Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 20:34   #21
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post

Svatko od nas vidi drugim očima i po tomu je čitav svemir.
Svako "vidi" samo ograničenom percepcijom vrlo ograničen nivo memorije od koje napravi "čitav kosmos" a to kosmos nije, niti život već samo psihološka deponija.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:52   #22
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kažu duhovni oci da smo mi dijelovi Cjeline samo da toga nismo još svjesni
Neki pak misle da smo svemir u malom, sastavljen od minijaturnih komponenti.

Quote:
Kezele kaže da nam se Cjelina javlja sinhronicitetom. I time nas usmjerava prema duhovnom rastu.
Samo da bi mogao duhovno rasti, valjda je prvi uvjet da budeš živ !
Moj je prijatelj bio na tome predavanju, a to je bilo 16. 11. 2016.
Na kraju nam je Kezele rekao da su nam zalijepljeni neki brojevi ispod stolica.
Tako je i bilo. Svako je izvukao neki broj. I onda smo trebali naći svoga para koji ima isti broj, jer su brojevi bili dupli. Kezele je smatrao da će susret dvojice stranaca potaći neku komunikacijsku mudrost. Ja osobno nisam našao neku veliku mudrost, ali mi se ipak ispunila jedna neobična želja: moja je majka nabavila konačno naočale za čitanje (ima 77. godina). Išlo mi je na jetra da ne može čitati, a lijena je bila ići po socijalne naočale.
Ali moje prijatelj nije našao svoga parnjaka. Ili je ranije izašao, ili je sjedalica bila prazna.
A on je jadan tražio ko lud svoga parnjaka jer je mislio da će od njega čuti nešto mudroga.
Stvar je bila jako ozbiljna !
Moj je prijatelj imao rak crijeva i nosio je kesicu. Prognoza jako neizvjesna.
A kod kuće je imao ženu sa rakom gušterače, prognoza jako loša.
On je tražio spas u sinhronicitetu, ali nije našao svoga parnjaka.
Možda je to bila tragična poruka Cjeline.
Možda.

Quote:
Svi su ga znali u kvartu kao čudaka koji bulji u sunce (sungazing)
U strahu od smrti tražio je spas u "čudima".

Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
prvo treba tražiti kraljevstvo nebesko a sve ostalo će doći
Gdje to tražiti?

Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Bolje da te ne asocira ni na šta, jer nijedna asocijacija ne može biti ono što je nezamislivo ograničenom asocijacijom - nezamisliva je u svakom pogledu, a nezamislivo se ne može zamišljati dok za svaki osećaj se može ponešto reći, makar ono bilo paradoksalno.

Osećaj posle prvog piva može za mnoge biti jednak tvom opisu, jedino što oni to pripisuju pivu, a ti sam sebi asocijacijama čime ograničavaš sam prijatan osećaj.
Točno tako!
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:43   #23
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
A šta to beše za tebe, iz tvog iskustva (ili neiskustva tj mišljenja, zaključka, hipoteze) "kraljevstvo nebesko"?
prvo mir u sebi(ajmo reć u duši)ovdje,u ovom bitku a potom nakon smrti fizičkog tijela
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 17:55   #24
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
prvo mir u sebi(ajmo reć u duši)ovdje,u ovom bitku a potom nakon smrti fizičkog tijela
Zar je mir jednako sa "kraljevstvom božjem"? Mir je početak, ne kraj, jedino onaj koji ima mir u sebi može razviti i određeni unutarnji kvalitet života, može na miru jesti svoju hranu, obavljati svoj posao kvalitetno.

Dakle, ljudi su u ranijim stolećima na svim meridijanima sveta, i danas ih ima svakako, imali mir u sebi i živeli svoje živote ali teško bi u tome pronašli "kraljstvo božje".

Da li je to nešto više od pukog mira? i moj ker ima mir u sebi, i komšijin papagaj. Ima li nešto više od toga možda?
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 18:24   #25
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
prvo treba tražiti kraljevstvo nebesko a sve ostalo će doći
Da, tako je, to je zapravo jedini problem svijeta.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:44   #26
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Zar je mir jednako sa "kraljevstvom božjem"? Mir je početak, ne kraj, jedino onaj koji ima mir u sebi može razviti i određeni unutarnji kvalitet života, može na miru jesti svoju hranu, obavljati svoj posao kvalitetno.

Dakle, ljudi su u ranijim stolećima na svim meridijanima sveta, i danas ih ima svakako, imali mir u sebi i živeli svoje živote ali teško bi u tome pronašli "kraljstvo božje".

Da li je to nešto više od pukog mira? i moj ker ima mir u sebi, i komšijin papagaj. Ima li nešto više od toga možda?
Ima.
Blaženstvo.
Temelj mira je blaženstvo/ananda. To je naša istinska priroda i priroda svakog bića...to je to 'kraljevstvo nebesko' u našim srcima.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:57   #27
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Zar je mir jednako sa "kraljevstvom božjem"? Mir je početak, ne kraj, jedino onaj koji ima mir u sebi može razviti i određeni unutarnji kvalitet života, može na miru jesti svoju hranu, obavljati svoj posao kvalitetno.

Dakle, ljudi su u ranijim stolećima na svim meridijanima sveta, i danas ih ima svakako, imali mir u sebi i živeli svoje živote ali teško bi u tome pronašli "kraljstvo božje".

Da li je to nešto više od pukog mira? i moj ker ima mir u sebi, i komšijin papagaj. Ima li nešto više od toga možda?
ima.To je mir u Isusu.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 16:19   #28
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
ima.To je mir u Isusu.
Tko je Isus?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 17:20   #29
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
ima.To je mir u Isusu.
To je onda traženje mira za nekog drugog, tako zvuči.

Šta je sa onima koji ne traže mir u Isus, jer za njega nikad nisu čuli? Da li oni mogu pronaći mira? I ako mogu, "u kome", iako to zvuči malo kao blesava konotacija - pošto bi trebao svako da traži mir za sebe (ne za nekog drugog, posgotovu ako za njega nije ni čuo).

Moj pas npr ima mir u sebi, nije nikada čuo, ili barem nikada nije mogao da zamisli nekoga ko je Isus - to je onda vrlo čudno.

"Tražiti (svoj)mir u Isusu"
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 17:29   #30
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post

Moj pas npr ima mir u sebi
Tvoj pas je izgubljen, fertig. Da je normalan pas, mir bi trebao traziti u tebi.
Al nije ni cudo .. Jadno zivince.
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:40   #31
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
Tvoj pas je izgubljen, fertig. Da je normalan pas, mir bi trebao traziti u tebi.
Al nije ni cudo .. Jadno zivince.
Zapravo nije izgubljen, poputno je the pas, niti traži "mir u meni" pa "ni u Isusu" (ako ćemo mu verovati na reč) - no poenta je da mir nije destinacija. Mir je najverovatnije za one "rest in peace", koji iako deluju živi kao da su umrli ili barem utrnuli svoje nervne sisteme usled kompulzije lične energije koja im izbija na uši.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:18   #32
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Zapravo nije izgubljen, poputno je the pas, niti traži "mir u meni" pa "ni u Isusu" (ako ćemo mu verovati na reč) - no poenta je da mir nije destinacija. Mir je najverovatnije za one "rest in peace", koji iako deluju živi kao da su umrli ili barem utrnuli svoje nervne sisteme usled kompulzije lične energije koja im izbija na uši.
kako znaš da pas ima mir u sebi?Možda je pun previranja,kuha u sebi ali ne želi ti pokazati.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:28   #33
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
kako znaš da pas ima mir u sebi?Možda je pun previranja,kuha u sebi ali ne želi ti pokazati.
Zato što je svaki pas samo pas, a ne psihološka mašina kao što ti (ako si ozbiljan kad to iznosiš, nadam se da nisi) razumeš. Psi su kao i mnoge druge životinje, nisu psihološke mašine, imaju daleko jednostavniji softver od čovekovog. Jedina pojava koja "nema mira" u sebi jeste čovek, a razlozi su xyz, drugim rečima je to zato što nije u stanju kontrole onoga što poseduje (telo-hardver i um-softver), a uz to se i sa time poistovećuje. Nema čovek misli, ali misli i emocije imaju svog čoveka. To je sličan priča kao ta da je delfinu trebalo dva dana da nauči čoveka da stoji pored bazena i baca mu ribu.

Generalno, nisam shvatio šta nije jasno u vezi ove priče o psu enivej.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 04:09   #34
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Psi su kao i mnoge druge životinje, nisu psihološke mašine, imaju daleko jednostavniji softver od čovekovog. Jedina pojava koja "nema mira" u sebi jeste čovek.
ti psa u životu nisi živog vidio
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 12:39   #35
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
ti psa u životu nisi živog vidio
Ma jok.

Da li ovde neko i prati o čemu se govori ili samo zavali iz malog mozga kako mu volje?

Ako ti misliš da pas nije sam po svojoj prirodi miran u skladu sa onim što pas jeste (jednako koliko i slepi miš, kengur ili žirafa), ili da pas nije u skladu sa svojom prirodom živ i radostan onako kako pas treba da bude (kao i rakun, miš ili kit) - onda si video ugnjetavane pse. Ali i pored toga, ono što je čovek, i ono što je čovekova psihološka dimenzija nema veze s ovim - zato čovek ili tobožnji individualac mora tražiti "mir u sebi" zato što je polusvetan onoga šta misli, šta oseća, šta je živo - od života je jedino video misli i doživeo osećanja na osnovu tih istih impresija, misli, snimjlene memorije u sebi, malo ugodnih a najviše neugodnih - i onda pati, misli da živi život ustvari spava na deponiji sakupljenih impresija koje je random nakupio a sada ne zna šta će s njima jer ga proganjaju samostvoreni duhovi.

Čovek je smetlišta ideja, predrasuda, kojekakve memorije kao recorder, živi i postoji u tome, i u toj hrpi memorije želi sebi da obezbedi mir - e neće moći Mile.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:45   #36
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Čovek je smetlišta ideja, predrasuda, kojekakve memorije kao recorder, živi i postoji u tome, i u toj hrpi memorije želi sebi da obezbedi mir - e neće moći Mile.
Upravo po tom svaki čovjek i jest jedan svemir jer ne postoje dvije osobe koje imaju ista sjećanja.
Tako da, koliko god duhovni mislili da jesmo i što god to značilo, sjećanja nisu smetište, nego ono što nas čini takvima kakvi jesmo.
Iako treba živjeti u sadašnjem trenutku, to ne znači da se trebamo odreći sjećanja.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:28   #37
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Upravo po tom svaki čovjek i jest jedan svemir jer ne postoje dvije osobe koje imaju ista sjećanja.
Tako da, koliko god duhovni mislili da jesmo i što god to značilo, sjećanja nisu smetište, nego ono što nas čini takvima kakvi jesmo.
Iako treba živjeti u sadašnjem trenutku, to ne znači da se trebamo odreći sjećanja.
Ne radi se o "odricanju" od bilo čega, već o perspektivi života kroz iskustvo da ono što je akumulirao kroz godine nije "on", da je to samo nešto što je priroda uma, priroda života, priroda procesa umesto poistovećivanja se, kreiranje "sebe" kroz polusvestan ili nesvestan proces akumulacije odnosno od akumulacije i identifikovanje se sa tim što nije kao "ja sam ovo" - to je ravno loodilu jer vodi u loodilo, jer ovaj svet pomalo je počeo ličiti ni na šta drugo nego masovnu loodnicu u kojoj se ne zna više ko je loođi, loodilo je postalo normala - ako neko to ne vidi, neka nastavi da drema još malo.

Previše se vezuješ za moje reči, umesto na smisao. Deponija impresija nije nikakva ružna pojava, to je život, ružno deluje to što čovek koji sebe pronalazi na toj deponiji stvarajući e od iste akumulacije nužno prolazi kroz život nesvestan života, zagledan u svoj tobožnji psihološki svet ideja, ideologije, predrasuda, zasenjen veličine sopstvene kreacije zamenjene stvarnom Kreacijom koju ne može jasno doživeti.

Floskula "sadašnjeg trenutka" za većinu ostaje samo floskula ma koliko se kitili istom, jer ne idu dajle od svog misaonog procesa i kompulzivnosti misli, emocija i cikličosti životnih okolnosti koju stvaraju. Misao je uvek prošlost, nema u tome "sadašnjeg trenutka", a većina živi u psihološkoj kutiji na deponiji impresija, akumulira informacije i gubi energiju, zatvara sa u malu kući tobožnje uljuljkane sigurnosti u verovanje u ovo ili ono, religiju, ideologiju, tobožnju individualizaciju "biti drugačiji, biti originalan".

Čovek je sve samo nije kosmos na način na koji ga opisuješ. Čovek je kosmos po samom svom egzistencialnom određenju, ne psihološkom, kosmos je po tome što puno činilaca ovog kosmosa čine to da on postoji ovako kako postoji kroz postojanje i što ima stvarnu mogućnost da toga postane svestan, ne psihološki već iskustveno.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 20:58   #38
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post

Previše se vezuješ za moje reči, umesto na smisao
Ono, ne gledaj u prst, nego kamo prst pokazuje, jel?
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:13   #39
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post

Floskula "sadašnjeg trenutka" za većinu ostaje samo floskula ma koliko se kitili istom,.
Nije floskula već jedini trenutak/vrijeme koje postoji.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 01:45   #40
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Nije floskula već jedini trenutak/vrijeme koje postoji.
Probaj da razumeš o čemu govorim. Hvala.

btw, vreme ne postoji.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.