Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2008., 04:02   #81
baš ta riječ ... MILOST
i ja sam došla do tog zaključka..........
milost - cjelovitost

a šta se triče broja, bila sam napušena i kako onda kratkotrajno pamćenje oslabi.. sve što se sićam je broj 5 u glavi ne znam kako i onda sam išla tražit po netu...
i meni je čudno.. nije da se ne sićam ničeg, sićam se da sam prvo tražila nešto iz pravopisa....... uglavnm 5ica je intenzivno djelovala na mene


a jel znaš sa snovima:
nekidan sam sanjala nešto s rukom, zanimljivo.... pružala sam je unatrag..i dlan u obliku škloljke, štipaljke, kako god, onako malo otvoren i iz njega neka zelena energija
i to je bio neki signal možda upomoć ..ne sjećam se

nisam prije pojma imala što su radosnice ok to nisam doživila... kad propara.. doduše bila sam high pa je itekako paralo.. predobro..

otad sam u celibatu

a šta se tiče tih suza... nisu to suze s razlogom racionalnim tipa posvađaš se s momkom, pa se mirite i plačeš i te neke patetike....
to nisam nikad mogla zamislit pa sam se klela sebi da ja ne vjerujem u te radosnice

al one su eto nešto što me iznenadilo......
osjećaj povezanosti POTPUNE, nevjerojatan..... vrhunac

ima ih više vrsta........ al jedino te radosnice priznajem, milost jedinstva

Zadnje uređivanje Dragan : 16.12.2008. at 09:15.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 14:04   #82
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
baš ta riječ ... MILOST
i ja sam došla do tog zaključka..........
milost - cjelovitost


nisam prije pojma imala što su radosnice ok to nisam doživila... kad propara.. doduše bila sam high pa je itekako paralo.. predobro..

a šta se tiče tih suza... nisu to suze s razlogom racionalnim tipa posvađaš se s momkom, pa se mirite i plačeš i te neke patetike....
to nisam nikad mogla zamislit pa sam se klela sebi da ja ne vjerujem u te radosnice

al one su eto nešto što me iznenadilo......
osjećaj povezanosti POTPUNE, nevjerojatan..... vrhunac

ima ih više vrsta........ al jedino te radosnice priznajem, milost jedinstva
Snovi - nula bodova, za broj cu ti pogledati sto opcenito znaci, a mozda i naleti neki numerolog...

Ne moras biti high da dozivis milost koja te nevjerojatno ispunjava. Ove suze s razlogom su iz ega. A milost je iz srca, od Boga, i zato je drugacije... koliko puta sam vristala i grcila se od neizmjerne radosti i ljubavi... obozavam te dozivljaje!
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 13:41   #83
meni je prečudno što sam opet upamtila snove... nisam ih pamtila godinama do ovog

ima li to neko značenje?

ne san nego to što odjednom cila kolekcija istih.. no ako neko može pojasnit zašto ne - tračnice, grljenje osobe koj prezirem

(btw jučer sam jela na duhovan način, nazovimo to tako, i odmah vidim rast.... nadam se da ću izdržat)
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 14:34   #84
tračnice bi mogle predstavljati zacrtan put kojim trebaš ići, a to je put ljubavi kao posljedica razumjevanja. treba voljeti sebe i svoje tijelo, svoj miris i svoje biće svim srcem svojim. prihvatiti potiskivane karakterne crte i aplicirati ih u život. staviti pod kontrolu. otvoreno ih imenovati
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 17:22   #85
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
tračnice bi mogle predstavljati zacrtan put kojim trebaš ići, a to je put ljubavi kao posljedica razumjevanja. treba voljeti sebe i svoje tijelo, svoj miris i svoje biće svim srcem svojim. prihvatiti potiskivane karakterne crte i aplicirati ih u život. staviti pod kontrolu. otvoreno ih imenovati
Poznat put ucrtan tracnicama nikad nije tvoj put, vec uvijek neciji tudji. U tamnu sumu treba uci na onom mjestu gdje nema utabananog puta. Tad je to tvoj put i tvoj autentican zivot kojeg mozes zivjeti punim plucima. Tu lezi razlika izmedju mistika i teologa, izmedju pjesnika i knjizevnog kriticara.

Nekako mi se cini da je previse teologa.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 00:53   #86
Quote:
Princessx kaže: Pogledaj post
Draga, tvoja podsvijest ti govori da si zarobljena kod tog tipa tj.dio tebe, tak da trebala bi mu oprostiti makar mislima da bi mogla iči dalje svojim putem
I pokidati veze snjim na duhovnom nivou


krivo ste me svatili.... možda sam trebala ja prva pokušat objasnit, jer svak može donekle i MORA dati kontext svog sna i pravac analize...
malo je problem što se ne sjećan radnje nego samo tih slika

nisam grlila nikakvu simpatiju nego osobu iz ekipe koju prezirem, ono gadan mi glup, ulizica i sve živo... i budući da SVE ostale iz ekipe volim onda me još više on nervira.
no to je očito samo moj problem, što sam toliko temperamenta da je to za mene destruktivno - ne mogu s e isključit.

a to je stvar mene, a ne objektivna istina. i stvarno ne mogu prominit temperament, ne znam jel iko može ber ne u manje od par desetljeća niti želim li, jer to sam ja... riješila sam se ja onog "povijesnog" "extraindividualnog" ega al brate mili moj temperament je ko neboder odarmiranog betona... no budući da me ne muče ta ego sranja i ponosi u snu grlim tu osobu, jer u snu sam slobodna... i ja podsvjesno njeg avolim ko i sve ljude
šta ja znam, indigo sam, puca me na ljubav prema svemu

dakle... a to s tračnicama,.....to što nek kaže tračnice su pravi put,neko - konformistički put.... ja znam što su one za - MENE - najbolje

dakle.... one su za mene simbol prošlosti, destruktivnosti, kad te put pomalo plaši... u snu smo išli nekuda, vodia je nas par ovi jedan lik... pa je putem bilo i penjanja, stjenovit krajolik i šta ja znam, i ja sam samo napipala odjednom neke tračnice... one kao element opasnosti, no nisam išla njima a i bila sam svjesna nekako da vlak upravo stiže........

šteta što se ne sjećam ostatka, no možda neko razumije bolje od mene sad kad sam pojasnila.



btw... nekidan sam sanjala da se jedna osoba nije pojavila tamo gdje sam je očekivala i tad sam se budila i govorila u snu od nelagode (taj nedolazak se i obistinio), taj san mi je jasan - strah, intuicija...što već.... - no nije mi jasan san na istu temu - da ja NISAM došla, da sam PRESPAVALA
naravno da je i to bojazan no zanimljivo je, pitam se ima li to "prespavati nešto što nam se čini važnim" dublje značenje
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 01:51   #87
omg.. koliki sam post pisala i nesta mi, forum zašteka..... možda i bolje pa da napišem ukratko da ne biste lolali na moje postove

pa šta da nemam lucidne, nije mi bilo ni stalo do njih...
ja bar ne radim ništa na silu meni sve ovo ide spntano, evo sad baš tražim tehniku za lucidne snove, bar je to lako... nego mi nije bilo potrebno

naime... ipak sam imala dva iskustva,.....jbg nemamo svi ista, iste puteve.... ti sanjaš ženu bombu koja je za tebe vragi odupreš joj se i to ti treba, meni nešto drugo......

niti imam gurua, nit sam vegan, nit čitam duhovne knjige, nit iskušavam raznorazne TEHNIKE koje su drugi utabali....
šta sam zato manje duhovna? to je tek vanjština, ne možemo to gledat tako, ako oćemo, onda je ovaj pdf bijedan
duhovan biti znači slijediti SVOJ DUHOVAN PUT, svoje impulse..........ono kad makar kroz suze ideš tim putem, a ja to radim oduvijek. ne želim kritizirati tuđe puteve, jer ne sumnjam da ima divnih ljudi kojima su tuđe tehnike potrebne na njhovom putu...

al zašto bi moji snovi i moja podsvjest bili smiješni?
trbala bi se dičiti brojem lucidnih... da me zanimaju primarno te neke senzacije a ne razvoj, češće bi visila na alternativi nego tu... ja nisam osoba koja će odjebat svoju podsvijest i mane i jest samo voće i odjednom bit jako duhovna.
moj je put postepen i vječan i nagli skokovi me ni ne zanimaju.

btw evo samn ašla express tehniku lucidnih: 1. Pođite na spavanje između 22 i 01 sat, te planirajte buđenje nakon oko 6 sati spavanja. Prije spavanja, ležeći na leđima, zatvorite oči, i radite koncentraciju na prostor između obrva, odnosno usmjerite oči na područje trećeg oka (kroz zatvorene kapke). Za to vrijeme mentalno i sa osjećajem, ponavljajte autosugestiju poput: "Noćas ću postati svjestan/svjesna da sanjam". Ako um počne lutati, ponovo usmjerite pažnju na treće oko i nastavite sa autosugestijom sve dok ne utonete u san.

2. Nakon oko 6 sati spavanja, ustanite iz kreveta i budite budni 1 - 1.5 sat (po mogućnosti čitajte ili razmišljajte o lucidnom sanjanju). Važno je potpuno se razbuditi za to vrijeme.

3. Vratite se u krevet i ponovo radite tehniku koncentracije na treće oko uz autosugestiju. Moguće je da ćete imati problema da ponovno zaspite, što može potrajati i do 1 h, ali nakon što konačno zaspite, počinje zabava.

i baš mislim da bi mogla ja i bez ovog pod dva i tri....
al to dsad nisam radila jer mi astralna nije bila nimalo napeta, a nisam išla za tim da i lucidni mogu bez astralne...
imala sam već uvodne fatze astralne spontano i nisam htjela dalje, jer sama ta svijest o svojoj svijesti mi je bia dovoljna, nisam nikad vidjela ikakav viši smisao u odvojit se od tijela i da mi "bude zanimljivo"
al šta se tiče lucidnih, nisam toliko skeptična pa budem probala.
al svejedno bi molila nekog da mi pojasni koji bi trebao biti smisao toga (njemu)
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 02:06   #88
malizia;
Quote:
pa šta da nemam lucidne, nije mi bilo ni stalo do njih...
ja bar ne radim ništa na silu meni sve ovo ide spntano, evo sad baš tražim tehniku za lucidne snove, bar je to lako... nego mi nije bilo potrebno
Ništa netreba forsirati.
Lucidni snovi u određenoj fazi postaju suštinski drugačiji i nisu za one slaba srca.
Jednom kad ih se istinski "načne", sve se čini da ih se zaboravi...glavom bez obzira.

Quote:
naime... ipak sam imala dva iskustva,.....jbg nemamo svi ista, iste puteve.... ti sanjaš ženu bombu koja je za tebe vragi odupreš joj se i to ti treba, meni nešto drugo......
Bogu hvala.

Quote:
al zašto bi moji snovi i moja podsvjest bili smiješni?
Nisu smiješni.
Nedaj Bože.

Htio sam samo naglasiti razliku između svjesne kontrole procesa sanjanja i svakodnevnog recikliranja podsvjesnih ipresija (što se svakome dešava)

Dvije potpuno različite stvari.

Quote:
trbala bi se dičiti brojem lucidnih... da me zanimaju primarno te neke senzacije a ne razvoj, češće bi visila na alternativi nego tu... ja nisam osoba koja će odjebat svoju podsvijest i mane i jest samo voće i odjednom bit jako duhovna.
Sasvim ok razmišljanje.

Quote:
btw evo samn ašla express tehniku lucidnih: 1. Pođite na spavanje između 22 i 01 sat, te planirajte buđenje nakon oko 6 sati spavanja. Prije spavanja, ležeći na leđima, zatvorite oči, i radite koncentraciju na prostor između obrva, odnosno usmjerite oči na područje trećeg oka (kroz zatvorene kapke). Za to vrijeme mentalno i sa osjećajem, ponavljajte autosugestiju poput: "Noćas ću postati svjestan/svjesna da sanjam". Ako um počne lutati, ponovo usmjerite pažnju na treće oko i nastavite sa autosugestijom sve dok ne utonete u san.

2. Nakon oko 6 sati spavanja, ustanite iz kreveta i budite budni 1 - 1.5 sat (po mogućnosti čitajte ili razmišljajte o lucidnom sanjanju). Važno je potpuno se razbuditi za to vrijeme.

3. Vratite se u krevet i ponovo radite tehniku koncentracije na treće oko uz autosugestiju. Moguće je da ćete imati problema da ponovno zaspite, što može potrajati i do 1 h, ali nakon što konačno zaspite, počinje zabava.

i baš mislim da bi mogla ja i bez ovog pod dva i tri....
al to dsad nisam radila jer mi astralna nije bila nimalo napeta, a nisam išla za tim da i lucidni mogu bez astralne...
imala sam već uvodne fatze astralne spontano i nisam htjela dalje, jer sama ta svijest o svojoj svijesti mi je bia dovoljna, nisam nikad vidjela ikakav viši smisao u odvojit se od tijela i da mi "bude zanimljivo"
al šta se tiče lucidnih, nisam toliko skeptična pa budem probala.
al svejedno bi molila nekog da mi pojasni koji bi trebao biti smisao toga (njemu)
Ima na tu temu masa teksta u ovom ili onom obliku.
Raznih bakrača...!

Ograničio sam se isključivo na vl.iskustvo (kako je u temi i sugerirano).

Nemam te namjeru u išta uvjeravati.

Zadnje uređivanje Yivanmukta : 26.12.2008. at 02:12.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 02:21   #89
Opa sad experiment, za to trebaš biti spreman i dobiti blagoslov


Snovi su jako važni da!
Ali da vladaš snovima još važnije, iako ne volim kontrolu al utjecaj da!
Autogeni trening kojeg sam radila 3 i pol godine dao mi tu recimo moč!
Jer oni te upozoravaju na neki sljed događaja dal bio lijep ili ružan
Princessx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 02:48   #90
Quote:
Princessx kaže: Pogledaj post
Jer oni te upozoravaju na neki sljed događaja dal bio lijep ili ružan
aha
vidjela sam dolje na alternativi na temi astralna projekcija delijine postove koji je s time daleko napredova, a ostala horda s pdf je ponajviše uživljena u letenje i sl.....
pa sam kontala to je njemu poradi širokog spektra duhovnih aktivnosti kojima se bavi..........

koja je po tebi razlika između AP i LD, zašto više voliš LD?
ja sam odbijala to prvenstveno jer sam to dvoje izjednačavala, meni nije napeto dignit se iz svog tijela i to, to mi je nekako morbidno još uvijek i besmisleno, a lucidni snovi mi zvuče super.
prirodno

e da... ja imam takvu karmu da ono.. moj život je žešća sapunica... ma koja sapunica u njima se sve nešto odgađa a jedan događaj sto epizoda...
mene događaji vataju, lijepe se i moja je povijest blago rečeno bogata

e sad kako je svak povijest ciklička i stalno se ponavlja..... moja je malo žešća tubulencija..
tako da eto ovih dana sam ljubila dno budući da stalno se uzdižem ta dna su sve manje teška no ..... nije ugodno

e sad... to se dogodilo upravo zbog događaja koji su me naglo zatekli, a neko vrijeme sam se busala u prsa kako držim pod kontrolom puno više stvari u mom životu nego što je istina

i baš što kažeš..... može se to spriječiti pripremom

mislim iz svega ja učim, ja i dok mi se samo sranje tek događa već "rješavam lekciju za domaći rad" nema onog žrtva sam...
no nekako osjećam da je ovo zadnje slijetanje......
i da mi je bilo potrebno.....očito

A znaš ja kad se napušim, to ne radim ono kako rade neki, nego svaka sekunda bude duhovna... ne radim to stalno, bila sam nakon godinu ipo pauze nabavila, sad nemam i opet ću pauzu.
dođu mi baš spoznaje drugih svjetova..
i baš kad sam zadnji put (čak i zapisujem dojmove, bude puno toga zanimljivog) mi je došla rečenica.... da moram razvit čeonu čakru, da sam tu zapela.
i znam da je tako.
i znam da imam problema s vizualizacijom.........
i ne mogu ih riješiti budna jer ne idem za vidom korisitm se drugim sredstvima, ne mogu tako jasno percipirati, a da isključim ostalo pa da se mogu kasnije jasno prisjetit..
sve o čemu mislim u slikama je ne baš oštro

upravo lucidni mogu tome pomoć ko što vidim iz opisa yivanmukte da mu je san odjednom postao oštriji

tako mi je s travom... dođu mi vizualne uspomene kojih na javi se ne bi sjetila a kamoli oštro zamislila ni pod prijetnjom smrću
no i tad su mi jača druga ojsetila i putevi spoznaje iza njih




p.s. zašto kažeš da izbacujem na van? nisam tad meditirala.

i taj zastoj u srčanoj.... ako mi moš objasnit u čemu ga vidiš

Zadnje uređivanje malizia : 26.12.2008. at 02:53.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 04:38   #91
eh da... ovaj san zamolit ću te viđenje:

vidim muškarca kojeg volim na jednom mjestu na kojem sam ga vjerojatno i očekivala.

tada postajem plaha (mada na javi nisam više otkad sam ga upoznala)

i onda on otiđe negdje a ja ga ne zaustavim, i žaj mi je ali ne previše...

onda odjednom neki sotonisti i papa (ne sjećam se zašto, neka manifestacija na otvorenom i ja tu)

i mislim na njega i pružam ruku unatrag ko da je on negdje iza a nije.. i šaka mi poluzatvorena i iz nej neka zelena energija izlazi



p.s. inače em ruke počele nekako fascinirat...al tek nakojn ovog sna sam to primejtila... onaj pokret kad entko skupi ruke, prst.. kao naprav kulu od njih ili ko da ih trlja, al ne radi to..

baš je zanimljiv govor tijela i mislim da itekako odražava duh
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 03:43   #92
evo, samo uočavam analogiju između broja 5 s početka stranice i šaka, dlanova i ruku koji ti se pojavljuju
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 13:22   #93
super uočavaš

npr VOLIM kod muškarca ono nešto iznutra, je*ote koji klišej , njegovu BIT, a kad malo bolje promislim o fizičkom izgledu te ruke su mi na pameti stalno - nikad me ruke prije nisu zanimale....
ne oblik i to nego pokret njima

e sad lako se raspitivat za broj 5, al ko mi može objasnit simboliku ruke

btw po klasičnoj numerologiji ispada pod brojem 5 i u smislu zanimanja i u smislu osobnost i mana da sam pod tim brojem
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 13:44   #94
Evo još nešto o brojevima:

Pentada ili Broj Pet je jedan od svetih brojeva. Produkt zbroja (spoja) ženske Dijade i muške Trijade, to je za Grke broj ljubavi, Afroditin broj. Simbol mu je Pentagram, pravilna petokraka zvijezda, drevni magijski simbol i tajna lozinka i geometrijski simbol pitagorejskog bratstva. Zvijezda u sebi sadrži savršene Zlatne rezove i u centru obrnuti peterokut u koji je moguće upisati novu, ali obrnutu zvijezdu, a u ovu opet novu i tako u beskraj: beskrajno rađanje i produženje vrste. Zvali su je još i Pentalfa jer se sastoji od pet slova A. Pet je polovica svetog Deset, što ga i samog čini svetim, sažetim odrazom.

http://likovna-kultura.ufzg.hr/Pitagorejci.htm

(ujedinjenje, cjelina, hm?)


BROJ PET

Broj pet je u sredini prvih devet brojeva,središte koje posjeduje sklad i ravnotežu.Čovjek je podijeljen po svojoj dužini na pet jednakih dijelova i broj pet određuje njegovu strukturu.On je neparan broj i ne iskazuje stanje već svršen čin materijalnog i objektivnog postojanja.Broj pet ogleda čovjekovu duhovnu i biološku evoluciju.
http://ludafizika.blogger.ba/arhiva/2008/12/11/1951765


Kad je onomad braderz Leonardo studirao tijelo uze on čoeka raširi ruke i noge i stavi u krug. Projekcija sprijeda.
Onda potegnu linije i dobi pentagram.Glava-ruka-noga-noga-ruka-glava. I tako pentagram u pentagram i dođe do točke. A točka pade baš na rasplodne organe. Božanska točka broja pet. Prije njega to radili neki crkveni velikodostojanstvenici. Zaključili- to je to. to pripada Bogu! Tako se počeli posvećivati kastriranjem. Smrtnost u to doba velika. Nečistoća i neznanje ubiše skoro sve. Sjeli i umovali.
Čovjek odozgo.Projekcija odozgo.
Riješenje: projekcija lubanje je ista odozgo kao projekcija cilog čovika odnapred! Nacrtali pentagrame i točka se preseli na tjeme.
Obrijali taj dio. Posvećenje bezbolno!
Od tada se taj dio brije. A sad kapica nosi.
Što ti je 3d!

http://www.mi3dot.org/gallery/work/10944/



p.s. a eto izgleda a je i simbol celibata kojeg prakticiram

samo mi nije jasno čemu mi točno to služi....
imam i 5 svijećnjaka, tj 3 no jedan je za tri svijeće

kad smo kod toga ovo sam bila iskopala negdi:

http://trosjed.net.hr/grupe/magija_itd/forum/1063798/

meni je to čara-bara malo komično, no upada mi u oči u svim tim, ritualima - broj 5

Zadnje uređivanje malizia : 27.12.2008. at 13:49.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 14:01   #95
pentagram savršeno dočarava zlatni rez.

čovjek se može izgubiti u mnoštvu analogija, one su skoro beskonačne. za tumačenje vlastitih snova važne su tvoje osbne analogije, kao u ovom primjeru, 5=ruka=milost.
npr, za mene broj 5 nema takvo značenje.

inače ruka (hasta) je simbol jedne od zvijezda stajaćica.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:57   #96
vizije..? ma ne

bok ljudi
neznam di da ovo napisem pa cu tu posto su navedene neki vizijei šta ja znam

imao sma jedno ekstremno neugodno iskustvo dok sma se vozio doma od cure....

napomena : nije bila vizija nego bizaran dogadjaj...

prolazim jednom jako jako ravnom cestom na kojoj nema drveca, grmlja nikakvog izvora svjetlosti...lagana tama malo razrijedjena mjesecinom ...

kad odjednom padne mi miris s retrovizora ( miris je u staklenoj bocici koja je usarafljena u tresnjino drvo, nemozes je iscupati a kamoli da padne sama) , i neke 3 sjene malo vece od covjeka dostignu mi auto i "voze" se uz mene kakvih 2-3 metra dalje od auta...tak par sekundi i onda svaka na svoju stranu i odu...i gledam ih kako odlaze....ja sam se ukenjo od straha skoro i potego doma ko strijela...

to nije sve

na istom mjestu nekoliko dana poslije ponovo mi se prolije miris (kupio konj novi, bacio opet 40 kn ) i izgasi radio i auto pocne trokirati... ja mislio gotov sam... al nista nisam vidio...stao sam, ugasio pa upalio auto (ko restart windowsa..lol) upalio radio i otiso doma

otada idem autoputom iak omi je dalje samo da izbjegnem to mjesto
__________________
Hardware and games reviews
ddoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 13:13   #97
Question Demonski snovi. Neuspjela astralna projekcija?

Iskustvo o kojem sam odlučila progovoriti prvi put se kod mene javilo prije 10 – 11 godina i od onda se redovito događa po par puta godišnje.Vremenski intervali u kojima se to događa variraju – nekada se po nekoliko mjeseci ne dogodi ništa, a ponekad se zareda svake noći. Ne znam kako i zašto se događa, ali često, u vezi s time imam predosjećaj. Dakle, kad legnem naveče ponekad znam da će se desiti baš 'to'.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 13:14   #98
Dakle nekada započinje predosjećajem, a nekada se javi iznenada, bez najave. Legnem u krevet i nisam uopće sigurna da li spavam ili sam budna, ne znam jesu li mi oči otvorene ili zatvorene. Iskustvo koje mi se događa nije moguće percipirati vidom. Najvažnije je čulo u svemu sluh i intuicija. Sve započinje zaglušujućom sveobuhvatnom bukom. Ta buka kao da se pretvara u nekog ili nešto, neku drugu pojavu, spodobu, demona? Buka me cijelu preuzima, rasplinjujem se u njoj, a istovremeno kao da mi nešto sjedi na grudima i guši me. Paralizirana sam i ne mogu zaustiti ni slovceta, kao da mi je glas oduzet.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 13:14   #99
Moram li spomenuti strah i paniku koje pritom proživljavam?
Uglavnom, ja se 'tome' nastojim oduprijeti vikati, pomaknuti se, molim sve molitve koje mi padaju na pamet (kršćanske uglavnom) i što se više odupirem, što više želim pobjeći iz tog sna to on postaje intenzivniji i bučniji.

Bijeg iz sna je gotovo nemoguć, želim se svim silama probuditi i kad se probudim, probudim se u isti san koji sam napustila.. to se zna zaredati po nekoliko puta.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 13:15   #100
U dva navrata sam doživjela jake vizije, ali ih ne znam protumačiti. U jednoj sam bila 'teleportirana' na vrhe nekakve zgrade, katedrale, što li već.. a boja sna i atmosfere je bila nekako žuto-narančasta, kao usijana.
Drugi put vizija nije bila vizualna, bila je slušna – čula sam nekakve kopitare kako galopiraju po donjem katu moje kuće. Uplašila sam se da ću sresti Nečastivog osobno.

Potrebno je napomenuti da dok sam u turbolenciji samog iskustva imam ambivalentne osjećaje – s jedne strane ih silno želim isprovocirati (demone?!) s druge strane ih se panično bojim. Tako da je to iskustvo za mene i izrazito neugodno i izrazito ugodno.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.