Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 00:11   #41
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Spomenuo je princip holografije u svojoj knjizi "Svemir u orahovoj ljusci", ali ništa podrobnije, zaista samo vrlo kratko i osnovni opis.
Ta cijela knjiga je dosta zbrkana. Za jednog takvog celebritya Hawking piše dosta loše popularno znanstvene knjige.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:15   #42
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Zašto u kaosu ne bi bilo ''uopće'' života? Kaos je uvijek prilika.
Prema fizici je to mrtvo 'more', ako me kužiš. (big freze)

Prema grcima i još nekima...dakle njima je kaos početak svega.
Možda to hoće reći da su sve suprotnosti u konačnici, zapravo isto.
Što znači i pojam 'singularnostti' ako malo bolje razmislimo.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:17   #43
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Prema fizici je to mrtvo 'more', ako me kužiš. (big freze)

Prema grcima i još nekima...dakle njima je kaos početak svega. Kron
Možda to hoće reći da su sve suprotnosti u konačnici, zapravo isto.
Što znači i pojam 'singularnostti' ako malo bolje razmislimo.
Odnosno, kaos je prilika za nešto novo.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:18   #44
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ta cijela knjiga je dosta zbrkana. Za jednog takvog celebritya Hawking piše dosta loše popularno znanstvene knjige.
Da, u knjizi se dotakao doslovce svega i svačega i tu je teško naći neku jasnu liniju izlaganja. Inače kod njega ima i dosta ponavljanja u novijim knjigama stavova pa i čitavih dijelova iz onih ranijih. Recimo u "Svemiru u orahovoj ljusci" iz "Kratke povijesti vremena", a da se o "Velebnom planu" i ne govori.
No, za nekoga tko je baš početnik na tom području knjiga "Svemir") ipak može posredovati neke osnovne informacije o nekim stvarima.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:22   #45
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
njima je kaos početak svega.
Fizika kaže najveći mogući red svemira u Velikom prasku.
Dalje Drugi zakon termodinamike i s njim povezan rast ukupne entropije svemira odrade svoje.
I eto života!
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:26   #46
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Odnosno, kaos je prilika za nešto novo.
Razlikuje se fizička i filozofska apstrakcija nereda. Prvi sve mjere energijom i zakonima koji to navodno dokazuju, drugi o neredu imaju složene teorije. Tu se zasigurno dijele na više zasebnih i oprečnih filozofija.

U suštini ja mislim tu slično tvojoj tvrdnji.
Zapravo volim nered.. on je svijet ideja.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:32   #47
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Razlikuje se fizička i filozofska apstrakcija nereda. Prvi sve mjere energijom i zakonima koji to navodno dokazuju, drugi o neredu imaju složene teorije. Tu se zasigurno dijele na više zasebnih i oprečnih filozofija.

U suštini ja mislim tu slično tvojoj tvrdnji.
Zapravo volim nered.. on je svijet ideja.
Budi što jednostavniji.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:33   #48
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Upoznavanje sebe i onog višeg
To bi bila duhovnost, a što je duh za tebe?
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:35   #49
Quote:
Speare Shaker kaže: Pogledaj post
Fizika kaže najveći mogući red svemira u Velikom prasku.
Dalje Drugi zakon termodinamike i s njim povezan rast ukupne entropije svemira odrade svoje.
I eto života!
Zar to nije nastalo netom nakon nastanka 4 sile ?
Naravno ja tu apstrakciju reda u nekoj točci (što je to točka?) koja je prethodila svemu pa onda širenja do skoro beskonačnosti i apsolutne nule...puno mi je tu pitanja i nepoznanica.

Što se tiče života, ako nema kreatora treba ti slučajnost i da se molekula (stanica zapravo) sama krene složiti i da sve krene 'uz brdo' što je malovjerojatno ali je moguće. (bez obzira na potrošnju sunca i povećenja nereda u okolišu što je isto def života) Čitao sam ja o samoorganizacijama ali i sve to skupa je ono malo hm, fali mi tu nešto brljanja sa vremenom, ili neki utjecaj naam neoznat zasad.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:37   #50
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Budi što jednostavniji.
Prazno je puno i obrnuto.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:38   #51
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Prazno je puno i obrnuto.
Sve je zapravo prazno, ali to doživljavaš kao da je puno.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:48   #52
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Sve je zapravo prazno, ali to doživljavaš kao da je puno.
Isto kao u realističnim snovima.
Spavaš a postoji privid više dimenzija, četiri..ili više s obzirom na san u snu.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 00:50   #53
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Isto kao u realističnim snovima.
Spavaš a postoji privid više dimenzija, četiri..ili više.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 02:15   #54
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ta cijela knjiga je dosta zbrkana. Za jednog takvog celebritya Hawking piše dosta loše popularno znanstvene knjige.
A zanimljiva su i ova sve gora fatalisticka predvidjanja prema kojima je vecina znanstvenika dosta skepticno.

Off, ali pitam se bi li Hawking bio jednako dominantan u javnoj percepciji znanstvenika da nije hendikepiran
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 12:05   #55
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Što se tiče života, ako nema kreatora treba ti slučajnost i da se molekula (stanica zapravo) sama krene složiti i da sve krene 'uz brdo' što je malovjerojatno ali je moguće. (bez obzira na potrošnju sunca i povećenja nereda u okolišu što je isto def života) Čitao sam ja o samoorganizacijama ali i sve to skupa je ono malo hm, fali mi tu nešto brljanja sa vremenom, ili neki utjecaj naam neoznat zasad.
Ne treba ti slučajnost, elementi su formirani sukladno prirodnim zakonima, dakle, ne na slučajan način.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A zanimljiva su i ova sve gora fatalisticka predvidjanja prema kojima je vecina znanstvenika dosta skepticno.
Na koja predviđanja misliš?

Quote:
Off, ali pitam se bi li Hawking bio jednako dominantan u javnoj percepciji znanstvenika da nije hendikepiran
Ja sam jedan od rijetkih kojim misli da bi bio jednako poznat široj javnosti i da nije bolestan. To je jednostavno takav tip. Da netko drugi ima takvu bolest, odavno bi legao na pod i umro. Zapravo, i prognoze su bile takve.

Ovaj je bez problema ostvario sve što bi ostvario i kao zdrav čovjek, dobru znanstvenu karijeru, širu popularnost među laicima, izdao je knjige, snimio serije, dvaput se ženio, ima djecu, imao ljubavnice, bio redovni profesor, išao na seminare i kolegije...
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:19   #56
Holigrama? Teoriju? Ja znam samo za holografsko načelo, pa mogu reći nešto o tome ako nekoga zanima.[/QUOTE]

Molim te, ne lovi se za moje greske tipkanja na mobitelu
Vec, pričaj o načelu
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:25   #57
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Na koja predviđanja misliš?



Ja sam jedan od rijetkih kojim misli da bi bio jednako poznat široj javnosti i da nije bolestan. To je jednostavno takav tip. Da netko drugi ima takvu bolest, odavno bi legao na pod i umro. Zapravo, i prognoze su bile takve.

Ovaj je bez problema ostvario sve što bi ostvario i kao zdrav čovjek, dobru znanstvenu karijeru, širu popularnost među laicima, izdao je knjige, snimio serije, dvaput se ženio, ima djecu, imao ljubavnice, bio redovni profesor, išao na seminare i kolegije...
Strahove od AI-a, vanzemaljaca, katastrofa...

Moguce da bi imao bolju karijeru, moguce da bi imao losu, tesko je znati je li takva situacija otezavajuca ii motivirajuca okolnost.

No zelio zam usporediti situacije gdje je sve ostalo jednako. Gdje objavljuje potpuno iste radove itd, ali je sasvm prosjecnog izgleda. Bi li toliko iskozio u javnoj percepciji bilo iznad drugih vrhunskih fizicara za koje cesto nitko van same struke ne zna, bilo iznad drugih popularizatora? Koji je razlog sto svatko zna za Hawkinga, ali svatko ne zna cak niti za Kakua, kamoli za Wittena. Nisam siguran da je to niti samo do rada na popularizaciji znanosti, kamoli samo do strucnog rada.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:04   #58
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Strahove od AI-a, vanzemaljaca, katastrofa...
Nisam siguran koliko to oni govore iz marketinških razloga, a koliko zbog stvarne zabrinutosti. Recimo, Musk je tip kojem možeš vjerovati da je zabrinut zbog AI, jer njegovi postupci govore o tome, kupio je udjele u najperspektivnijim AI firmama Kad Hawking govori o AI ili alienima, to ne smatram posebno zanimljivim. Katastrofe su uvijek moguće, zapravo pitanje su vremena, ali dugog vremena.



Quote:
No zelio zam usporediti situacije gdje je sve ostalo jednako. Gdje objavljuje potpuno iste radove itd, ali je sasvm prosjecnog izgleda. Bi li toliko iskozio u javnoj percepciji bilo iznad drugih vrhunskih fizicara za koje cesto nitko van same struke ne zna, bilo iznad drugih popularizatora? Koji je razlog sto svatko zna za Hawkinga, ali svatko ne zna cak niti za Kakua, kamoli za Wittena. Nisam siguran da je to niti samo do rada na popularizaciji znanosti, kamoli samo do strucnog rada
Još jednom, nisam siguran da je njegov izgled presudan, ali je sigurno upečatljiv i za one koji ne znaju kako se on zapravo zove.

Kaku je izrazito komercijalan tip, iskače iz svake paštete, Witten je prilično introvertan, nesklon javnim nastupima i nije faca za celebritya. S druge strane, Brian Greene radi jako dobar posao što se toga tiče, a od popularizacije teške moderne fizike, vjerojatno i ponajbolji..

Na kraju se sve svodi na karaktere..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:26   #59
No i dalje moja stara mater ne bi imala pojma tko su niti Green niti Kaku, ali bi znala sa Hawkinga (prepostavka, nisam pitao).

Koiko god nama doseg opularizatora izgledao velik on je prirodno ogranicen na one koji su za te sfere u startu zainteresirani, nisu bas celebritiji koje bi prepoznala svaka domacica. H. je puno blize tome, a sumnjam da je razlog u znanstvenom djelovanju.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:31   #60
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Moguce da bi imao bolju karijeru, moguce da bi imao losu, tesko je znati je li takva situacija otezavajuca ii motivirajuca okolnost.
Nije odgovor na to pitanje, ali on sam je negdje rekao da se vjerojatno nikada ne bi uspio formirati u tolikoj mjeri kao znanstvenik da ga nije ščepala ta jako neugodna bolest.
Naime, kaže da jednostavno ne bi imao dovoljno vremena za koncentraciju uma samo na fiziku da je živio nekim uobičajenim životom.
Ovako je dobio svoja dva sata samoće (doslovce) sa fizikom i potpune koncentracije uma samo za svoj znanstveni rad što mu je po njegovim riječima omogućilo ovako uspješnu znanstvenu karijeru.
Nemoguće je znati bi li bio u ovolikoj mjeri popularan da je fizički zdrav, ali nekako mislim da je on jedan od onih koji zna skrenuti pažnju na sebe, pa je tako javnost zaintrigirao tvrdnjom kako mu je završni cilj spoznati um Boga, ali također i susretom s papom Ivanom Pavlom II koji mu je tada navodno rekao da fizičari ne bi trebali razmatrati pitanje što je bilo prije Velikog praska i da bi to područje trebali ostaviti za Boga, ma što god to značilo.
Nekako mislim da je na taj način čak i više skrenuo pažnju javnosti na sebe nego što je za to zaslužno njegovo nesretno zdravstveno stanje, ali je to stvarno teško realno procijeniti.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.