Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 22:00   #21
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Što je to duh
Duh bi mogao biti sustav sastavljen od informacija koje se odnose na određeni aspekt ili sveukupnost stvarnosti, koji ima potencijal aktivnog su-djelovanja kako na čovjeka tako i na sve što postoji u smislu ostvarenja nekih od ili svih njihovih parcijalnih i ukupnih potencijala.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:03   #22
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Duh bi mogao biti sustav sastavljen od informacija koje se odnose na određeni aspekt ili sveukupnost stvarnosti, koji ima potencijal aktivnog su-djelovanja kako na čovjeka tako i na sve što postoji u smislu ostvarenja nekih od ili svih njihovih parcijalnih ili ukupnih potencijala.

Po Starom Zavjetu to je dah Božji. Nešto što je posuđeno čovjeku. U Novom Zavjetu, Isus na križu kaže - primi moj duh Oče. Dakle, nešto što pripada Bogu. Po gnosticima, to je parnjak duše.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:09   #23
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Po Starom Zavjetu to je dah Božji. Nešto što je posuđeno čovjeku. U Novom Zavjetu, Isus na križu kaže - primi moj duh Oče. Dakle, nešto što pripada Bogu. Po gnosticima, to je parnjak duše.
Ne vidim razloga zašto bi se u pokušajima objašnjavanja takvih fenomena čvrsto držali starih objašnjenja koja su ipak prije svega religijski orijentirana i u tom smislu pomalo jednostrana, a moguće i danas također pomalo outdated ili možda da se tako izrazim, ne baš najbolje u skladu sa duhom modernog vremena.
To je ono što je Steven Pinker negdje opisao kao nekakvo prosječno poznanstvljenje društva u cjelini, rast znanstvenosti u ukupnom promišljanju o stvarnosti.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:13   #24
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Ne vidim razloga zašto bi se u pokušajima objašnjavanja takvih fenomena čvrsto držali starih objašnjenja koja su ipak prije svega religijski orijentirana i u tom smislu pomalo jednostrana, a moguće i danas također pomalo outdated ili možda da se tako izrazim, ne baš najbolje u skladu sa duhom modernog vremena.
To je ono što je Steven Pinker negdje opisao kao nekakvo prosječno poznanstvljenje društva u cjelini, rast znanstvenosti u ukupnom promišljanju o stvarnosti.
Zato danas živiš u kaosu. No nemoj pomisliti da mislim da je to nešto loše. Uvijek sami izabiremo put kojim ćemo ići. Izabrali smo u jednom trenutku vrermena taj put i sad idemo njime.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:24   #25
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Zato danas živiš u kaosu. No nemoj pomisliti da mislim da je to nešto loše. Uvijek sami izabiremo put kojim ćemo ići. Izabrali smo u jednom trenutku vrermena taj put i sad idemo njime.
Pa gle, nisam rekao da ne bi trebali uvažavati i takve stavove (koje si boldao iz mog posta) ili da su oni sami po sebi loši. Ali mislim da je ipak dobro proširiti neka shvaćanja u skladu sa duhom modernog vremena, da opet ponovim taj izraz.
Neka jako stara objašnjenja danas ipak više nemaju onakvu snagu i uvjerljivost kakvu su imali ranije.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:27   #26
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Pa gle, nisam rekao da ne bi trebali uvažavati i takve stavove (koje si boldao iz mog posta) ili da su oni sami po sebi loši. Ali mislim da je ipak dobro proširiti neka shvaćanja u skladu sa duhom modernog vremena, da opet ponovim taj izraz.
Neka jako stara objašnjenja danas ipak više nemaju onakvu snagu i uvjerljivost kakvu su imali ranije.
Zato i živiš u kaosu.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:34   #27
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Zato i živiš u kaosu.
Otkud ti možeš znati kako ja živim?
I trebao bi naučiti kako ad hominem pristup ne predstavlja validan argument u raspravi. Ako ni zbog čega drugog, a ono zato jer si ipak registriran na forumu prije skoro 10 godina.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:52   #28
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Otkud ti možeš znati kako ja živim?
I trebao bi naučiti kako ad hominem pristup ne predstavlja validan argument u raspravi. Ako ni zbog čega drugog, a ono zato jer si ipak registriran na forumu prije skoro 10 godina.
Mi živimo u kaosu. Što si tako osjetljiv? Nikakav ad hominem.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:07   #29
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Mi živimo u kaosu. Što si tako osjetljiv? Nikakav ad hominem.

Svete knjige su riznica znanja
One pisu o covjeku
Njegovom unutarnjem stanju
Biblija nikad neće biti nemoderna

Problem je crkva koja je Bibliju iskrivljeno, politički tumačila.

Biblija je pisana za 4 nivoa svijesti
I svaki covjek je razumije s onog nivoa gdje se on sam nalazi.


Jos kad bi netko poznavao teoriju holigrama, da mi je napiše....
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:22   #30
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Mi živimo u kaosu. Što si tako osjetljiv? Nikakav ad hominem.
Da je totalni kaos onda nebi uopće bilo života.
Čak ni 'Vrag' nije za kaos, on daje izbor ako se ne varam.
(baš kao i Bog, samo on traži da na zemlji živiš, svetački)
Kako je u hipotetskom paklu, e to je za diskusije.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:24   #31
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
@ Wand, imam njegovu knjigu, to sam tamo pročitao.
Čiju, Hawkingovu? Pa holografsko načelo je upravo njegov poraz u tzv black hole 'ratu' koji je 20 godina vodio sa Susskindom...

Quote:
Čini mi se (po sjećanju) da je jama zapravo kao računalo koje projicira realnost-informacije, što može značiti da smo mi, naš svemir, projekcija neke rupe ili singularnosti prije BB.
To je vrlo slobodni i laički 'prijevod', ali valjda se u najširem smislu može tako reći.

Quote:
Meni nije cilj ispadat pametan, recimo meni je cilj kreativnost, sličan sam tim jamama. ;D
Je li ti pri tom bitno da ta kreativnost daje točne i logički dosljedne stvari? Jer ako jest, onda pazi s kojim informacijama barataš. Kako bi kod nas rekli, garbage in, garbage out.

Quote:
utisana kaže: Pogledaj post

Jos kad bi netko poznavao teoriju holigrama, da mi je napiše....
Holigrama? Teoriju? Ja znam samo za holografsko načelo, pa mogu reći nešto o tome ako nekoga zanima.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:25   #32
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Svete knjige su riznica znanja
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:26   #33
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Da je totalni kaos onda nebi uopće bilo života.
Zašto u kaosu ne bi bilo ''uopće'' života? Kaos je uvijek prilika.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:40   #34
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Čiju, Hawkingovu? Pa holografsko načelo je upravo njegov poraz u tzv black hole 'ratu' koji je 20 godina vodio sa Susskindom...
Spomenuo je princip holografije u svojoj knjizi "Svemir u orahovoj ljusci", ali ništa podrobnije, zaista samo vrlo kratko i osnovni opis.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:44   #35
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Mi živimo u kaosu.
Govori u svoje ime, jer ja ne živim u kaosu. Premda naravno u svačijem svakodnevnom životu ima elemenata kaosa, može se reći čak i prilično.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:50   #36
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Da je totalni kaos onda nebi uopće bilo života.
Prvo bi trebali definirati što je to potpuni kaos, ali da, vjerojatno ne bi.
Inače je manje poznato da život ne bi mogao nastati niti u stanju koje bismo mogli opisati kao potpuni red ili najveći stupanj reda koji je uopće moguć u svemiru.
Život je zapravo nastao kao posljedica naknadnog povećanja ukupne entropije svemira u odnosu na stanje u točki singularnosti Velikog praska odnosno neposredno nakon nje.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:04   #37
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Govori u svoje ime, jer ja ne živim u kaosu. Premda naravno u svačijem svakodnevnom životu ima elemenata kaosa, može se reći čak i prilično.
To je tvoje viđenje.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:08   #38
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
To je tvoje viđenje.
Utemeljeno na mojem znanju i iskustvu o vlastitom životu. Za razliku od tvojeg viđenja o mom životu koje se temelji samo na tvom wannabe zlobnom naklapanju.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:09   #39
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Prvo bi trebali definirati što je to potpuni kaos, ali da, vjerojatno ne bi.
Inače je manje poznato da život ne bi mogao nastati niti u stanju koje bismo mogli opisati kao potpuni red ili najveći stupanj reda koji je uopće moguć u svemiru.
Život je zapravo nastao kao posljedica naknadnog povećanja ukupne entropije svemira u odnosu na stanje u točki singularnosti Velikog praska odnosno neposredno nakon nje.
Da ili po nekima zapravo život kao izuzetak i sretna okolnost, živi smo (evoluirali do danas) zbog sunca i povoljnih okolnosti, udaljenosti planete i rasporedu ostalih planeta, mjeseca, kao i raznih povezanih procesa u jezgri planete.

Međutim radije bih (znanstvena ionako ništa ne dokazuje) komentirao religijsku ili mitološku dualnu stranu svjetla i tame kao uzroka postojanja.

Što se tiče totalnog reda, on je prema okultizmima, prvo počelo ali iz kojeg se sve spušta. Svjetlost u suštini, a ljudi su pali u ovaj svijet iz raja. (on nije to savršeno mjesto, već je to Bog ili je to svjetlost) Zanimljiva proiča ali vjerojatno i simbolika.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:10   #40
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Utemeljeno na mojem znanju i iskustvu o vlastitom životu. Za razliku od tvojeg viđenja o mom životu koje se temelji samo na tvom wannabe zlobnom naklapanju.
Ja nisam mislio na tvoj život, nego na sve nas ljude koji živimo na Zemlji.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.