Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 20:50   #61
Na teoretičarima i je da stvaraju nove teorije, a to što se neke teorije ili pretpostavke vama ne sviđaju a neke druge sviđaju, to se nema što komentirati.
Popularizatori su po meni pravi zannstvenici, ostali nisu, oni su specijalizirani i samo nešto znaju.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 23:44   #62
Kako to misliš 'popularizatori su pravi znanstvenici'
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:57   #63
Ako znaš ti onda o tome piši umjesto da znaš al nećeš nikom reć ;D, zašto nebi pisao o hologramima i jamama ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:26   #64
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Ako znaš ti onda o tome piši umjesto da znaš al nećeš nikom reć ;D, zašto nebi pisao o hologramima i jamama ?
Ne znam koliko to ima smisla, jer ono osnovno na popularnoj razini je već rečeno, a onaj stručniji dio neće biti baš previše razumljiv..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:33   #65
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko to ima smisla, jer ono osnovno na popularnoj razini je već rečeno, a onaj stručniji dio neće biti baš previše razumljiv..
Pusti jel meni razumljiv, pitanje jel tebi razumljivo.
Govorimo o fizici generalno.
a, znati neke činjenice i imena je slično kviz znanju.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:43   #66
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Pusti jel meni razumljiv, pitanje jel tebi razumljivo.
Meni jest..

Quote:
Govorimo o fizici generalno.
Fizika je generalno razumljiva.

Quote:
a, znati neke činjenice i imena je slično kviz znanju
Ne razumijem u čemu je poanta priče .. kakvu točno raspravu hoćeš? Bez činjenica ili ?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:44   #67
činjenice:

čovjek izumio "hologram"

čovjek kaže svemir je hologram..

prije toga čovjek nije izumio hologram, prema tome svemir nije bio hologram.

kad bos opandrčiš malim prstom u nogu od stola, razmišljanje o svemiru kao hologramu nije od posebite koristi. hologramska hladna voda, ili eventualno psovanje hologramskih svetaca pomaže barem malo..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:04   #68
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
činjenice:

čovjek izumio "hologram"

čovjek kaže svemir je hologram..

prije toga čovjek nije izumio hologram, prema tome svemir nije bio hologram.
Zapravo, čovjek nije zaslužan zato što hologram postoji, on je jednostavno posljedica zakona prirode, odnosno zadanih principa. Čovjek je otkrio taj princip koji je uvijek bio tu i tehnološki ga upotrijebio. Vrlo slično kao da kažeš da je čovjek izumio nuklearnu elektranu, pa kaže da su zvijezde zapravo nuklearne peći da to prije nisu bile.

Quote:
kad bos opandrčiš malim prstom u nogu od stola, razmišljanje o svemiru kao hologramu nije od posebite koristi. hologramska hladna voda, ili eventualno psovanje hologramskih svetaca pomaže barem malo..
Ako govorimo o fizici, holografsko načelo ne znači da je svemir hologram u uobičajenom smislu riječi, kao da se radi o nekakvoj nestvarnoj projekciji nečega.

Holografsko načelo je princip teorija struna i vrlo vjerojatno svake kvantne teorije gravitacije, a koje kaže da se potpuni opis nekog volumena prostora može enkodirati na njegovoj nižedimenzionalnoj (d-1) periferiji.

To ne znači da nužno naš svemir nije na neki način stvaran ili da je nečija simulacija, nego jednostavno govori o njegovim fizikalnim osobinama i načinima na koje se može dalje istraživati.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:12   #69
mislim da je ideja holograma sa tog stanovišta beskorisna, osim ako se ne odnosi na "duhovno" istraživanje. s te strane, postoje i bolje i sadržajnije teorije, jer se ova, kao duhovna, odnosi samo na materijalno.
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:30   #70
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
mislim da je ideja holograma sa tog stanovišta beskorisna, osim ako se ne odnosi na "duhovno" istraživanje. s te strane, postoje i bolje i sadržajnije teorije, jer se ova, kao duhovna, odnosi samo na materijalno.
Ja mislim da je ne samo korisna, nego i ključna za potpuni fizikalni opis Svemira.

Najrigoroznije definirano holografsko načelo je nešto što laik i ne može prepoznati kao 'hologram', a možda je riječ o jednoj od najvažnijih ideja za fiziku 21. stoljeća, a radi se o Maldaceninom otkriću koje se zove AdS-CFT korespodencija, a radi se o vezi između dviju do sada vrlo različitih fizikalnih teorija.

Radi se o vrlo dubokoj teoriji za koju se bojim da o njoj teško možemo raspravljati na pdf Duhovnost, ali je dobar primjer što zapravo holografsko načelo znači za modernu fiziku.

Dakle, ne za duhovnost, nego baš za teorijsku fiziku.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:02   #71
nije li teorijska fizika oksimoron
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:09   #72
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je ne samo korisna, nego i ključna za potpuni fizikalni opis Svemira.

Najrigoroznije definirano holografsko načelo je nešto što laik i ne može prepoznati kao 'hologram', a možda je riječ o jednoj od najvažnijih ideja za fiziku 21. stoljeća, a radi se o Maldaceninom otkriću koje se zove AdS-CFT korespodencija, a radi se o vezi između dviju do sada vrlo različitih fizikalnih teorija.

Radi se o vrlo dubokoj teoriji za koju se bojim da o njoj teško možemo raspravljati na pdf Duhovnost, ali je dobar primjer što zapravo holografsko načelo znači za modernu fiziku.

Dakle, ne za duhovnost, nego baš za teorijsku fiziku.
Samo ti nastavi
Polovit ćemo
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:17   #73
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post

kad bos opandrčiš malim prstom u nogu od stola, razmišljanje o svemiru kao hologramu nije od posebite koristi. hologramska hladna voda, ili eventualno psovanje hologramskih svetaca pomaže barem malo..
Hoćeš reći da u takvom svemiru mi ili mali prst nije dio tog svemira ?

Sve ove nove teorije fizike se bave prostorom, ili...
mogli bi reći ponovnim otkrivanjem 'etera', susptance koja sve povezuje..
prema duhovnosti to je duh.

dokazat će u budućnosti, stoljeće dva, da je sve međupovezano.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:26   #74
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da u takvom svemiru mi ili mali prst nije dio tog svemira ?

Sve ove nove teorije fizike se bave prostorom, ili...
mogli bi reći ponovnim otkrivanjem 'etera', susptance koja sve povezuje..
prema duhovnosti to je duh.

dokazat će u budućnosti, stoljeće dva, da je sve međupovezano.
Mislim da ce biti dokazano i puno prije
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:48   #75
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Sve ove nove teorije fizike se bave prostorom, ili...
mogli bi reći ponovnim otkrivanjem 'etera', susptance koja sve povezuje..
prema duhovnosti to je duh
Za koje točno fizikalne teorije misliš da se bave prostorom ili 'eterom'?

Pod eterom se u fizici obično podrazumijeva luminozni eter (koji, btw. ne postoji), ali ne vidim kako on 'povezuje sve'?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 18:43   #76
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post

dokazat će u budućnosti, stoljeće dva, da je sve međupovezano.
a onda nakon toga... topla voda!

doduše, trebalo bi definirati što je to sve i što je to međupovezano..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 18:55   #77
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
a onda nakon toga... topla voda!

doduše, trebalo bi definirati što je to sve i što je to međupovezano..
Zamisli to kao ocean. On je sve. No, ipak sačinjen je od moštva kapi. Sve kapi zajedno čine ocean. Ili, kad drvo staviš u peć, ono se gorenjem pretvori jednim djelom u pepeo ( ono što ostaje materiji), a jednim djelom se pretvori u dim koji se stopi sa zrakom kojeg ne vidiš ( duhovna dimenzija ).
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:25   #78
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Za koje točno fizikalne teorije misliš da se bave prostorom ili 'eterom'?

Pod eterom se u fizici obično podrazumijeva luminozni eter (koji, btw. ne postoji), ali ne vidim kako on 'povezuje sve'?
NIsam rekao eterom u smislu onoga što ga je ukinuo Einstein.

Teorije koje si naveo (hipoteze su, matematika) se bave upravo prostorom. (a sve je prostorno, i ono naizgled prazno i činjenično puno, masivno)
Ako nisam u pravu ti objasni ali tako da nešto i napišeš..npr. ja volim fiziku pojednostaviti što se više može i davati primjere.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:31   #79
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
a onda nakon toga... topla voda!

doduše, trebalo bi definirati što je to sve i što je to međupovezano..
Nema tople vode, pogledaš u svemir ili u sam ljudski život i imaš se čime baviti, milijunima godina.

Trebalo bi definirati naravno.
a tvoj primjer udarca u nožni prst i reakcije bol, kao i fizičke prisutnosti predmeta stolice na putu noge itd., sve to može biti hologram..(recimo budisti idu toliko daleko da kažu da uopće ne postojimo kako to mislimo, već da smo prolazna nakupina osjeta i percepcije te iluzije 'ja' ili uma..vidiš to je skroz ludo al nemožeš dokazati da nije tako)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:13   #80
poanta je da me boli ona stvar jel "hologram" il nije.. znam samo da me boli nožni prst.. kužiš?

to ti je jedna dubokoumna misao.. u stilu Bele Hanvaša kojeg Parsifal ima u potpisu..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.