Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2017., 22:42   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako se zbližim s Bogom onda će susjed ipak postati kriv za tuđe radnje?
Otkud si ovo iskopo (!), vRlo misaono, znadeš iznenaditi samo kad hoćeš.

A ipak, kriv je svak koji ruži Boga.
(to sad nadajmo se jasno je, ne pričamo o cvjetnom aranžmanu)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 09:33   #42
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Meni sva ova tvoja izlaganja djeluju bezobžno, kao spasit će nas konfederacija, a gdje je tu Bog i njegova volja?
Bog je u svima nama, u svakoj životinji i biljci, u zraku vodi, energiji, u svakom zrncu prašine.
Kada bi sam Bog išao rješavati ove naše konkretne probleme, onda bi kršio načelo poštivanja slobodne volje koje je dao i najosnovnijim elementima a kamo li ne naprednim bićima. Bog ove naše probleme rješava preko nas, on je u svima nama, u svakom dašku vjetra, u svakom zrncu prašine. Bog je u nama i mi smo njegovi sastavni dijelovi. Ako prestanemo upotrebljavati tu personifikaciju "Bog", onda možemo reći, kako ja to vidim, da se radi o zajedničkoj svijesti svega što postoji. Sve je povezano, Bog je svugdje, Bog je sve što postoji.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 11:31   #43
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Otkud si ovo iskopo (!), vRlo misaono, znadeš iznenaditi samo kad hoćeš.

A ipak, kriv je svak koji ruži Boga.
(to sad nadajmo se jasno je, ne pričamo o cvjetnom aranžmanu)
Ja tjeram ljude da razmišljaju, to je moj posao kao propovijedača

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Bog je u svima nama, u svakoj životinji i biljci, u zraku vodi, energiji, u svakom zrncu prašine.
Kada bi sam Bog išao rješavati ove naše konkretne probleme, onda bi kršio načelo poštivanja slobodne volje koje je dao i najosnovnijim elementima a kamo li ne naprednim bićima. Bog ove naše probleme rješava preko nas, on je u svima nama, u svakom dašku vjetra, u svakom zrncu prašine. Bog je u nama i mi smo njegovi sastavni dijelovi. Ako prestanemo upotrebljavati tu personifikaciju "Bog", onda možemo reći, kako ja to vidim, da se radi o zajedničkoj svijesti svega što postoji. Sve je povezano, Bog je svugdje, Bog je sve što postoji.
I ovo djeluje panteistički i bezbožno.

Bog je osoba koja je odvojena od svemira
Mi jesmo dijelovi Boga, ali nismo Bog.
Bog ima svoju volju koju sprovodi kako hoće.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 16:54   #44
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Meni sva ova tvoja izlaganja djeluju bezobžno, kao spasit će nas konfederacija, a gdje je tu...?
Nešto sam zaboravio napomenuti u vezi konfederacije. Da, točno je da oni rješavaju naše probleme vezane uz sudnji dan. Tu su najmoćnije civilizacije naše galaksije. Milijarde i milijarde i milijarde puta moćnije od nas. Oni imaju moć vrlo brzo riješiti tu situaciju, ali ih sputava poštivanje slobodne volje ljudi na zemlji.
Zbog toga je najveća moć za rješavanje te situacije u nama. Nije nam potrebna tehnika. Situaciju možemo riješiti promjenom svijesti. Kada bi svi ljudi ovu situaciju željeli riješiti na pozitivan način, promjena bi se dogodila preko noći. U svakom slučaju situacija će se razvijati u interakciji prema stanju svijesti svih ljudi na Zemlji, onaj veliki dio koji ne ovisi o vanjskim faktorima i Gaji, nego o nama. Mi tu možemo puno učiniti.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:29   #45
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Ja tjeram ljude da razmišljaju, to je moj posao kao propovijedača
Lako se umisliti prije nego ovce pobjegnu iz tora pastira koji ni sam ne vjeruje u Dan Suda,
jep pa pogledaj
nema svjetskog/vjerskog vođe koji upozorava na Sudnji dan.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 21:46   #46
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Lako se umisliti prije nego ovce pobjegnu iz tora pastira koji ni sam ne vjeruje u Dan Suda,
jep pa pogledaj
nema svjetskog/vjerskog vođe koji upozorava na Sudnji dan.
Vođe ne priznaju tuđi odnosno Božji sud, nego priznaju samo svoj sud.

Jer ako je netko drugi sudac, onda će ovce preći njemu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:38   #47
Šanse su relativno male, eventualno nekakav komet da baš sad pogodi Zemlju, ili nekakvo superoružje za masovno uništavanje kad tehnologija još uznapreduje za par stotina godina
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 20:07   #48
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Vođe ne priznaju tuđi odnosno Božji sud, nego priznaju samo svoj sud.

Jer ako je netko drugi sudac, onda će ovce preći njemu
Što je ono bilo pisalo... aKo ovce pobjegnu iz tora... hm, u tom slučaju više nisu ovce... znamo već, rečeno je suditi će se samo jarcima

toplotni udari također asociraju na sudnji dan, makar nisu to
pad komete također asocira na sudnji dan, makar nije to
etc. ostalo slično također asocira, makar ništa od toga nije to
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.