Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 20:16   #7021
Mene fascinira garaza od Supernove, volio bih znati koliko je automobila zaglavilo dolje.
Nered svuda naokolo. Kod mene je proslo bez problema, malo je cesta poplavila ali ostalo ok.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:03   #7022
Kod mene na petrićima isto ok prošlo, iako su auta na cesti stajala 3 sata, po neke dolazila vučna služba, 2 auta upala s kolom u otvoreni šaht ..
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:48   #7023
Želudac mi se digne kada vidim u kakvoj zemlji živim. U zemlji u kojoj se ovo smatra novinarstvom

http://www.index.hr/vijesti/clanak/j...iti-sprijecena
__________________
Milanović u siječnju 2024. za N1 "Ja da se kandidiram? Kakvo je to pitanje uopće? Kako da se kandidiram, ja nemam stranku, listu?! Kako ću ja to napraviti čak i da mi takva stvar padne na pamet."
Mortal Kombajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 06:54   #7024
U cemu je problem sa clankom?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:40   #7025
ja ne vidim članak na linku, kaže da stranica ne postoji.
Trickie Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:44   #7026
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
U cemu je problem sa clankom?
Članak drobi o problematici koju mi po svim gradovima u Hrvatskoj imamo već desetljećima no naslovi članaka su također dio članka.
Kako bi ti odgovorio na takvo pitanje koje se postavlja u samom naslovu.
Je li se mogla spriječiti katastrofa u Zadru?
Po mojem mišljenju je. Trebalo je uputiti molbu Bogu ili izvanzemaljcima da nas taj dan zaobiđi sa tim oblakom.
__________________
Milanović u siječnju 2024. za N1 "Ja da se kandidiram? Kakvo je to pitanje uopće? Kako da se kandidiram, ja nemam stranku, listu?! Kako ću ja to napraviti čak i da mi takva stvar padne na pamet."
Mortal Kombajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:20   #7027
Katastrofa, gledao sam video kako je voda dosla do krova nekom autu sto stoji na cesti, ispod podvoznjaka.. jednostavno voda nema kuda otici, sve natopljeno, zemlja ne moze popiti toliko vode..
Klarajson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:31   #7028
Quote:
Mortal Kombajn kaže: Pogledaj post
Kako bi ti odgovorio na takvo pitanje koje se postavlja u samom naslovu.
Je li se mogla spriječiti katastrofa u Zadru?
Po mojem mišljenju je. Trebalo je uputiti molbu Bogu ili izvanzemaljcima da nas taj dan zaobiđi sa tim oblakom.
Mogla sa sprijeciti ovakva katastrofa. Planskom izgradnjom i redovitim odrzavanjem bilo bi nekoliko puta manje stete. Jer jebeno je tesko npr. pri izgradnji nove Relje bilo planirati par velikih odvodnih cijevi do mora koje je 100 metara dalje a zna se da se voda iz pola Zd slijeva do Relje. U Supernovoj se nije znalo sto ce biti pa se garaza nije mogla napraviti na katu a ne u podrumu, ili bar gledati prognozu kad se vec u izgradnji zajebalo pa zatvoriti na dva dana samu garazu.
Da ne govorim o neocicsenim i poddimenzioniranim sahtovima na odredjenim djelovima Zadra. Jbt pa dogadja se da su poplavili djelovi koji su IZNAD mora i u kojima bi samo rupa pomogla zaustaviti takve poplave.

Nije se mogla sprijeciti kisa ali minimalizirati steta se itekako mogla. Najtuznije je sto se ni iz ovoga nece nista nauciti pa ce se opet dogoditi.

Uvijek poplave ista mjesta a ljudi se cude kako iako se nista ne mijenja.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:25   #7029
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Mogla sa sprijeciti ovakva katastrofa. Planskom izgradnjom i redovitim odrzavanjem bilo bi nekoliko puta manje stete. Jer jebeno je tesko npr. pri izgradnji nove Relje bilo planirati par velikih odvodnih cijevi do mora koje je 100 metara dalje a zna se da se voda iz pola Zd slijeva do Relje. U Supernovoj se nije znalo sto ce biti pa se garaza nije mogla napraviti na katu a ne u podrumu, ili bar gledati prognozu kad se vec u izgradnji zajebalo pa zatvoriti na dva dana samu garazu.
Da ne govorim o neocicsenim i poddimenzioniranim sahtovima na odredjenim djelovima Zadra. Jbt pa dogadja se da su poplavili djelovi koji su IZNAD mora i u kojima bi samo rupa pomogla zaustaviti takve poplave.

Nije se mogla sprijeciti kisa ali minimalizirati steta se itekako mogla. Najtuznije je sto se ni iz ovoga nece nista nauciti pa ce se opet dogoditi.

Uvijek poplave ista mjesta a ljudi se cude kako iako se nista ne mijenja.
Ublažiti da ali spriječiti nemoguće. Zato ne volim demagogiju koju je tzv. novinarka pokušala prodati naslovom članka.
Slažem se da se u građevinarstvu u uređenju okoliša u budućnosti moraju uzeti u obzir novonastale klimatske promjene.
Zadnjih par godina su nas totalno uvjerili u to.
__________________
Milanović u siječnju 2024. za N1 "Ja da se kandidiram? Kakvo je to pitanje uopće? Kako da se kandidiram, ja nemam stranku, listu?! Kako ću ja to napraviti čak i da mi takva stvar padne na pamet."
Mortal Kombajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:33   #7030
Ma dobro, novinari su takvi kakvi jesu i iz svega rade senzacije i traze krivce ali u ovakvim slucajevima je potrebna kritika. Istina da to ovima sto vode prozvane firme i urede na znaci puno ali ipak se ponekad iz takvih clanaka izrodi i nesto dobro. Mi smo narod koji voli uciti iskljucivo iz svojih gresaka pa je potrebno i pretjerivati u prozivanjima ne bi li se nesro pomaknulo.
A to da naslovi cesto nemaju veze sa clankom se slazem, zato se danas novinare i prezire. Cast rijetkim izuzecima.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:22   #7031
Barem nisu panicili i evakuirali citavu obalnu zonu ko kod nas u Florida.
Ocijedice se malo po malo. Grad nije na pijesku nego na trvdoj podlozi pa je malo teze. Podrska Zadranima i Ninjanima.
Cojek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:34   #7032
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Kod mene na petrićima isto ok prošlo, iako su auta na cesti stajala 3 sata, po neke dolazila vučna služba, 2 auta upala s kolom u otvoreni šaht ..
Bas sam gledala neki video i tamo lik kaze da je u Petrićima najogre bilo... bo
Di si ti u Petrićima?
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:26   #7033
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Bas sam gledala neki video i tamo lik kaze da je u Petrićima najogre bilo... bo

Di si ti u Petrićima?


Kod osnovne skole Benje bile velike poplave i kod kuće pored skole voda došla preko haube auta



Sent from my iPhone using Tapatalk
croatiacroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 09:41   #7034
https://www.youtube.com/watch?v=o85teh1vU_0
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:04   #7035
Normalno, tko ce nego japanci... kod nas se to ne bi napravilo ni da dobijemo dirktno upozorenje da se dize razina za par metara. Di smo mi od japanaca...
dirtbaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:15   #7036
Ne vidim cemu usporedjivanje najmodernije drzave svijeta i nas kod kojih se jos o Titu i Pavelicu raspravlja.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:44   #7037
ni ja.
Trickie Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:36   #7038
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ne vidim cemu usporedjivanje najmodernije drzave svijeta i nas kod kojih se jos o Titu i Pavelicu raspravlja.
Ako se prestanemo uspoređivati sa najmodernijim drzavama, onda znaci da smo digli ruke... lako se uspoređivati sa onima lošijima od nas
Klarajson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 15:50   #7039
Dobar dan! Slabo nešto Zadrana ima na podforumu o automobilima pa ću ovdje pitati: gdje ima neka samoposlužna autopraona da je više-manje dobra?
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:05   #7040
Pozdrav,
Ako netko može preporučiti radnju za "brze" popravke odjeće ?
manja krpanje, izmjena zip patenata ?
__________________
Pinky: Hmmm... let me think...Brain: Don't hurt yourself, Pinky.
frenkii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.