Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2003., 21:40   #61
"Dođite do ruba",reče on.
One rekoše: "Bojimo se."
"Dođite do ruba", reče on.
One dođoše.
On ih baci...
i one poletješe.


G.Apollinaire
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 09:17   #62
here comes the rain°!

nologo jezik Boga u starom zavjetu je hebrejski!! a manje jezik ljubavi tek Novi Zavjet->novo doba. znaju zidovi zakaj ga ne priznaju
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 09:21   #63
Quote:
jimmy kaže:
here comes the rain°!

nologo jezik Boga u starom zavjetu je hebrejski!! a manje jezik ljubavi tek Novi Zavjet->novo doba. znaju zidovi zakaj ga ne priznaju
Hej! To nije lijepa misao - lijepa misao je ona od koje se osjećaš bolje, a ti se nakon ove misli osjećaš isto.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 11:29   #64
Ne možemo činiti velika djela na zemlji.
Možemo činiti mala djela s velikom ljubavlju.
. . . . Majka Tereza
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:16   #65
"In terms of the visible world, Setian magicians use magic to gain those things they need. But as the physical manifestation appears, the states of being it brings with it prompt the Setian to Work again because the new state of being requires new manifestations.
Those things brought through art of magic are destabilizing. One can never solve one's problems through magic - one can only create new platforms from which growth wil be required."

"The seven faces of darkness"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 01:44   #66
Ti misliš da si pogrešan korak Mojeg plesa.
Ali znaj da u Mene nema pogrešnih koraka.
I korak naprijed i korak natrag čine jednu plesnu figuru.
V.K.
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 01:30   #67
Smile

Life isn't a problem you have to solve, it is not a question you have to answer either. Life is adventurous mystery - for us to contemplate, feel, taste, and to admire to it.


A. de Mello




A gdje je Satir?




P.S. preporučujem muziku iz Gladijatora
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 00:09   #68
Ne šizi...

Vrati!


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 13:21   #69
"Danger to the undeveloped ego is Zombification into an unthinking slave of Science, of mass-culture, and mass-consciousness."

Linda Falorio
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 13:24   #70
"Lillian was journeying homeward. The detours of the labyrinth did not expose disillusion, but unexplored dimensions. Archeologists of the soul never returned empty handed. Lillian had felt the existence of the labyrinth beneath her feet like the excavated passageways under Mexico City, but she had feared entering it and meeting the Minotaur who would devour her. Yet now that she had come face to face with it, the Minotaur resembled someone she knew. It was not a monster. It was a reflection on a mirror, a masked woman, Lillian herself, the hidden masked part of herself unknown to her, who had ruled her acts. She extended her hand toward this tyrant who could no longer harm her. It lay upon the mirror of the plane's round portholes, traveling through the clouds, a fleeting face, her own. Clear and definable only when darkness came"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 23:52   #71
heaven is on the way..

Tiho i nijemo je u ovom kraju
U ovom kraju beskrajne samoće
Otkrivam breme sudbe svoje.

Vraćam ti se polako, a ti me ne vidiš.
Pružam ruke od vjetra, misli od vode, glas od sjene -
Ne dotiču te.
A kako bi i mogle u ovom beskraju nijemom. Nepostojćem. A tako stvarnom.

Čuješ li? Znaš li čitati neizgovoreno? Čuti nečujno? Vidjeti neviđeno?

Znaš li kako je težak tvoj muk..

Toliko toga ispisujem svakodnevno u prostorima tišine između naših duša, a tebe kao da ne dotiče.

Svjetlim tako jasno na tvom nebu, a ti ne slutiš moju blizinu.
Koračam glasno oko tvoga vrta i kamenje lomim snagom svoga hoda.

Moje srce pjeva kroz cvrkut jutarnjih ptica pjesmu samo za tebe.
Svaka sjenka na tvom putu samo je moj odraz koji te prati - tiho i nijemo u tišini, u nadi da čuješ priču koju ti pričam nečujnim jezikom.

Iako te puštam da odlaziš, ja uvijek uz tebe ostajem.

Heaven is on the way..I'm a stranger in this town..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 19:21   #72
MI SMO SE SRELI

Mi smo se sreli na zvijezdi što se zove Zemlja. Naš put kroz vrijeme u ovaj čas (čas svijetli kao cilj ) stoji za nama dalek, gotovo beskrajan, da smo već zaboravili naš početak odakle smo pošli.
Sada stoji ruka u ruci, pogled u pogledu. Kroz naše ruke, i kroz naše poglede zagrlile su se naše duše.
O kad se opet rastanemo i pođemo na naše tamne putove kroz beskraj, na kojoj ćemo se opet sresti zvijezdi?
I hoće li pri novom susretu opet naše duše zadrhtati u tamnom sjećanju da bijasmo nekada ljudi koji su se ljubili na nekoj zvijezdi što se zove Zemlja?




A.B.Šimić
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 18:29   #73
Maister Echkart

Da sam sam u pustinji
i da osjecam strah,
zelio bih da neko dijete bude sa mnom.
Jer tada bi mog straha nestalo i bio bih jaci.
To je ono sto i sam Zivot moze uciniti jer je toliko plemenit, toliko pun zadovoljstva i tako mocan.

Ali, kad ne bih mogao imati dijete pored sebe
Zelio bih imati barem neku zivu zivotinju da me utjesi.

Stoga,
Neka oni koji izvode divne stvari u svojim velikim, tamnim knjigama
Uzmu neku zivotinju ~ mozda psa ~ da im pomogne.

Zivot u zivotinji dati ce im zauzvrat snage.

Jer jednakost daje snagu u svim stvarima i u svako doba.
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 18:36   #74
Zamisli bozanski duh u ljudskoj dusi.
Duh se ne da olako zadovoljiti.
Bijesno navaljuje na nebeski svod
i uspinje se k nebesima u nastojanju da dosegne Duha,
Pokretaca nebesa.
Zarad ove energije sve u svijetu izrasta zeleno,
cvjeta, i prolistava.
No duh se nikad ne zadovoljava.
pritisce sve dublje i dublje u vrtlog
sve dalje i dalje u vir,
prvotni Izvor, podrijetlo ovog duha.
Ovaj duh nastoji da Bog probije kroz njega.
Bog vodi ovaj duh u pustinju
U divljinu i bozansku osamu
Gdje je Bog cisto jedinstvo
I gdje Bog siklja iz sebe samog.

~~~

Sto je zivot?
Zivot je kao kad nesto prekipi i kada neka stvar pocne navirati iz same sebe, preplavi se i prelije, ulijevajuci se u sve svoje dijelove.
Sve dok se konacno ne prelije, kljucajuci i prelijevajuci se u nesto vanjsko poput zdenca.
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 18:26   #75
Mudre izreke

Da li ih razumijemo?
Koristimo?
Dal uopste znamo sta su nam htjeli poruciti..


Kakva je čovjekova želja, takvo mu je i djelovanje. U skladu s tim kako djeluje takav i postaje.


Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj a za budalu je cjeli univerzum pun neprijatelja.


Iscjeljenje Zemlje započinje s iscjeljivanjem nas samih.



U centru sebe imaš odgovor; Ti znaš tko si Ti i Ti znaš što Ti želiš.



Kada odvojimo vrijeme da se posvetimo sebi to je čin ljubavi prema nama samima. Tu ljubav onda možemo proširiti na našu obitelj i na svijet oko nas. Tada nalazimo balans i unutarnju harmoniju koja zrači na sve oko nas.



Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove.


Ne vjeruj zato što je to mudrac rekao,
Ne vjeruj zato što je to uobičajeno mišljenje,
Ne vjeruj zato što je to zapisano,
Ne vjeruj zato što je to prorečeno,
Ne vjeruj zato što netko drugi to vjeruje,
Ali vjeruj sam onom što si sam prosudio da je istina.



Zavezan okovima mržnje, onaj koji traži svoju sreću zadavanjem boli drugima, nikada nije oslobođen mržnje.


Kada si u miru i harmoniji sa sobom, u miru si i harmoniji svugdje; u gužvi, na planini, na tržnici ili sam.


Ne postoji nada niti u čovjeku, niti u društvu, niti u sistemu, niti u religiji, ona je samo u tebi i meni.


Shvaćanje je sada, ne sutra. Sutra je daleko za lijeni um, tromi um, um kojega nije briga. Transformacija će se jedino desiti sada; revolucija je sada a ne sutra.


Onaj tko je krijepostan i mudar sjaji poput plamteće vatre. On poput pčele skuplja nektar i postiže bogatstvo ne ozljeđujući nikoga.


Nemoj reći da samo čista voda odražava mjesec. Mutna voda isto odražava nebo. Pogledaj kada se stiša vjetar i valovi se umire, vidjet ćeš prekrasan mjesec, lijep kao i prije.


Sam je cvijet, lotosov pupoljak u tvom srcu. Samoća je pozitivna, samoća je zdrava. Užitak je biti svoj.
Crow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 18:44   #76
Svjetiljke su različite, ali je svjetlost ista. Gledaš li svjetiljku, sebe ćeš izgubiti.

Sve dok su ti želje svježe, vjera nije, jer želja je ona koja zaključava vrata.

Nijedno se zrcalo ne vraća u gvožđe, nijedan se kruh ne vraća na pšenicu; nema grožđa zrela, a da opet bude kiselo. Sazrij i nedaj se promjeni na loše. Postani Svjetlost.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 18:51   #77
Nema potrebe za hramovima i kompliciranim filozofijama. Naš vlastiti mozak i srce je naš hram; moja filozofija je ljubaznost.

Stvari ne vidimo kakve jesu nego ih vidimo kakvi smo mi.


U svakom su čovjeku tri osobe: ono što misli da je;ono što drugi misle da je;i ono što zaista je.


Možeš imati ogromno bogatstvo, čak i zlatne planine - ali, ako nisi zadovoljan, neće biti mira u tvom srcu.

Ako niste spremni da se mijenjate svakoga trenutka, nećete nikada spoznati istinu.


Kozmički letovi su bijeg od sebe, jer lakše je dospjeti do mjeseca nego doprijeti u vlastito biće.

Ako želiš živjeti u miru moraš zaboraviti zlo koje ti je učinjeno i svako dobro koje si ti drugima učinio.


Ono sto sam naucio, vise ne znam. Ono sto jos znam dokucio sam sam.


Od stajanja na mjestu svaki korak je bolji.
Crow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 23:44   #78
znanje je u tebi. pokusaj je pretociti ga u misli... misljenje...
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 00:40   #79
Quote:
ugly duck kaže:
netocno. ako se sve mijenja, stajanje na mjestu je jednako koraku nazad.
nema stajanja na mjestu.
Ako se sve mijenja, problem je,da li je korak u bilo kojem smjeru korak naprijed ili nazad.
Iz čega slijedi da i stajanje može biti korak naprijed u odnosu na korak koji se napravi.


A kad je već do mudrih izreka,

Bolje je i samo jednu svijeću zapaliti,
nego stalno proklinjati mrak.


Ti ne znaš kako je
težak teret
koji ti ne nosiš!


Jedno jedino "evo ti"
vrijedi više nego deset
"neka ti nebo pomogne".


i jedna Konfucijeva
Tri puta vode do mudrosti:
razmišljanje: ono je najplemenitije;
odgoj: on je najlakši;
iskustvo: ono je najneugodnije.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 00:46   #80
Lightbulb

Evo jednog mudrog stiha ...
Quote:
Yan Shu kaže:
Nothing can be done about flowers falling away
mramesa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.