Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2017., 22:51   #1
Kviz vezan za duhovnost

1. Što je to duhovnost nitko ne zna jer se svaka definicija duhovnosti po nečemu razlikuje. Dakle duhovnost je rasplinut i ofucan od upotrebe termin kao što su to bog, ljubav, sreća,istina, meditacija ...


2. Žižek nimalo politički korektno kaže da su 99% ljudi dosadni idioti.

3. Tko zna da li su takovi duhovnjaci i duhovnjače


4. Ipak, parsifal kaže da je duhovnosti potreban dobar PR i pedagoška vještina prezentacije.



5. Stoga bi bilo dobro imati na duhovnosti zanimljiv ''duovnjački kviz'' .

6. Postaviti ćemo neko zanimljivo i poučno pitanje vezano uz duhovnost.

7. Onaj koji u roku od 48 sati odgovori ima pravo postaviti svoje zanimljivo ''duovnjačko ''pitanje u roku od 24 sata od trenutka svog slavnog točnog odgovora.

8. Ako ne postavi pitanje u roku od 24 sata bilo tko može postaviti sljedeće pitanje.

9. Ako u roku od 48 sati nema odgovora na tekuće pitanje ,dotični daje odgovor i postavlja novo pitanje,ili ako želi može pomoći rješavačima potpitanjem.

10. Pitanja trebaju biti kratka, zanimljiva, neobična, rijetka , konkretna a opet povezana sa onim što vi (i moderatori ) držite ''duovnošću '' .

11. Dakle, treba izbjegavati pitanja tipa -Što je to prosvjetljenje

ili

Objasni u 3 rečenice tabele razina svijesti avatara Meher Babe u knjizi Bog govori

13. Dakle, budite kreativni ,duhoviti, zanimljivi . Ponudite citate,kuriozitete, anegdote,paradoxe....
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 22:56   #2
Koji je cilj duhovnosti? Izdvoji onaj najbitniji
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 23:04   #3
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Koji je cilj duhovnosti? Izdvoji onaj najbitniji
Kao utemeljitelj ovog uglednog kviza, a mislim da će se sa mnom složiti i moderatori i porota, vaše pitanje nije pogodno kao kviz pitanje jer je preširoko, nije zanimljivo ili kuriozno ili iznenađujuće...odnosno nema JEDNOZNAČAN ODGOVOR .
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 04.08.2017. at 23:20.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 00:09   #4
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Koji je cilj duhovnosti? Izdvoji onaj najbitniji
Uhvatiti Boga za bradu

Evo i prvog pitanja iz friških vijesti : tko je najsretniji čovjek na svijetu ?
(knjigu sam mu čitao prije nekoliko godine)
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 00:19   #5
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Uhvatiti Boga za bradu

Evo i prvog pitanja iz friških vijesti : tko je najsretniji čovjek na svijetu ?
(knjigu sam mu čitao prije nekoliko godine)
Frane Selak
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 00:22   #6
Pitanje br 2.

Koji je svjetski poznati duovnjak (guru) koji je diplomirao filozofiju u mladosti bio najbolji u svojoj zemlji u svedržavnom natjecanju u debatiranju.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 06:55   #7
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
9. Ako u roku od 48 sati nema odgovora na tekuće pitanje ,dotični daje odgovor i postavlja novo pitanje,ili ako želi može pomoći rješavačima potpitanjem.
1. Koliko sati maksimalno može proći nakon postavljanja potpitanja?
2. Koliko potpitanja zaredom za isto pitanje je dozvoljeno? Ne u istom postu, nego zaredom. Tipa prođe X broj sati nakon potpitanja, nitko ne odgovara, može li opet postaviti potpitanje i ako da, koliko puta?
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 08:56   #8
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post

1. Koliko sati maksimalno može proći nakon postavljanja potpitanja?
Pa to slijedi iz pravila 8. odnosno nakon 24 sata, 0 minuta i 0 sekundi.


Quote:

2. Koliko potpitanja zaredom za isto pitanje je dozvoljeno? Ne u istom postu, nego zaredom. Tipa prođe X broj sati nakon potpitanja, nitko ne odgovara, može li opet postaviti potpitanje i ako da, koliko puta?
Pa to ovisi o volji onog koji je postavio pitanje.
On može očito postaviti 10 potpitanja kroz 10 dana jer nitko nije točno odgovorio,a može mu sve to dodijati i on može(a ne mora) dati točan odgovor i postaviti novo pitanje.

Rekao bih da pravila nisu toliko važna nego unutrašnji motivi, jer vrijedi mudro pravilo da razum stvara pravila, a ljubav ih može i mora kršiti.
To bi bilo neko univerzalno pravilo koje svi mi primjenjujemo svaki dan .
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 10:57   #9
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pitanje br 2.

Koji je svjetski poznati duovnjak (guru) koji je diplomirao filozofiju u mladosti bio najbolji u svojoj zemlji u svedržavnom natjecanju u debatiranju.
nisam siguran, kvisko..
Jel on možda iz Indije ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:02   #10
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa to slijedi iz pravila 8. odnosno nakon 24 sata, 0 minuta i 0 sekundi.
Pa ne slijedi.
Moje pitanje je bilo, koliko dugo sudjelovatelji u kvizu moraju čekati čak i ako nitko ne odgovara na potpitanje. Razumiješ?
Iz ovog tvoga bi eventualno slijedilo da opet 48 sati.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa to ovisi o volji onog koji je postavio pitanje.
On može očito postaviti 10 potpitanja kroz 10 dana jer nitko nije točno odgovorio,a može mu sve to dodijati i on može(a ne mora) dati točan odgovor i postaviti novo pitanje.
Znači deset dana može zavlačiti s kvizom i nisu važni drugi, nego onaj koji je "autor" kviza.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Rekao bih da pravila nisu toliko važna nego unutrašnji motivi, jer vrijedi mudro pravilo da razum stvara pravila, a ljubav ih može i mora kršiti.
To bi bilo neko univerzalno pravilo koje svi mi primjenjujemo svaki dan .
Jeste, "ljubav" se to zove, možeš misliti. Ne sebičnost, ne nedostatak osjećaja za suživot s drugima, ne samodisciplina i organizacija, nego "ljubav". Jel iz ljubavi kršiš i prometna pravila?

Ti si na pdf-u Filozofija na kvizu već pokazao da ti nije važno da svi igraju pod jednakim pravilima (igra nije igra ako nema neka pravila i nemoguće ju je igrati ako nema pravila), nego onako kako se tebi prohtije u određenom trenutku. A kada ti ne odgovara, druge prozivaš u vezi svojih "pravila" jer kada ti autom ubijaš ljude jer ne poštuješ prometna pravila, varaš u nogometu da nije bio aut i tome slično, onda je to "ljubav", a kada drugi prekrše tvoja "poletna i s ljubavlju stvorena parsifal(TM) pravila", onda to nije u "duhu kviza". A "duh kviza" je ono što si si ti umislio u svojoj tintari da jest , nipošto se on ne stvara usput i u interakciji s drugima.

Pa da, nije ni čudno od jedne osobe koja vjeruje da je sve besplatno i napravljeno samo za nju.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:06   #11
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
nisam siguran, kvisko..
Jel on možda iz Indije ?
Nije po pravilima tj. potpitanja slijede ako nitko za 48 sati ne ponudi točan odgovor.
Ali evo ,iznimka je tu.
Da, on je Indijac
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:09   #12
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Frane Selak
Kako znaš da je to točan odgovor? Da krena nije mislio na Matthieua Ricarda? Koju knjigu je napisao Frane Selak?

Zadnje uređivanje Beljki : 05.08.2017. at 15:26.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:21   #13
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post

Znači deset dana može zavlačiti s kvizom i nisu važni drugi, nego onaj koji je "autor" kviza.
Ne, ne znači. Ovo gore napisano je mrzovoljna zlonamjerna interpretacija.
Ne radi se o zavlačenju nego se postavi jedno potpitanje i čeka 24 sata. Ako nema odgovora onda se postavi drugo potpitanje itd.
Nigdje se tu ne vidi zavlačenje niti autor kviza. Potpitanja ne postavlja autor kviza nego autor pitanja.


Quote:

. Jel iz ljubavi kršiš i prometna pravila?
Ne , kršim ih iz zdravog razuma. Npr ako nema auta, a crveno je za pješake ,ja idem preko jer je važnija situacija nego semafor.

Quote:
Ti si na pdf-u Filozofija na kvizu već pokazao da ti nije važno da svi igraju pod jednakim pravilima (igra nije igra ako nema neka pravila i nemoguće ju je igrati ako nema pravila), nego onako kako se tebi prohtije u određenom trenutku. A kada ti ne odgovara, druge prozivaš u vezi svojih "pravila" jer kada ti autom ubijaš ljude jer ne poštuješ prometna pravila, varaš u nogometu da nije bio aut i tome slično, onda je to "ljubav", a kada drugi prekrše tvoja "poletna i s ljubavlju stvorena parsifal(TM) pravila", onda to nije u "duhu kviza". A "duh kviza" je ono što si si ti umislio u svojoj tintari da jest , nipošto se on ne stvara usput i u interakciji s drugima.
Pretjeravanje.
Radi se o igri i ugledni zanimljivi kviz ide dalje.
Uostalom sam si rekao da odustaješ od kviza.
Nije mi jasno što ga još nosiš sa sobom i loše si volje radi tog uglednog i zanimljovog kviza

Quote:
Pa da, nije ni čudno od jedne osobe koja vjeruje da je sve besplatno i napravljeno samo za nju.
Opet mrzovoljna zlonamjerna interpretacija
Pa uistinu je sve besplatno ne samo za mene nego i za tebe i za sve nas.
Ja sam (a i ti si) doista jedan od najbogatijih ljudi u Hrvatskoj jer svi aerodromi , uberi, busevi, televizije , restorani,tramvaji knjižare, forumi ... stoje mi na raspologanju i svi čekaju da me usluže
zar to nije fantastičnije od bilo kojeg sfa.
Evo neki su govorili da je Todorić a ne ja bogat i vlasnik konzuma.
A njega tuže i prijete mu zatvorom.
A pravi vlasnik sam doista ja jer me u bilo kojem momentu bilo koji Konzum u Hrvatskoj čeka spreman i na usluzi mi je.

Krena mi se rugao da nisam ja vlasnik Konzuma nego Todorić.
A da li sam ja ili Todorić u boljoj poziciji neka svak sam prosudi.

Postojanje je čista radost kako kaže Aiwass
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:44   #14
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ne, ne znači.
Ne radi se o zavlačenju nego se postavi jedno potpitanje i čeka 24 sata. Ako nema odgovora onda se postavi drugo potpitanje itd.
Gdje je specificirano da se na potpitanje čeka 24 sata? Jer potpitanje predstavlja vrstu pitanja i ako nije drugačije specificirano, logičnije bi bilo da se čeka 48 sati, zar ne?

I onda se čeka 48 sati i autor pitanja nakon 47 postavi novo potpitanje pa se opet čeka 47 sati pa opet autor pitanja može zavlačiti 47 sati dok autoru ne dosadi. To je poprilično antisocijalno i ne može biti u duhu nijednog kviza jer je kviz po definiciji društvena igra. (Čak i kvizevi koje rješavaš u samoći su društveni jer ih je netko napravio, možeš objaviti svoje rezultate negdje, postoji "high scores" lista, itd.).

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Nigdje se tu ne vidi zavlačenje niti autor kviza. Potpitanja ne postavlja autor kviza nego autor pitanja.
Da, to je točno. Ne može zavlačiti samo "autor kviza", nego mogu zavlačiti svi. Međutim, malo kome bi se dalo zavlačiti, a ti si već pokazao par puta da voliš zavlačiti određene stvari i manipulirati činjenicama. Tako da je moja interpretacija samo na temelju onog što sam do sada vidio kod tebe.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ne , kršim ih iz zdravog razuma. Npr ako nema auta, a crveno je za pješake ,ja idem preko jer je važnija situacija nego semafor.
To je kad si pješak. Što kad voziš auto?

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pretjeravanje.
Radi se o igri i ugledni zanimljivi kviz ide dalje.
Uostalom sam si rekao da odustaješ od kviza.
1. kako kviz može biti "ugledan" kada nije prošlo ni 24 sata od njegova postavljanja? Da bi stvari stekle određeni ugled, treba proći puno više od 24 sata.

2. Nisam rekao da odustajem od ovog kviza. Rekao sam da odustajem od jednog drugog tvog kviza. Ali to znači da je tebi to sve isti kviz i to samo pokazuje da sebe poistovjećuješ s kvizom. Što je također duboko antisocijalno.

A sve da sam i rekao da odustajem od kviza, zašto se ne bih mogao predomisliti u vezi toga? Neki ljudi revaloziraju svoje pozicije, odluke i stavove i samo na taj način se mogu usavršavati. Što je loše u tome, tim više ako nema nekih loših posljedica za mene ili druge u tom predomišljanju? Kviz može biti samo bolji.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa uistinu je sve besplatno ne samo za mene nego i za tebe i za sve nas.
Ja sam (a i ti si) doista jedan od najbogatijih ljudi u Hrvatskoj jer svi aerodromi , uberi, busevi, televizije , restorani,tramvaji knjižare, forumi ... stoje mi na raspologanju i svi čekaju da me usluže
Ništa od toga nije besplatno. Društvo je sustav potreba i ovo što si nabrojao su usluge, neke državne, neke privatne, koje se plaćaju. Plaćaju se novcem koji pak ti zarađuješ radom ili davanjem nekih usluga. Osim ako nisi lopov.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
zar to nije fantastičnije od bilo kojeg sfa.
Nije.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Evo neki su govorili da je Todorić a ne ja bogat i vlasnik konzuma.
A njega tuže i prijete mu zatvorom.
A pravi vlasnik sam doista ja jer me u bilo kojem momentu bilo koji Konzum u Hrvatskoj čeka spreman i na usluzi mi je.
Todorić me ne zanima, a ovo tvoje je probiranje trešanja.
Mislim da pogrešno koristiš riječ "vlasnik".
A "Konzum" ti je na usluzi samo ako imaš novac. Čak i onda moraš sam nositi korpu ili gurati kolica.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Krena mi se rugao da nisam ja vlasnik Konzuma nego Todorić.
A da li sam ja ili Todorić u boljoj poziciji neka svak sam prosudi.
Krena nije govorio o tome tko je u boljoj poziciji. Brkaš razine (po običaju). Fokusiraj se malo.
Osim toga, pitaj boga tko je stvarno vlasnik Konzuma. Međutim, to je ovdje irelevantno.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:46   #15
@krena - jesi li mislio na Matthieua Ricarda ili na Franu Selaka?
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:29   #16
I ja sam pomislio da je Matthieu u pitanju

Parisfalovo pitanje je Osho, mada bih uvijek zelio 30x cekirati tvdnje obicno prenapuhanih gurugrafija.


Ali treba vidit prvo na sto je Krena mislio da utvrdimo jel Parsijevo pitanje uopce legitimno ili je red na Druidu

Btw, sto ako se postavljac pitanja ne javi u dogledno vrijeme da potvrdi ili opovrgne odgovor i koje je to vrijeme?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:32   #17
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Frane Selak
EEG je pokazao da je to ovaj: http://www.slobodnadalmacija.hr/scen...-i-par-savjeta

a Frane Selak je čovjek kojemu je matematička vjerojatnost događaja bila jako u njegovu korist.
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa uistinu je sve besplatno ne samo za mene nego i za tebe i za sve nas.
Ja sam (a i ti si) doista jedan od najbogatijih ljudi u Hrvatskoj jer svi aerodromi , uberi, busevi, televizije , restorani,tramvaji knjižare, forumi ... stoje mi na raspologanju i svi čekaju da me usluže
Besplatno je pod uvjetom da odrijesiš kesu
Prije 14 godina nisam odrišio kesu 3 mjeseca za redom inkasatoru za TV.
Pa su mi uzeli prije mjesec dana 1200 kuna za dug od 160 kuna

Zadnje uređivanje krena : 05.08.2017. at 15:48.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:37   #18
Osho se dakle anulira, na Druidu je da postavi pitanje
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:02   #19
Znači do sutra do 10:09 mogu postaviti novo pitanje, a ako ga ne postavim, može ga postaviti bilo tko (uključujući mene).

Ako budem raspoložen, možda smislim nešto i danas. BTW, hvala moderatoru na ispravku mog tipfelera ("Ja" u "Da") na moju zamolbu (da ne bi bilo da je editirao post na vlastitu ruku) koja je postana ovdje i obrisana.

Zaigrajmo duhovnjački kviz.

P.S. koliko sam shvatio, u "duhovnost" ide praktički svaka specifično ljudska djelatnost poput umjetnosti, filozofije, religije, znanosti i svega između (pa i izvan, ako je moguće) pa onda valjda skoro pa anything goes. Ili?
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:07   #20
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
P.S. koliko sam shvatio, u "duhovnost" ide praktički svaka specifično ljudska djelatnost poput umjetnosti, filozofije, religije, znanosti i svega ostalog pa onda valjda skoro pa anything goes. Ili?
Mislim da bi to bilo previse siroko tumacenje pa predlazem da ne uvrstavamo u njega umjetnost, znanost ili filozofiju. Takodjer bih rekao da nema smisla uvrstiti dominantnu mainstream religiju.

Predlazem da za potrebe kviza (a donekle slicno i potrebama pdf-a) definiramo duhovnost kao podrucje religioznog dozivljaja/izricaja van mainstream vjerske zajednice na datom podrucju. Dakle okultizam, new-age, istocne religije, (neo)paganizam, (neo)tribalizam isl.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.