Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 18:59   #1
Duhovnost i znanost

Pozdrav.

Evo jedno pitanje o ovom dvoje, tj. troje, nisam još napisao i religije.

Uglavnom pitanje koje me zanima na ovu temu je to da li igdje postoji itko ili ikoja vjera ili teorija, što god, koja ujedinjuje religiju, duhovnost i znanost?
Znaci da li je itko ikada pokusao spojiti svojom nekom teorijom il sl. ovo troje? Ako ima primjera, molio bih najpoznatiji i link na to.
Ako nemate, zanima me onda što vi mislite dal bi bilo dobro ujedinit to troje?
LP
Graviton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:19   #2
Quote:
Graviton kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Evo jedno pitanje o ovom dvoje, tj. troje, nisam još napisao i religije.

Uglavnom pitanje koje me zanima na ovu temu je to da li igdje postoji itko ili ikoja vjera ili teorija, što god, koja ujedinjuje religiju, duhovnost i znanost?
Znaci da li je itko ikada pokusao spojiti svojom nekom teorijom il sl. ovo troje? Ako ima primjera, molio bih najpoznatiji i link na to.
Ako nemate, zanima me onda što vi mislite dal bi bilo dobro ujedinit to troje?
LP
Odvojenost i intepretacija oprecnosti koje vidis danas su izmisljotine novijeg doba.

Sve je to bilo povezano kod razvijenih civilizacija proslosti.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:16   #3
Quote:
Graviton kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Evo jedno pitanje o ovom dvoje, tj. troje, nisam još napisao i religije.

Uglavnom pitanje koje me zanima na ovu temu je to da li igdje postoji itko ili ikoja vjera ili teorija, što god, koja ujedinjuje religiju, duhovnost i znanost?
Znaci da li je itko ikada pokusao spojiti svojom nekom teorijom il sl. ovo troje? Ako ima primjera, molio bih najpoznatiji i link na to.
Ako nemate, zanima me onda što vi mislite dal bi bilo dobro ujedinit to troje?
LP
1. Ima
2. Ken Wilber. Ono što je Einstein za fiziku to je Ken Wilber za tvoje pitanje.

3. Integralni institut

4. Njegove 3 knjige su tiskane u hrvatskoj
(Teorije svega , kratka povijest svega itd
5. ima ih kupiti u knjižari Nova stvarnost u Zagrebu Kaptol 22
za samo 20 kuna

6. Imaš o njegovom radu ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=600824
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 00:18   #4
Quote:
Graviton kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Evo jedno pitanje o ovom dvoje, tj. troje, nisam još napisao i religije.

Uglavnom pitanje koje me zanima na ovu temu je to da li igdje postoji itko ili ikoja vjera ili teorija, što god, koja ujedinjuje religiju, duhovnost i znanost?
Znaci da li je itko ikada pokusao spojiti svojom nekom teorijom il sl. ovo troje? Ako ima primjera, molio bih najpoznatiji i link na to.
Ako nemate, zanima me onda što vi mislite dal bi bilo dobro ujedinit to troje?
LP
Ova knjiga ne objedinjuje , ona samo pokazuje veliki jaz:
http://www.mvinfo.hr/knjiga/8110/sukob-svjetonazora
Dva uspješna pisca, od kojih je jedan rječiti zagovornik duhovnosti, a drugi uvaženi znanstvenik, prvi put su se sreli tijekom debate o "budućnosti Boga" na sveučilištu Caltech. Ova knjiga posljedica je tog slučajnog susreta, kao i žustre, ali i dostojanstvene rasprave o svjetonazorima koja je uslijedila nakon njega.

U Sukobu svjetonazora Chopra i Mlodinow raspravljaju o svemiru, evoluciji i životu, ljudskom mozgu te Bogu, a putem se dotiču temeljnih pitanja koja određuju ljudsko iskustvo.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:21   #5
Hermetizam ali to je rečeno općenito.

Svaka dubiozna spoznaja ostaje na razini ideja i hipoteza jer metafiziku nemožeš dokazivati kao fiziku. Kako prenjeti prosječnom čovjeku, pa i nadprosječnom ako je znanstvenik i razmišlja u okvirima dimenzija svog svemira. Isto važi i za religiju, pa i razna navodno tajna znanja, sve su to programi. Umjetnost eventualno ali i to ne jamči da će ideja biti shvaćena.
Upravo zato se može reći, istina je (jednostavna) oko nas, a nevidljiva većini.

Zadnje uređivanje Fantasist : 09.05.2017. at 10:40.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:55   #6
Quote:
Graviton kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Evo jedno pitanje o ovom dvoje, tj. troje, nisam još napisao i religije.

Uglavnom pitanje koje me zanima na ovu temu je to da li igdje postoji itko ili ikoja vjera ili teorija, što god, koja ujedinjuje religiju, duhovnost i znanost?
Nešto u stilu kako postoji teistička evolucija koja ujedinjuje religijsko-duhovno ideju da je Bog nekako zaslužan za život na Zemlji i znanstvenu teoriju toga kako se je taj život razvijao od univerzalnog zajedničkog pretka?

O kakvim točno znanstvenim teorijama govorimo i o kakvim religijsko-duhovnim idejama? napisao si samo 'religija, duhovnost i znanost' a to baš nije precizno.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 13:31   #7
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Odvojenost i intepretacija oprecnosti koje vidis danas su izmisljotine novijeg doba.

Sve je to bilo povezano kod razvijenih civilizacija proslosti.
Slazem se vise manje, samo što u proslosti nisu mogli znati znanstvenu stranu.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
1. Ima
2. Ken Wilber. Ono što je Einstein za fiziku to je Ken Wilber za tvoje pitanje.

3. Integralni institut

4. Njegove 3 knjige su tiskane u hrvatskoj
(Teorije svega , kratka povijest svega itd
5. ima ih kupiti u knjižari Nova stvarnost u Zagrebu Kaptol 22
za samo 20 kuna

6. Imaš o njegovom radu ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=600824
Nisam za nj čuo, al nabrzaka sam pogledo i trebalo bi pomoć... Tnx

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ova knjiga ne objedinjuje , ona samo pokazuje veliki jaz:
http://www.mvinfo.hr/knjiga/8110/sukob-svjetonazora
Dva uspješna pisca, od kojih je jedan rječiti zagovornik duhovnosti, a drugi uvaženi znanstvenik, prvi put su se sreli tijekom debate o "budućnosti Boga" na sveučilištu Caltech. Ova knjiga posljedica je tog slučajnog susreta, kao i žustre, ali i dostojanstvene rasprave o svjetonazorima koja je uslijedila nakon njega.

U Sukobu svjetonazora Chopra i Mlodinow raspravljaju o svemiru, evoluciji i životu, ljudskom mozgu te Bogu, a putem se dotiču temeljnih pitanja koja određuju ljudsko iskustvo.
Hvala puno, moglo bi pomoć.

Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Hermetizam ali to je rečeno općenito.

Svaka dubiozna spoznaja ostaje na razini ideja i hipoteza jer metafiziku nemožeš dokazivati kao fiziku. Kako prenjeti prosječnom čovjeku, pa i nadprosječnom ako je znanstvenik i razmišlja u okvirima dimenzija svog svemira. Isto važi i za religiju, pa i razna navodno tajna znanja, sve su to programi. Umjetnost eventualno ali i to ne jamči da će ideja biti shvaćena.
Upravo zato se može reći, istina je (jednostavna) oko nas, a nevidljiva većini.
Slazem se vise manje, svi smo mi u svojim dimenzijama, ali na njih smo se i naucili, kaj ne..? Treba ujedinit sve te dimenzije i svemire... Isto sam naletio davno prije na Sinkretizam, pa sam sad ponovno dok sam čitao... Koliko sam našao na netu, to je bilo kakav pokušaj spajanja znanosti, religije, filozofije..?

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Nešto u stilu kako postoji teistička evolucija koja ujedinjuje religijsko-duhovno ideju da je Bog nekako zaslužan za život na Zemlji i znanstvenu teoriju toga kako se je taj život razvijao od univerzalnog zajedničkog pretka?

O kakvim točno znanstvenim teorijama govorimo i o kakvim religijsko-duhovnim idejama? napisao si samo 'religija, duhovnost i znanost' a to baš nije precizno.
O svim. Mislim na one najprihvaćenije danasnje teorije, da se ne zamaramo onim manje bitnim idejama. Nešto u tom stilu, samo što Bog nije zaslužan za život na Zemlji, već općenito za život, isto tako znanost traži pretka koji je 'posijao' naše živote. Nije bit evolucije samo kod nas i gledano s naše Zemaljske perspektive, već kozmološke.



Što mislite o tom ujedinjenju? Zamislite kada bi mogli razumom shvatit duhovan svijet, kada bi znali da su vjernici i znanstvenici u pravu. Možete li uopće zamisliti da se te dvije perspektive spoje u jednu? Mislim da bi nešto takvo doprinjelo bitnijem unaprijeđenju ljudskog društva i naše svijesti, što vi mislite?
Graviton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:52   #8
Quote:
Graviton kaže: Pogledaj post
O svim. Mislim na one najprihvaćenije danasnje teorije, da se ne zamaramo onim manje bitnim idejama.
Koje su to najprihvaćenije teorije znanosti i najprihvaćenije ideje religije-duhovnosti? koje teorije/ideje su ovdje najbitnije? o čemu točno razgovaramo?

Quote:
Što mislite o tom ujedinjenju? Zamislite kada bi mogli razumom shvatit duhovan svijet, kada bi znali da su vjernici i znanstvenici u pravu.
Koji sada duhovan svijet? misliš da si ti nešto nematerijalno što nastanjuje tvoje tijelo i što nakon njegove smrti postane neovisno od njega i odleti u nekakav drugi svijet?

E ovdje teško da može biti ujedinjenja, ne u smislu kakva je recimo teistička evolucija. Ako vjeruješ u nematerijalnu dušu, onda ovdje jedino može biti negiranja fizikalizma i osvajanje alternativnog pogleda i pokušaj da se dokazi znanosti nekako uklope u taj pogled, koji god on bio.

Quote:
Možete li uopće zamisliti da se te dvije perspektive spoje u jednu? Mislim da bi nešto takvo doprinjelo bitnijem unaprijeđenju ljudskog društva i naše svijesti, što vi mislite?
Ne i ne znam. Znam samo da je povijest objašnjavanja svijeta kroz natprirodne uzroke daleko i puno lošija od njezine alternative. Grmljavinu ipak ne proizvode bogovi, epilepsiju i bolesti ne stvaraju demoni, itd..
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 17:58   #9
Quote:
Graviton kaže: Pogledaj post


Slazem se vise manje, svi smo mi u svojim dimenzijama, ali na njih smo se i naucili, kaj ne..? Treba ujedinit sve te dimenzije i svemire... Isto sam naletio davno prije na Sinkretizam, pa sam sad ponovno dok sam čitao... Koliko sam našao na netu, to je bilo kakav pokušaj spajanja znanosti, religije, filozofije..?
Ako si 'čudak' onda jesi u ''dimenziji + .. ;D
a možda je stvar samo psihološke prirode ili mozga..skroz nebitno i ne može se kritizirati..pogotovo ne znanstveno ma što god logičari mislili o tome.
Kako inače objasniti sve one ljude koji su donjeli neke alternativne hipoteze, doduše nedokazive...
npr. moderna fizika polako odlazi i sama u to polje, no to je tema za sebe.

Eto recimo Gurđijev ti je zanimljiv za tematiku.
Zatim Teozofija, pomalo, ma kompleksno jako.
Antropozofija, to je onako zanimljivije ali isto složene teorije, no imaju smisla. (preporučujem Štajnera pa ako ti paše ok. ako ne ne.)

Dakle ti ljudi (zapadnjaci) su pokušali ili jesu, ujediniti znanost i duhovnost. (inspirirani istočnjacima)
Kad se radi o istočnjacima, njima je to nešto što se podrazumieva, holističko ili organsko poimanje svemira i života. Samo što njihova znanost nema ambicija kao zapadna. Zato oni i nisu izmislili tehnološku revoluciju...ali medicina, poljoporivreda isl. to da.

Zadnje uređivanje Fantasist : 09.05.2017. at 18:10.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:26   #10
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Kako inače objasniti sve one ljude koji su donjeli neke alternativne hipoteze, doduše nedokazive..
Alternativne hipoteze su nešto kao alternativna istina

Pod znanost spadaju samo dokazive (ili preciznije, opovrgljive) hipoteze. Dakle, nema zajedničkih točaka između znanosti i religije. To su disjunktni skupovi.

Quote:
npr. moderna fizika polako odlazi i sama u to polje, no to je tema za sebe.
O kojoj ovdje nema tko što reći
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:40   #11
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Alternativne hipoteze su nešto kao alternativna istina

Pod znanost spadaju samo dokazive (ili preciznije, opovrgljive) hipoteze. Dakle, nema zajedničkih točaka između znanosti i religije. To su disjunktni skupovi.



O kojoj ovdje nema tko što reći
Imaš svojemišljenje a ja svoje ili nedami se pisati (poznam tvoje startne pozicije, takvog tipa razmišljanja)...znaš i sam da danas 'pseudo' uzima zamaha i među znanstvencima, a matematika i nije neki dokaz.

I nije religija već sam pisao što je. Uostalom probaj pročitati te 'teorije' pa onda sudi.
Iako se ja osobno ne nasljanjam na navedene već sebe. Možda ih jednom i objasnim ali zasad nemogu srediti tok misli. ;D
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:51   #12
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Imaš svoje mišljenje a ja svoje ili ne dami se pisati
Nije to moje mišljenje, definicija znanstvene hipoteze je da je ona nužno falsifiable, tj. da se mora moći srušiti eksperimentalno i da se uvijek mora dovoditi u pitanje.

Definicija religijske dogme je da se ona ne smije dovoditi u pitanje, niti se ikako može provjeriti. Zato se tako i zove.

Njihov presjek je prazan skup.

Kakvu ulogu tu ima mišljenje ili rasprava? Isto kao da raspravljamo kako se lovac kreće po šahovskoj ploči...
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 19:01   #13
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nije to moje mišljenje, definicija znanstvene hipoteze je da je ona nužno falsifiable, tj. da se mora moći srušiti eksperimentalno i da se uvijek mora dovoditi u pitanje.

Definicija religijske dogme je da se ona ne smije dovoditi u pitanje, niti se ikako može provjeriti. Zato se tako i zove.

Njihov presjek je prazan skup.

Kakvu ulogu tu ima mišljenje ili rasprava? Isto kao da raspravljamo kako se lovac kreće po šahovskoj ploči...
Da da pa ja znam važnost eksperimenta, sve ostalo mačku o rep ili je u-vjera.
Čak i sam iluzionizam nije čarolija za izvođača.

Samo tu govorimo o ideji koja je preteča svega, imaginaciji nečega u realnom svijetu kako to čini mi se kaže Eisntein. Dakle to je matefizika.

Kako diskutirati o nepoznatom, npr. budućnosti, kojom logikom možemo predvidjeti, od poznatog naravno i vjerojatnom..ali nemora to biti tako, eto to sam mislio.

Mislim da si mi htio natuknuti determinizam, u vidu šah logike ?
Da ali ta igra ima konačnost u dimenzijama.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 19:12   #14
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Samo tu govorimo o ideji koja je preteča svega, imaginaciji nečega u realnom svijetu kako to čini mi se kaže Eisntein. Dakle to je matefizika.
Kad spominješ Einsteina, kako tumačiš to da su njegove ideje našle primjenu baš doslovno kroz Riemannovu geometriju, za koju Einstein više-manje nije znao niti da postoji?

Quote:
Kako diskutirati o nepoznatom, npr. budućnosti, kojom logikom možemo predvidjeti, od poznatog naravno i vjerojatnom..
Ovisi o čemu se radi. Budući razvoj nekih stvari, npr opservabilnog Svemira je poznat s obzirom na činjenice koje znamo.

Quote:
Mislim da si mi htio natuknuti determinizam, u vidu šah logike ?
Da ali ta igra ima konačnost u dimenzijama.
Konačnost ili beskonačnost, u epistemeološkom smislu relativno je svejedno kada se radi o dovoljno velikim brojevima.

Time se bavi teorija komputacijske kompleksnosti i centralni problem koji moramo riješiti, a to je P vs NP.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 19:24   #15
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Kad spominješ Einsteina, kako tumačiš to da su njegove ideje našle primjenu baš doslovno kroz Riemannovu geometriju, za koju Einstein više-manje nije znao niti da postoji?
To je prestručno da bi klincu u školi ili laiku objasnio. Mislim da je tu poanta koju nisi shvatio.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ovisi o čemu se radi. Budući razvoj nekih stvari, npr opservabilnog Svemira je poznat s obzirom na činjenice koje znamo.
Znamo na osnovu radioteleskopa, mjerenja EM zračenja (dokle uopće 'vidimo'?), i ponešto iz subatomske fizike. Većina toga su modeli koji se naslanjaju jedni na druge (tzv. standardni jel tako), postoji mogućnost da neko buduće otkriće sruši pola fizike. Baš kao i što je Einstein uradio. Prije njega Newton itd.
Zapravo to je nužno zbog same evolucije.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Konačnost ili beskonačnost, u epistemeološkom smislu relativno je svejedno kada se radi o dovoljno velikim brojevima.

Time se bavi teorija komputacijske kompleksnosti i centralni problem koji moramo riješiti, a to je P vs NP.
Pisao si o determinizmu, to pretpostavlja vrijeme ili nama poznatu dimenziju ?
Duhovnost toga nema.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:50   #16
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
To je prestručno da bi klincu u školi ili laiku objasnio. Mislim da je tu poanta koju nisi shvatio.
Ne znam o čemu pričaš? Ne moraš objasniti klincu u školi ili laiku, objasni meni.

Quote:
Znamo na osnovu radioteleskopa, mjerenja EM zračenja (dokle uopće 'vidimo'?), i ponešto iz subatomske fizike. Većina toga su modeli koji se naslanjaju jedni na druge (tzv. standardni jel tako), postoji mogućnost da neko buduće otkriće sruši pola fizike. Baš kao i što je Einstein uradio. Prije njega Newton itd.
Zapravo to je nužno zbog same evolucije
Zapravo ovdje je riječ samo o jednoj stvari, zračenju crnog tijela - stvari koja je neovisna o ostatku fizike koju spominješ.


Quote:
Pisao si o determinizmu, to pretpostavlja vrijeme ili nama poznatu dimenziju ?
Duhovnost toga nema
Ne razumijem pitanje. Ali nema veze..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:22   #17
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Pod znanost spadaju samo dokazive (ili preciznije, opovrgljive) hipoteze. Dakle, nema zajedničkih točaka između znanosti i religije. To su disjunktni skupovi.
Nisu.

Samo tako izgledaju u doba segmentiranog znanja i redefiniranja onog sto se smatra "znanost" te recitiranja predaja koje su s vremenom izgubile smisao generacijama koje su zaboravile jezik simbola i drugacije metode istrazivanja.

Sve se slaze jedno sa drugime onome tko si omoguci istrazivanje vise podrucja a ne zaglibi fanaticno u jednom.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:32   #18
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne znam o čemu pričaš? Ne moraš objasniti klincu u školi ili laiku, objasni meni.
Neznam što da ti odgovorim, sve sam po bitno napisao, ti bi to po svemu sudeći trebao moći shvatiti.

Dakle umjesto da se upustim u neku od tema iz fizke ili sl. što je skroz bespotrebno...
pitanje je - što uopće možemo znati o onome izvan i nepoznatome.
Upravo je to suština teme, dakle čovjek pita jel duhovnost odnosno religija i znanost spojiva ?

suština ezoterijske teorije (kabalistička recimo je to detaljno razradila) je da imaš 4 svijeta..sve to skupa onako naizgled djeluje naivno ali ima smisla...
apstrakcija samog 1. svijeta je izvan svakog razuma i to je to...al tamo je sve sadržano.

Za sve ovo trebaš biti omjerom iracionalan i racionalan tip osobe (čini mi se da se realistima od ovoga zijeva ili su nervozni ili misle da su pametniji), dakle spojiti i duhovnost i umjetnost i suhu znanost...tko to može taj može doseći te razine (metafizičkog) znanja, malobrojni uglavnom ili je to u boljem slučaju cjeloživotni proces.

Sad me samo pitaj ali kakve to veze ima sa znanosti ? Iz istog razloga se recimo neki bolji znanstvenici lože na alkemiju.

Zadnje uređivanje Fantasist : 09.05.2017. at 23:51.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 01:39   #19
Onaj ko hoce da "ujedini" znanost i duhovnost mora dati odgovor na dva pitanja - na koji nacin moze znanost uciniti coveka srecnim i moze li duhovnost dati proverljive dokaze o svojoj djelotvornosti ?

PS





Ovde imamo dva opisa sveta, za laike podjednako nerazumljiva.
Znamo da prvi opis daje konkretne, materijalne rezultate.
Pitanje koje se postavlja je, da li i koje rezultate daje drugi opis.

PPS
Pojednostavljeno i malo karikirano, pocetno pitanje moze da se preformulise i ovako - mogu li hemija i radost da se ujedine ?
Hemicar svakako moze da istrazuje kakve bio-hemijske promene nastaju u organizmu pri dozivljavanju radosti, a dozivljavanje radosti, osim sto utice na vlastitu bio-hemiju (i mozda b-h drugih?), mozda moze spreciti hemicare da razvijaju bojne otrove na pr.?

Zadnje uređivanje Dragan : 10.05.2017. at 02:51.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 09:58   #20
Quote:
Graviton kaže: Pogledaj post
Slazem se vise manje, samo što u proslosti nisu mogli znati znanstvenu stranu.
U proslosti znali su puno vise nego sto danasnji status quo uporno tupi.

Quote:
Graviton kaže: Pogledaj post
Što mislite o tom ujedinjenju? Zamislite kada bi mogli razumom shvatit duhovan svijet, kada bi znali da su vjernici i znanstvenici u pravu. Možete li uopće zamisliti da se te dvije perspektive spoje u jednu? Mislim da bi nešto takvo doprinjelo bitnijem unaprijeđenju ljudskog društva i naše svijesti, što vi mislite?
Percepcija da je to uopce odvojeno i u nekakvom konfliktu je samo iluzija ovog doba.

Razlicite perspektive moguce je uspjesno integrirati u sire obuhvatnu sliku stvarnosti i mnogi to i rade odavno.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.