Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2004., 15:14   #41
Quote:
nitko i ništa kaže:
Čekaj, zar ti nekad ne pomisliš nešto, ili nemaš nikad neki poriv za koji pomisliš, 'ovo je pogrešno', pa se suspregneš? Ne dođe ti nikad da nekoga mlatneš ili špošalješ k vragu, a suspregneš se?
Nije to tako crno bijelo.
Čim živimo u društvu to podrazumijeva nekakva ograničenja. Zato imamo razum i savjest da nam jave kad se trebamo ograničiti.

Ne dođe mi da mlatnem. Drugo da.
Nemam zacrtan plan oću li se suspregnuti ili neću. U tome je point.
Jednom oću, drugi put neću. Zavisi od mene u tom trenutku, a ne od nekog prijašnjeg mene koji je sebi bio zacrtao kako se treba ponašati.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:22   #42
Quote:
Hiarcs kaže:
Nije to tako crno bijelo.
Čim živimo u društvu to podrazumijeva nekakva ograničenja. Zato imamo razum i savjest da nam jave kad se trebamo ograničiti.

Ne dođe mi da mlatnem. Drugo da.
Nemam zacrtan plan oću li se suspregnuti ili neću. U tome je point.
Jednom oću, drugi put neću. Zavisi od mene u tom trenutku, a ne od nekog prijašnjeg mene koji je sebi bio zacrtao kako se treba ponašati.
Ali taj tvoj sadasnji Ja koji odlucuje je vezan s nekim prijasnijm koji je stekao neka iskustva, i tvoj sadasnji ja odlucuje dijelom i prema tim proslim iskustvima.
Ali nije to sad pitanje. Ja sam to postavio kao upit uz tvoj odgovor na pitanje 'sto je duhovnost', koji je isao za tim da je duhovnost nesusprezanje. Ocito je da ima ljudi koji se ne susprezu,, a po tome nisu nimalo duhovni, vec jednostavno nasilni. Pa mi se cini da taj odgovor nije zadovoljavajuci.

Usput (ne odnosi se na Hiarcsa), chatanje je lijepa stvar, ali nije lose ni pokusati se sabrati na temu.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:26   #43
Quote:
nitko i ništa kaže:
Ali nije to sad pitanje. Ja sam to postavio kao upit uz tvoj odgovor na pitanje 'sto je duhovnost', koji je isao za tim da je duhovnost nesusprezanje. Ocito je da ima ljudi koji se ne susprezu,, a po tome nisu nimalo duhovni, vec jednostavno nasilni.
Ako je duhovnost "biti sto jesi", onda to vrijedi i za nasilne.

(Ali osobno ne bih rekla da je ta definicija duhovnosti tocna. )
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 16:04   #44
Quote:
nitko i ništa kaže:
Ali taj tvoj sadasnji Ja koji odlucuje je vezan s nekim prijasnijm koji je stekao neka iskustva, i tvoj sadasnji ja odlucuje dijelom i prema tim proslim iskustvima
Da, moj sadašnji ja je oblikovan od prijašnjih iskustava. Ali ipak je sadašnji.


Quote:
Ocito je da ima ljudi koji se ne susprezu,, a po tome nisu nimalo duhovni, vec jednostavno nasilni.
Da, po ovome što sam rekao ispada da i loš čovjek može biti duhovan.

To je kao onaj graf koji pokazuje iskorištenost procesora. Kakav god da je procesor on ima svoje trenutke kad je haj i kad je lou.

Kad sam cjelovit onda sam duhovan. A cjelovit sam kad nisam suspregnut.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 16:27   #45
Quote:
Hiarcs kaže:
Da, po ovome što sam rekao ispada da i loš čovjek može biti duhovan.

To je kao onaj graf koji pokazuje iskorištenost procesora. Kakav god da je procesor on ima svoje trenutke kad je haj i kad je lou.

Kad sam cjelovit onda sam duhovan. A cjelovit sam kad nisam suspregnut.
Recimo, nesuspregnutost je nužan ali ne i dovoljan uvjet?
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 16:28   #46
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ako je duhovnost "biti sto jesi", onda to vrijedi i za nasilne.

(Ali osobno ne bih rekla da je ta definicija duhovnosti tocna. )
E, to je dobro pitanje.
Recimo u filmu 'Natural born killers', glavni se likovi prikazuju kao probuđeni, i to upravo time što su prihvatili da su to što jesu, ubojice.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 08:58   #47
Quote:
gospon pesek;
Hehe, a nije li svako ucenje nastalo kao rezultat necijeg razmisljanja, necijeg uma?
e, da tu je naizgled jedan mali problemčić; odgovor je
NIJE,
doduše velika većina je, naime problemćić je je što nešto gotovo neshvatljivo ili bolje rečeno nedoživljivo razumom moramo ipak opisati instrumentarijem razuma, što uključuje misli, razmišljnaja, apstrahiranja, suđenja itd, naime, ako recimo uspiješ doživjeti nešto iz bogatog asortimana naših, ljudskih, dodatnih mogućnosti, u koje ti izgleda ne vjeruješ, tj. skoro ih i ne dopuštaš kao mogućnost, npr. stanje bez misli, ili barem stanje distanciranja od svojih misli.., onda je to dosta teško "misaono" opisati,

znači imam problem, ko i svi velikani povjesti, razumljivo ostalim bjednicima prenjeti spoznaju božanskog

no ti problemčići su prativi kroz povjest, mada se u opisima rzličitih ljudi iz različitih vremenskih razdoblja mogu uočiti stanovite sličnosti opisa, pretpostavljeno, istog stanja svijesti

Quote:
Mozda. Sumnjam cisto, ali kao moguca teorija stoji. Samo rekoh da ne mislim da je nekome uspjelo, niti da bude...
da, ne bih ko parsifal htio doživjeti buci buci,
no reci, koji razlog imaš ne vjerovati nekome tko ti opisuje vlastita takva nekakva iskustva?,
osim klasične ženske konzervativne zatvorenosti novim spoznajama?
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 09:16   #48
Quote:
kameni kamen kaže:
naime, ako recimo uspiješ doživjeti nešto iz bogatog asortimana naših, ljudskih, dodatnih mogućnosti, u koje ti izgleda ne vjeruješ (Otkud si ovo izvukao? ), tj. skoro ih i ne dopuštaš kao mogućnost, npr. stanje bez misli, ili barem stanje distanciranja od svojih misli.., onda je to dosta teško "misaono" opisati,
Mozda je tu problem - da se uopce pokusava.
Quote:
znači imam problem, ko i svi velikani povjesti, razumljivo ostalim bjednicima prenjeti spoznaju božanskog
I popusit ces pri tome kao i oni.
Quote:
no reci, koji razlog imaš ne vjerovati nekome tko ti opisuje vlastita takva nekakva iskustva?,
Tko kaze da ne vjerujem? Ja npr. vjerujem i deliji da je prosetao svemirom i IL-u da je bio na Orionu.
Ne radi se o mom ne-vjerovanju, vec o misljenju o tome.
Dozivljaj neke osobe mi je isprican s njenog stanovista i ne sumnjam da je ona to tako dozivjela, ali to ne mora znaciti da to tako i ja dozivljavam (slazem se s tumacenjem dozivljenog), a ak vec nekaj velim, onda ono sto JA mislim.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 11:03   #49
ajmo opet,
samo drugi put nikad nemam takve inspiracije ,

Quote:
ja ovu raspravu vidim kao raspravu različitih osobnosti, različitih "ja"- i to mogu vrlo jasno razlikovat. naša "ne ja" uopće nemaju što raditi ovdje- stoje sa strane i mirno promatraju i ,iskreno, ne tiče ih se previše šta parsifal i dragonfly, pesica i kameni ovdje trkeljaju.

u jednom tenutku mira i meditacije, možda će neki biser ovdje bačen(ili neko govono) pomoći mom "ja" da uz pomoć "ne ja" otkrije neku, (ovdje namjerno ne želim reći istinu) spoznaju.


that's the point- i na kraju, neovisno o mudrovanju ili nemudrovanju, tvom ili mom, ljubav nitko ne može spriječiti da djeluje jer njena volja ne ovisi o volji našeg "ja". zato, parsifale, primi se posla i radi što i inače radiš: mudruj!


tome, na kraju krajeva i služi ovaj forum.
a ja sam, uspoređujući to s indijskim nekim običajima, recimo lizanje peta budinih kipova, mislio da se na forumu, ako dovoljno dugo postaš na duhovnosti može doživjeti prosvjetljenje ,

sad me dragonfly prosvjetlila ,

dkale, ljubav nema svoju volju, imamo je ti ja, cjelovita bića ljudska, volja je zanimljiva stvar, njome možemo napraviti mnoge stvari koje pesica "misli" da nisu baš takve, i spada u one dijelove naše osobnosti koji isplivavaju više kad je našeg ja ili racionalnog svaćanja manje

da, problem je što se spoznaje našeg bića, koje se steknu, dok ja nije dominantan, što sam već napiaso prije, ipak moraju filtrirati kroz to ja da bi se razmjenile sa drugim bićima, mada i tu ima mugućnosti za drugačijim komunikacijama,
i vlastitim pregnućima, kao recimo autora ovog teksta , možemo taj ja filter umanjiti tako da gotovo djevičanska spoznaja ili "istina" izlazi na vidjelo ,

i interesantno je kako ja kao sve to tolerantno dozvoljava zboriti protiv njega, i to ide sve dok se stvarno treba prepustiti "vlast", e tu je onda problem i otpor, koji katkad ide tako daleko da se radije riskira smrt jedinke nego ostupanje
mada, kad racio ipak svakvim trikovima zeznemo i on odstupi na kratko vrijeme, pitanje je što se pojavi na to "ispražnjeno " mjesto načina gledanja na svijet, jer kad uspijemo primiriti racio, onda smo možemo tek spoznati, ili gledati ili doživjeti svijet jednim od onih alata koji su nam dostupni, tj. samo ga vidjeti drugačijeg - ništa drugo- nije to nikakvo prosvjetljenje, što mnoga učanja pričaju, tek onda smao nastupa mogućnost "gledanja drugim očima", i sad kad smo tu, sjetite se koliko nam je trebalo da naučimo ovako gledati svijet, racionalno, tj. da prihvatimo ovaj opis svijeta, koliko su živaca potrošili naši roditelji da nas uvjere iliti odgoje, potrošili smo godine.., nimalo manje truda ni energije nam ne trena za samo naučiti spoznavati svijet koji je zbog promjene načina gledanja skroz drugačiji i u kojem vladaju sasvim druga pravila, i još tu nemamo ni mame ni tate koji bi nam rekli ovoje pec, a ovo je dobro...,
da, čak u početku ni ne možemo odrediti ni shvatiti kako ili čime to doživljavamo, ne znamo NIŠTa BAŠ,..
a mnogi i mnogi prosvjetljenici su BILI i ZNAJU, ma hajde... pričaj ti to pesici , jer znaju što je dobra muzika..
i onda nije ni čudo da su mnogi ljudi koji su došli, da se slikovito izrazim, do granice razuma, dan danas fino smješteni u kojekakvim ustanovama i pričaju svoje priče...

ali, srećom, naš stari dobri raci ne ispušta baš uzde tako lako, i nikako ne za dugo, i onda se jednostavno "vratimo" u poziciju promatranja svijeta iz racionalne točke gledišta...

dakle dragonfly, naše ne ja nije isključivo negacija ja, i nije ga baš dobro tako nazivati, sugerira negaciju, nego je zapravo dio ličnosti "pokrivem" svemooćnim patronatom ja
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 11:15   #50
Question Što je čovjek ? Što je "ja" ?

Kako sam na Filozofiji pročitao apel da se ne bavimo takvim banalnim temama kao "Što je čovjek" možda je ovdje pravo mjesto.

ČOVJEK JE BIĆE BESKRAJNIH MOGUĆNOSTI ... SAMOZAVARAVANJA

A odgovor na pitanje Što je "ja": ILUZIJA koja "ima" mnoge iluzije.

Ili manje točno, ali slikovitije: MJEHURIĆ koji vjeruje da nije zrak.
__________________
Scotty, beam them down !
Barbabianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 11:34   #51
Quote:
kameni kamen kaže:
i interesantno je kako ja kao sve to tolerantno dozvoljava zboriti protiv njega, i to ide sve dok se stvarno treba prepustiti "vlast", e tu je onda problem i otpor, koji katkad ide tako daleko da se radije riskira smrt jedinke nego ostupanje
KOME to "ja" treba prepustiti vlast?

Takodjer ne znam kakva je tvoja definicija tolerancije, moja je da ti toleriram sve sto hoces - dok mene ne pokusavas na nesto prisiliti ili me na bilo koji nacin ugrozavas direktno.
Onda je s tolerancijom gotovo...
Quote:
a mnogi i mnogi prosvjetljenici su BILI i ZNAJU, ma hajde... pričaj ti to pesici
Mozda jesu, mozda samo misle da su bili i znaju, a mozda cak i namjerno lazu... Njihova stvar.
Ali kakve to veze ima s tobom (samnom, bilo kime)? Ako je netko "bio i zna", mislis da je to prelazno i da ces i ti biti i znati ako toga uzdignes u nebesa?
Mozes se ti diviti nekome do besvijesti i vjerovati mu i braniti ga i svadjati se s Pesicom koja prica nesto drugo...ali opet kroz to neces TI ni biti ni znati.
Quote:
i onda nije ni čudo da su mnogi ljudi koji su došli, da se slikovito izrazim, do granice razuma, dan danas fino smješteni u kojekakvim ustanovama i pričaju svoje priče...
Eh... Pustili mozak na pasu, pa im odlutao?
Ili pregorio jer nisu mogli izaci na kraj s onim do cega su dosli?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:28   #52
s obzirom da sam u velikoj žurbi i okupirana poslom..

pa samo da razjasnim nešto:
kada spominjem "ne-ja" pod time ne podrazumijevam negaciju od "ja", nego samo pokušavam ukazati da to nije onaj ja s kojim se svakodnevno identificiramo, kužiš kameni?

nadalje, i dalje smatram da ljubav ima svoju volju(tu ne mislim na ljubav našeg "ja" s kojim se u svakodnevnom životu identificiramo ) i na temelju vlastitog iskustva mogu ustvrditi ono što je već i pesica zalajala, a to je da taj "ja", dragonfly, itekako može zasmetat i ometat slobodnu volju ljubavi (što je i parsifal tamo spomenu vrlo slikovito u svom prikazu) čiji je jedini cilj da se očituje u nama i omogući nam da svoj izvor i snagu ne nalazimo više u ljubavi koju pruža naše "ja", ali istovremeno ne ukida njegove potrebe i omogućava drugačiji pogled na svijet i bogatiji suživot i život.

i još nešto; promijenjen pogled na svijet je upravo ono što razlikuje one koji su završili u Vrapču i one koji nisu- jer jedni su uspjeli transformirat, dok su drugi u trenutku dubljeg uvida izgubili pamet(a ovo je sada isključivo moje osobno mišljenje) zbog nemogućnosti povezivanja naoko oprečnih stvari.

evo, sad jurim, čujemo se docnije.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:46   #53
Quote:
kameni kamen kaže:
pa ne slažem se baš,
meditacija u doslovnom prijevodu i znači duboko razmišljanje i zapravo ijetehnika uma kojom nastojiš transcendirati sam um, što mislim da je glupo, tehnikama meditacija uglavnom uspijevaš doneklo potisnuti, li na tren zavarati naš racionalni umni dio,

racio ili um je dio naše osobnosti i ne treba ga ubiti, treba ga samo staviti na pravo mjesto tako da "dopusti i drugima da se pojave"
meditacija u doslovnom prijevodu zaista znači to što kažeš no zato sam u jednom prijašnjem postu (topic o meditaciji) naveo da doslovan prijevod promašuje bit duhovne discipline o kojoj je riječ.

tehnika meditacija ima mnogo ali kad govorim o meditaciji mislim na zen meditaciju (sitting - doing nothing). Dakle nešto što izgleda kao najjednostavnije na svijetu (samo sjediti i ne činiti ništa uključujući i razmišljanje) zapravo je najteže od svega što postoji. Stoga postoje mnoge tehnike koje su donekle lakše i služe kao katarzične vježbe za razbijanje energetskih blokova, tjelesnih i psihičkih, i služe kao priprema za ulazak u dublju meditaciju.

Smrt Uma je samo pjesnička figura koja zapravo znači Um smiren u svom izvoru, u nultoj poziciji. To bi bila nirvana ili spoznaja Istine...

Isto tako valja reći da je posmatranje vlastitih misli i razumijevanja mehanizma naših misli demontaža sna u kojem smo mi odvojeni od Istine te da je, kao i svako buđenje, neugodno i teško.

Zato osim puta svjesnosti (npr.zen) postoji i put ljubavi (npr.sufizam) da svako odabere prema svom afinitetu i mogućnostima.
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 13:09   #54
dakle gospon pes;

Quote:
KOME to "ja" treba prepustiti vlast?

Takodjer ne znam kakva je tvoja definicija tolerancije, moja je da ti toleriram sve sto hoces - dok mene ne pokusavas na nesto prisiliti ili me na bilo koji nacin ugrozavas direktno.
Onda je s tolerancijom gotovo...
čini mi se da me baš nisi shvatila, probat ću jednostavno;
beskrajni unutarnji dijalog kojim nas obasipa naš sveznajući racio, ili ja ako hoćeš, zamgljuje prekriva ostale mogućnosti spoznaje svijeta ili sebe koje nam stoje na raspolaganju, da bi vidjeli što se skriva iza brad treba malo stišati ili isključiti racio, ili ja ili dijlog naš unutrašnji - kapisko?

tolerancija je spomenuta u odnosu na racio koji ne napuštu tu svoju, gore navedenu ulogu,, a ne u odnosu mene ko jedinke u socijaliziranom društvu


Quote:
Ali kakve to veze ima s tobom (samnom, bilo kime)? Ako je netko "bio i zna", mislis da je to prelazno i da ces i ti biti i znati ako toga uzdignes u nebesa?
Mozes se ti diviti nekome do besvijesti i vjerovati mu i braniti ga i svadjati se s Pesicom koja prica nesto drugo...ali opet kroz to neces TI ni biti ni znati.
i to sam već objasnio, ima veze utoliko koliko ti je, kad se nađeš negdje u skroz nepoznatom kraju, imati kartu, lošiju ili bolju, nekoga tko je već kročio tim stazama, jedino utoliko sva učenja za mene imaju vrijenost, koliko su praktično iskoristiva

Quote:
Eh... Pustili mozak na pasu, pa im odlutao?
da, doslovno, i nisu ga znali vratiti, postoje tehnike a može se i nesrećom desiti takvo jedno pomicanje svijesti
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 13:33   #55
Quote:
pa samo da razjasnim nešto: kada spominjem "ne-ja" pod time ne podrazumijevam negaciju od "ja", nego samo pokušavam ukazati da to nije onaj ja s kojim se svakodnevno identificiramo, kužiš kameni?

nadalje, i dalje smatram da ljubav ima svoju volju(tu ne mislim na ljubav našeg "ja" s kojim se u svakodnevnom životu identificiramo ) i na temelju vlastitog iskustva mogu ustvrditi ono što je već i pesica zalajala, a to je da taj "ja", dragonfly, itekako može zasmetat i ometat slobodnu volju ljubavi (što je i parsifal tamo spomenu vrlo slikovito u svom prikazu) čiji je jedini cilj da se očituje u nama i omogući nam da svoj izvor i snagu ne nalazimo više u ljubavi koju pruža naše "ja", ali istovremeno ne ukida njegove potrebe i omogućava drugačiji pogled na svijet i bogatiji suživot i život.

i još nešto; promijenjen pogled na svijet je upravo ono što razlikuje one koji su završili u Vrapču i one koji nisu- jer jedni su uspjeli transformirat, dok su drugi u trenutku dubljeg uvida izgubili pamet(a ovo je sada isključivo moje osobno mišljenje) zbog nemogućnosti povezivanja naoko oprečnih stvari.

evo, sad jurim, čujemo se docnije.
čini mi se ko da slušam jednu vrlo vrlo zaljubljenu osobu ,

pretpostavio sam i prije da pod "ne-ja" ne misliš negaciju,
no,
ako sam dobro shvatio, postoji ljubav našeg ja , i postoji ljubav ,ko nezavisna kozmička sila, koja nas prožme toliko koliko se ja, umanji ili potisne, slično ko što ja pričam da bi trebalo, i koa ima svoju volju,
e, ako ta k"kozmička ljubav" ima svoju volju, koji su joj principi po kojim odabire svoje sljedbenike?, misli ti to sigurno znaš kad je tebe već odabrala ,

ne, znam nekako mi se ne čini baš uvjerljivo, no time niako ne želim osporavati vrijednost i moć ljubavi, pa možda čak, eventualno i mogućnost spoznaje,
istina je da ked se prepustimo ljubavi, onako za praf, da racio opet mora u kut, ali isto je i sa ostalim snažnim emocijama, isto to rade našem ja,
no neki ljudi su to shvatili, pa se čak taj način koristi zapotiskivanje jaa,

ali, navodno se još nešto u životu može raditi; osim voljeti..

da samo je ovih vani, koji su uspjeli pogledati malo dublje relativno malo, ili mi se barem tako čini
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 13:41   #56
Quote:
befoodturntoshit veli:
meditacija u doslovnom prijevodu zaista znači to što kažeš no zato sam u jednom prijašnjem postu (topic o meditaciji) naveo da doslovan prijevod promašuje bit duhovne discipline o kojoj je riječ.tehnika meditacija ima mnogo ali kad govorim o meditaciji mislim na zen meditaciju (sitting - doing nothing). Dakle nešto što izgleda kao najjednostavnije na svijetu (samo sjediti i ne činiti ništa uključujući i razmišljanje) zapravo je najteže od svega što postoji. Stoga postoje mnoge tehnike koje su donekle lakše i služe kao katarzične vježbe za razbijanje energetskih blokova, tjelesnih i psihičkih, i služe kao priprema za ulazak u dublju meditaciju To bi bila nirvana ili spoznaja Istine...
da, samo sukladno, već napisanom, smatram da je stanje: (sitting - doing nothing), tek trenutak u predvorju kad krećeš otvoriti vrata, "smireno doduše", što ti zapravo i treba jer ono iza nikad nisi prije vidio, ali tek otvaraš vrata.. a ne spoznaješ ili svijetliš...
pa sam tako nekako skloniji pridružiti se pesici, koja "dakle ti pompozno i bez dokaza sumnjas i kritiziras i zahebavas"
uglavnom sve to..

ali generalno, onako u srži, s druge strane, ne osporavam mnogostrane vrlo pozitivne učinke koje sva ta učenja imaju na svoje sljedbenike i ostale ljude, no kako ono ide, svatko bira sam i ko voli nek izvoli,
i nek mu bude sa srećom..
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 13:43   #57
Quote:
Barbabianca veli:

ČOVJEK JE BIĆE BESKRAJNIH MOGUĆNOSTI ... SAMOZAVARAVANJA

A odgovor na pitanje Što je "ja": ILUZIJA koja "ima" mnoge iluzije.

Ili manje točno, ali slikovitije: MJEHURIĆ koji vjeruje da nije zrak.

kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 13:47   #58
joj kameni..

e, ako ta k"kozmička ljubav" ima svoju volju, koji su joj principi po kojim odabire svoje sljedbenike?, misli ti to sigurno znaš kad je tebe već odabrala ,

------------------------------------------------------------------------------------a otkuda da ja to znam?

ali čini mi se nekako da ti puno toga znaš pa ćeš mi valjda reći(čak znaš da je i mene odabrala

opet, kad govorim o volji, mislim o inerciji o želji za očitovanjem te ljubavi u svakom živom biću- volja ljubavi da se očituje u svima.

ne o volji koja odabire nekakve sljedbenike- ergo, odabire sve. o nama ovisi koliko ćemo joj široko otvoriti vrata.

i da, vjerojatno jesam jako zaljubljena osoba- zaljubljena u ljubav, kako reče Pupačić.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 13:51   #59
Quote:
kameni kamen kaže:
tolerancija je spomenuta u odnosu na racio koji ne napuštu tu svoju, gore navedenu ulogu,, a ne u odnosu mene ko jedinke u socijaliziranom društvu
Oh, slobodno ti to primijeni i na racio.
I reci mi tko je "ja".

Mozes ti racio iskljucivati i utisavati, ali koje god informacije tim putem skupis, lijepo ces ih i pokorno predati raciju na uvid.
"To se ne moze racionalno objasniti!" je isto nesto sto ti racio kaze.
Nema spoznaje bez racia, ma koliko mi o tome lajali.
A da on nije i ne smije biti jedini alat kojim cemo se sluziti, tu se slazemo.
Quote:
i to sam već objasnio, ima veze utoliko koliko ti je, kad se nađeš negdje u skroz nepoznatom kraju, imati kartu, lošiju ili bolju, nekoga tko je već kročio tim stazama, jedino utoliko sva učenja za mene imaju vrijenost, koliko su praktično iskoristiva
Ako si u taj kraj dosao s tocno odredjenim ciljem - u pravu si.

Ali ako si (a ja u te spadam) dosao zbog samog kraja i bez cilja, ako ga zelis jednostavno istraziti i upoznati, karta ti ne treba.
Nakon svega ces je imati ucrtanu u glavi.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 13:52   #60
dragonfly;
a ostale emocije, i lijepe i ružne?
i one bi trebale isto tako biti?

nemoj se ljutiti, lijepo je to tako, no ponekad nije svijet sav u leptirićima i cvjetićima,

ljubav je samo jedan dio naše ličnosti, možda najbolji, vjerojatno, no ima još toga u nama, no ako si ti odabrala ljubav,
svaka čast
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.