Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 16:56   #21
Opet kažem svako ima svoj put, ali dajem prednost "labavim" kultovima, đapi umjesto čvrstoj disciplini, ljubavi umjesto "čistoći" i da mi niko ne inzistrira što smijem ili ne smijem čitati, jer po Babi ti možeš ostati i u lokalnoj župi, ali šta se radi po pojedinim ašramima ili samostanima ja ne znam ali mogu pretpostavit što može bit posljedica kad pukne "čistoča" i "disciplina" i ljubav na površini kod tih ljudi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:19   #22
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Opet kažem svako ima svoj put, ali dajem prednost "labavim" kultovima, đapi umjesto čvrstoj disciplini, ljubavi umjesto "čistoći" i da mi niko ne inzistrira što smijem ili ne smijem čitati, jer po Babi ti možeš ostati i u lokalnoj župi, ali šta se radi po pojedinim ašramima ili samostanima ja ne znam ali mogu pretpostavit što može bit posljedica kad pukne "čistoča" i "disciplina" i ljubav na površini kod tih ljudi.
kakvi pojedini ashrami. Ima samo jedan ashram, onaj njegov i sve lose sto se sa njime povezuje se desavalo tamo i on je ili upleten ili direktno odgovoran. Ok, ima jos par ashrama u Indiji ali to su sporedne stvari i posjeti ih iznimno rjetko) Drugi kult mehanizam: Nije Tito kriv, imao je lose savjetnike

Gle, dokazi su jasni, ali vjera je jaca od razuma. Isto kao sto citas Osha.. a lik koji je morao bjezat u drugu drzavu pred zakonom dok njegova sekretarica jos cami u americkom zatvoru se ne moze smatrati niti postenim covjekom, kamoli duhovnim uciteljem. Naravno sljedbenici uvijek nadju opravdanje. Cak i Mensonovi sljedbenici su mu u zatvoru jos odani nakon tolko godina... ako zelis da nesto bude istina bit ce ti istina pa da se ostatak svijeta okrene naglavacke tako da uvjeravanja nemaju smisla Kako rekoh na osnovu svega sto mogu znati, svih meni dostupnih informacija jedini zakljucak koji mogu donjeti je da je Baba varalica... al sto se mene tice ako netko zeli vjerovat da je Bog i to ga cini sretnim bi maj gest samo pazite ako imate sina u "njeznim godinama", a pozove ga na "privatni intervju" u odvojenoj sobi, a mali ne zeli nista rec sto se desilo jer je to "njihova tajna" makar sa ovim zdravstvenim problemima sada tesko da je ista u stanju napravit.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:59   #23
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
samo pazite ako imate sina u "njeznim godinama", a pozove ga na "privatni intervju" u odvojenoj sobi, a mali ne zeli nista rec sto se desilo jer je to "njihova tajna" makar sa ovim zdravstvenim problemima sada tesko da je ista u stanju napravit.
Ja znam roditelje jednog anđela koji su ga dok je bio mali svake godine vodili Bogu u Puthaparthi. Bog ga je dok je bio u pubertetskim godinama u svojoj malenoj sobici za privatne intervuje masirao uljem po privatnim djelovima ... Oni su smatrali da ga je počastio preusmjeravanjem kundalini u više čakre, jer ima plan za njega. Svjedočila sam kako se dječak najprije povukao u sebe, kako pokazuje znakove rastrojenosti, izgubljenosti, kako se gubi jednako neuklopljen u organizaciju kojoj su roditelji postvetili živote i neuklopljen u vanjski svijet.

Pobunio se doduše, ali na krivi način, sad se drogira , postao je narkoman, sirota izgubljena duša žrtvovana suludoj vjeri roditelja koji su i dalje bezrezervno opčinjeni bogom koji ih voli i dariva pepelom i svojim haljinicama i zvučnim bezveznim titulama u sai organizaciji, žrtva roditelja koji su odbacili zdrav razum jer im je to bilo lakše nego odbaciti svoj sustav vjerovanja na kojem su izgradili svoj identitet, svoj osjećaj posebnosti, svoju lažnu sigurnost spasenja i mizeran život osakaćenih duhovnih i zemaljskih zombija i sebi i svojoj djeci.

Treba vikati i urlati i govoriti jasno i nedvosmisleno, bez zadrške - Sai Baba je pokvareni lažljivac, a njegova organizacija opasan kult.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:34   #24
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Ja znam roditelje jednog anđela koji su ga dok je bio mali svake godine vodili Bogu u Puthaparthi. Bog ga je dok je bio u pubertetskim godinama u svojoj malenoj sobici za privatne intervuje masirao uljem po privatnim djelovima ... Oni su smatrali da ga je počastio preusmjeravanjem kundalini u više čakre, jer ima plan za njega. Svjedočila sam kako se dječak najprije povukao u sebe, kako pokazuje znakove rastrojenosti, izgubljenosti, kako se gubi jednako neuklopljen u organizaciju kojoj su roditelji postvetili živote i neuklopljen u vanjski svijet.

Pobunio se doduše, ali na krivi način, sad se drogira , postao je narkoman, sirota izgubljena duša žrtvovana suludoj vjeri roditelja koji su i dalje bezrezervno opčinjeni bogom koji ih voli i dariva pepelom i svojim haljinicama i zvučnim bezveznim titulama u sai organizaciji, žrtva roditelja koji su odbacili zdrav razum jer im je to bilo lakše nego odbaciti svoj sustav vjerovanja na kojem su izgradili svoj identitet, svoj osjećaj posebnosti, svoju lažnu sigurnost spasenja i mizeran život osakaćenih duhovnih i zemaljskih zombija i sebi i svojoj djeci.

Treba vikati i urlati i govoriti jasno i nedvosmisleno, bez zadrške - Sai Baba je pokvareni lažljivac, a njegova organizacija opasan kult.
da, primjetio sam kod nekolicine klinaca ili mladih sljedbenika cudno ponasanje, posebno nakon privatnog intervjua i izbjegavanje govoriti sto se tamo desavalo.... Kako su nerjetko bili bas tipovi (izgledom) za koje kazu da ih Baba preferira posumnjao sam da bi to mogao biti razlog (naravno tek kasnije kada sam izaso i procitao sve te optuzbe), medjutim kako nisam sam bio prisutan kod tih mogucih nemoralnih aktivnposti niti mi je itko od njih otvoreno rekao da se nesto nemoralno dogadjalo niti sam ispitivao posto mi tada nije padalo na pamet da bi se te stvari mogle desavati nisam zelio niti spominjati nesto sto je ipak samo predpostavka.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:36   #25
Najbolje su mi fore medju sljedbenicima kad takvi klinci (cesto djeca "vaznih" clanova organizacije - a moze se sumnjati da su tolku paznju dobili jer je zelio biti u kontaktu sa djecom) puknu... ono svi puni "materijalizacija", cesto na interviewima.. a vidi se da nisu pravi, da izbjegavaju sektu.. da im nesto ne stima.. da se odaju porocima.. i onda svakakve metafizicke price zasto i kako uz toliko "milosti" takvi problemi.. a stvar jasna..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:04   #26
Nezmam što pametno reć, očito postoje i jedna i drga svjedočanstva, a ja sam govorio o svojim dojmovima na tmelju dostupne literature i onog što sam čuo od ljudi koji idu kod njega u Indiju još uvjek.
Dobro, ako je recimo on doista varalica, zašto bi mu to trebalo? Ne vidim neke razloge, zašto bi izvodio neke "jeftine trikove" kad bi i bez toga imao dosta sljedbenika, valjda nije tako naivan?
Isus Krist je suđen od strane Rimskog carstva i suđen na križ između dva razbojnika i bilo im važnije osuditi Isusa nego Barabu...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:14   #27
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nezmam što pametno reć, očito postoje i jedna i drga svjedočanstva,
svjedocanstva vjernika nikad nisu objektivna... i oko najvecih debila koji imaju smjesno glupe sekte i koji su priznavali na sudu ne bas ugodne stvari uvijek ces naci odusevljene sljedbenike kojima njihovu "unutarnje duhovno sikustvo" dokazuje da su u pravu. Uopce ne uzimam vise previse ozbiljno svjedocanstva ufuranih sljedbenika posto sam se i sam uvjerio sto sve um usljed potpune vjere moze stvoriti, vidjeti, dozivjeti, proicirati...

Quote:
a ja sam govorio o svojim dojmovima na tmelju dostupne literature i onog što sam čuo od ljudi koji idu kod njega u Indiju još uvjek.
na temelju nacisticke literature i sljedbenika nacizma Hitler je najveca licnost u povijesti

Quote:
Dobro, ako je recimo on doista varalica, zašto bi mu to trebalo? Ne vidim neke razloge, zašto bi izvodio neke "jeftine trikove" kad bi i bez toga imao dosta sljedbenika, valjda nije tako naivan?
zasto to treba bilo kojem drugom vjerskom varalici? Novac? Sex? Ipak prije svega moc i uticaj. Za indijca iz zabitog sela to je nevjerojatan uspjeh.. a on nije radio nista sto ne radi gomila drugih.. al eto zbog necega (izgled, karizma, igra slucaja i dovoljno zapadnjaka koji su se raspisali da pokrenu kotac) je uspio vise od njih... Bez jeftinih trikova ne bi imao ovoliko sljedbenika, ako cotas stare knjige i clanke iz osamdesetih isl kad je bio bum saibabologije veci dio toga se vrtio oko "cuda".

Quote:
Isus Krist je suđen od strane Rimskog carstva i suđen na križ između dva razbojnika i bilo im važnije osuditi Isusa nego Barabu...
jos jedan tipicni "argument" kulteva, kad god se javi kritika usporede s Isusom. Zar bi trebali biti potpuno nekriticn prema svakome tko tvrdi da je Bog? Mislis da je usporedba sa skromnim isusom mucenim i ubijenim zbog ideoloskih motiva zasta realna kada govorimo o kritici (dakle nikakvom mucenju isl) manipulativnih vodja internacionalnih organizacija optuzivanih za pedofiliju, ubojstva, financijske malverzacije, manipuliranje sljedbenicima isl.?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:53   #28
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
....jedno od njegovih redovnih "čuda" je materijaliziranje lingama u tijelu koje na neki sveti dan izbaci pred svima na usta ....


....pogledati ovaj video je sasvim dovoljno pametnom čovjeku da ga ne uzima za ozbiljno.

ili recimo ovo gdje ako mu gledate u ruke vidjet ćete kako je iz maramice u lijevoj ruci prebacio lingam u desnu ruku i navodno ga materijalizirao ...

čak i kao mađioničar je nespretan
a kad se vibhuti pojavi na slikama u americi jel onda muljator?osim toga materijalizirani vibhuti je dan na analizu i analiza pokazuje strukturu koja je nepoznata.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:24   #29
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
a kad se vibhuti pojavi na slikama u americi jel onda muljator?osim toga materijalizirani vibhuti je dan na analizu i analiza pokazuje strukturu koja je nepoznata.
pa kolko se sjecam jos dok sam bio u org Baba je izjavio kako te stvari nemaju veze sa njime i trazio da se ne ide na ta mjesta. Konkurencija

Isto tako su neke druge analize pokazale da se radi o klasicnom prahu kravlje balege pomjesane sa insensom ali istini za volju obije tvrdnje se iznose uglavnom bez ozbiljnih dokaza (dokumentiranih eksperimenata kakvog ozbiljnog instituta) vec jedni napisu jedno, drugi drugo tako da niti jedno niti drugo ne mozemo uzet previse ozbiljno dok ne dostave dokaze.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:48   #30
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pa kolko se sjecam jos dok sam bio u org Baba je izjavio kako te stvari nemaju veze sa njime i trazio da se ne ide na ta mjesta. Konkurencija

Isto tako su neke druge analize pokazale da se radi o klasicnom prahu kravlje balege pomjesane sa insensom ali istini za volju obije tvrdnje se iznose uglavnom bez ozbiljnih dokaza (dokumentiranih eksperimenata kakvog ozbiljnog instituta) vec jedni napisu jedno, drugi drugo tako da niti jedno niti drugo ne mozemo uzet previse ozbiljno dok ne dostave dokaze.
vibhuti se radi od kravlje balege i to odavno.ovdje je riječ o materijaliziranom vibhutiju.ne znam kako te stvari nemaju veze sa njime ako se to dogadjalo u kućama sljedbenika ili mjestima okupljanja.nije rekao da nema veze sa njime nego da nebi trebalo pridavati veliki značaj i fiksirati se na to.to je bitna razlika u tumačenju .
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:08   #31
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
vibhuti se radi od kravlje balege i to odavno.ovdje je riječ o materijaliziranom vibhutiju.ne znam kako te stvari nemaju veze sa njime ako se to dogadjalo u kućama sljedbenika ili mjestima okupljanja.nije rekao da nema veze sa njime nego da nebi trebalo pridavati veliki značaj i fiksirati se na to.to je bitna razlika u tumačenju .
nisam to bas tako shvatio ali OK, sasvim moguce da me vec pomalo sjecanje vara

mislim da je receno kako su analize to pokazale za materjalizirani vibhuti, no opet to je samo izjava skeptika bez prilozene laboratorijske dokumentacije ili nes slicno pa sad.. vjerovali ili ne...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:09   #32
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
nisam to bas tako shvatio ali OK, sasvim moguce da me vec pomalo sjecanje vara

mislim da je receno kako su analize to pokazale za materjalizirani vibhuti, no opet to je samo izjava skeptika bez prilozene laboratorijske dokumentacije ili nes slicno pa sad.. vjerovali ili ne...
dokumentacija kemijske analize vibhutija postoji.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:17   #33
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
dokumentacija kemijske analize vibhutija postoji.
mozda.. imas scan te dokumentacije, radi li se o ozbiljnoj instituciji koja nema veze sa sljedbenicima i da li je kontroliran/ndagledan cijeli proces od materijalizacije do analize?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:38   #34
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
mozda.. imas scan te dokumentacije, radi li se o ozbiljnoj instituciji koja nema veze sa sljedbenicima i da li je kontroliran/ndagledan cijeli proces od materijalizacije do analize?
pitaj plečka
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:43   #35
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
pitaj plečka
Plecka? Nije da ga uzimam previse ozbiljno... od Suca do Brace svugdje ce se "uhljebit" ... rekoh da bi morao biti dokaz od neke ozbiljnije i neovisne (dakle koja nema veze sa nikakvim sekta-kult-parapsihologija-mambojambo pricama) institucije koja bi obavila testiranje od Babine rukice do laboratorija.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:47   #36
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
to da zivot počinje poslije ne vjeruje niti jedan ozbiljan praktikant bilo kojeg učenja istoka.ajoj jesi stavila temu,da vidiš sad sta će bit tu.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:50   #37
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Plecka? Nije da ga uzimam previse ozbiljno... od Suca do Brace svugdje ce se "uhljebit" ... rekoh da bi morao biti dokaz od neke ozbiljnije i neovisne (dakle koja nema veze sa nikakvim sekta-kult-parapsihologija-mambojambo pricama) institucije koja bi obavila testiranje od Babine rukice do laboratorija.
evo meni još jednog logičara.nije bitan plečko niti je on radio analizu nego mislim da on zna gdje bi bio scan dokumenta analize.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:59   #38
Quote:
Planinarka kaže: Pogledaj post
kaj?
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:09   #39
Lightbulb Simptomatično...

Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Varalica.
Da je avatar, on bi njima prao noge.

Hm, da, also: šta reći: Baba je upao u tu priču, posebno nakon '50-ih godina prošloga stoljeća, nakon sloma hitlerijade.
Naprosto je nevjerovatno kako su se Jevreji spasili na kraju, izgleda da će biti, da su Amerikanci odlučili da je ipak profitabilnije prikloniti se njima, a i Rusi su dobro dezavuirali na bojnome polju Nijemce, pa se sve uklopilo.
No, ovo su možda najsramniji duhovni dani čovječanstva: jedino nas možda nauka i tehnologija spase.
Ko zna, možda je bilo dobro da je Hitler ili bilo ko drugi, uspostavio nakon 2. svj. rata potpunu kontrolu: to bi možda zaista uvjerilo ljude da smo svi jedno.
No, priča o jednom je krajnje diskutabilna: u osnovi evolucije je takmičenje i transcendiranje.
O Babi, premda nisam njegov poklonik neke stvari šturo znam, bi se moglo mnogo toga pričati: mnogo je tu truhlih stvari, raznih ubistava, nerazriješenih slučajeva, Babinih zabava sa malim dječacima, te suprotstavljanja ciljevima njegova putapartijevskoga ashrama, da ne govorimo o potplaćivanju lokalnih političara: tako izgleda svaka humanost organizirana od jedne osobe ili grupe ljudi završava, makar i dobronamjerno bilo.
U prirodi individue je da bude slobodna, no naravno to je teško, jer često nije komforno, a traži i dolazak vlastitim trudom do nečega.
Slučajno sam prije nekih mjesec-dva negdje internetski pročitao o Moojiju: hajde rekoh, da pogledam novu zvijezdu na spiritualnom nebu.
I: YouTube naravno, kad, tamo vidjeh jednu divnu rečenicu koju je rekao, učenici ispred njega sjede, vjerovatno su mnogi tu tek prvi put - i Mooji kaže, kako su oni tek tu došli, ali vjerovatno, što je i prirodno imaju potrebu da napuste taj krug, da idu svojim putem, jer spiritualna zajednica ograničava...
Divna rečenica, iz koje bi mnogi avatari mogli mnogo šta naučiti.
Pitanje nikad nije bilo ko je bilo ko drugi, no ko sam ja.
Ljudi stalno šire sfere utjecaja na ovaj ili onaj način: sve što nije egzaktno, pa i u duhovnom svijetu, to ne da treba biti raspravljano tj. dijalogizirano, nego ignorirano: jednostavno ne postoji.
Saiju je lahko: Indijci ili generalno Istočnjaci nemaju zapadnjački um: oni se klanjaju i kori od banane.
Point je šta bi se dogodilo da se neko npr. Babinoga kapaciteta pojavi na Zapadu, a poznaje zapadnjački um npr. onako kako ga je Osho poznavao.
Bio bi novi avatar, tj. bolje rečeno Đavo: u njegovom svijetu svi bi bili sretni, oralno bi zadovoljavali Obamu (ne zbog njegovoga kvaliteta, nego što im ispunjava interne noćne polucije), i čovječanstvo bi bilo mirno mjesto.
U Daskalosovoj na momente fluffyjevskoj filozofiji, sviđa mi se jedna rečenica, a to je da će se u budućnosti, za nekih 300-ak godinâ, baš kao što se danas ljudi bore za čisto materijalnu dobiti, boriti za duhovni napredak: zaključio bih da je to mnogo surovija igra, u kojoj niko a najmanje avatar pomaže, i da u njoj za razliku od ljepote, šarma, politike, vizije, moraš raspolagati: znanjem, svjesnošću, naučnošću, kreativnošću, trenutkom ovdje i sada...
Svaku grešku koju napravite, nemojmo zaboraviti, Vi i samo Vi ste dopustili.
Banalan primjer ću priložiti u youtubeovskom izdanju: u pitanju je čovjek koji nesumnjivo ima i šarm, i životno iskustvo, i intelektualnost, itd., ali koristi energiju polja do maksimuma, i još mu je njegova sljedbenica dopustila da joj to radi u ova dva priloga: naime Maitreya Ishwara je počeo karijeru kao hipnotizer: izgleda da ga to do kraja nije napustilo: u toku ova dva linka tj. dva intervjua koja ću priložiti vidljive su pauze u kojima on ženu koja ga intervjuira (a znamo da su žene podložne tome na duhovno-životnoj stazi - priča o Saiju Babi najbolji je primjer) na mahove hipnotizira u to u pauzama koje su neuobičajeno duge za bilo koji intervju, a koje mu dotična ženska osoba omogućava da pravi, tj. namjerno mu postavlja pitanja da bi bila hipnotizirana.
Bez obzira što mu to dopušta (inače, davno sam iz zabave pustio da me jedan vrhunski hipnotizer hipnotizira, pa nije uspio), isti bi u svojoj Njemačkoj za ovaj video-uradak mogao biti tužen i zatvoren, pošto se ovo javno distribuira.
http://www.youtube.com/watch?v=FBsj1...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=HWhXa...eature=related
Edix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:11   #40
Saiju je lahko: Indijci ili generalno Istočnjaci nemaju zapadnjački um: oni se klanjaju i kori od banane.


ajme meni bedastoće.i tvoj post je u konkurenciji.izdvojio sam jedan od bisera.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.