Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2009., 14:53   #81
Quote:
Dunj@ kaže: Pogledaj post

kako netko može vjerovati da je isus bog i njegova čuda stara 2000 godina, ali sai baba je je u svakom slučaju varalica.
niste dosljedni.
Stavljati Krista i Sai Babu u isti kontekst !?

Jesen je već stigla - vidim iz priloženog, Dunjo moja.


Zadnje uređivanje Yivanmukta : 09.02.2009. at 15:18.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:36   #82
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ustvari sedmero znam da ih je mazao, samo od jednog za spolovilo.Četvero iz hr.Seksualna energija je najjača zemaljska energija, može napraviti velike probleme čovjeku u njegovom razumjevanju sebe. Upravo svjedočim kako krivo shvaćena razara osnovne temeljne vrijednosti i čovjeka povlači u totalno neodgovorne poteze.
Moguće (gledajući ga kao avatara) netko ima zasluge pa dođe na direktnu terapiju.Moguće je pedofil koji je imao neke "moći"...Što je je, on maže ljude sa nekakvim uljem i ima kontakta sa muškarcima i to je nedvojbeno. To nitko iz Sai organizacije nemože poreć'.Već par godina pokušavam razraditi tu priču, ali zasad nemam neko čvrsto mišljenje. Vrijeme će pokazati svoje. Nisam 24 sata uz njega.Njegov odgovor je često God is pure...
Koliko sam čuo onaj mladi amer na kojem su temeljili ovi internet "borci" je odustao od tužbe (ovo treba provjeriti).Ono sa datumom rođenja je šuplje dosta.Da mu neko piše govore ili da kada on priča na telugu, a oni poslije u prijevodu formiraju novi govor je šuplja priča svakoga tko je bio tamo. Pa nisu tamo samo zapadnjaci, ustvari ih je većina Indijaca iz okruženja, ima ih sa profesorskim titulama..Od ovih sedmoro, trojica su i dalje sljedbenici.
Pošto on to radi, ljudi to ne razumiju, pa su onda laka meta "internet boraca za pravu stvar".Uglavnom na istome temelju oni poslije razviju priču koja ide dalje, guženje, pušenje itd...mislim da je to bullshit, jer ako ti osoba koja je sa tobom proživjela godine može ti lagati u lice praveći te budalom, zašto nebi neki danac ili amerikanac.
ovo za spolovilo sumjam Graham, opet slusas tudje price, ako nisi vidio, onda ne mozes ni govoriti...bila sam u grupi ljudi na intervju i bilo mi je neugodno sta ljudi tamo bleblecu, mole za novac, posao, kucu, a navodno samo zele ljubav, mos mislit...jednog odvjetnika (koji je navodno duhovnjak a usudio se pitat novac) je pitao; tko si? a on mu kaze lawyer Swami, a ovaj njemu kaze, ne ti si lair (lazov) a tip je stvarno lazljivac...i sad naravno kad mu to kaze u intervju sobi prepunoj ljudi- onda to njemu zasmeta jer 30 ljudi cuje istinu o njemu i naravno da ce ga ic blatit u buducnosti jer njegov ego to ne moze podnit, ili kad zeni koja je s nama mjesec dana u grupi i koja nas je konstantno ogovarala, dodje Sai Baba i rece joj; bla bla bla i da je lajavica, da vidis kako je umukla i nije rijeci vise ikad progovorila...jednome je isto reka da ima majmunski um i da nema sta ovdje trazit i nek ide kuci... Ljude polude jer cuju istinu, cuju ono sto ne zele cut, a kako nikad nisu nasamo sa njim vec su to velike grupe ljudi iz iste zemlje, onda to bude jos gore jer ima svjedoka...ti momci za koje si rekao da ih dira, sam si rekao da imaju problematicnu seksualnu energiju, naravno, onda je najlakse rec da te neki tamo guru pipkao pa da imaju opravdanje za to ubuduce...a mojoj mami (koja je prije 10 godina imala strasnu nesrecu i lomove na desnoj nozi, jedva prezivila od operacije i sepse) ju je upitao kako joj desno koljeno, kad je zanijemila od cuda, rekao joj je; sve znam, znam i za druge bolesti, tvoje zdravlje i nije lose kao sto ti mislis...moja mama je danas uspila ozdravit, nasli smo alternativnog ljecnika koji ju je nakon 30 godina konacno izljecio...
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 17:11   #83
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
ovo za spolovilo sumjam Graham, opet slusas tudje price, ako nisi vidio, onda ne mozes ni govoriti......
zanimljiva logika
ako nitko nije vidio
to se nije dogodilo
lažu ....
svi oni lažu
stotine momaka
koji progovaraju širom svijeta
svi lažu
jer nije bilo svjedoka


Quote:
ti momci za koje si rekao da ih dira, sam si rekao da imaju problematicnu seksualnu energiju, naravno, onda je najlakse rec da te neki tamo guru pipkao pa da imaju opravdanje za to ubuduce...
koji mladi momak
nema
"problematično"
pojačanu
seksualnu energiju



Quote:
a mojoj mami (koja je prije 10 godina imala strasnu nesrecu i lomove na desnoj nozi, jedva prezivila od operacije i sepse) ju je upitao kako joj desno koljeno, kad je zanijemila od cuda, rekao joj je; sve znam, znam i za druge bolesti, tvoje zdravlje i nije lose kao sto ti mislis...
wow!!!!!
sigurni dokaz
da je
sveprisutan
i
sveznajuć
Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 19:42   #84
iz tvojih komentara jasno je da si jednostrana.ovaj slučaj sa koljenom mame ove forumasice je samo jedan od tisuća gdje je baba pokazao svoje znanje i uvid,nije uvjek u vezi zdravlja zna se i nasaliti.imamo svjedočenja ljudi svih rasa i obrazovanja koji svjedoče babinu svudprisutnost.ta su svjedočenja vrlo zanimljiva a spektar babinog uvida nezamislivo širok.to nema na jubito.
naveo sam neke stvari na koje se nitko nije osvrnuo

-kemijski sastav ili struktura (što već) materijaliziranog vibhutija je nepoznata tj ne nalazi se nigdje prirodno u nekom pepelu ili sl
-prema svjedočenju dr baranowskog babina aura je savrsena,a dr baranowski nije lakovjerni majmun niti je potpao pod sljedbeništvo kad je napravio analizu.što znači savrsena aura mozete naći u njegovu izvjestaju
-materijalizirani predmeti su topliji nakon materijalizacije nego što bi trebali biti i to značajno
-neke predmete je već uzeo od sljedbenika i u trenutku promjenio neki detalj.npr-isti prsten koji neko ima u trenutku dobije neki detalj i nema sanse da bude podvala,kako bi i bila pa ne skriva uzorke svih prstena i nakita na svijetu kod sebe
-često puta materijalizira neki predmet koji identičn izgleda po nečijoj zelji bez da je to netko nekome rekao
-ogroman broj svjedočenja o babinoj sveprisutnosti.poznavanja zdravlja i situacija.intervencija na mnogo načina
-ogroman broj svjedočenja o materijalizaciji vibhutija na relikvijama i slikama po cijelome svijetu(to ima i na jubito)
-baba poznaje vede i svete spise kompletno a nije učio(nemoguće da obični čovjek to zna bez učenja)
-baba govori bilo koji jezik (velik broj svjedočenja)
-umnozavanje hrane ,zanima me kako umnozavanje hrane moze bit prijevara i to ne umnozavanje u maloj količini
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:32   #85
Vidim i ovdje žustra rasprava, super bar nije dosadno.
Rezultat je nekolicina za i nekolicina protiv sa neoborivim dokazima.
Za neke je on istina, svjetlost ljubav i dobrota, avatar i bog.
Za druge je prevarant, pedofil, lažni guru i opsjenar.
I sad se nadmudrujete ko je u pravu, ko zna istinu.
Ja bi reko da svi trebate otvoriti oči, i vidjeti malo šire ako možete.
Ako je Baba bog ili avatar onda može biti sve što ste nabrojali jer iz njega nastaje sve, dobro i zlo , istina i laž, svjetlost i tama. On je jedno, nema polarnosti iliti suprotnu stranu. Sve što postoji sadrži njega.
Ako pak nije bog onda bi ga mogli svrstati u neku od grupa.
Dakle zanimalo bi me dali neko ima dokaze da je on bog ili da nije.
Sve ostalo je luk i voda.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:01   #86
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Vidim i ovdje žustra rasprava, super bar nije dosadno.
Rezultat je nekolicina za i nekolicina protiv sa neoborivim dokazima.
Za neke je on istina, svjetlost ljubav i dobrota, avatar i bog.
Za druge je prevarant, pedofil, lažni guru i opsjenar.
I sad se nadmudrujete ko je u pravu, ko zna istinu.
Ja bi reko da svi trebate otvoriti oči, i vidjeti malo šire ako možete.
Ako je Baba bog ili avatar onda može biti sve što ste nabrojali jer iz njega nastaje sve, dobro i zlo , istina i laž, svjetlost i tama. On je jedno, nema polarnosti iliti suprotnu stranu. Sve što postoji sadrži njega.
Ako pak nije bog onda bi ga mogli svrstati u neku od grupa.
Dakle zanimalo bi me dali neko ima dokaze da je on bog ili da nije.
Sve ostalo je luk i voda.
ti si ko i neki koji treze dokaze za boga općenito.nemoze se materijalnim dokazati bog.da bi se nesto dokazalo moras imati predodjbu onoga sto se dokazuje.a ljudska predodjba boga je samo predidjba.sad neznam koliko bi imalo smisla dokazivati predodjbu.postoje "dokazi" einsteinove božje jednadjbe ali to su dubioze.

sto se tiče babe imamo ga opisanog kao avatara u jamini mahabharati i muhamedovoj knjizi ocean svjetlosti.vedski spisi imaju "popis" obiljezja koje avatar mora imati i avatar je najavljen opisno u svetim spisima.naravno postoje sektaske razlike u tumačenju pa imamo liste avatara ovisno o zajednici koja tumači.babu ne prihvaća niti jedna sluzbena vjera ili smjer,čak ni hinduzam koliko je meni poznato.svi tvrde da je lažan ili utjelovljenje sotone tj lazni mesija.u katoličanstvu i islamu nalazimo velike napade na njega.glavni vatikanski egzorcist tvrdi da je baba sotona.razni propovjednici također.i oni raspolazu svojim uvidima u "istinu" o babi pa ko voli nek izvoli.gugl je tu pa udri.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:08   #87
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Stavljati Krista i Sai Babu u isti kontekst !?

Jesen je već stigla - vidim iz priloženog, Dunjo moja.

oni koji vjeruju u babu naravno da stavljaju isusa i babu u isti kontekst.smatraju ga avatarom tj utjelovljenjem apsoluta koji je i isusov otac.baba je jednom materijalizirao kriz-raspelo koji prikazuje isusa u trenutku raspeća.postoji i materijalizacija crno bijele fotografije isusa krista.

Zadnje uređivanje šumskičovjek : 09.02.2009. at 21:15.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:22   #88
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Vidim i ovdje žustra rasprava, super bar nije dosadno.:


Quote:
Rezultat je nekolicina za i nekolicina protiv sa neoborivim dokazima.
Za neke je on istina, svjetlost ljubav i dobrota, avatar i bog.
Za druge je prevarant, pedofil, lažni guru i opsjenar.
I sad se nadmudrujete ko je u pravu, ko zna istinu.
Osobno, ja sam u borbi sa vjetrenjačama za dobrobit djece.

Quote:
Ako je Baba bog ili avatar onda može biti sve što ste nabrojali jer iz njega nastaje sve, dobro i zlo , istina i laž, svjetlost i tama. On je jedno, nema polarnosti iliti suprotnu stranu. Sve što postoji sadrži njega.
Budući da svi imamo svjetlo i tamu u sebi, po čemu je Sai Babina tama božanska? Ili drugim riječima po čemu se razlikuje avatarska nastranost od nastranosti običnog čovjeka?

Quote:
Dakle zanimalo bi me dali neko ima dokaze da je on bog ili da nije.
Sve ostalo je luk i voda.

Aj daj ti reci što je Bog, što je to avatar i kako ga prepoznati pa da vidimo kako se Sai Baba uklapa u definiciju.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:27   #89
Čitao sam o prilogu nizozemske televizije.
Razotkrili su ga kao pedofila i lošeg mađioničara.

No, zanemarimo to, neka mi netko objasni koja je svrha materijaliziranja? Čemu to služi?
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:32   #90
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Čitao sam o prilogu nizozemske televizije.
Razotkrili su ga kao pedofila i lošeg mađioničara.

No, zanemarimo to, neka mi netko objasni koja je svrha materijaliziranja? Čemu to služi?
da si se zainteresirao vrlo lako bi dosao do odgovora na pitanje.baba ga stalno daje.nije samo nizozemska tv nego i bbc i neki indsijski istrazivači i mnogo mnogo ljudi.

nije vazano uz tvoj post ali stavit ću link babinog govora na božić 1998 da ne pričamo samo mi neka se "čuju" i njegove riječi

http://arjunablog.blog.hr/2005/12/16...ovor-1998.html
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:15   #91
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post

Osobno, ja sam u borbi sa vjetrenjačama za dobrobit djece.

Budući da svi imamo svjetlo i tamu u sebi, po čemu je Sai Babina tama božanska? Ili drugim riječima po čemu se razlikuje avatarska nastranost od nastranosti običnog čovjeka?

Aj daj ti reci što je Bog, što je to avatar i kako ga prepoznati pa da vidimo kako se Sai Baba uklapa u definiciju.
Ok, dali bi ti Baba bio draži da je ubio par pedofila, umjesto da je dirao dječicu?
Dali bi to bio dokaz da je bog?
Ili da je uništio svo zlo i tamu što postoji, dali bi ga to činilo bogom?
Ili bi ga to učinilo razaračem i krvnikom?

Ako je Baba bog onda nema babine tame kao ni svjetlosti.
On je u svemu i nije ništa od toga.
Ono što je tebi nastrano bogu možda nije.
Definirat boga riječima je teško, nemoguće, prije bi mogli kazati da ne postoji nego ga definirat. Svaka definicija ima svoja ograničenja.

Zato je sve ovo samo špekuliranje šta bi on mogao biti.
I naravno neću ponudit riješenje.
Svako ga mora naći sam za sebe.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:15   #92
Daj napiši ukratko.Koja je poanta materijalizacije?
Mene stvarno zanima, i čula sam dosta stvari o Babi. Ljudi koji su ga vidjeli su uglavnom fascinirani. Ljudi koji i nisu njegovi slijedbenici su isto tako fascinirani jer su doživjeli da istovremeno priča s njima i njihovim prijateljima koji su na dugom kraju Indije ( prisutnost na dva mjesta istovremeno)...
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:32   #93
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Daj napiši ukratko.Koja je poanta materijalizacije?
Mene stvarno zanima, i čula sam dosta stvari o Babi. Ljudi koji su ga vidjeli su uglavnom fascinirani. Ljudi koji i nisu njegovi slijedbenici su isto tako fascinirani jer su doživjeli da istovremeno priča s njima i njihovim prijateljima koji su na dugom kraju Indije ( prisutnost na dva mjesta istovremeno)...
Ja sam zadnje čula da je običan mađioničar. Običan poput David Copperfielda, što zahtijeva divljenje. Možda je istina. Prije sam mislila da je naprosto mistični jogi koji je zlouporabio svoje sposobnosti.
Upoznala sam njegove sljedbenike - niš posebno, zombirani kao drugi fanatici. Jedan frend mi se ubio, prije toga je pokušao do njega prodrijeti, tjelohranitelji ga bili zaustavili. A možete misliti što je to značilo kad si je ufurao da je ovaj Sai Baba nekakav spasitelj na Zemlji...
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 00:07   #94
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ja sam zadnje čula da je običan mađioničar. Običan poput David Copperfielda, što zahtijeva divljenje. Možda je istina. Prije sam mislila da je naprosto mistični jogi koji je zlouporabio svoje sposobnosti.
Upoznala sam njegove sljedbenike - niš posebno, zombirani kao drugi fanatici. Jedan frend mi se ubio, prije toga je pokušao do njega prodrijeti, tjelohranitelji ga bili zaustavili. A možete misliti što je to značilo kad si je ufurao da je ovaj Sai Baba nekakav spasitelj na Zemlji...
to nisu tjelohranitelji.a ubio se u putaparthiju?
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 00:14   #95
Kroz Babin Ašram i Njegove centre prolaze milioni ljudi i nije nikakvo čudo da tu zaluta dio ljudi koji možda imaju ozbiljnije mentalne probleme (što nije slučaj samo za Sai centre već i za razna hodočašća). Ali i dalje veliki broj ljudi kod njega nalazi utočište.
Recimo da je ipak varalica, što On pogrešno uči?
Meni su Njegove poruke kojih se pokušavam držat sljedeće: da zaboravim ono loše što sam doživio od drugih, da zaboravim ono što sam ja dobro napravio drugima, da je najveće snaga u Imenu, da ne moram mjenjat vjeru, da izaberem onaj lik i ime Boga koji mi je u srcu, da nesmijemo biti isključivi, podučava kako je sva radost u spoznaji Atmana ....
Čak da je i varalica, mislim da sam uspio izvuć duhovnu korist. Ali snaga je u Njegovom nadahnuću da kvalitetnije provodim ono što i onako sve vjere uče.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 00:16   #96
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Koje su kvalitete Sai Babe?
kako su zivjeli Boziji Glasnici koje su njhove Kvalitete? I koja je razlika u njihovu zivotu? Koja je razlike u dijelima i rijeci?
Različiti su jedino po frizuri i boji kože, možda i očiju. Poruka im je ista!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 00:18   #97
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kroz Babin Ašram i Njegove centre prolaze milioni ljudi i nije nikakvo čudo da tu zaluta dio ljudi koji možda imaju ozbiljnije mentalne probleme (što nije slučaj samo za Sai centre već i za razna hodočašća). Ali i dalje veliki broj ljudi kod njega nalazi utočište.
Recimo da je ipak varalica, što On pogrešno uči?
Meni su Njegove poruke kojih se pokušavam držat sljedeće: da zaboravim ono loše što sam doživio od drugih, da zaboravim ono što sam ja dobro napravio drugima, da je najveće snaga u Imenu, da ne moram mjenjat vjeru, da izaberem onaj lik i ime Boga koji mi je u srcu, da nesmijemo biti isključivi, podučava kako je sva radost u spoznaji Atmana ....
Čak da je i varalica, mislim da sam uspio izvuć duhovnu korist. Ali snaga je u Njegovom nadahnuću da kvalitetnije provodim ono što i onako sve vjere uče.
iz tvog posta se osjeti stabilnost i odmjerenost.jasno je da imas koristi od njegova učenja.svidja mi se.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:29   #98
Quote:
Dunj@ kaže: Pogledaj post
nekaj me zbunjuje...


kako netko može vjerovati da je isus bog i njegova čuda stara 2000 godina, ali sai baba je je u svakom slučaju varalica.
niste dosljedni.
nebitno jer Isus vise nije ziv i ne moze manipulirati. Cak i da uopce nije postajao u fizickom nije bitno jer moze i dalje funkcionirati kao mentalni fokus duhovnih osjecaja i moze postajati kao "duhovni krist"... naime i kod kulteva taj ce mehanizam funkcionirati. Ako vjerujes 100% da je bilo sto bog tvoj unutarnji svijet ce se tome prilagoditi i kroz taj simbol iskazivati neke dublje razine psihe.. to mogu biti i ociti mitovi koje danas dozivljavamo ko bajkice, ali nekim kulturama nekad bili su stvarnost... ne kazem da je tako ili nije sa Isusom, samo da po duhovnu funkcionalnost to nije tolko niti bitno. Problem je kad ziva osoba zloupotrebljava taj mehanizam predstavljajuci se necim sto nije. a sljedbenici ce vec usljed vjere bozanskost zaista i uspjeti kroz taj lik dozivjeti sto ce onda dalje ucvrscivati vjeru.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:36   #99
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
sto se tiče babe imamo ga opisanog kao avatara u jamini mahabharati
jel to ona koju, gle igrom slucajeva.. nitko nema osim jednog njegovog sljedbenika kojemu je zabranio da ju objavi?
Quote:
i muhamedovoj knjizi ocean svjetlosti.
molio bih link na tu knjigu i najavu Babe u njoj, a da nije iz sai izvora (valjda tako bitna muslimanska knjiga postoji i na kakvom muslimanskom sajtu)

Quote:
vedski spisi imaju "popis" obiljezja koje avatar mora imati
i Baba se u njih ne uklapa

Quote:
i avatar je najavljen opisno u svetim spisima.
molio bih te stihove iz spisa gdje je najavljen. Sanskritski riginal i prijevod pa da vidimo koliko tu ima istine

Quote:
naravno postoje sektaske razlike u tumačenju pa imamo liste avatara ovisno o zajednici koja tumači.babu ne prihvaća niti jedna sluzbena vjera ili smjer,čak ni hinduzam koliko je meni poznato.svi tvrde da je lažan ili utjelovljenje sotone tj lazni mesija.u katoličanstvu i islamu nalazimo velike napade na njega.glavni vatikanski egzorcist tvrdi da je baba sotona.razni propovjednici također.i oni raspolazu svojim uvidima u "istinu" o babi pa ko voli nek izvoli.gugl je tu pa udri.
dakle svi koji dobro poznaju i detaljno proucavaju spise u kojima je najavljen" ne vjeruju da je to on, ali su u krivu jer eto u nekoj sai literaturi pise da je tako i to u pravilu bez referenci vec samo kao tvrdnja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:37   #100
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Čitao sam o prilogu nizozemske televizije.
Razotkrili su ga kao pedofila i lošeg mađioničara.

No, zanemarimo to, neka mi netko objasni koja je svrha materijaliziranja? Čemu to služi?
privlacenju sljedbenika
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.