Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 22:56   #61
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Ljudi vjeruju u nešto ili nekoga i njihova vjera im priskrbi dokaze da je ono u što vjeruju istina. Njihova percepcija postaje selektivna i skupljaju samo one dokaze koji potkrepljuju njihovo vjerovanje. Tada svaki osjećaj dobrobiti, svako otvaranje srca, svaka koincidencija, meditativno stanje i uvid postaju dokaz da su u pravu. I nema veze što netko tamo piše da taj dijamant u stvari nije dijamant, da drobi kuglice vibhutija skrivene u rukama, da zlostavlja seksualno djecu, da je kriv za ubojstvo nekih mladih ljudi … Sai ljudi samo odmahuju rukom i sa puno mira i ljubavi kažu da se to zlo svijeta uznemirilo jer je svjetlo Boga prisutno na planeti, pa sile zla stvaraju spletke …. Dapače to se svim avatarima dešavalo. To je čak i dokaz da je on Bog osobno.
Problem nastaje kad se čovjekov um zbog toga što mu je ugodno u njegovoj samoobmani zatvori i nikakav dokaz u suprotno ne može pokolebati njegovo uvjerenje. Tu počinje fanatizam, isključivost i zaustavlja se duhovni rast.
Potreba za ugodnošću koju im stvara umišljena unutarnja bliskost sa autoritetom koji ih navodno štiti, koji navodno uvijek brine o njima, koji ih kad im je teško, kad sumnjaju ili pate to u stvari brusi i testira, ali ih uvijek bez ostatka voli je toliko jaka da isključuju svaki zdravi skepticizam, ….zapravo, osobito kod Sai Babinih sljedbenika je prisutno to zabadanje glave u pijesak, niti ne žele pogledati video snimku, ne žele čuti loša iskustva drugih, ne žele niti pomisliti da je prevarant, jer zaboga, tako bi se zamjerili Bogu osobno ….
Evo ti pa čitaj …
Ili evo ti pa pogledaj … Ili nemoj ako ti uznemirava tvoj sustav vjerovanja.
Ali bar razluči da samo VJEROVANJE po definiciji ukazuje na činjenicu da NE ZNAŠ. Naše neznanje nije problem sve dok nepokolebljivo želimo istinu i budnost, bez obzira kakva ona bila. To uključuje stalno updejtiranje samih sebe, upotrebu i inteligencije i srca i intuicije i odsustvo straha od pogreške. Tada smo iskreni na svom duhovnom putu i samozavaravanje samo po sebi otpada.
evo opet nje...procitala i vidjela i opet sta tamo stoji su navodi i necije prikazivanje snimke...i nije me uznemirilo uopce...samo mi ono za dirkanje zasmetalo jer je to nemoguce da se dogodi a znam i zasto jerbo je neizvedivo tamo...I samo mi nije jasno zasto se svi toliko "pjene" na njegove materjalizacije? ja sam vidjela i dobila, dijamant je potvrdjen i provjeren da je autentican...ali tu materjalizaciju moze svaki malo "jaci" jogin ili guru napravit (Jogananda, Mahaswaranda) ali necu zbog toga ja vjerovat u nekoga... moj sustav vjerovanja se ne temelji na necijoj materjalizaciji vibhutija ili zlatnog lancica...u mom slucaju, Jelena, ne radi se ni o ZNANJU niti o VJERI,
radi se o MOM ISKUSTVU I DOZIVLJAJU koji sam dole prosla..ono sto sam osjetila, vidila i dozivila necu ovdje niti spominjat je u svakom slucaju pozitivno, ali niti mantram, niti meditiram, ne radim pudju niti cu pjevat bhadjane...to nije niti dio moje kulture...isto tako pozitvnost u iskustvu mogu osjetit u Medjugorju ili Fatimi...
Ti govoris Sai sljedbenici ovo - ono(oni koji ga blate i proklinju), pa ja ti kazem da je cijeli problem u njihovom fanatizmu i prevelikoj dozi te duhovnosti i onda sve pobrkaju...uostalom; sve je u covjeku samom...a ja dole sigurno necu vise ic, jer mi se ona masovnost ne svidja a i dobila sam iskustvo koje sam htjela, ne pada mi napamet ici dole vise od jednog puta...
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:00   #62
Quote:
Donna Corleone kaže: Pogledaj post
ZAŠTO NE?


Ajde stvarno ...
Kako znaš?
kao sto ti znas da si gladna tako ja znam.nisam babin odvjetnik.prije bi linkao dokaze da je varalica jer za tim imate potrebu.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:19   #63
Sve je to igra, dali Sai-a ili Kreatora nije bitno. Bitno je da kod njega postoje dve strane novčića i to jako ocrtane, što je simbolika ovoga svijeta.
Istina je iz prve ruke da maže i dira spolovila. Znam petero ljudi kojima je to radio, svak' od njih ima izrazite seksualne probleme. Očito ih namiriše.
Njegova riječ je izuzetno duboka, a opet dovoljno pitka nigdje nisam našao kod duhovnih učitelja toliku snagu u riječima.

Svaki duhovnjak koji izađe iz organizacije radi ono što on očekuje...da nađe uporište u sebi.
Vidio sam dosta materijalizacija, first hand, opet znam što znam, gledao sve filmiće i agenturu protiv njega na netu.
Smokvu, masni kolač u prahu i brdo đinđi....
Nakon nekog dužeg vremena pročitao opet argumente protiv, i zaključio da više ništa neznam.
Zadnji kontakt sam imao početkom sade-satija i sa vremenom nestao je iz snova i moga života, ali nemogu reć' da znam tko je i što je on.
Treba 24 sata sa njim ili duboko istraživanje face to face.
Osim Sri Ravi Sankara ni jedan indijski guru nema mrlje, sve je to dio iluzije i preobrazbe u samodostatna bića.

Braći koja su prošla intezivan tretman i izašla iz te brije poručujem da je to iskustvo vrijedno života i života. Napustiti formu gurua i sam krenuti naprijed...
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:20   #64
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
radi se o MOM ISKUSTVU I DOZIVLJAJU koji sam dole prosla..ono sto sam osjetila, vidila i dozivila necu ovdje niti spominjat je u svakom slucaju pozitivno
Vidjela sam mnoge koji se vraćaju iz puthaparthija transformirani, tihi, centrirani, otvorena srca, mirna uma. Nikad nisam posumnjala u autentičnost onoga što se dešava NJIMA, U NJIMA ...sumnjala sam u njihova objašnjenja kako to ima veze sa Sai Babom.... Uvijek sam znala da ima veze sa njihovom iskrenošću i da su to u stvari njihovi potencijali.

Vjera je moćna stvar, pozitivno očekivanje, spremnost, ljubav prema Bogu učini da se otvorimo prema bogu, a kad se otvorimo božansko odmah pohrli k nama u susret. Zato ne sumnjam u tvoja dobra, pozitivna i transformirajuća iskustva.

Kažu da kad se srcem, punim poštovanjem i sa predajom voli i budalasti, lažni učitelj - onaj koji ga prihvati iskreno kao boga ima duhovnu koristi od toga. Bog je u svemu i ljubeći ga iskreno u bilo kome ili bilo čemu, čak i u kamenu, u ljubavniku, u djetetu, prirodi - bilo što može biti VRATA prema božanskom. Pa čak i lažni učitelj.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:21   #65
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Sve je to igra, dali Sai-a ili Kreatora nije bitno. Bitno je da kod njega postoje dve strane novčića i to jako ocrtane, što je simbolika ovoga svijeta.
Istina je iz prve ruke da maže i dira spolovila. Znam petero ljudi kojima je to radio, svak' od njih ima izrazite seksualne probleme. Očito ih namiriše.
Njegova riječ je izuzetno duboka, a opet dovoljno pitka nigdje nisam našao kod duhovnih učitelja toliku snagu u riječima.

Svaki duhovnjak koji izađe iz organizacije radi ono što on očekuje...da nađe uporište u sebi.
Vidio sam dosta materijalizacija, first hand, opet znam što znam, gledao sve filmiće i agenturu protiv njega na netu.
Smokvu, masni kolač u prahu i brdo đinđi....
Nakon nekog dužeg vremena pročitao opet argumente protiv, i zaključio da više ništa neznam.
Zadnji kontakt sam imao početkom sade-satija i sa vremenom nestao je iz snova i moga života, ali nemogu reć' da znam tko je i što je on.
Treba 24 sata sa njim ili duboko istraživanje face to face.
Osim Sri Ravi Sankara ni jedan indijski guru nema mrlje, sve je to dio iluzije i preobrazbe u samodostatna bića.

Braći koja su prošla intezivan tretman i izašla iz te brije poručujem da je to iskustvo vrijedno života i života. Napustiti formu gurua i sam krenuti naprijed...
radio što?mislim na ovih pet ljudi.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:41   #66
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
kao sto ti znas da si gladna tako ja znam.nisam babin odvjetnik.prije bi linkao dokaze da je varalica jer za tim imate potrebu.
drugim riječima nećeš reći kako znaš,
a nećeš ni linkati dokaze koje imaš

zašto si to onda uopće spominjao šumski čovječe?


Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:45   #67
Quote:
Donna Corleone kaže: Pogledaj post
drugim riječima nećeš reći kako znaš,
a nećeš ni linkati dokaze koje imaš

zašto si to onda uopće spominjao šumski čovječe?


znam u srcu a mislim da se to riječima i nemoze prenijeti.i nemam nikakve "protudokaze" neću na način linkanja dokaza komunicirati niti predstavljati nesto kao dokaze.nisam tu da dokazujem.zaboli me ako netko misli da je baba varalica.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:59   #68
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
znam u srcu a mislim da se to riječima i nemoze prenijeti..
kako znaš da te srce ne vara
i tinejđerke kao argument
iznose stanje u svom srcu

Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
i nemam nikakve "protudokaze"
..

pa reko si malo prije da imaš dokaze ali da ih nećeš linkati

Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
neću na način linkanja dokaza komunicirati niti predstavljati nesto kao dokaze.

nisam tu da dokazujem.zaboli me ako netko misli da je baba varalica.
zašto si onda upisao 15 postova na ovu temu
zašto braniš Sai Babu ako te nije briga što tko misli?

Pljuješ po tuđim argumentima
ismijavaš tuđe mišljenja

odbacuješ video dokaze,
a nisi ni jedan svoj argument
potkrijepio nečim vjerodostojnim
nego očekuješ da se vjeruje TVOM SRCU.
koje zna da je on Bog

Zadnje uređivanje Donna Corleone : 09.02.2009. at 00:22.
Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:06   #69
Quote:
Donna Corleone kaže: Pogledaj post
kako znaš da te srce ne vara
i tinejđerke kao argument
iznose stanje u svom srcu



pa reko si malo prije da imaš dokaze ali da ih nećeš linkati



zašto si onda upisao 15 postova na ovu temu
zašto braniš Sai Babu ako te nije briga što tko misli?

Pljuješ po tuđim argumentima
ismijavaš tuđe mišljenja

odbacuješ video dokaze,
a nisi ni jedan svoj argument iznio
potkrijepio ga nečim vjerodostojnim
nego očekuješ da se vjeruje TVOM SRCU.
koje zna da je on Bog
svojem srcu vjerujem ja.ne očekujem i ne trazim da mi se vjeruje.ne branim babu nego ukazujem na povrsnost.jadan je ko na jubito trazi dokaz.uostalom sva sam već napisao.ne plujem niti ismijavam.ti imas problema sa procjenama nečijih motiva tj mojih.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:20   #70
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
svojem srcu vjerujem ja.ne očekujem i ne trazim da mi se vjeruje.ne branim babu nego ukazujem na povrsnost.jadan je ko na jubito trazi dokaz.uostalom sva sam već napisao.ne plujem niti ismijavam.ti imas problema sa procjenama nečijih motiva tj mojih.
na sudu, koji je objektivan i nepristran
pri istraživanju zločina
(a ono što radi Sai Baba je zločin koji
se zove pedofilija)
priznaju dokazi svjedoka,
video i audio snimke
dokumenti
iskazi
žrtava
a ne čula rekla kazala priče
i osjećaji u srcu

isto tako paušalna je i tvoja procjena
da ljudi koji lijepe you tube snimke nemaju nikakvih
drugih informacija i da su površni.
Niti su površni ni zlonamjerni
nego ISTINOLJUBLJIVI

neki od nas bi za zlostavljanje djece
debila kastrirali a pošto je ofucani starkelja
razvaljenih kukova (što je po karmi i zaslužio)
doživotno bi ga zatvorili

Imaš li sina šumski čovječe?

Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:31   #71
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
radio što?mislim na ovih pet ljudi.
Ustvari sedmero znam da ih je mazao, samo od jednog za spolovilo.
Četvero iz hr.

Seksualna energija je najjača zemaljska energija, može napraviti velike probleme čovjeku u njegovom razumjevanju sebe. Upravo svjedočim kako krivo shvaćena razara osnovne temeljne vrijednosti i čovjeka povlači u totalno neodgovorne poteze.
Moguće (gledajući ga kao avatara) netko ima zasluge pa dođe na direktnu terapiju.
Moguće je pedofil koji je imao neke "moći"...

Što je je, on maže ljude sa nekakvim uljem i ima kontakta sa muškarcima i to je nedvojbeno. To nitko iz Sai organizacije nemože poreć'.

Već par godina pokušavam razraditi tu priču, ali zasad nemam neko čvrsto mišljenje. Vrijeme će pokazati svoje. Nisam 24 sata uz njega.

Njegov odgovor je često God is pure...

Koliko sam čuo onaj mladi amer na kojem su temeljili ovi internet "borci" je odustao od tužbe (ovo treba provjeriti).
Ono sa datumom rođenja je šuplje dosta.
Da mu neko piše govore ili da kada on priča na telugu, a oni poslije u prijevodu formiraju novi govor je šuplja priča svakoga tko je bio tamo. Pa nisu tamo samo zapadnjaci, ustvari ih je većina Indijaca iz okruženja, ima ih sa profesorskim titulama..
Od ovih sedmoro, trojica su i dalje sljedbenici.

Pošto on to radi, ljudi to ne razumiju, pa su onda laka meta "internet boraca za pravu stvar".
Uglavnom na istome temelju oni poslije razviju priču koja ide dalje, guženje, pušenje itd...mislim da je to bullshit, jer ako ti osoba koja je sa tobom proživjela godine može ti lagati u lice praveći te budalom, zašto nebi neki danac ili amerikanac.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.

Zadnje uređivanje Graham : 09.02.2009. at 00:40.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:33   #72
Quote:
Donna Corleone kaže: Pogledaj post
na sudu, koji je objektivan i nepristran
pri istraživanju zločina
(a ono što radi Sai Baba je zločin koji
se zove pedofilija)
priznaju dokazi svjedoka,
video i audio snimke
dokumenti
iskazi
žrtava
a ne čula rekla kazala priče
i osjećaji u srcu

isto tako paušalna je i tvoja procjena
da ljudi koji lijepe you tube snimke nemaju nikakvih
drugih informacija i da su površni.
Niti su površni ni zlonamjerni
nego ISTINOLJUBLJIVI

neki od nas bi za zlostavljanje djece
debila kastrirali a pošto je ofucani starkelja
razvaljenih kukova (što je po karmi i zaslužio)
doživotno bi ga zatvorili

Imaš li sina šumski čovječe?

pa osudite ga.ovo nije proces.sto ja imam sa tom hajkom?sve postoji.i dokazi i izjave.sto se čeka?da,ljudi koji imaju saznanja preko jubito povrsni su.no to je moja procjena.ako je nekome to dovoljno ok.meni nije.i ovo je moja zadnja reakcija na post.nije ovo sai chat.napisao sam sve.ako te nesto posebno zanima mozes na pp.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:42   #73
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ustvari sedmero znam da ih je mazao, samo od jednog za spolovilo.
Četvero iz hr.

Seksualna energija je najjača zemaljska energija, može napraviti velike probleme čovjeku u njegovom razumjevanju sebe. Upravo svjedočim kako krivo shvaćena razara osnovne temeljne vrijednosti i čovjeka povlači u totalno neodgovorne poteze.
Moguće (gledajući ga kao avatara) netko ima zasluge pa dođe na direktnu terapiju.
Moguće je pedofil koji je imao neke "moći"...

Što je je, on maže ljude sa nekakvim uljem i ima kontakta sa muškarcima i to je nedvojbeno. To nitko iz Sai organizacije nemože poreć'.

Već par godina pokušavam razraditi tu priču, ali zasad nemam neko čvrsto mišljenje. Vrijeme će pokazati svoje. Nisam 24 sata uz njega.

Njegov odgovor je često God is pure...

Koliko sam čuo onaj mladi amer na kojem su temeljili ovi internet "borci" je odustao od tužbe (ovo treba provjeriti).
Ono sa datumom rođenja je šuplje dosta.
Da mu neko piše govore ili da kada on priča na telugu, a oni poslije u prijevodu formiraju novi govor je šuplja priča svakoga tko je bio tamo. Pa nisu tamo samo zapadnjaci, ustvari ih je većina Indijaca iz okruženja, ima ih sa profesorskim titulama..
Od ovih sedmoro, trojica su i dalje sljedbenici.

Pošto on to radi, ljudi to ne razumiju, pa su onda laka meta "internet boraca za pravu stvar".
Uglavnom na istome temelju oni poslije razviju priču koja ide dalje, guženje, pušenje itd...mislim da je to bullshit, jer ako ti osoba koja je sa tobom proživjela godine može ti lagati u lice praveći te budalom, zašto nebi neki danac ili amerikanac.
ajd konačno neki normalan post.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 08:21   #74
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
i još nesto ću reći.u mom slučaju fenomen sai baba nije vjerovanje nego znanje.ja ne vjerujem u reinkarnaciju npr ili avatarstvo- ja to znam.
To ne mozes znati. Odabrao si autoritet kojem si odlucio vjerovati i ne znam odakle ti potreba da to mjesas sa znanjem. Mislis da znanje ima veci kredibilitet od vjerovanja?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:37   #75
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
pa osudite ga.ovo nije proces.sto ja imam sa tom hajkom?sve postoji.i dokazi i izjave.sto se čeka?da,ljudi koji imaju saznanja preko jubito povrsni su.no to je moja procjena.ako je nekome to dovoljno ok.meni nije.i ovo je moja zadnja reakcija na post.nije ovo sai chat.napisao sam sve.ako te nesto posebno zanima mozes na pp.
da zivi na zapadu bio bi vec u zatvoru, malo ce teze to u indiji proc kada mu se cmare najvisi drzavni funkcioneri - predpostavljam iz BJP/RSS/Hindutva ekipe koji kao i svaka desnica ionako karjeru grade na vjerskim i nacionalnim osjecajima masa, a ne na ozbiljnim programima. Uostalom valjda je svakom tko je proveo malo vremena u Indiji jasno da je to prilicno zbunjena i korumpirana zemlja (bez obzira na stranku na vlasti)... uostolom ogroman broj zastupnika u parlamentu ima podeblji kriminalni dosje sto je svojervstan indijski fnomen
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:31   #76
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
bez obzira koje stajalište netko imao ako ne prihvaća da je sai baba ogroman fenomen ne poznaje stanje stvari.i protivnici će se sloziti s time da je to ogroman fenomen.
jubito dokazi nisu nikakvi dokazi nego pretpostavke.prikazane su "najobičnije " materijalizacije.jednom prilikom iz njegovih usta izasao je tako veliki lingam da su mu popcali rubovi usana i nakon toga cijelo postolje za lingam.to je sve skrivao u maramici i gurao u usta?nadalje tu je umnozavanje hrane kao čudo i još mnoga prema kojima je vibhuti "minorno" čudo.imamo i svjedočanstvo dr baranovskog stručnjaka za aure.zanimljivo je vidjeti što je rekao taj dr o babinoj auri a nije bio sljedbenik ispranog mozga.nisam ovdje zagovaratelj niti slijepi sljedbenik.treba ipak uloziti vremena za analizu.ovo linkanje je povrsno
Koje su kvalitete Sai Babe?
kako su zivjeli Boziji Glasnici koje su njhove Kvalitete? I koja je razlika u njihovu zivotu? Koja je razlike u dijelima i rijeci?
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:30   #77
Pa je ogroman fenomen.
Ogroman fenomen su i Ljubo Cesic Rojs i don Kascunko... svakakvih "fenomena" ima, sto to uopce znaci...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:28   #78
Jelena Ivanjicki;
Quote:
...Problem nastaje kad se čovjekov um zbog toga što mu je ugodno u njegovoj samoobmani zatvori i nikakav dokaz u suprotno ne može pokolebati njegovo uvjerenje. Tu počinje fanatizam, isključivost i zaustavlja se duhovni rast.

Potreba za ugodnošću koju im stvara umišljena unutarnja bliskost sa autoritetom koji ih navodno štiti, koji navodno uvijek brine o njima, koji ih kad im je teško, kad sumnjaju ili pate to u stvari brusi i testira, ali ih uvijek bez ostatka voli je toliko jaka da isključuju svaki zdravi skepticizam, ….
Deja vu Jelena !

Kad "kultura" kulta zaživi u ljudima, badava ti je govoriti...

Nije lako pogledati unatrag i sam sebi priznati; "gdje sam bio - nigdje, što sam u životu napravio - ništa. Mladost je prohujala i sve je bilo samo šarena laža..."

U tom smislu takove treba pokušati razumjeti...pogotovo ako su nasjeli kao mladi i nadobudni.

Skidam kapu za uložen trud.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:15   #79
nekaj me zbunjuje...


kako netko može vjerovati da je isus bog i njegova čuda stara 2000 godina, ali sai baba je je u svakom slučaju varalica.
niste dosljedni.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:27   #80
[QUOTE=Yivanmukta;18705892]Jelena Ivanjicki;

Kad "kultura" kulta zaživi u ljudima, badava ti je govoriti...

QUOTE]


mnogim "duhovnjacima" se prošlost crveni od stida čemu i kome su sve davali srce ( i meni isto )

ali pametan čovjek svoje gluposti nazove iskustvom, iz iskustva nešto nauči, ono što je naučio postane dio mudrosti i ide dalje ...

.... žao mi tih dječaka koji nisu imai izbor, Yivanmukta, ne odraslih ljudi koji samostalno donose budalaste odluke kome i čemu će predati svoje srce i zdrav razum, nego tih anđela koje umjesto da su čuvali odvodili su ih izopačenom bolesnom čovjeku da im uništi djetinjstva, zagadi umove, utjera strah u kosti ....
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.