Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 12:42   #12021
Ako imaš svoju gajbu u Zagrebu ne. A i u Beogradu ima dosta sirotinje koja radi za 200-300e. Ja recimo nisam mogao naći pristojan posao pa sam se bacio u freelancing. Nešto mi kaže da je u Zagrebu standard ipak viši...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.09.2017., 12:49   #12022
Beograd mi je u banani. HR ima more i Slo alpe pored.

Al ja u stvari želim Švicarsku mirovinu, al da radim ko u Hrvatskoj, i 3 mjeseca godišnje provedem u Nepalu
atoni is offline  
Old 19.09.2017., 14:07   #12023
I ja imam slične želje, al sam nažalost zakucan u banani.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.09.2017., 14:35   #12024
Nadasve realno
snake1 is offline  
Old 19.09.2017., 14:47   #12025
Ko nema snove taj je već mrtav!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.09.2017., 21:13   #12026
Snovi su iluzija.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Old 19.09.2017., 21:22   #12027
Iluzija koju su mnogi veliki ljudi pretvorili u stvarnost!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.09.2017., 21:43   #12028
Pa tocno to i kazem; mozes sanjati i ne napraviti nista, ili mozes imati cilj i raditi na ostvarenju istog.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Old 19.09.2017., 22:02   #12029
Ali sve kreće od imaginacije!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.09.2017., 22:27   #12030
Koja krece od dovoljno ‰ alkohola i(li) dovoljno dobre droge.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Old 19.09.2017., 23:02   #12031
Može i bez toga!

Nego, čitam na fejsbuk grupi UpWork Srbija...žali se momak koji radi SEO kako su mu blokirali profil i napisali neki opšti email bez pravog objašnjenja a pritom je poslednji ugovor zatvorio pre dve nedelje i ima skoro sve max ocene. Ili dečko laže ili su ovi sa UpWorka poludeli. Koja je poenta da proteruju ljude od kojih imaju prihode.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.09.2017., 23:12   #12032
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Može i bez toga!
U filmu.

Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Koja je poenta da proteruju ljude od kojih imaju prihode.
Vjerojatno je imao IP druge drzave (ako je prica istinita).
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Old 20.09.2017., 00:05   #12033
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Znaci sta, da se selim u Beograd?
To ti je smisleno kao preseliti iz Hamburga u Zagreb. Iste cijene, duplo manje plaće.

Naravno, smisleno je ako imaš sedam znamenki u eurima/dolarima/funtama i ne ovisiš o plaćama u državi u koju seliš.

Ako bi baš htio u neki super grad u Srbiji, koji ima ponajbolji omjer onog što platiš i onog što dobiješ, moj prijedlog ti je Novi Sad.

Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ako imaš svoju gajbu u Zagrebu ne. A i u Beogradu ima dosta sirotinje koja radi za 200-300e. Ja recimo nisam mogao naći pristojan posao pa sam se bacio u freelancing. Nešto mi kaže da je u Zagrebu standard ipak viši...
Sve ovisi, jer ti je Srbija, što se freelancinga tiče, i dalje siva zona, dok u Hrvatskoj već ekipa uredno počinje otvarati obrte.

Isto tako, ako možeš rentati stan u Zagrebu za 500 eura, Sarajevo i Novi Sad mi sasvim ok zvuče kao opcije, ako su ti privlačne.

Imaš stan s režijama upola jeftinije, ostatak ti je već za život stanovnika koji živi iznad prosjeka grada, a ostala zarada od freelancinga ti je samo bonus.

Inače, u vrijeme gužvi, prije ćeš do BG aerodroma iz Novog Sada, nego iz centra BG.

A ovo s morem, jebiga, bliže ti je more ako živiš u ZG, ali nije da na more ideš svaki dan.
rocker1987 is offline  
Old 20.09.2017., 10:36   #12034
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je imao IP druge drzave (ako je prica istinita).
Ja ih bio pitao sta ako zivim negdje na granici, tipa Bosanski Brod - Bosna i Slavosnki Brod - Hrvatska, i hocu se preselit u Bosnu, ali posto je to tako jako blizu, ja bi koristio hrvatski internet (3G).
Pitao koju adresu da stavim, kaze mi zenska iz supporta da stavim bosansku.

Mada, ne kuzim, jel oni moraju EU dostaviti i ispise svih IP adresa svojih EU freelancera i potvrde da je porez placen.
Ionako upwork ne placa porez na nas, mi placamo...
snake1 is offline  
Old 20.09.2017., 11:37   #12035
Upword plaća PDV koji naplati nama, osim onima koji su upisali svoj VAT ID na Upworku, oni su dužni to sami sebi obračunavati i uplaćivati poreznoj...
A adresu staviš na kojoj živiš i na koju imaš dokumente ne vidim problema sa tim..
turboCRO is offline  
Old 20.09.2017., 13:52   #12036
Pise se po netu da je UW krenuo da gasi profile ljudi koji zaradjuju, ali "ne dovoljno" tj. koji nude manje cene u poredjenju sa prosekom industrije. Vrlo moguce, ne znam sta da mislim o tome...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 20.09.2017., 15:59   #12037
Mozd bi bilo najbolje da pobrisu sve freelancere i stvar rijesena
snake1 is offline  
Old 20.09.2017., 16:19   #12038
@Truman
Di si to vidio? Rekla kazala, što bi Upworku smetao netko tko zarađuje..
turboCRO is offline  
Old 20.09.2017., 16:51   #12039
neko je to ovde napisao:
https://www.quora.com/My-Upwork-acco...hould-I-do-now

ali jeste u domenu "radio mileva".
I ja se pitam zasto jer ne znam koliki su im troskovi odrzavanja i kako se sve to racuna. Citam da im je profit u 2016 naglo pao.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 21.09.2017., 14:48   #12040
Pitanje u vezi upworka, trebam ispuniti tax information.

(fizicka sam osoba iz hrvatske, nezaposlen)

1. za W-8BEN

I am not an US person, pod

"Legal Name of Business" ide moje ime i prezime?



2. za VAT

da li mi to treba, ako ne unesem da li mogu povlačiti novce i koja je razlika?



Hvala!
scarletton is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.