadine nije opcija fotoaparata već ti za to treba neki objekiv s velikim otvorom blende (f/1.4 do f/2.8). Canon ima dobar a jeftin EF 50mm f1.8 za oko 500 kn koji ti se uklapa u budget.
Pa i mislio sam uzeti Canon 700D sa standarnim objektivom i jos taj objektiv 1.8
A jel znas mozda jeli moze i sa standarnim objektivom raditi to pozadinsko zamucivanje?
great is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:48   #5650
Quote:
great kaže: Pogledaj post
Pa i mislio sam uzeti Canon 700D sa standarnim objektivom i jos taj objektiv 1.8
A jel znas mozda jeli moze i sa standarnim objektivom raditi to pozadinsko zamucivanje?
Jao, ej, ajd se nemoj tak izražavati molim te.

Radi se o optičkim osobinama samog objektiva i već ti je rečeno, da što je otvor blende veći ( ovaj f broj ), to ti je to "zamućenje" veće, u osnovi.

Ako objektiv približiš subjektu, isto možeš povećati "zamućenje".

Evo ti pa čitaj:

http://www.exposureguide.com/focusing-basics.htm
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:13   #5651
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Jao, ej, ajd se nemoj tak izražavati molim te.

...
http://www.exposureguide.com/focusing-basics.htm


Pa rekao je da je početnik.

@great, ako baš hoćeš "raditi" zamućenje za to je photoshop.

Inače je zamućenje posljedica "nesavršenosti" objektiva, jer slike bi trebale biti oštre, zar ne? Ali efekt se često koristi za isticanje motiva iz pozadine, najviše za portrete. Međutim ako slikaš makro onda zna biti problem.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:21   #5652
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

Radi se o optičkim osobinama samog objektiva i već ti je rečeno, da što je otvor blende veći ( ovaj f broj ), to ti je to "zamućenje" veće, u osnovi.



Evo ti pa čitaj:

http://www.exposureguide.com/focusing-basics.htm
Nemoj ga zbunjivati,što je broj iza f MANJI to je blenda veča, što je broj iza f VEČI blenda je manja ,na nekom objektivu 10/12-24/4 je puno teže izolirati fokusirani objekat,18-55 + fotošop je lakše ,ali prvo mora naučiti teoretski dio: što/kako/zašto , vidiš da zna što bi kupio samo traži potvrdu svojih zamisli
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:50   #5653
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Nemoj ga zbunjivati,što je broj iza f MANJI to je blenda veča, što je broj iza f VEČI blenda je manja ,na nekom objektivu 10/12-24/4 je puno teže izolirati fokusirani objekat,18-55 + fotošop je lakše ,ali prvo mora naučiti teoretski dio: što/kako/zašto , vidiš da zna što bi kupio samo traži potvrdu svojih zamisli
Znam sto bi jer mi je tako predlozila sestra od frendice
Što mislite za koliko bi novaca mogao naci novi Canon 700D sa standarnim objektivom ?
great is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:10   #5654
Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
Gledao sam te usporedbe još i prije.
Odlučio se na kraju za D7000.
ocean_size is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:27   #5655
Evo ekipa kupio sam Canon 700D! Cini mi se da je okej...
Sad planiram kupiti jos neki sirokokutni objektiv za fotkanje apartmana, pa ako mozete preporuciti neki?
Usput, jel mislite da je ovo dovoljno dobar aparat za tu namjenu?
great is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 14:27   #5656
Quote:
great kaže: Pogledaj post
Evo ekipa kupio sam Canon 700D! Cini mi se da je okej...
Sad planiram kupiti jos neki sirokokutni objektiv za fotkanje apartmana, pa ako mozete preporuciti neki?
Usput, jel mislite da je ovo dovoljno dobar aparat za tu namjenu?
Pliiz netko
great is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 14:48   #5657
I predobar. Uzmi EF-S 10-18mm, ima jedan na njuški za 1400kn, odličan širac i OK cijena. I nabavi neki stativ.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:11   #5658
Imam jedno pitanje, ne znam gdje da postavim, a glupo mi je otvarati novu temu. Imam Sigmu 17-50 za Nikon i za par mjeseci istice garancija. Da li ga mogu dati na servis tek toliko da vide je li sve u redu dok je jos pod garancijom (te ga eventualno pociste, iako sumnjam da to uopce ide pod garanciju)? Pitam, jer smo tako doma znali pozvat majstora za perilicu i neke stvari pred istek garancije pa je zamijenio ako je kaj trebalo

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:54   #5659
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
I predobar. Uzmi EF-S 10-18mm, ima jedan na njuški za 1400kn, odličan širac i OK cijena. I nabavi neki stativ.
Bas sam kupio taj 10-18mm, ali za 1700
Hvala!
great is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:08   #5660
Bok, ljudi! Pitanje jedno. Dakle, totalni sam početnik u fotografiji, ali bih htjela prebaciti se na neki viši level, zasad uglavnom čitam o tome, a sad je na red došla kupovina prvog dslr
Trenutno je izbor sužen na Canon 60d i 7d. Osim jačeg burst modea ja nisam našla neke strašne prednosti za 7d, koji je skuplji.
Interesira me što bi preporučili vi koji se kužite u to.
Prijedlog nekog sasvim drugog modela je također dobrodošao
mischa_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.