Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2016., 19:11   #201
Ne baš toliko mirna, ali odmah poslije.

Meni je Maslinica bolji izbor od Stomorske.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:23   #202
jel bi mi netko mogao dati preporuku za smjestaj?
išli bi s malom bebom.
bitno mi je da je plaza blizu, idealno da je plaza uz smještaj.
i da nije preeskupo.
hvalaa.
megizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:47   #203
Bit ču u Maslinici u augustu pa me zanima, postoji li koja agencija, koja iznajmljuje bicikle, supove, čamce?
B1968B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:28   #204
Znate li koga da rentaje na solti gumenjak od 50ak konja?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:34   #205
U Rogaču

http://www.yacht-rent.hr/najam-plovila/%C5%A0olta
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 10:39   #206
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Na pvom linku vidim samo jedrilice?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 10:59   #207
Nazovi ih pa vidi...ako oni nemaju možda znaju tko ima..
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:45   #208
Quote:
B1968B kaže: Pogledaj post
Bit ču u Maslinici u augustu pa me zanima, postoji li koja agencija, koja iznajmljuje bicikle, supove, čamce?
Evo, sam ču sebi odgovoriti : Ima, rentaju supove i kajake

Inače, od 2008 godine ( kada sam bio zadnji put ) Maslinica se promijenila - napravljena je marina, koja je zajedno sa dvorcem Martinis Marchi dovela klijentelu visoke platežne moči pa su tako cijene u restoranima ( kojih ima sada x2 naspram 2008 ) otišle dvije stepenice gore:-( Nema veze, više smo roštiljali...Više je naravno i apartmana, pa polako postaje gužva. Ali još uvijek je navečer mir i tišina, u 23 nema više nigdje nikoga.
B1968B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 22:31   #209
Bili smo ovo ljeto prvi put na Šolti i oduševljeni smo. bili smo smješteni u
Nečujmu u apartmanu od frenda (u suprotnom bi vjerojatno odabrali neko
drugo mjesto). Bili smo krajem 8 i početkom 9 i turista gotovo da uopće nije
bilo.
Ono što nas je najviše oduševilo su more i plaže. Do sada sam takvu bistrinu
vidio samo na Visu. Na svakoj ali baš svakoj plaži more je bilo bistro i na većini njih i tirkizno. Još kad si okružen s vrlo malo ljudi ili ponekad budeš potpuno sam na plaži - ma milina
Bilo je još nekih motiva poput starih ribarskih čamaca i stabla tamarisa na
plažama što je valjda najbliže onome što se zove "Mediteran kakav je nekada bio". Najdraže su nam plaže Straćinska na južnoj strani i Gornja Krušica na sjevernoj. Ne može se riječima opisati ljepota tog mora i plaže. Naravno. s obzirom da plaže nisu baš velike preduvjet je da nisu krcate ljudima jer onda nije toliki gušt. Bili smo na još nekoliko plaža na južnoj strani, ali s autom je vrlo teško doći do njih i najbolje je pješke ili biciklom što nama s malom bebom nije bila opcija. Ipak bolje je da su teže pristupačne jer bi inače ble preplavljene turistima.
Obišli smo još Stomorsku i Maslinicu. Simpatična mjestašca iako ne previše zanimljiva. Šoltu bi preporučio svakome tko traži lijepe i prirodne plaže, mir i odmor. Nekako me intrigira kako to da Šolta je tako relativno nepoznat i nerazvikan otok u usporedbi s npr. Hvarom, Bračem i Korčulom, ali s druge strane drago mi je da je tako.
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:01   #210
Još pokoja informacija is prve ruke
U maslinici je jedan market, dosta veliki; ima i bankomat, također i vinski podrum, koji usred sezone ne radi; baš za vrijeme mog boravka otvoren je i fast food; dosta je i puteva ( makadam ) za bicikliranje ili treking, dobro su označeni;redovito vozi mini bus iz maslinice do grohota odnosno trajekta; dnevno je dolazilo 6-7 turističkih brodica pa je sredinom dana u lokalima malo gužva; u marini je bilo nekoliko događaja ( koncerti ) a usred manjeg mola na rivi lokalni umjetnik skoro pa dnevno stavlja različite umjetničke inštalacije; u grohotama je glavna tržnica, gdje ima dnevno svježe ribe ( orade i brancini iz uzgoja, ak je bilo sreče i pokoja divlja ), ljekara, pošta, bankomat i dva marketa; a stomorska, hmmm, meni se tamo učinilo, da sam se vratio u 1980 godinu:-)
B1968B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 08:39   #211
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
. Nekako me intrigira kako to da Šolta je tako relativno nepoznat i nerazvikan otok u usporedbi s npr. Hvarom, Bračem i Korčulom, ali s druge strane drago mi je da je tako.
I meni je bilo čudno, ali objasnila sam si da tamo ima jako malo privatnog smještaja - u Nečujmu ti je 50% smještajnih kapaciteta cijelog otoka
Plus nema hotela, u Maslinici je onaj jedan mali i ekskluzivan. Restorani su također poprilično skupi za jedan tako nerazvikan otok, ali izgleda da su orijentirani jahtašima kojih ima oko Šolte stvarno puno.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2019., 09:24   #212
Pozdrav svima. Išli bi ove godine na Šoltu. Može preporuka za smještaj: potrebno parkirno mjesto, neposredna blizina plaže, i da ima neku terasicu i mogućnost za roštilj. Muz, ja i 2 male djece.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 00:49   #213
Jednom bili na Šolti i time je naše ljetovanje u Dalmaciji zauvijek okončano.
Agresiva domorodaca je mjerljiva jedino sa onima sa Dugog otoka.
Plaže?
Black ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 11:37   #214
Quote:
Black ray kaže: Pogledaj post
Jednom bili na Šolti i time je naše ljetovanje u Dalmaciji zauvijek okončano.
Agresiva domorodaca je mjerljiva jedino sa onima sa Dugog otoka.
Plaže?
Godinama ljetujem na Šolti i nikad problema.
Što je bilo?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2019., 17:53   #215

Molim savjet.
Skoknula bih trajektom iz Splita na Šoltu na jednodnevan izlet, od jutra do zadnjeg trajekta za Split. Što se može obići šetnjom, gdje jesti a da nije preskupo i gdje je lijepo i čisto za kupanje, s hladovinom?
-LittleWing- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 18:10   #216
Quote:
-LittleWing- kaže: Pogledaj post


Molim savjet.

Skoknula bih trajektom iz Splita na Šoltu na jednodnevan izlet, od jutra do zadnjeg trajekta za Split. Što se može obići šetnjom, gdje jesti a da nije preskupo i gdje je lijepo i čisto za kupanje, s hladovinom?
Šetnjom ništa ne možeš obići, jer je rogač (pristanište) 2-3 km od Grohota, a Grohote su na pola puta između stomorske i maslinice..
Moj savjet bi ti bio da čim izađeš iz trajekta uhvatiš autobus za Maslinicu..
Tamo su ti lijepe plaže, ima i hlada..
Restorani tamo su blah, ništa posebno i skupi su, ali nemaš luksuz vozila pa da odeš do stomorske.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 18:16   #217
Busevi su prilagođeni voznom redu, možeš i iz Maslinice doći u Stomorsku (s jednog kraja otoka na drugi) tako da siđeš u Grohotama i pričekaš bus za Stomorsku.

Osim ako ove godine nisu promijenili vozni red
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 21:50   #218
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Busevi su prilagođeni voznom redu, možeš i iz Maslinice doći u Stomorsku (s jednog kraja otoka na drugi) tako da siđeš u Grohotama i pričekaš bus za Stomorsku.

Osim ako ove godine nisu promijenili vozni red
Sve je moguće, samo nije baš praktično, jer ćeš sw voziti busom poprilično.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 21:57   #219
Ja bih rekla ovako: dođeš ujutro, sjedneš na bus za Stomorsku. Prošetaš, kupanje, ručak, na bus do Grohota, tamo na drugi za Maslinicu (raspitaj se gdje staju jer nije baš na istoj točki), u Maslinici šetnja, kava, može i kupanje ako stigneš, pa na bus i natrag na trajekt. Ako si cijeli dan na Šolti sasvim izvedivo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 10:15   #220
Hvala!
Nekako mi je to previše vožnje busom. Jel bi možda na Čiovu bilo lakše i ljepše provesti jedan takav cjelodnevni izlet trajektom?
-LittleWing- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.