Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 18:37   #1
Kako se zaštititi od tuđih energija

Neznam jel već bila slična tema, zanima me kako se zaštititi od tuđih energija?
Npr , osoba je hipersenzibilna i jako osjeća tuđe energije, kako se u tom slučaju zaštitiiti, kako staviti na sebe neku "zaštitu", oklop, da osoba manje osjeća ?

Masu puta se osjećam ko spužva, tolko osjećam energije drugih da me to nekad zna blokirati u normalnom djelovanju, ko da se sve lijepi za mene, , kako se zaštititi od takvih stvari
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:08   #2
Tipkam preko moba pa samo kratko, ako stignem večeras opširnije. Dvije stvari. Pretjerana senzibilnost nije nešto negativno, dapače. Drugo, treba raditi na jačanju karaktera i pravilnoj kanalizaciji, prvenstveno emotivnoj. I vrlo brzo ono što sada smatraš hendikepom, možeš pretvoriti u energiju kojom zrači jedna zdrava kompletna osoba.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:26   #3
E sad, ne želim da me se krivo shvati ali....da nije problem u tebi koji upijaš energiju a ne u drugima koji je odašilju?

Ne bih rekao da to ima ikakve veze sa hipersenzibilnošću. Ponekad si ljudi umisle da osjećaju tuđe energije a u biti je samo umišljaj. Da li ti ljudi osjećaju da im t aosoba upija energiju?

Kako god bilo, neka se ta osoba manje bavi tuđim problemima, neka se više okrene sebi i preporučujem više fizičke aktivnosti kao npr. yoga koja bi utjecala na eventualne neravnoteže u energetskom tijelu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:56   #4
Quote:
jelich kaže: Pogledaj post
Neznam jel već bila slična tema, zanima me kako se zaštititi od tuđih energija?
Npr , osoba je hipersenzibilna i jako osjeća tuđe energije, kako se u tom slučaju zaštitiiti, kako staviti na sebe neku "zaštitu", oklop, da osoba manje osjeća ?

Masu puta se osjećam ko spužva, tolko osjećam energije drugih da me to nekad zna blokirati u normalnom djelovanju, ko da se sve lijepi za mene, , kako se zaštititi od takvih stvari
Takve se stvari lijepe ako imaju za što. Za slabosti u vlastitom karakteru. Riješiti se negativnih misli, koje štete i sebi i svima ostalima. Izbalansirati vlastite energije i širiti ljubav oko sebe. Meditirati. Meditacija i ljubav su najbolja zaštita. Ljubav prema svima.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:00   #5
Meditacija da, ali ne meditacija koji vodi u neutralnost i neosobnost
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:51   #6
Meni je pomogla teretana i to iskljucivo rad na spravama, niti jedan drugi sport. Osim sto izbacuje negativu daje i uzemljenje i neku stabilnost sto druge rekreacije ne. Taj sport mi je bio odbojan pa sam prestala ali s mentalne strane je bio najkorisniji.

Druga stvar je da u glavi odvojis neke stvari i da to pocnes promatrati kao tvoj dar koji drugi nemaju. I kad shvatis da ti zapazas stvari koje drugi ne mogu ni da zele. I onda to jednostavno iskoristi da sebe smiris i usmjeris u zivotnom pravcu koji je najbolji za tebe, unjesto da budes u ulozi zrtve, sto te dodatno crpi.

Meni je ta osobina jako pomogla u poslu jer sam mogla nanjusiti nevolje puno prije drugih i zbrisati na vrijeme)

Ja kad udjem ujutro u ured zn tocno kakve je tko volje prije i nego me pozdrave. Prije me to jako iscrpljivalo a sad me vise zabavlja. Da ne govorim o frajerima, tocno znam kad lazu

I najvaznije, prestani preuzimati odgovornost za tudje emocije i zivot i radije preuzmi prvo za svoj, razumijes li sto ti govorim?
Iskra3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:40   #7
Quote:
jelich kaže: Pogledaj post
Neznam jel već bila slična tema, zanima me kako se zaštititi od tuđih energija?
Npr , osoba je hipersenzibilna i jako osjeća tuđe energije, kako se u tom slučaju zaštitiiti, kako staviti na sebe neku "zaštitu", oklop, da osoba manje osjeća ?

Masu puta se osjećam ko spužva, tolko osjećam energije drugih da me to nekad zna blokirati u normalnom djelovanju, ko da se sve lijepi za mene, , kako se zaštititi od takvih stvari
https://www.vice.com/en_us/article/w...sychic-new-age

https://www.psychologytoday.com/blog...c-people-share

http://www.empathtest.com/

http://www.empathconnection.com/quiz.html
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 01:51   #8
Quote:
Iskra3 kaže: Pogledaj post
Meni je pomogla teretana i to iskljucivo rad na spravama, niti jedan drugi sport. Osim sto izbacuje negativu daje i uzemljenje i neku stabilnost sto druge rekreacije ne. Taj sport mi je bio odbojan pa sam prestala ali s mentalne strane je bio najkorisniji.

Druga stvar je da u glavi odvojis neke stvari i da to pocnes promatrati kao tvoj dar koji drugi nemaju. I kad shvatis da ti zapazas stvari koje drugi ne mogu ni da zele. I onda to jednostavno iskoristi da sebe smiris i usmjeris u zivotnom pravcu koji je najbolji za tebe, unjesto da budes u ulozi zrtve, sto te dodatno crpi.

Meni je ta osobina jako pomogla u poslu jer sam mogla nanjusiti nevolje puno prije drugih i zbrisati na vrijeme)

Ja kad udjem ujutro u ured zn tocno kakve je tko volje prije i nego me pozdrave. Prije me to jako iscrpljivalo a sad me vise zabavlja. Da ne govorim o frajerima, tocno znam kad lazu

I najvaznije, prestani preuzimati odgovornost za tudje emocije i zivot i radije preuzmi prvo za svoj, razumijes li sto ti govorim?
Jasno to za sport, inace jako volim vjezbu i fizičku
Aktivnost, al kako si to pretvorila u dar, sta je bilo prelomno da te takve stvari vise ne diraju
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 01:58   #9
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
E sad, ne želim da me se krivo shvati ali....da nije problem u tebi koji upijaš energiju a ne u drugima koji je odašilju?

Ne bih rekao da to ima ikakve veze sa hipersenzibilnošću. Ponekad si ljudi umisle da osjećaju tuđe energije a u biti je samo umišljaj. Da li ti ljudi osjećaju da im t aosoba upija energiju?

Kako god bilo, neka se ta osoba manje bavi tuđim problemima, neka se više okrene sebi i preporučujem više fizičke aktivnosti kao npr. yoga koja bi utjecala na eventualne neravnoteže u energetskom tijelu
Naravno da da, jer sam poslje susreta sa određenim ljudima ko da sam trčala maraton, tako da, neznam jednostavno me zna brutalno umoriti tuda energija, pogotovo neko ko je zloban i ko se izivljava na drugima...Mogu podnijet razne karaktere al kad naletim na cistu pokvarenost...To me malo vise dirne
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 02:02   #10
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Takve se stvari lijepe ako imaju za što. Za slabosti u vlastitom karakteru. Riješiti se negativnih misli, koje štete i sebi i svima ostalima. Izbalansirati vlastite energije i širiti ljubav oko sebe. Meditirati. Meditacija i ljubav su najbolja zaštita. Ljubav prema svima.
Slazem se ovo za ljubav, lako je voljeti one koji su dobri prema tebi, treba voljeti i one koji nisu dobri prema tebi.
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 02:04   #11
Quote:
jelich kaže: Pogledaj post
Slazem se ovo za ljubav, lako je voljeti one koji su dobri prema tebi, treba voljeti i one koji nisu dobri prema tebi.
Na način da ih se prihvaca t TVakve kakvi jesu jer uvijek postoji razlog zašto su takvi kakvi jesu
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 02:18   #12
Quote:
Iskra3 kaže: Pogledaj post
I najvaznije, prestani preuzimati odgovornost za tudje emocije i zivot i radije preuzmi prvo za svoj, razumijes li sto ti govorim?
to je to

razumijem
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 02:48   #13
hej! ja bih primijenila multidisciplinarni pristup

najprije u natalnoj karti istraži koji bi aspekti mogli upućivati na takvu senzibilnost, onda se baci na psihologiju i prouči pojmove poput sjene, anime, projekcije, odnos sa majkom u djetinjstu budući da si od nje naslijedio načine na koje se povezuješ sa drugim ljudima.

što se tiče konkretno vježbi, ima masu toga šta možeš raditi (ali većina zahtijeva nekakvo predznjane o čakrama, meridijanima budući da ih treba svjesno raditi) npr dok pričaš sa drugom osobom drži pažnju na svome tijelu i senzacijama koje se događaju unutar njega, kasnije možeš disati svjetlost u te dijelove, razgovarati sa njima, probati prokužiti zašto tako reagiraš i gdje se nalazi korijen problema.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 10:51   #14
Dakle 'crpe' ti energiju zato što to osjete, a ti si možda uloga žrtve.
Jednostavno je, filtriraj ljude, npr. oni koji su prema tebi agresivni uzvrati im na njihove slabosti ili ignoriraj ih, izbjegavaj takve.

Naravno da su malobrojni normalni ljudi, pogotovo to osjete ljudi koji su takvih sposobnosti. (što znači da su duhovni ljudi sami ali to ih ne smeta, ostale smeta pa možemo reći napadaju druge, ali uglavnom u neznanju ali ima i onih koji namjerno)
Hajmo reći da tu pomaže mudrost u komunikaciji sa većinom ljudi koje susrećemo...oni jako poremećeni su rijeđi ali ih ima puno.

Dakle to je mješavina neverbalnog i energetskog, kao i intuitivnog, oni znanstvenji će reći kinestetika, ok. možda ali to ništa ne mijenja. Duhovna razina je sve što jesmo.

Zadnje uređivanje Fantasist : 29.04.2017. at 11:02.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 15:02   #15
Jedini nacin na koji se mozes obraniti od negativnih energija jest bezuvjetna ljubav. Tesko je to shvatiti jer nije lako voljeti one koji ti ne zele dobro. Ali pozitivna "energija" je puno jaca od "negativne"

To me je u teskim trenucima poucio covjek koji lijeci bioenergijom i "osjeca" takve stvari drugacije...
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 17:49   #16
Poraditi malo na egu. Ego nas štiti od vanjskih utjecaja. Tu su ti filteri koji neželjen utjeccaj obacuju a željeni utjecaj propuštaju ili čak privlače.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:22   #17
Puno jednostavniji model je budistički, naravno nije svakome to smisao života.
Što se tiče motiva kod kršćana, oko ljubavi prema onima koji te proganjaju i sl., uvijek sam kritičan prema tome...malobrojni su takvi, gotovo da ih nema.
Imamo i slučaj 'pozitivaca' a koji su pijavice zapravo.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 21:13   #18
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Jedini nacin na koji se mozes obraniti od negativnih energija jest bezuvjetna ljubav. Tesko je to shvatiti jer nije lako voljeti one koji ti ne zele dobro. Ali pozitivna "energija" je puno jaca od "negativne"

To me je u teskim trenucima poucio covjek koji lijeci bioenergijom i "osjeca" takve stvari drugacije...
Najbolji odgovor definitivno
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 21:18   #19
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Puno jednostavniji model je budistički, naravno nije svakome to smisao života.
Što se tiče motiva kod kršćana, oko ljubavi prema onima koji te proganjaju i sl., uvijek sam kritičan prema tome...malobrojni su takvi, gotovo da ih nema.
Imamo i slučaj 'pozitivaca' a koji su pijavice zapravo.
definitivno se slažem , jako je teško doći do te razine da voliš nekoga tko te proganja ili mrzi, još sam u fazi da volim one koji vole mene a oni koji me ne vole njih nastojim izbjegavat, ništa osveta, ništa mržnja, samo se odmaknem od njih....istina za neke krščane, ali ta prića vrijedi i za neke muslimane i neke židove, nevalja nikog generalizirat
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 21:20   #20
Quote:
Horz kaže: Pogledaj post
Poraditi malo na egu. Ego nas štiti od vanjskih utjecaja. Tu su ti filteri koji neželjen utjeccaj obacuju a željeni utjecaj propuštaju ili čak privlače.
kužim ovo za ego, to je logično, al jel možeš malo objasnit filtere to mi nije baš najasnije
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.