Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 20:17   #21
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
neka im u vojsku idu oni zaposleni za stalno u državnim firmama....
to bi bio zločin prema jadnicima zaposlenim kod privatnika, na ugovore
Da sam ja na vlasti uvjet za zapošljavanje u državnu službu bi bio završeni vojni rok.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:33   #22
Quote:
Lugar Ćiril kaže: Pogledaj post
Jedva čekam!

Nema mobitela, nema korisnika, telovežba, hodanje. Ako se pripuca još bolje, da obnovi znanje rastavljanja kalaša.

I lovačke priče sa svih strana!

A poslije harmonika, pečeno prase i pivčuga da ovjekovjećimo junaštva i osnažimo prijateljstva!

Ovako nekako.

https://www.youtube.com/watch?v=WJD22ALQB2Y

DOMOVINI VJERNI!


CMS može da mi puše u prqno!
ti si lugar, hrvatske šume daju 117 tisuća kuna otpremnine šljakeru koji ode 9 mjeseci ranije u penziju...
takvi neka brane domovinu, imaju i zašto
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:47   #23
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Da sam ja na vlasti uvjet za zapošljavanje u državnu službu bi bio završeni vojni rok.
Ima smisla, takvi si imaju što braniti, a ako želi da netko iz privatnog sektora brani isto, neka se potrudi.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:52   #24
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Da sam ja na vlasti uvjet za zapošljavanje u državnu službu bi bio završeni vojni rok.
Ovo treba da se adduje u Ustav!
Lugar Ćiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:06   #25
Koja pišurija, samo nek šalju, pojest ću taj papir s guštom
Da mi plate ne bih im više minutu vremena poklonio.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:13   #26
Čemu to kad i nema praktične svrhe a košta, najbolje da se ljude pozove, postroji, i kaže im gdje se imaju okupiti u slučaju potrebe i to je to.
Ljudi su služili vojsku odnosno sudjelovali u ratu, dakle znaju što i kako se radi... i samo ih se treba na godišnjoj razini pozvati.
Znamo i sami što pričuva može ili jest, a kad bi baš htjeli neku jaču vojsku, onda treba raditi selekciju, tko i kako i što ja nebi znao.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:38   #27
Quote:
Lugar Ćiril kaže: Pogledaj post
Nema mobitela
koji si ti naivac... 20 minuta nakon šta počne vježba biće na fejsu "pere is feeling good with #garonja"

Quote:
Lugar Ćiril kaže: Pogledaj post
CMS može da mi puše u prqno!
cms su sluge sotone i treba ih izudarati penisom po čelu
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:34   #28
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Da podrazumijeva se. Profesionalizaciju imaš na razini vojske i javnih vatrogasnih postrojbi.
Vojna pričuva i civilna zaštita su civili koji služe kao ispomoć profesionalnim službama. I sastavljene su od civila kojima je pružena osnovna obuka.

A država naplaćuje reket jer smo si sami krivi. Uvijek se priča o toj državi kao o nekom mitskom biću.
Da ima više pameti, financijske i političke pismenosti ljudi bi se počeli aktivnije baviti svim tim pitanjima i problemima, a ne čekali da ih "sustav" spasi.

Počevši od izlaženja na izbore, a ne pričat priče kako su izbori samo farsa....
Ili shvatiti da ne možeš imati manje poreze ako država troši ko luda.
A za manje poreze potrebno je provesti reforme, rezati potrošnju, ali "mi" to ne želimo, jer to su "neoliberalne" mjere koje od "jadnih" ljudi stvara robove.

Nikako nam ugoditi.
Ali kad treba kukati tu smo najjači
Nisi dobro razumio. Kada oni na vlasti kazu kako treba rezati potrosnju. Oni ne misle na rezanje vlastite potrosnje. Oni misle na rezanje nase potrosnje. To znaci losije opremljene skole, losije zdravstvo, manje place i sl.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:51   #29
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Nisi dobro razumio. Kada oni na vlasti kazu kako treba rezati potrosnju. Oni ne misle na rezanje vlastite potrosnje. Oni misle na rezanje nase potrosnje. To znaci losije opremljene skole, losije zdravstvo, manje place i sl.
rezanje vlastite potrošnje
To ti je ta financijska nepismenost kad ti misliš da vladin avion, službeni mobitel, dnevnice... koštaju milijarde i milijarde kuna

To ti je kad ti misliš da ako smanjimo plaće saborskim zastupnicima da će RH pokrpati deficit i da ćemo bez problema vratiti naš dug.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 07:39   #30
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
rezanje vlastite potrošnje
To ti je ta financijska nepismenost kad ti misliš da vladin avion, službeni mobitel, dnevnice... koštaju milijarde i milijarde kuna

To ti je kad ti misliš da ako smanjimo plaće saborskim zastupnicima da će RH pokrpati deficit i da ćemo bez problema vratiti naš dug.
A ako meni uzmu od plaće to će spasiti državu?
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 08:12   #31
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Ljudi su jednom dali sve, neki nažalost živote, neki zdravlje, neki svoje najbliže.
Za koga? Više se nitko ne želi izlagati da bi probisvjeti i kriminalci vladali.
Nikakva vojska, pa niti civilni sastav ljudima nije ni u primisli. Tko si je jamio nek si sam čuva. Kako oni narodu tako narod njima. Tko još želi u vojsku neka dobro razmisli. Sve ispod 10 000 € mjesećno je omalovažavanje.
Ovo bi trebalo stajati u priručniku "Petokolonašenje u teoriji i praksi". Dobro ste počeli i na dobrom ste tragu, nije to loše, a uvijek može bolje.

Prvo malo parola. Nema više - ići na vojnu vježbu (pa makar bile plaćene dnevnice)! Za koga se izlagati (ovo mi se posebno sviđa - pazi ovo - biti izložen na vojnoj vježbi??)? Za probisvjete i kriminalce (dodao bi i uhljebe)?! A tek oni što su jamili (podrazumijeva se da nam gubernator Šešelj ili ISIL ne bi jamili ništa, a preraspodjelu u društvu bi izvršili na najpravedniji način)...

Pozivate i na "dobro razmišljanje" one koji bi u vojsku. Tu bi mogle pomoći reciklirane defetističke priče iz prošlog rata:"Pazite dečki, koji god je prešel, ni jedan se nije vrnul!" ili "Prejaki su! Se buju nam zrušili. Bana Jelačića buju zrušili. Katedralu buju zrušili..".

Vidi se i da ste pravi profesionalac, plaćenik, pa me zanima što bi to Vi bili spremni pružiti domovini i naciji, za iznos od najmanje 10.000,00 € "mjesećno"?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 09:29   #32
Quote:
PajaPatak007 kaže: Pogledaj post
Pročitao sam to, hvala. Problem je u onom dijelu gdje kažu da ...

"Nažalost, Ministarstvo obrane Republike Hrvatske nije reguliralo proceduru ulaganja prigovora savjesti na služenje u pričuvnom vojnom sastavu pa CMS i inicijativa 'Ne vojnom roku -Hrvatska zna bolje' apeliraju da to žurno učini"

Dok se to ne napravi proći će puno vode, tko je za vrijeme služenja vojnog roka podnio zahtjev za civilnim služenjem morao je ostati u vojarni sve dok mu se molba nije odobrila. Vježbe su najavljene za listopad i studeni, to je za jedva 2 mjeseca, ne vjerujem da će tako brzo oni to napraviti a dok to ne naprave bojim se da od ovih molbi nema koristi...
Ne trebas se trest, mozes im pokazat srednji prst.

Postoje li sankcije za one koji se ne odazovu?

– To trenutno nije izregulirano. Imaju neke načelne sankcije, ali mi držimo da nisu dovoljno jasne i transparentne, pa se nadamo da će se i to regulirati ovim novim zakonom. Tako da će svi koji su u pričuvi znati koja su im prava, ali i koje su im obveze.

A i samo sluzenje vojnog roka do 2007. je krsilo Ustav ove drzave...

Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Vidi se i da ste pravi profesionalac, plaćenik, pa me zanima što bi to Vi bili spremni pružiti domovini i naciji, za iznos od najmanje 10.000,00 € "mjesećno"?
Domovini i naciji ako je iole inteligentan vec prisilno daje oko otprilike 70% svojih primanja, to je valjda malo, pa bi sada besplatno treba dat i svoj zivot.

Od svih skupina koje podrzavaju ovaj barbarizam, najdraze su mi zene cije obitelji imaju raznorazne nekretnine po gradovima i obali, pa umjesto da se same vojno osposobe (relativno lako dostupno u HR) da bi te svoje vrijednosti cuvale, propagiraju obavezan vojni rok za muskarce, jer su one valjda rodenjem sa vaginom nesposobne za pucat iz puske ili primit metak.

Za kraj da citiram velikog Ronalda:

Another eloquent opponent of the draft was former President Ronald Reagan who in a 1979 column on conscription said:

“…it rests on the assumption that your kids belong to the state. If we buy that assumption then it is for the state – not for parents, the community, the religious institutions or teachers – to decide who shall have what values and who shall do what work, when, where and how in our society. That assumption isn’t a new one. The Nazis thought it was a great idea.”

Hebi ga, Reagan u ovom drustvu prodju nema, imaju je top-notch marxisti i komunisti koji drmaju i unistavaju prosperitet ove zemlje vec 70 godina i nikad ih pustit nece.
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 09:48   #33
Kada se poziv uputi dežurnim feministicama ja idem bez problema, do tada tko ih jebe
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 09:59   #34
Najveca pogrijeska je bila tokom Domovinskog rata sta nije apsolutno sve bilo mobilizirano, sve. Musko i zensko.

Tako bi trebao vojni rok i civilna zastita obvezna za sve muskarce i zene, izuzev invalida naravno, ok imas priziv savjesti neces nosit pusku ali ces gasit pozar ili ne daj Boze izvlacit ranjenike sa prve crte bez puske ako ti je tako draze.

Dodaji granate, odrzaji vozila, oruzje itd....
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:37   #35
Quote:
kolerik kaže: Pogledaj post
Domovini i naciji ako je iole inteligentan vec prisilno daje oko otprilike 70% svojih primanja, to je valjda malo, pa bi sada besplatno treba dat i svoj zivot.

Od svih skupina koje podrzavaju ovaj barbarizam, najdraze su mi zene cije obitelji imaju raznorazne nekretnine po gradovima i obali, pa umjesto da se same vojno osposobe (relativno lako dostupno u HR) da bi te svoje vrijednosti cuvale, propagiraju obavezan vojni rok za muskarce, jer su one valjda rodenjem sa vaginom nesposobne za pucat iz puske ili primit metak.

Za kraj da citiram velikog Ronalda:

Another eloquent opponent of the draft was former President Ronald Reagan who in a 1979 column on conscription said:

“…it rests on the assumption that your kids belong to the state. If we buy that assumption then it is for the state – not for parents, the community, the religious institutions or teachers – to decide who shall have what values and who shall do what work, when, where and how in our society. That assumption isn’t a new one. The Nazis thought it was a great idea.”

Hebi ga, Reagan u ovom drustvu prodju nema, imaju je top-notch marxisti i komunisti koji drmaju i unistavaju prosperitet ove zemlje vec 70 godina i nikad ih pustit nece.
Nemojte paničariti. Ovo je vojne vježba. Čemu fantaziranje o "besplatnom davanju života". U DR sudjelovanje nije bilo obavezno, a dezertiranje lako, u praksi nekažnjivo, čak i od države honorirano. Nema razloga sumnjati, da bi se u najgorem slučaju, priča ponovila i nitko Vam ne bi stajao na putu do Minhena (i dalje).

Feminizacija vojske sama po sebi je loša stvar. I dok sebi tražite izlike za izbjegavanje vojske, tamo bi umjesto Vas gurali žene?! Pravi kavalir i muškarac. A opet, možda bi u vojsci čak i žene više vrijedile od Vas?

Ne znam od kud Vam ideja uspoređivati jednu ogromnu naciju i državu sa RH. Oni si mogu i financijski i ljudski priuštiti veliki broj profesionalaca, što mi ne možemo. Otprilike ono što možemo i činimo. Ukoliko smo sposobni mobilizirati što veći broj ljudi i solidno odraditi vojnu vježbu, to je onda sredstvo odvraćanja i šansa da se stvarno desi nešto loše - postaje manja.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:47   #36
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Nemojte paničariti. Ovo je vojne vježba. Čemu fantaziranje o "besplatnom davanju života". U DR sudjelovanje nije bilo obavezno, a dezertiranje lako, u praksi nekažnjivo, čak i od države honorirano. Nema razloga sumnjati, da bi se u najgorem slučaju, priča ponovila i nitko Vam ne bi stajao na putu do Minhena (i dalje).

Feminizacija vojske sama po sebi je loša stvar. I dok sebi tražite izlike za izbjegavanje vojske, tamo bi umjesto Vas gurali žene?! Pravi kavalir i muškarac. A opet, možda bi u vojsci čak i žene više vrijedile od Vas?

Ne znam od kud Vam ideja uspoređivati jednu ogromnu naciju i državu sa RH. Oni si mogu i financijski i ljudski priuštiti veliki broj profesionalaca, što mi ne možemo. Otprilike ono što možemo i činimo. Ukoliko smo sposobni mobilizirati što veći broj ljudi i solidno odraditi vojnu vježbu, to je onda sredstvo odvraćanja i šansa da se stvarno desi nešto loše - postaje manja.
Ajde ti meni pojasni, zašto bi ja morao u vojsku i na vojnu vježbu pod obavezno, a neka tvoja sujeda od 30 godina ne, zar nismo svi ranopravni, ako nismo, ajmo to onda javno reci i prestati sa sranjem zvanim feminizam, ili ako jesmo,onda se tog feminizma drzati stalno, a ne , sada im pase, pa malo ne
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:01   #37
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Nemojte paničariti. Ovo je vojne vježba.
Na vojnoj vjezbi se ljudi treniraju za mozebitno branje jabuka na Velebitu.

Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Feminizacija vojske sama po sebi je loša stvar. I dok sebi tražite izlike za izbjegavanje vojske, tamo bi umjesto Vas gurali žene?! Pravi kavalir i muškarac. A opet, možda bi u vojsci čak i žene više vrijedile od Vas?
To je tvoj stav. Ja ne bi gurao nikoga ko to ne zeli, a takoder nisam pisao Ustav ove zemlje u kojem jasno stoji da su muskarci i zene vojni obveznici.

Kavalir? Prijatelju ne zivimo vise u 1945 kada je zena pripadala muskarcu, dobrodosao u 21. stoljece.

Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Ne znam od kud Vam ideja uspoređivati jednu ogromnu naciju i državu sa RH. Oni si mogu i financijski i ljudski priuštiti veliki broj profesionalaca, što mi ne možemo. Otprilike ono što možemo i činimo. Ukoliko smo sposobni mobilizirati što veći broj ljudi i solidno odraditi vojnu vježbu, to je onda sredstvo odvraćanja i šansa da se stvarno desi nešto loše - postaje manja.
Mi ne mozemo zasto? Zato sta ste vi marxisti osiromasili i opljackali ovu zemlju i zaposlili otprilike 250 000 uhljeba koji zive na racun onih malobrojnih koji stvaraju nekakvu dodanu vrijednost.

A ova teza da bi ljudi trebali bit slobodni samo onda ako je drzava velika je ono... LOL na kvadrat.

Irska ti je zemlja koja ima populaciju nesto vecu od nase i nikad nisu imali rocnu vojsku pametnjakovicu....

Takodjer tu je i Ceska koja se u potpunosti oslanja na dobrovoljce! Svjesni su da prisila samo stvara kontra efekt, zivi se u dobu kada je promijenit prebivaliste nikad lakse! Nastavi li se ovakva politika kakva se trenutno provodi u ovoj zemlji, ostat ce vam samo uhljebi i pecati.

http://www.radio.cz/en/section/curra...-serve-country
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:17   #38
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Ajde ti meni pojasni, zašto bi ja morao u vojsku i na vojnu vježbu pod obavezno, a neka tvoja sujeda od 30 godina ne, zar nismo svi ranopravni, ako nismo, ajmo to onda javno reci i prestati sa sranjem zvanim feminizam, ili ako jesmo,onda se tog feminizma drzati stalno, a ne , sada im pase, pa malo ne
Vi bi trebali na vježbu zato jer ste visoki, nabildani, i macho muškarac, koji se nikada ne bi skrivao iza žena. Jer znate i popiti i zapjevati i u zrak zapucati, pa zbog toga žene trče za Vama.

Žena od 30 godina treba biti majka i domaćica.

Javno kažem - ne podržavam feminizam.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:19   #39
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Vi bi trebali na vježbu zato jer ste visoki, nabildani, i macho muškarac, koji se nikada ne bi skrivao iza žena. Jer znate i popiti i zapjevati i u zrak zapucati, pa zbog toga žene trče za Vama.

Žena od 30 godina treba biti majka i domaćica.

Javno kažem - ne podržavam feminizam.
Ja od takvih zena bjezim ko vrag od tamjana. Al drago mi je da mi zelis izregulirat i kakvu bi zenu trebao imat, samo nastavi...
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:28   #40
ak nema bacanja bombi i barem 2-3 poginula od samoozljeđivanja - fala, preskačem.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.