Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 14:03   #1
Kremiranje - postupak od A do Z (organizacija, troskovi)

Pozdrav ekipi.

Moram priznati da se duže nisam mogla odlučiti u koju prikladnu rubriku da otvorim ovu temu. Vidjela sam da postoji jedna starija u religiji gdje je dobro početa, ali je na kraju nekako sve otišlo u generalizaciju pa ću probati u ovoj univerzalnijoj rubrici.

Ovakva je situacija. Moja obitelj i ja se nažalost pripremamo na smrt voljene osobe zbog teške bolesti u bliskoj budućnosti. I sada ja bih htjela sve to dodatno organizirati i pripremiti. Voljena osoba je izrazila želju da je se kremira.

Ovo su podaci koje za sada znam.

Kremiranje je moguće jedino u Zagrebu. Međutim, mi smo u Dalmaciji.

E sada može li mi netko pomoći koji je prvi korak u organizaciji (lijes za kremiranje, odjeća za pokojnika, prijevoz itd).

Vidim da je moguće to organizirati i da se onda prijevoz plaća po kilometru. Ako se ne varam u ZG to ide preko Zagrebačkog holdinga.

Ali kakav je postupak kada nismo u Zagrebu? Kome se prvom trebam javiti uanprijed za cijelu pripremu, organizaciju i troškove (tako da se ne radi sve u zadnji trenutak)? Ili to sve ide posrednički samo preko pogrebnih poduzeća?

Pa molim za pomoć. Kako budem saznavala informacije, onda ću i ovdje slagati kompilaciju i za ostale koji ubuduće nalate na ovaj post.

Hvala lijepo svakome na pomoći u savjetima i informacijama.

TinaRealm
paralelrealm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:13   #2
Javiš se nekom pogrebnom poduzeću šta ionako moraš bez obzira na kremiranje(kasa, vijenci...). Znam da je iz Dalmacije išlo za Zagreb i odmah nazad na sahranu. Cijenu ne znam, ne vjerujem da je ispod 5-7000kn.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:24   #3
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Javiš se nekom pogrebnom poduzeću šta ionako moraš bez obzira na kremiranje(kasa, vijenci...). Znam da je iz Dalmacije išlo za Zagreb i odmah nazad na sahranu. Cijenu ne znam, ne vjerujem da je ispod 5-7000kn.
Puno thanks. Evo već sam neke pronašla koji navode takve mogućnosti pa ćemo ih kontaktirati. Javiti ću što sam saznala. Ako još ima neke uvide/iskustva neka slobodno piše u međuvremenu.
paralelrealm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.