Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 15:24   #41
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Za nas neuke... sto je to dk?
danska,zemlja gdje zivim

joj sad ste mi toliko mjesta nabrojali tak da cu ja fino dragog ispratit na sastanke a ja deset dana kamera,lap,pun tank i voznja
a ovih dva dana koja imamo skupa on bi da idemo u LA i da vidimo Hollywood i blah,tak da ..takav je plan...
imam frendicu u Coloradu,al nekak mi se po karti to cini prepredaleko za furat u jednom danu...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 19:28   #42
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post

joj sad ste mi toliko mjesta nabrojali tak da cu ja fino dragog ispratit na sastanke a ja deset dana kamera,lap,pun tank i voznja
a ne, ne... nikako...
sve sto smo ti predlozili tek treba biti druga opcija, jos uvijek prva opcija kojoj treba posvetiti najvise vremena je sam Las Vegas. Vegas nisu samo kockarnice, u Vegasu je i sve ostalo. Savjetujem ti da, ovisno o tome sto te zanima malo po netu pogledas gdje se sto i kad odrzava. Ne vjerujem da ti moze biti dosadno, mozes skakati bungee jumping, pucati iz svih vrsta oruzja, voziti se u gondoli, voziti se helikopterom, voziti se na roller coasterima a na visini od 300 m, biti na koncertu od U2 ili stand up komediji Seinfelda (nisu bas svaki tjedan ali nađu se), jesti u Effielovom tornju, roniti, igrati golf (ne mini), pecati, gledati najvece show-ove, biti na boksackoj borbi za titulu prvaka, posjetiti Madame Tussauds...uff.. i jos bezbroj stvari... uz velike izvedbe mađioničara ima i dosta takvih dućana, privuku te trikom, i ako ga odlucis kupiti nauce te kako ga izvesti, to je dosta zanimljivo.
Eto raspisao se ja ovdje...

A u kojem ste hotelu smjesteni?
__________________
Alles ist relativische!
Josh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 21:05   #43
i od mene jedan savjet - kako jeftino jesti..vecina hotela na stripu
ima buffet breakfast ili buffet dinner. Relativno dobra / do odlicna klopa za americke uvjete za malo love (15 -tak dolara po osobi )..ja sam se totalno iznenadila u Paris kasinu..kako je bila dobra hrana..oni su sigurno imali francuskog kuhara i uvozili namirnice iz francuske jer je bilo izvrsno..

Inace - meni je najljepsi hotel na stripu (gdje cu sljedeci put odsjesti ;o)) Bellagio..ja se tamo ne bi micala s bazena ;o)..Mandalay je isto lijep..
Isto su me odusevili restorani..ali oni bolji..ali su relativno skupi..no ne toliko da se ne bi bar puta otislo ;o)- pa sta kosta da kosta...
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 21:07   #44
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post


Da! U Kaliforniji najbolja je priroda!! Onda klima. Iz tog dvojeg proizlazi drustvena klima koja je nevjerojatna i koju najbolje mozes osjetiti u San Francisku.

Da, SF je nesluzbena svjetska "prijestolnica pedera". I sto onda? Predivno ih je vidjet, onako dotjerane, nonsalantne, dok se secu drzeci se za ruke u Castro District.

Homoseksualci nisu jedina znamenitost SF Bay Area-e. Kultura, Znanost, Arhitektura, Supkultura, Kontrakultura, smjesa raznih svjetskih kultura, oaze raznih svjetskih religija i kultura, priroda (uf, nisam li je vec spomenula :trept: )...

Da li ti se cini ili sam malo pristrana?
Joj Stefice nemoj reci da zivis u SF ?? Takooo ti zavidim
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 21:22   #45
Evo još jedno iskustvo iz prve ruke:

- Las Vegas, netko je napisao da ako si vidjela Veneciju, Pariz, Rim, Egipat ... onda ti će ti tamo sve biti smiješno nekako, ono svijet u malom, sve minijaturno...
- sami hoteli u Vegasu su tako napravljeni da niti ne moraš izaći iz jednoga da uđeš u drugi, sve je to povezano ili prolazima ili vučnicama... sve je jedan veliki zabavni park i moj ti je savjet da ih sve obiđeš, jer svaki je poseban, jedan po cvijeću, drugi po životinjama, treći po akrobacijama.....
- sam grad nije velik i lako ga obiđeš i pješice
- netko je spomenuo Death Walley, uh to mi budi uspomene, provela tamo puna 3 mjeseca. Ima ti nekih 1.5h vožnje od LV do tamo, i otiđi jer stvaro vrijedi pogledati, onda napraviš obilaznicu i vratiš se u LV drugim putem i usput posjetiš Scottish Casttle, Grad duhova... to se sve raspitaš u Death Walley imaš tamo hotel, bungalowe sa suvenirnicom, restoranom i muzejom - tipa nešto kao filmovi o Divljem zapadu i slobodno i tamo pitaj sve što te zanima, ljudi su ful susretljivi; također imaš i Visitor Centar nekih 1-2km dalje pa i tamo pokupiš puno informacija. To ti jednostavno može biti jednodnevni izlet, a vrijedi pogledati. Gotovo svi filmovi o kaubojima i indijancima su tamo snimani, kao i Ratovi zvijezda (glume Darth Veder, Anakin i dr....., miješam Zvjezdane staze i Ratove zvijezda, pa mi nemojte zamjeriti)....eto da ti malo dočaram o čemu je riječ
- Grand Canyon, ni pod koju cijenu nemoj propustiti, moj savjet ti je da pošto nemate puno vremena idete u North Rim (postoje South Rim i North Rim - nešto kao turistički centar, prvi Arizona drugi Utah). Nešto stvaaaarnoo posebno i nevjerojatno, riječima se ne može opisati, a usput možete pogledati i druge znamenitosti. To ti je sve lijepo označeno na putokazima. I da vožnja od LV traje nekih 2.5 sata.
- a ako se dvoumiš između Los Angelesa i San Francisca, moja ti je preporuka definitivno SF, stvarno poseban grad i poseban doživljaj.
- Los Angeles mi nije nešto, mislim tako veliki grad, autoput iznad njega, siromaštvo i bogatstvo takoreć u istom dvorištu..., ali, ukusi se razlikuju. Vožnja od LV do LA traje nekih 3.5-4h, autoput ili ravna cesta, nije bilo nekih problema sa kamionima i gužvama. Ali, obavezno se pridržavajte ograničenja brzine.

Ako te još nešto zanima slobodno pitaj. E da, ja sam letila iz Ljubljane preko Beča. i povratna karta me došla nekih 800,00 USD
Povoljne karte su ti iz Venezie, preko Londona.

Za sve drugo slobodno pitaj.
anavi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 02:24   #46
ja sam isto nesto mislila da je najbolje letjeti iz londona,ima dosta povoljnih letova
koliko traje let,ajme sori sto ja ovako davim...idemo u LA definitivno,to smo uvijek htjeli vidjeti

malo me jedino frka ne bukirati hotel za sebe ovako kako ste mi preporucili ako me ulove bit ce perja po hodniku
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:07   #47
Za let, mogu ti reći kako je meni trajalo:
do New Yorka 8 sati i onda još 3 sata do Las Vegasa. To bi trebalo biti slično i na relaciji London - Las Vegas jer, nisam sigurna, ali mislim da ima jako malo direktnih letova samo za Las Vegas. Iz Londona idu preko Los Angelesa. Svi koje znam su tako letili.
Eto možete i tako ukomponirati LA u vaše putovanje. Uzmeš kartu do LA i onda auto do LV.

Cijene soba su uobičajeno za jedno noćenje-dvije osobe. A sada, ako se baš želiš osigurati, prijaviš se na recepciji i onda samo platiš nadoplatu za drugu osobu (nekih 20-30% cijene). Ma niti nemaš klasičnih jednokrevetnih soba. Sve su to dvokrevetne koje se onda prodaju za nešto nižu cijenu ako je samo jedna osoba.
anavi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 09:33   #48
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
ja sam isto nesto mislila da je najbolje letjeti iz londona,ima dosta povoljnih letova
koliko traje let,ajme sori sto ja ovako davim...idemo u LA definitivno,to smo uvijek htjeli vidjeti

malo me jedino frka ne bukirati hotel za sebe ovako kako ste mi preporucili ako me ulove bit ce perja po hodniku
U LA-u se i nema sto za vidjeti. Osobno sam bila duboko razocarana gradom. Prosjaci na svakom koraku a ulice s najskupljim buticama pune smeca i rupa...Sve je to mnogo bolje izgledalo na TV-u SF je,s druge strane,savrsen! Bolje ti je da ides tamo!
__________________
"What's the use of watching?A watched pot never boils".
Elizabeth Gaskell
Telma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:02   #49
Vidim da dosta ljudi dijeli moje ne baš pozitivno mišljenje o Los Angelesu.

Kažem, puno bolji izbor je San Francisco, definitivno.

I ako možete pogledajte Grand Canyon. Da dođem tako blizu, to nikako ne bih htjela propustiti, posebno onaj izlazak sunca raanoo u jutro. Stvarno nešto očaravajuće.
anavi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:20   #50
naravno da dijelimo..san francisco je prekrasan grad..stvoren je od ljudi koji u njemu zive a ne od kauboja i brzog prikupljanja sumnjivog novca..de las vegas je kič teški..
zamislite tako nesto na sjeveroistoku u new englandu da naprave..ja mislim da se to može stvoriti samo u ovom djelu amerike..koji po meni američka spanjolska ili grčka po mentalitetu..
iako svaka cast kockarnicama koje vrijedi posjetiti al ne vise od dana..
metju78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:22   #51
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
malo me jedino frka ne bukirati hotel za sebe ovako kako ste mi preporucili ako me ulove bit ce perja po hodniku
Nema te tko ulovit, kamere u sobama nemaju, a nema te tko kontrolirat, nisu to mali hotelcici da prolazis kraj recepcije i moras se javit ili podici kljuc. Ja mislim da se toga nebi trebala bojati.

Quote:
anavi1 kaže: Pogledaj post
- Grand Canyon, ni pod koju cijenu nemoj propustiti, moj savjet ti je da pošto nemate puno vremena idete u North Rim (postoje South Rim i North Rim - nešto kao turistički centar, prvi Arizona drugi Utah). Nešto stvaaaarnoo posebno i nevjerojatno, riječima se ne može opisati, a usput možete pogledati i druge znamenitosti. To ti je sve lijepo označeno na putokazima. I da vožnja od LV traje nekih 2.5 sata.


Quote:
TigerLilly kaže: Pogledaj post
Inace - meni je najljepsi hotel na stripu (gdje cu sljedeci put odsjesti ;o)) Bellagio..ja se tamo ne bi micala s bazena ;o)..Mandalay je isto lijep..
slazem se... ali tu se ne smije izostaviti i Wynn..

Ako se hocete relativno dobro najesti za male novce posjetite hotel Circus Circus, imaju dosta jeftin all you can eat buffet, upad je 10, 11 $ po osobi, samoposluga je i mozes jesti do mile volje. To inace imaju manje vise svi hoteli, ali ovaj je jedan od jeftinijih i definitivno bogatijih izborom hrane.

I da.. vidim da jos nije spomenuto, posto cete najvjerojatnije biti smjesteni negdje na stripu i tamo provesti najvise vremena, nemojte propustiti Fremont Street. To se nalazi par kilometara od stripa u downtown-u. To je ona ulica sa onim poznatim kaubojem iz filmova, Marlboro Man-om i starim, legendarnim hotelima Vegasa. I tamo je preko cijele ulice postavljen ekran, najveci ekran na svijetu i svaki puni sat se pustaju neki animirani filmici od par minuta, isto jako zanimljvio za pogledati.
__________________
Alles ist relativische!
Josh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:34   #52
[/QUOTE] I da.. vidim da jos nije spomenuto, posto cete najvjerojatnije biti smjesteni negdje na stripu i tamo provesti najvise vremena, nemojte propustiti Fremont Street. To se nalazi par kilometara od stripa u downtown-u. To je ona ulica sa onim poznatim kaubojem iz filmova, Marlboro Man-om i starim, legendarnim hotelima Vegasa. I tamo je preko cijele ulice postavljen ekran, najveci ekran na svijetu i svaki puni sat se pustaju neki animirani filmici od par minuta, isto jako zanimljvio za pogledati. [/QUOTE]

Šta na svaki puni sat, ma meni se činilo da se non-stop pušataju neki filmovi, slike.... Ah da, i čini mi se da je to jedina ulica u kojoj ima onako tipičnih kafića, gdje možeš sjesti recimo na terasu i popiti capucino iz šalice (onako za odmoriti noge)

Ja sam odsjela u San Remo hotelu na početku stripa, nije daleko aerodrom, preko puta je MGM, shoping centar je isto blizu ... klasičan hotel u Vegasu.
anavi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 04:15   #53
Quote:
Telma kaže: Pogledaj post
U LA-u se i nema sto za vidjeti. Osobno sam bila duboko razocarana gradom. Prosjaci na svakom koraku a ulice s najskupljim buticama pune smeca i rupa...Sve je to mnogo bolje izgledalo na TV-u SF je,s druge strane,savrsen! Bolje ti je da ides tamo!
pa kvragu,a mi se bas nabrusili na rucak u LA-u
kaj nema ni plaza za okupat se il tak nesto?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 05:35   #54
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
pa kvragu,a mi se bas nabrusili na rucak u LA-u
kaj nema ni plaza za okupat se il tak nesto?
Ima plaza,naravno.Ima,medju ostalima, Venice Beach,ona na kojoj se rolaju koke u kratkim suknjicama Mi smo bili tamo prije mjesec dana i vrijeme nije bilo za kupanje.Neznam kad ti mislis ici...Otidji i vidi ako te bas jako zanima. Meni je najsmesnije bilo kad smo u Hollywoodu trazili oni stazu sa zvijezdama.Bila noc i po GPS-u se nalazimo bas na tom mjestu. Izadjemo iz auta i ja neznam kud da krenem.Odjednom spustim pogled kad zvijezde na podu. Ta ulica toliko jadno izgleda da mi nije palo na pamet da smo na pravom mjestu. Ma vidjet ces sve i sama. Provozaj se po Bel Airu,mada od ogromnih ograda ispred kuca neces mnogo toga vidjeti...
__________________
"What's the use of watching?A watched pot never boils".
Elizabeth Gaskell
Telma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:06   #55
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
j
malo me jedino frka ne bukirati hotel za sebe ovako kako ste mi preporucili ako me ulove bit ce perja po hodniku
Jedino sto moras saznati je da li ti dragi ima sam svoju sobu ili je u sobi zajedno sa npr. njegovim shefom.

Ako je sam, ne brini!

"Sin city" (nadimak za Las Vegas) ti dozvoljava da si u svoju sobu stavis crnog vraga, a kamoli ne svoju djevojku.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:14   #56
Quote:
Josh kaže: Pogledaj post
Nema te tko ulovit, kamere u sobama nemaju, a nema te tko kontrolirat, nisu to mali hotelcici da prolazis kraj recepcije i moras se javit ili podici kljuc. Ja mislim da se toga nebi trebala bojati.
Zapravo u skupljim hotelima dok prilazis liftu za sobe pitat ce te da pokazes kljuc. Ali ne moras se brinuti. Kad se tvoj dragi bude prijavljivao za svoju sobu, rutinski ce ga recepcioner pitati da li treba jedan ili dva kljuca (kljuc je zapravo u obliku kreditne kartice koju provuces kroz bravu i vrata se otvore).

Dat ce mu dva kljuca i ti ces svaki put kad ides na kat moci pokazati svoj kljuc (karticu).

Ne brini. U Americi hotelske sobe se naplacuju po sobama, a ne po ljudima u sobi.

OK, mozda ti ne bi dali da stavis sest ljudi u jednu sobu. Ali dvoje ljudi u sobi u Las Vegasu se OCEKUJE!! If you know what I mean...

Najozbiljnije. Ne brini. Niti jedna hotelska soba nema "single bed" mali krevet.

Hotelske sobe pocinju od double bed (sto je vec namijenjeno za dvije mrsavije osobe), pa idu preko queen size bed (tipa francuski krevet, kod nas) do king size bed-a (onaj ogromni bracni krevet). U luksuznim hotelima postoje i veci, ali to je izvan standarda.

Opet da ponovim: U americi se hoteli ne naplacuju po broju osoba, nego po broju soba, odnosno kreveta u sobi. On ce najvjerojatnije imati queen size krevet (ili veci) i necete imat problema, osim ako oboje ne tezite preko 200 kg.

Sad se prestani brinuti i uzivaj u planiranju!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:36   #57
Nemoj ocekivati da ces se u LA kupati u moru. Ne zato jer je vani hladno, nego je ocean toliko hladan... Temperatura vode je oko 14 stuppnjeva. To nije za nas Hrvate, koji smo naviknuti na 25...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:44   #58
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Nemoj ocekivati da ces se u LA kupati u moru. Ne zato jer je vani hladno, nego je ocean toliko hladan... Temperatura vode je oko 14 stuppnjeva. To nije za nas Hrvate, koji smo naviknuti na 25...
U Los Angelesu nema mora. Ima samo ocean. I puno bazena.

Kad Ameri kazu: "Idemo na plazu", oni ne misle kao mi: lezat na suncu, brckat se u vodi, piti pice, gledat komade.

Oni misle: surfati, igrati odbojku (i gledati cvrsta tijela drugih odbojkasa), setati se po dugim plazama, graditi kule od pjeska, sljapkati po plicaku i bjezati od surfa (surf nije val). Surf je tunel vode koji se valja od dalekih oceanskih oluja i tu pred obalom se razbija uz gromoglasnu grmljavinu tona i tona vode koje udaraju o obalu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 17:18   #59
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
U Los Angelesu nema mora. Ima samo ocean. I puno bazena.

Kad Ameri kazu: "Idemo na plazu", oni ne misle kao mi: lezat na suncu, brckat se u vodi, piti pice, gledat komade.
Hmm... to vrijedi za ljude iz kontinentalnog dijela Hrvatske, taj izraz i njegovo znacenje...

Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Zapravo u skupljim hotelima dok prilazis liftu za sobe pitat ce te da pokazes kljuc. Ali ne moras se brinuti. Kad se tvoj dragi bude prijavljivao za svoju sobu, rutinski ce ga recepcioner pitati da li treba jedan ili dva kljuca (kljuc je zapravo u obliku kreditne kartice koju provuces kroz bravu i vrata se otvore).
Ne znam, mi kad smo bili te kartice si morao provuci u liftu da bi mogao odabrati na koji ces kat, ali nitko nije bio tamo.
__________________
Alles ist relativische!
Josh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:46   #60
Moram napomenuti... ne postoje izravni letovi za LV. Ako dolazite sa bilo kojeg kontinenta, osim sjevernoamerickog, morat cete presjedati na nekom drugom aerodromu i tek onda za LV. Mislim da je filozofija toga ova: carine se obave prije, tako da u LV doletis 100% bezbrizan i spreman sto prije pocet kockat, sto im je u interesu...
Erudita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.