Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 17:30   #21
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ta sam. Već tri dana jedem ono što stoji u frižideru.
Sve je u redu dok to nisu samo kapare i pekmez A u ormaru je kruh od prije četiri dana. Ta sam
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 17:35   #22
Brijem da se Miranda i ja jedino ne bismo složile oko količina.
ostalo je dobro.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 17:43   #23
Rado bih se na ovaj način gozbila, ali nemam u blizini tržnicu. Fali mi ribe u prehrani i možda više vrsta povrća (da nije zelena salata, paradajz, luk, paprika, krastavac). Piletinu kupujem u dućanu i pripremam na sve načine.

Zapravo sam lijena obilaziti tržnice, tražiti vjerodostojne kumice i posvetiti dan pripremi ručka kad za to i imam vremena. Podjednako zdravo mi djeluje i sendvič od integralnog kruha s tunom, jajima i povrćem uz jogurt ili kefir. Ili miješana salata s puretinom. Ali znam... raznolikost.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 17:50   #24
Koristim sve navedene namirnice (iako nije baš da liježem flambiranog lososa na posteljicu od bebe Isusa sa Marijinom kurkumom u cvijetu japanske višnje, ain't nobody got time from that), ali vrlo često ovako nekako hranim sebe i svoje bližnje.

Osjećam se shitty kad moram uronit glavu u kantu sladoleda kojeg sam posula napolitankama, ali i to je dio mog života. Ujednačrna prehrana I guess.

Inače od Mirandine hrane se osjećam super, ne pada mi teško na sustav i imam
energije i mogu ić nastavit radit.

Što pak ne mogu kad sašijem pun tanjur tjestenine i kruha. Tad se mogu samo izvrnut u morž formaciju i bit ugljikohidratno glupa i sretna.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:33   #25
I ja jedem otprilike tako, s manjim varijacijama (ja ne jedem perad i meso, recimo). Jedino što meni tu fali je čokolada i ovo C-vitamin voće, kupine, maline, borovnice, kiwi. Al sigurno ni ona ne jede svaki dan isto.

Smoothiji su mi super za doručak, jer ujutro obavezno petljam i ništa mi ne ide po planu, pa često ne stignem i napraviti i pojesti doručak. Ovo mogu pijuckati usput, u tramvaju, uz klikanje po portalima ili uz čitanje mejlova. A bolje se osjećam od tako nečeg nego od kruha s putrom ili kroasana. Kroasane i kapučino volim, ali na godišnjem ili kad imam slobodan dan, tolko mi je to već povezano da mi vjetar slobode zapuše čim pomislim na kapučino
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:41   #26
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
gladan si 24 sata dnevno
pa nisi gladna, kaj bi bila gladna, ovo je čisto pristojna količina hrane
losos je jako kaloričan i zasitan, to je meni zimska hrana
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:11   #27
odlican i lako odrziv meni

moze se prevesti i na ponudu iz lidla.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:55   #28
Miranda Kerr za Lidl?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:56   #29
hahahaha

..evo kako se postovi natuku
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:15   #30
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Brijem da se Miranda i ja jedino ne bismo složile oko količina.
ostalo je dobro.
apsolutno,
s tim da bih i ja rado u ovom slučaju došla "na gotovo" , da imam kuhara koji će u nabavku i to spremati svaki dan za vrijeme kad radim svoj posao... niš mi ne bi falilo, okej ko što kažeš, količine bi sigurno bile veće od njenih predpostavljam... čist fini meni


da, i nisam protiv ugljikohidrata, za doručak pojedem nešto... smuti za doručak mi je uvijek malo, koliko god se furala na to da mi je to sasvim dovoljno svega.
__________________
Asti miša.

Zadnje uređivanje papi73 : 31.08.2017. at 21:27. Reason: vidla baba
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:34   #31
Sto mislim o tome? Mislim da joj se tijelo naviklo i mislim da joj se smanjio zeludac i mislim da ako je godinama na takvoj prehrani onda to tako i funkcionira.

Ljudsko tijelo se moze naviknuti na vece i manje obroke, na razlicite vrste prehrane. Ako ovo sto ona jede u danu je nutricionisticki balansirano i ako vecinu dana sjedi, lezi i malo seta po pisti, daje dovoljno energije, valjda je okej.

Moguce da onda vise dobije iz pet deka tih sjemenki i biranih proteina nego netko tko jede vise a nebalansirano.

Btw, koji kurac je balansirana prehrana ali ono tocno, tocno u miligram? Pa gdje da nadjem toga da bas meni propise sto tocno trebam jesti i koliko?

Ono tipa, danas ces potrostiti 1000 kalorija na hodanje, tjelu ti treba 50 grama magnezija i toliko kalcija i 150 grama proteina ali iz morske ribe i to bez kosti. No ako budes sjedila vise od pola sata nagomilat ce ti se secer, pa trebas popiti domizanu vi... vode. I tako.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:35   #32
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Koje povrće? Volim paradajz, papriku, ciklu, vrlo ponekad mahune, cvjetaču i kelj.

Zatim.

Meso i rubu ne jedem.

Sireve obožavam, ali zbog intolerancije na laktozu mogu se jebat, a ne uživat u njima.

Jedem kruhove, peciva, bezlaktozne proizvode, pizze, tijesto...i tak. Uglavnom, sve zdravo
Baš, volim i ja povrće, ali ona izabrala ono najgore( ali valjda najmanje kalorično)
Avokado, luk, češnjak, zelena salata krastavci. Još kad to ulje polije preko, fuj.

Općenito u ovakvim jelovnicima nikad nema primjera ukusnog povrća tipa rajčice, paprike, tikvice, uvijek nešto odvratno i bezokusno.

Isto mi se ne sviđa ovoliko bježanje od ugljikohidrata, ne moraš pojesti pola kruha, ali zašto ne npr. integralno/ raženo sa sjemenkama pecivo, integralnu tjesteninu/ rižu, palentu, isto mi tu fali voća. Ovo je za mene nikakav jelovnik, sama pazim kaj jedem, ali ne jedem nikad nešto što mi se gadi, što mi je bljutavo, niti pratim opsesivno hoću li pojesti jabuku ujutro ili navečer.
Jedino mi je doručak ok( bez tople vode s limunom), ovo ostalo užas, možda je njoj dobro, ali meni nikako ne bi sjelo.

Zadnje uređivanje kosjenka- : 31.08.2017. at 21:46.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:36   #33
Ne vidim problem sa navedenim menijem

Ne bi se nimalo žalila da imam nekog tko bi mi kuhao i slagao takve menije kao njoj svaki dan.

Realno, danasnji ljudi jedu previse, vise iz navike i dosade. Naravno, tu ne mislim na nekog tko radi teske fizicke poslove. Ali netko tko radi u uredu sjedilacki posao ili se kao ona bavi manekenstvom ovakav meni bi trebao biti zasitan.




Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Ovo što doručkuje su pića, a ne jela, tako da je mogla napisat da ne doručkuje ništa. Meni bi ovo što ona pojede u cijelom danu bio jedan obrok i još bih ostala gladna
Jesi li ikad probala popiti jedan takav smootie? Vidim da je u njemu i almond butter, to mu odmah daje na zasitnosti.
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:39   #34
al to je bas lako tako jest i kuuhat. ujutro u blender i voce i svasta i guc, i jos dva ful brzo spremljena obroka s proteinom i povrcem. nema tu ni razmisljanja ni nakuhavanja.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:02   #35
Takav meni za mene je uzivanje u hrani, a ne pridrzavanje necega.
Mislim da je glavni problem ljudi s viskom kilograma taj sto misle kako se necega moraju pridrzavati i onda u startu odustaju od svega. Ne zele probati kvalitetniju hranu i dati joj priliku da im se svidi, radije ce plakati za slatkim i junkom (ako ih se na neko vrijeme odreknu).
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:06   #36
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post

Što pak ne mogu kad sašijem pun tanjur tjestenine i kruha. Tad se mogu samo izvrnut u morž formaciju i bit ugljikohidratno glupa i sretna.
a ta srećica nema cijenu

a dajte ajde neki recept za taj neki zasitni smuti koji drži od doručka do ručka. kvantitativno i kvalitativno.

ja bih se isto najradije najela od sokića, al brate, nejde.

razvaljeni želučić traži pekarske prozvode.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:17   #37
Mene drži chia + zobene + jogurt. Nije smuti ali smutim navečer za ujutro to go. Samo uvalim još neko voće i 4-5 sati mirna.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:21   #38
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
razvaljeni želučić traži pekarske prozvode.
Lol!
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:25   #39
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Mene drži chia + zobene + jogurt. Nije smuti ali smutim navečer za ujutro to go. Samo uvalim još neko voće i 4-5 sati mirna.
Ajd' reci ali ono posteno, kol'ko jogurta i kol'ko sjemenki i kol'ko vreca voca uvalis i kol'ko ti je ta teca siroka, da te drzi 4-5 sati mirnom?

Ako ti divanis o kolicini koja ide u onu bocicu za bebe sa dudom u koju lijevaju smuti, ja bi za tih 4-5 sati pojela jos i vola da me drzi mirnom.

Samo kazem.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:35   #40
3 žlice chie i 3 zobenih. Jogurta 5-6 deci. Uzmem zamrznute višnje od 500 gr, uvalim trećinu. Meni dosta.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.