Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 16:40   #21
OK, umjetnost (sedam umjetnosti) i znanost (novovjekovnu, suvremenu, "mainstream") nećemo onda. Pitanja mogu uključivati umjetnost i znanost (kao nešto što navodi na odgovor), ali odgovori ne. Tako?

A može i manje poznate stvari u vezi abrahamskih religija? (Jer mislim da imam jedno pitanje baš u vezi toga; tim više što mene baš te religije dosta i zanimaju, a toliko toga postoji što o njima ne zna ni načelni sljedbenik istih.)...

A i religijski inspirirana umjetnost, drevna umjetnost i arhitektura i to. Mislim da to nekako ne bi trebalo a priori izbacivati.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:47   #22
U stvari mozemo ukljuciti sve religije opcenito, ok

Ne znam za umjetnost, do pred relativno nedavno skoro je sva umjetnost bila religijski inspirirana pa bas i nije neki kriterij
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:19   #23
Ima li ovdje kakva nagrada? I možda neka "zovi kviska" opcija...kao ono zovi policiju kad ti se riba koju si slučajno pijan ( ne od vinskog octa, nego jer ne želiš da ju neko drugi troši..mislim logično ne ) oženio, useli u jazbinu i neda...mislim ne da yoy se van.... Možda da se pitanje postavi .....možda čarobnjaku iz oza...mislim nije baš aktivan ovdye na forumu...ali slutim da pokazuje interes...možda u dubini duše zna rješenje zagonetke...
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:56   #24
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Znači do sutra do 10:09 mogu postaviti novo pitanje, a ako ga ne postavim, može ga postaviti bilo tko (uključujući mene).
Buduci kolega nije postavio pitanje u zadanom roku iduce pitanje postavlja tko god zeli
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:47   #25
Uz respect, pogrijesili ste, Ja sam najsretniji covjek na svijetu
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:35   #26
Pitanje br 3.

Što od navedenog disciplinirani Mormon (kršćanska protestantska sekta)
SMIJE popiti

a) vino
b) zeleni čaj
c) crnu kafu
d) vrući kakao

e ) ništa od navedenog
f) smije sve od navedenog konzumirati
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:47   #27
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pitanje br 3.

Što od navedenog disciplinirani Mormon (kršćanska protestantska sekta)
SMIJE popiti

a) vino
b) zeleni čaj
c) crnu kafu
d) vrući kakao

e ) ništa od navedenog
f) smije sve od navedenog konzumirati
Jel mogu ja?
Točan odgovor je pod e) ništa od navedenog.



Ima li kakva nagrada, jesam šta dobila?
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:38   #28
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Jel mogu ja?
Točan odgovor je pod e) ništa od navedenog.



Ima li kakva nagrada, jesam šta dobila?
Vaš odgovor nije točan.

Nagrada za točan odgovor je pravo postavljanja novog pitanja. :klap:

Pošto ste pogriješili nemate pravo ponovno odgovarati na ovo pitanje.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:57   #29
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pitanje br 3.
Ne, nego pitanje br. 2.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 23:31   #30
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Vaš odgovor nije točan.

Nagrada za točan odgovor je pravo postavljanja novog pitanja. :klap:

Pošto ste pogriješili nemate pravo ponovno odgovarati na ovo pitanje.
Ulažem kviska, indisponirana vašom isključivošću.

Konzultirajući sveprožimajući internet i sveznajući Google ustanovila sam nepravilnosti u vašem radu, odnosno Mormoni, kao što rekoh ni jednu od navedenih supstanci ne smiju konzumirati.

Čokolada iako nije na listi inkriminiranih supstanci, vrući napitci jesu, i u skladu sa tom logikom Mormoni su izvorno banirali vrući kakao , dok je hladan dozvoljen.

cit It was dictated in 1833 by Mormon founder Joseph Smith and bars consumption of wine, strong drinks (alcohol), tobacco and “hot drinks”.
__________________

Zadnje uređivanje Cherie : 10.08.2017. at 00:23.
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 00:41   #31
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ulažem kviska, indisponirana vašom isključivošću.

Konzultirajući sveprožimajući internet i sveznajući Google ustanovila sam nepravilnosti u vašem radu, odnosno Mormoni, kao što rekoh ni jednu od navedenih supstanci ne smiju konzumirati.

Čokolada iako nije na listi inkriminiranih supstanci, vrući napitci jesu, i u skladu sa tom logikom Mormoni su izvorno banirali vrući kakao , dok je hladan dozvoljen.

cit It was dictated in 1833 by Mormon founder Joseph Smith and bars consumption of wine, strong drinks (alcohol), tobacco and “hot drinks”.
imate stare podatke.
mormoni su se adaptirali i njihova čuvena knjiga mudrosti kaže:

Definitely okay for Mormons

Hot apple cider and hot cocoa.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:07   #32
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
imate stare podatke.
mormoni su se adaptirali i njihova čuvena knjiga mudrosti kaže:

Definitely okay for Mormons

Hot apple cider and hot cocoa.
To je i dalje za raspravu.

Jer nije samo da je kakao napitak koji je u vrućem stanju zabranjen od strane osnivača mormonske skete, nego ima u njemu i kofeina koji je zabranjena supstanca.

Moram povući paralelu sa kršćanskom crkvom tako da shvatite o čemu govorim: po uredbi nekog pape ne znam kojeg , jednom ne znam kada, ali vrlo davno, uveo se celibat, tjelesna čistoća i ćudoređe kao obavezan za svećenike i redovnice, pa im se ipak tolerira čin seksualnog općenja sa djecom i nisu primjereno prozivani, osuđivani, kažnjavani ni prognani iz crkve zbog kršenja ovog propisa.

Isto tako po učenju našeg gospodina svećenici ne bi trebali imati nikakvu imovinu nego živjeti skromne živote i kontemplirati Đizusa i njegovu muku za spasenje svijeta, a evo doznajemo da imaju od 8.000 do 10.000 kuna plaće na koju ne plaćaju porez, jer se ta plaća ne zove plaća, nego nagrada, a sam monsinjor Bozanić u Vatikanskoj banci ima pohranjeno na svoje 3,4 miliona eura.

Ovim navodima želim vam dokazati da ono što je izvorno učenje nema veze sa onim što se s godinama izobličilo i postalo norma da bi se udovoljilo čulnosti, tako da molim da mi se prizna odgovor i pravo da postavim kviz pitanje.


__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:13   #33
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post

... tako da molim da mi se prizna odgovor i pravo da postavim kviz pitanje.


https://www.youtube.com/watch?v=9JSJPCoeQeI

(ne zbog točnog odgovora nego da kviz ide dalje i jer je sada točan odgovor postao trivijalan)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:24   #34
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=9JSJPCoeQeI

(ne zbog točnog odgovora nego da kviz ide dalje i jer je sada točan odgovor postao trivijalan)
inače je odgovor bio vrlo supstencijalan ....

ps.je li to sad ja mogu postaviti kviz pitanje ....?
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:26   #35
buduci ste zasrali cijelo pitanje predlazem da se anulira i vrti na prethodno stanje, sto znaci da bilo tko moze postaviti pitanje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 10.08.2017. at 02:01.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:39   #36
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
buduci odgovor ste zasrali cijelo pitanje predlazem da se anulira i vrti na prethodno stanje, sto znaci da bilo tko moze postaviti pitanje.
Odbijam priznati kvalifikaciju odgovora kao zasranog.

I postavit ću pitanje:

Isus na nebu sjedi s desne bogu ocu. Tko sjedi s live strane? To su ga pitali i apostoli, a jedna ga je žena, biblija kaže, zamolila bi li njeni sinovi mogli sjesti s liva.

Pitanje nema mogućnosti biranja na osnovu više odgovora, ali zato bi trebalo filozofski pojasniti misterij lijeve stolice.
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:04   #37
Buduci gorenavedena kolegica misli da je ovo poligon za trolanje i da pitanje nije pogodno za kviz komisija ga odbacuje :LazoGoluza:

Ergo bilo tko je i dalje slobodan postaviti pitanje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 10:11   #38
Pitanje br 3

Što je u duhovnom(religioznom) smislu zajedničko ovim poznatim RAZNOLIKIM ljudima koji su inače glumci i muzičari. Što ih povezuje

1.Kenneth Anger
2.Sammy Davies jr.
3.King Diamond
4.Jayne Mansfield
5.Marilyn Manson
6.Keenan Wynn
7.Marc Almond
8.Matt Skiba
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 13:04   #39
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pitanje br 3
A koje je bilo drugo?
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 19:32   #40
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Što je u duhovnom(religioznom) smislu zajedničko ovim poznatim RAZNOLIKIM ljudima koji su inače glumci i muzičari. Što ih povezuje
Svi od navedenih su ili samodeklarativno ili od strane medija označavani kao lavejevski (tj. kalifornijski/ateistički) sotonisti.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.