Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 13:59   #7881
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Mogu zamislit ove metode i ovako samo napisane kao da dijete zna zašto.
Jasno mi je da je snimila u cilju da bude simpatično, ali djelovalo je zbilja debilno. Ne zbog djeteta.
petrunjela84 is offline  
Old 20.09.2017., 14:09   #7882
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Bas sam se pitala zasto ja nikad ne dobijam zeku na FB a tolike zene se time hvale.
Zato jer si udu dana žena.
Tika is offline  
Old 20.09.2017., 14:14   #7883
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Tko da je idiot, ona ili teta u vrtiću?
ona
teta u vrtiću jest idiot

kaj ne bi te tete trebale znati na koji način razgovarati s djecom?
uostalom, kaj nisu tri godine dob kad djeca fakat ne žele dijeliti?
Gzena is offline  
Old 20.09.2017., 14:18   #7884
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ona
teta u vrtiću jest idiot

kaj ne bi te tete trebale znati na koji način razgovarati s djecom?
uostalom, kaj nisu tri godine dob kad djeca fakat ne žele dijeliti?
Ja i nju smatram idiotom jer joj je to što teta radi super simpatično.
petrunjela84 is offline  
Old 20.09.2017., 14:21   #7885
Isprike na rendomnesu, ali stvarno mi je bitno, a ne želim koristit gugl trenslejt jer mi po ovom pitanju izbacuje same gluposti.

Zna li tko kako se na njemačkom ispravno kaže TOPLA KUJA ili TJERANJE (KOD ŽENKI PSA, period tjeranja, jel).

Zaozbač mi treba, asap. Hvala.
Alexa is offline  
Old 20.09.2017., 14:27   #7886
misterija - kako doza jednog lijeka može koštati 80 tisuća eura? kakve su to cifre? kaj se lijek vadio iz svemira, pa su astronauti išli po njega?

gledala na nekom prilogu o bebici kojoj je nužno potreban, a naravno da HZZO nema isti na listi lijekova
Gzena is offline  
Old 20.09.2017., 14:30   #7887
Može koštati ako je bolest rijetka i nema puno onih na koje se može rasporediti trošak nastanka lijeka. Valjda.
Hilda is offline  
Old 20.09.2017., 14:30   #7888
Läufigkeit der Hündin ili Hitze der Hündin.
(Edit: kaže wiki https://de.m.wikipedia.org/wiki/L%C3%A4ufigkeit)
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Old 20.09.2017., 14:34   #7889
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Može koštati ako je bolest rijetka i nema puno onih na koje se može rasporediti trošak nastanka lijeka. Valjda.
ma da je jedan oboljeli na cijelom svijetu
80 tisuća eura jedna doza?


užas
Gzena is offline  
Old 20.09.2017., 14:36   #7890
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Isprike na rendomnesu, ali stvarno mi je bitno, a ne želim koristit gugl trenslejt jer mi po ovom pitanju izbacuje same gluposti.

Zna li tko kako se na njemačkom ispravno kaže TOPLA KUJA ili TJERANJE (KOD ŽENKI PSA, period tjeranja, jel).

Zaozbač mi treba, asap. Hvala.
Kaze se Scheisse. Grosse Scheisse.
Imam jednu doma koja se upravo tjera, a na strogom mirovanju je. To na kraju izgleda tako da se meni penje po glavi. Doslovno. To veliko sranje iliti grosse Scheisse traje jebeno dugo. I btw, tko god se ovdje pitao kako bi izgledalo slobodno krvarenje po kuci, nek udomi tjerajucu kuju na koji tjedan :blutigescheisse:

Edit: da li samo meni neprirodno zvuci taj prijeglas na Hündin?
__________________
What a way to break a day.

Zadnje uređivanje Wayfaring S : 20.09.2017. at 15:03.
Wayfaring S is offline  
Old 20.09.2017., 14:58   #7891
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Jasno, ali ima i onih koji reklamiraju sve svoje u svakoj prilici. Npr. kako si se popeo na Kavkaz
"Nedavno sam objavio knjigu. Pišeš li ti knjigu? Ma, evo ti moja posjetnica." ".... moram ići."

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Mogu zamislit ove metode i ovako samo napisane kao da dijete zna zašto.
To je još veći kretenluk od "zašto nisi napisao zadaću" ako ti "jer mi se nije dalo i igrao sam nogomet" nije prihvatljiv razgovor.

Od tih ljudi koji maltretiraju djecu s dijeljenjem treba posuđivati mobitel da samo pogledaš nešto na YouTubeu i malo odeš na forum.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 20.09.2017., 16:19   #7892
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ma da je jedan oboljeli na cijelom svijetu
80 tisuća eura jedna doza?


užas
Mislim ja znam da to zvuci grozno, ali jel imate ikakvu percepciju koliko kosta doci do tog lijeka....to su milijuni i milijuni, samo za znanstveni rad a kamoli onda prva druga treca faza klinickih ispitivanja. Znaci, Milijuni. Jel vi zbilja mislite da je do takvih stvati doci samo tako....uzmi citostatike obicne, pa jedna tura najobicbije kemoterapije kosta preko 100000kn, jer treba doci do.spoja koji ciljano ubija stanice raka ili koji god vec bog radi.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 20.09.2017., 16:39   #7893
sonja, sve ok, vjerujem da je skupo
ali mi je užasno čitati o tome kako će tromjesečna bebica vjerojatno postati nepokretna jer se nema za lijek čija doza stoji 80 tisuća eura


preemotivna sam


ali daj malo pojasni te troškove
na koji se način to financira
što je u toj priči skupo
što se sve plaća
ja sam totalni dibidus za to
Gzena is offline  
Old 20.09.2017., 16:41   #7894
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Läufigkeit der Hündin ili Hitze der Hündin.
(Edit: kaže wiki https://de.m.wikipedia.org/wiki/L%C3%A4ufigkeit)
Mnogo hvala!

Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Kaze se Scheisse. Grosse Scheisse.
Imam jednu doma koja se upravo tjera, a na strogom mirovanju je. To na kraju izgleda tako da se meni penje po glavi. Doslovno. To veliko sranje iliti grosse Scheisse traje jebeno dugo. I btw, tko god se ovdje pitao kako bi izgledalo slobodno krvarenje po kuci, nek udomi tjerajucu kuju na koji tjedan :blutigescheisse:


Joj, imala sam i ja takve privemenice na smještaju. Totalno razumijem.
Alexa is offline  
Old 20.09.2017., 16:43   #7895
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Pa, pogledaj Andrassyjevu. Od narukvica do elektromotora za vešmašine i cementa za niskogradnju.
Kad smo već kod nje i piarštine kad treba i ne treba, žena u zadnjih x kolumni ničim izazvana ubaci rečenicu da "ona ima rasprodanu knjigu".

Evo. Ona je fakat jedna od najboljih u tome. Baš ju briga što većina okreće očima na njezinu pojavu i samoreklamiranje, ona si je uspješna, bitna i fino zarađuje. Od takvih treba učiti - manje srama, više samohvale.
zelena truba is offline  
Old 20.09.2017., 16:46   #7896
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
sonja, sve ok, vjerujem da je skupo
ali mi je užasno čitati o tome kako će tromjesečna bebica vjerojatno postati nepokretna jer se nema za lijek čija doza stoji 80 tisuća eura
Ja kužim da je lijek skup, ali ne kužim da HZZO nema love za takve slučajeve rijetkih bolesti.
zelena truba is offline  
Old 20.09.2017., 16:51   #7897
znam da ne pdržavaju eksperimentalno liječenje
i to razumijem
ali ovdje se radi o nekom poremećaju koji izaziva atrofiju mišića jer mozak ne dobiva impulse koje bi trebao
ne znam jesam li dobro upamtila
debil sam za medicinsko/kemijska/fizička pitanja
Gzena is offline  
Old 20.09.2017., 17:21   #7898
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post


ali daj malo pojasni te troškove
na koji se način to financira
što je u toj priči skupo
što se sve plaća
ja sam totalni dibidus za to
Pa ovako iz glave, znaci ne bavim se time konkretno ali bilo kakav basic research sam po sebi je vise milijona i uglavnom da bi se dosli do konkretnih spoznaja tj od ideje do rezultata nikad nije svwnodjednom, projekti se skupljaju, kombiniraju se grupe i rad na vise fakulteta, instituta i kajgod.
Tu je skupo sve, od osoblja, do aparature, reagensa, pa izrade dokumentacije, objavljivanje radova, sve.
I onda tek nakon 10-15-20 godina kad se nesto potvrdi u vise skupina na vise radova da zbilja ima sanse da ide u klinicka ispitivanja, onda tu ide farmaceustka industrija, pa te faze klinickih ispitivanja, pa farmakovigilanxija pa kojesta. To su ogromne pare i za ljude i za tehnicke potrebe a vjerojatno najvece za papire.
Evo na Ruderu svako malo neko dobija projekte od 1-2 milijuna eura a pazi to sve za neke stvari ono na razini ideje, za istrazivanje šbbkbb koje se mora jos tri puta ponovit da bi uopce doslo do faze da se sintetizira nekakav lijek a kojim bi se islo dalje u ispitivanja. Ogroman novac se tu vrti, i naravno kad dodjw do konacnog proizvoda da se mora naplatit. Znaci tipa Pliva ti financira istrazivanje i ispitivanje i naeavno da si ona shoce taj novac isplatit nazad.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 20.09.2017., 17:24   #7899
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Mislim ja znam da to zvuci grozno, ali jel imate ikakvu percepciju koliko kosta doci do tog lijeka....to su milijuni i milijuni, samo za znanstveni rad a kamoli onda prva druga treca faza klinickih ispitivanja. Znaci, Milijuni. Jel vi zbilja mislite da je do takvih stvati doci samo tako....uzmi citostatike obicne, pa jedna tura najobicbije kemoterapije kosta preko 100000kn, jer treba doci do.spoja koji ciljano ubija stanice raka ili koji god vec bog radi.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
sve jasno. ali je princip da se to naplaćuje od bolesnih ljudi fundamentalno nemoralan. goriće u paklu. svi u lancu.
Orak is offline  
Old 20.09.2017., 17:29   #7900
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
sve jasno. ali je princip da se to naplaćuje od bolesnih ljudi fundamentalno nemoralan. goriće u paklu. svi u lancu.
A slusaj, se se naplacuje od nas zapravo, cim uplacujes u zdravsrveno, nijednu terapiju niti lijek nisi dobila "bbesplatno" koliko god to nama izgledalo u usporedbi s amerikom ili kime god. Pogotovo za tw rijetke bolesti. Svi rezonirajj kao "jebiga rijetke su pa je mal uzorak za isttazivanje blabla". Ma daj. Rijetke su i ne isplati se ici u prouzvodinju icega sto ce ti "kupit" 10ero ljudi na kugli zemaljskoj. Farmaceutska industrkja je najpokvarenija koja postoji, nema to veze ni sa zdravljem ni boljitkom ljudi ni icim, to je cista trgovina.

Odi u najblizu ljekarnu, jedan mjesdc ce ti za glavobolju uvaljivat brufene a drugi andole jer je 9mjesec Belupo dao gratiae a 10. Pliva. Lova lova.
Ko ce gorit u paklu...manje bitno. Na svu sreci ljudi au jos uvijek dovoljno empaticino jedni prema drugima pa se uvijek na kraju skupi nulasestnulakanjem

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.