Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2008., 20:28   #41
ma niš ne brini, prisjelo mi je samo kad sam skužila s koliko para raspolažem a koliko mi treba za kartu vidjela ti to ili ne vidjela, oni svejeno tako žive, što i ne znači da nisu sretniji od većine nas iz ovog bogatog svijeta. to primjetiš čim sletiš u zemlju osmijeha - tajland. više mi je prisjelo vratit se u RH. nakon prošlog ljeta u JI Aziji, navukla sam se i sad želim još...još JI Azije
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 15:44   #42
Pozdrav svima
Zna li neko da li je moguce iz Pnom Pena do Saigona doci busom ili vozom, i ako moze za koliko se stize ? U Vijetnamu bi bili 8-9 dana pa iz Hanoia let za Filipine. Kako najbolje organizovati vreme u Vijetnamu da bi sto vise obisli i videli?
ljubce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 11:21   #43
Quote:
ljubce kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Zna li neko da li je moguce iz Pnom Pena do Saigona doci busom ili vozom, i ako moze za koliko se stize ? U Vijetnamu bi bili 8-9 dana pa iz Hanoia let za Filipine. Kako najbolje organizovati vreme u Vijetnamu da bi sto vise obisli i videli?
Moguce je do Saigona doci brodom i busom. Vlak ne postoji.
Put traje cca. 8 sati - ali za tu relaciju vrijedi ona stara: kad vidis Saigon - tamo si.

Organizacija vremena? Ne kuzim...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 11:29   #44
Quote:
Shawty kaže: Pogledaj post
anyways,od moje frendice je mama dva put bila u indiji i sad drugi put je bila iu vijetnamu
donjela je sveg i svačeg.kaže da je krajolik prekrasan,ono melem za oči sam kaj kad vidite sirotinju i kako ti ljudi žive odmah vam prisjedne sve.
Na ovu konstataciju jedino sto imam za reci je: Majami in d brejn!

Bas me zanima taj esej. Link?
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:00   #45
steta za vlak. voze li vlakovi po laosu? iLQ daj se malo angažiraj na laos forumu
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 01:08   #46
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Na ovu konstataciju jedino sto imam za reci je: Majami in d brejn!

Bas me zanima taj esej. Link?
don't get it
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 11:37   #47
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Na ovu konstataciju jedino sto imam za reci je: Majami in d brejn!

Bas me zanima taj esej. Link?
Upravo tako-Miami in the brain!
Problem mnogih ljudi je taj što su puni predrasuda i što se ne znaju prilagođavati.
badejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:32   #48
Quote:
Shawty kaže: Pogledaj post
anyways,od moje frendice je mama dva put bila u indiji i sad drugi put je bila iu vijetnamu
donjela je sveg i svačeg.kaže da je krajolik prekrasan,ono melem za oči sam kaj kad vidite sirotinju i kako ti ljudi žive odmah vam prisjedne sve.
Vidiš, istu stvar bi mogao za nas reći neki bogati Amerikanac....kao, pogle ih kako su jadni, baš mi ih je žao....
(ustvari, frendica koja radi na prekooceanskom brodu je i imala takvih iskustava - pitali su ju "jel vi u Hrvatskoj jedete nožem i vilicom?"......)

Što se tiče sirotinje, mogu ti samo reći "speak for yourself". Ako tako u startu misliš, bolje nemoj nikada ići u te zemlje. Ustvari, nemoj odlaziti u više od dvije trećine svijeta, jer je svugdje tamo bijeda i sirotinja. Za tebe su gradovi poput Miami-ja ili Las Vegasa, ali samo oni dijelovi gdje nema sirotinje, inače će ti sve prisjesti.

Nadam se da ti je malo jasnije što su ostali htjeli reći....no hard feeling please...
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 16:53   #49
Ja idem sada 25.7. za Vijetnam. Imam nekih 9 noci a mislim biti na sjevernom dijelu. Znaci pocetak je 2 noci u Hanoiu. Jel ima tko kakve prijedloge tko je bio sto je najbolje za vidjeti? I jeli Vijetnam jeftiniji ili skuplji od Tajlanda?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:32   #50
Šta, gazda nije zadovoljan izborom u Tajlandu
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 18:00   #51
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Šta, gazda nije zadovoljan izborom u Tajlandu
S Tajlandom sam sad u poslu, Vijetnam je godisnji. Curu vodim da seljancica vidi malo svijeta
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 18:29   #52
oho, dakle seljancica je razlog sto tajlandjanke vise nisu zanimljive. blago seljancici, nadam se da joj placas i kartu.
koliko sam ja cula od ljudi koji su bili, vijetnam je jos dosta jeftiniji od tajlanda. mozes maloj platit i cugu

ljudi, pala je odluka, plan je : hong kong - vijetnam - laos
zelje i pozdravi, ideje i savjeti dobrodosli u svakom fontu. jel netko putovao od hong konga do hanoia??
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 23:17   #53
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Vidiš, istu stvar bi mogao za nas reći neki bogati Amerikanac....kao, pogle ih kako su jadni, baš mi ih je žao....
(ustvari, frendica koja radi na prekooceanskom brodu je i imala takvih iskustava - pitali su ju "jel vi u Hrvatskoj jedete nožem i vilicom?"......)

Što se tiče sirotinje, mogu ti samo reći "speak for yourself". Ako tako u startu misliš, bolje nemoj nikada ići u te zemlje. Ustvari, nemoj odlaziti u više od dvije trećine svijeta, jer je svugdje tamo bijeda i sirotinja. Za tebe su gradovi poput Miami-ja ili Las Vegasa, ali samo oni dijelovi gdje nema sirotinje, inače će ti sve prisjesti.

Nadam se da ti je malo jasnije što su ostali htjeli reći....no hard feeling please...

nisam mislila to u negativnom smislu.sirotinje ima posvuda pa po tome najbolje da ostanem doma u stanu 24/7 ,nego sam mislila da kad vidite kako neke zemlje pate zbog posljedica guranja nosova di im nije mjesto od nekih prepotentnih ljudi koji se moraju miješat gdje god stignu onda vam se zgadi malo sve.i u tom ne mislim na zemlju,ili nedajbože te ljude nego jednostavno želite poslat u pm sve ljude koju u svijetu nešto znače i imaju para da naprave promjenu ali im je veči interes kupovati yahoo itd.
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 10:59   #54
Evo di cu ja. 300 eura po osobi

Day 1 ( 25th Jul ) : Arrive in Hanoi. Airport pick up and transfer to down town. Check in hotel in Hanoi and get your own time to relax.

Day 2 ( 26th Jul ) : Hanoi city tour

Am: On this insightful day through Ha Nois busy tree lined boulevards, youll explore such interesting and historic sites as The Ho Chi Minh Mausoleum and Museum, One pillar pagoda and Temple of Literature

Pm: Following lunch, you will visit the Ethnology museum which will give you an overview of 54 ethnic minorities in Vietnam including the Thai people who you will meet in Mai Chau and Hmong, Dzao, Dzay… people who you will meeting in Sapa. After that, you will take a fascinating 1 hour tour of Ha Noi’s Old Quarter by Cyclo. The history of the Old Quarter dates back some 2000 years with it’s 36 narrow streets each named after the trade or merchandise made and sold there. Free evening at your leisure.

Night: 8:00pm Depart by private coach to Rail way station to catch the night train to Lao Cai (9:20pm-5:30am )



Day 3 ( 27th Jul ) :Sunday hill tribe markets

Am: We will leave Sapa early in the morning at 7h00 and drive about 2.5 hours to the colourful Bac Ha market of the Flower H’mong, Tay, Nung , Pa dzi and Phu La ethnic minority groups. The biggest and most famous market, also known as “urban” market, Bac Ha attracts people selling a wide variety of products. Bac Ha is the center of the Flower H'mong people who are the most colorful ethnic group with elaborately embroidered spirals and geometric figures on their clothes and colorful bands for leg wrappings.

Pm: In the afternoon, we will take a small trekking tour to the H’mong villages of Ban Pho or Na Hoi. we will leave Bac Ha about 4h00PM to Lao Cai then onto Sapa for the nite there.



Day 4 ( 28th Jul ) Sapa trekking ( B, L, D )

Meet your tour guide at Handspan’s Sa Pa office.

Pm: After the guide takes you on a walk around Sa Pa town, trek 4 hours down the valley along local trails and across rice paddies to visit Black H’Mong and Dzay ethnic minority communities. Have a picnic lunch along the way. Jeep pick up back to Sa Pa. Shower and rest before heading out for dinner.

Night: Overnight in hotel.



Day 5 ( 29th Jul ) Sat Trekking Sa Pa ( B. L )

Am: In the morning, start trekking (4 hours) to the village of Red Dzao ethnic minority community on a beautiful trail across rice terraces. You can visit Ta Phin cave that is not far from the village.

Pm: Picnic lunch here then jeep pick up back to Sa Pa. Free at leisure in Sapa town then transfer back to Lao Cai for getting nite train back to Hanoi Overnite on train.



Day 6 ( 30th Jul ) : Arrive in Hanoi at 5h00am. Whole day free at leisure in Hanoi.

Nite in hotel.



Day 7 ( 31st Jul ) : 03 day tour to Halong Bay and Kayaking discovery

(L-D): 8.30am - Depart Ha Noi by private coach from Handspan’s Sales Office at 80 Ma May Street for a 3.5 hour drive to Ha Long City through the Red River Delta. You’ll be served a savoury lunch aboard the boat as you embark on a 4 hour cruise of the bay. The calm emerald water and towering karst islands create a mystical maze as you cruise past Stone Dog, Fighting Cock islets, and visit Sung Sot (Amazing) cave.


There will be lots of time for swimming and taking pictures. Cruise to a quiet firth and enjoy a great sunset dinner. Relax under the starlit sky before retiring to the comfort of your cabin.

(Rooms on boat are twin or double beded, A/c, private bathroom with hot shower)


Day 8 ( 1st Aug ) (B-L-D): After breakfast, cruise further to Cua Van, the biggest floating village in the area. You’ll then transfer to a smaller boat before receiving a lesson on paddling and safety from our experienced guide. Heading to explore this lively floating villages in Halong Bay that features floating houses, fish farms, primary school and an interesting museum of the water life in Halong Bay . Leaving Cua Van village, we will paddle towards some hidden lagoons.

After lunch on the boat, transfer to Lan Ha Bay for more paddling and beach visit. Later in the afternoon, arrival at Ben Beo pier on Cat Ba island and transfer to Cat Ba sunrise resort.
Overnight at Cat Ba Sunrise resort.


Day 9 ( 2nd Aug ) (B): After breakfast at the hotel, relax at your own leisure on the little white sandy beach. We will leave Cat Ba sunrise resort at about 2h30 to catch a speed boat to Hai Phong city before driving to Hanoi. Trip ends at Hanoi at 18h00.



Day 10 ( 3rd Aug ) : More time in Hanoi then airport drop off to get flight ou
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 13:47   #55
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Evo di cu ja. 300 eura po osobi
Kazu ljudi da je Sapa super i cijeli taj sjever. Halong je mrak, ali po meni, dosta je jedno nocenje. Cuvaj zivce za Hanoi sto se guzve tice - pogotovo za stari dio - Bangkok je "beba mala". HCM mauzolej i muzej su super! Izbjegni ratni muzej u Hanoiju - jer nije ni do koljena onom u Saigonu.
Meni osobno je Saigon puno drazi...
Cijene su nesto nize u 'Namu u usporedbi s Tajlandom a jednako su ludi za turistima (citaj: lovom) kao i u Tajlandu.
Pripazi na novcanice - 10000 donga i 100000 donga su skoro iste.
Svakako probaj Vijet kavu - fenomenalna je!

Sin jow!
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 14:14   #56
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Kazu ljudi da je Sapa super i cijeli taj sjever. Halong je mrak, ali po meni, dosta je jedno nocenje. Cuvaj zivce za Hanoi sto se guzve tice - pogotovo za stari dio - Bangkok je "beba mala". HCM mauzolej i muzej su super! Izbjegni ratni muzej u Hanoiju - jer nije ni do koljena onom u Saigonu.
Meni osobno je Saigon puno drazi...
Cijene su nesto nize u 'Namu u usporedbi s Tajlandom a jednako su ludi za turistima (citaj: lovom) kao i u Tajlandu.
Pripazi na novcanice - 10000 donga i 100000 donga su skoro iste.
Svakako probaj Vijet kavu - fenomenalna je!

Sin jow!
Hvala. Zanima me ovaj hram literature posvecen Konfuciju, to bi moglo biti dobro.

Nego da li je netko probao vaditi ovu vizu online? To normalno funkcionira jel?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 16:31   #57
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Svakako probaj Vijet kavu - fenomenalna je!
O, da, apsolutno se slažem! Kava im je fantastična!
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 17:02   #58
Da, netko mi je pricao da su postali veliki igraci s kavom. Nesto da su u prvih 10 izvoznika kave u svijetu. 7 ili tako nesto. Dobro, kavu cu probat, steta sto necu Vijetnamke probat
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 18:27   #59
jel se moze izvadit viza za vijetnam u hong kongu? koliko pak to kosta? i ako slucajno znate kako stoje stvari s vizom za kinu? namjeravamo letit do hong konga pa moze li se vadit viza na aerodromu?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 08:30   #60
Vizu za Vijetnam mozes preko onog linka koji je netko ovdje stavio. Preko neta sve i onda jos na aerodromu neka potvrda.

Nego, da li netko zna da li je potrebno cijepiti se ili nesto ako se ide gore do Sape i sjevera???
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.