Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2009., 09:59   #1
Transurfing

...Vadima Zelanda
Da li ste čitali? Što mislite?
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 15:40   #2
o da i oduševih se, još samo treci dio moram procitat
vuce mi malo na tajnu samo u produbljenoj i bolje pojašnjenoj verziji
...i ono najvažnije djeluje volim knjige koje me iznova podcjete koliko je život lijep i jednostavan

a kako se tebi svidio?
Eri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:40   #3
Planiram
Pokušavam to naći na internetu na engleskom ili hrvatskom za skinuti, ali ne uspijevam.
Pa ako netko ima link, bila bih zahvalna
greeneyed :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:24   #4
Thumbs up

Quote:
Eri kaže: Pogledaj post
a kako se tebi svidio?
Meni je baš "sjelo" kako se kaže, u pravi čas...imam (sad vidim) lošu naviku previše se uzrujavati oko gotovo svega ( a najviše posla), svemu pridavati prevelik značaj, gristi se ako nešto nije dobro odrađeno, ako je otišlo krivim smjerom i slično. Kao da mi se čini - ako sam stalno napeta ko puška i u stanju maksimalne spremnosti u svakom trenutku, imat ću sve pod kontrolom i sve će biti savršeno... ako se neprestano borim, trudim, bit ću nagrađena onim što već želim postići.. uglavnom čovjek kao da mi je otvorio glavu i vidio što sve kuha u njoj - pa prepisao lijek
Sada (kad se sjetim, tj, kad me ne ponese trenutak) pokušavam olabaviti, čini mi se da će trebati puuuno treniranja da stvarno popustim u svome ludovanju.
Ona usporedba usisavača enegija sa klatnima je odlična, baš slikovita i jednostavna, nikad nisam o tome tako razmišljala - uglavnom idem kroz život neprestano se batrgajući, a sada mi je jasnije zašto sve dublje propadam što se više otimam -kao kad upadneš u živo blato.
Sada sam pročitala prvi dio, ali ću sigurno i ostala dva, jako me zanima dalje.
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 09:49   #5
Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
uglavnom čovjek kao da mi je otvorio glavu i vidio što sve kuha u njoj - pa prepisao lijek
tocno to

Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
Sada (kad se sjetim, tj, kad me ne ponese trenutak) pokušavam olabaviti, čini mi se da će trebati puuuno treniranja da stvarno popustim u svome ludovanju.
Ona usporedba usisavača enegija sa klatnima je odlična, baš slikovita i jednostavna, nikad nisam o tome tako razmišljala - uglavnom idem kroz život neprestano se batrgajući, a sada mi je jasnije zašto sve dublje propadam što se više otimam -kao kad upadneš u živo blato.
Sada sam pročitala prvi dio, ali ću sigurno i ostala dva, jako me zanima dalje.
bome da nije lako izbaciti stare navike i naucene sheme ponašanja...i mene ponese pa se sjetim da je to sve samo klatno, i odlicno je to opisao slažem se isto ko i prostor varijanti...i sviđa mi se kak je za novac rekao da to nije cilj već sredstvo, i onaj dio o snovima i lucidnom sanjanju me oduševio i zaplašio u jednu ruku
da obavezno procitaj i druga dva definitivno jedan od onih knjiga koja se cita više puta jer mislim da svaki put zapaziš nešto novo

btw upravo našla na netu da je imao predavanje kod nas 19.03... i da u rusiji imaju školu transurfinga
Eri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 10:00   #6
Quote:
greeneyed :) kaže: Pogledaj post
Pokušavam to naći na internetu na engleskom ili hrvatskom za skinuti, ali ne uspijevam.
Pa ako netko ima link, bila bih zahvalna
put pod noge i u knjižnicu
Eri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 18:30   #7
Mislim da je autor knjige bio gost jedne emisije Na rubu znanosti, ako se ne varam. Sad mi je žao što nisam obratila pažnju, a ne trčala gore-dolje po kući.
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 20:54   #8
Smile Hvala!

Eri, hvala ti, vidim da ima i drugih zanimljivih stvari...solarna yoga ... zanimljivo..
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 22:07   #9
evo meni stari danas donio prvi dio i baš sam se veselila čitanju, al knjiga mi je dosadna i ne da mi se više. on me tjera da je čitam i pročitat ću je eto da mu udovoljim pa mi se možda i svidi.
al brate mili, ubi me u pojam od dosade ovaj prvi dio...
znači ipak ima smisla dalje čitat? da ne odustajem?
__________________
little fucking goat
LittleGoat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 22:50   #10
Smile Tko kaže da moraš to čitati?

Ako ne nalaziš ništa u tome, nemoj čitati - čemu?
Koliko na svijetu postoji ljudi, toliko je načina iščitavanja jedne iste knjige. Ako ova tebi ništa ne govori - slobodno pusti, ima toliko toga, beskonačno puno stvari, knjiga, načina gdje ćeš se ti naći. Ako nije transurfing, pa što onda - bit će nešto drugo, samo za tebe i doći će ti kada za to bude vrijeme...
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 23:05   #11
Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
Ako ne nalaziš ništa u tome, nemoj čitati - čemu?
Koliko na svijetu postoji ljudi, toliko je načina iščitavanja jedne iste knjige. Ako ova tebi ništa ne govori - slobodno pusti, ima toliko toga, beskonačno puno stvari, knjiga, načina gdje ćeš se ti naći. Ako nije transurfing, pa što onda - bit će nešto drugo, samo za tebe i doći će ti kada za to bude vrijeme...
Dobar, da ne kažem mudar savjet
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 20:04   #12
Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
Ako ne nalaziš ništa u tome, nemoj čitati - čemu?
Koliko na svijetu postoji ljudi, toliko je načina iščitavanja jedne iste knjige. Ako ova tebi ništa ne govori - slobodno pusti, ima toliko toga, beskonačno puno stvari, knjiga, načina gdje ćeš se ti naći. Ako nije transurfing, pa što onda - bit će nešto drugo, samo za tebe i doći će ti kada za to bude vrijeme...
to sam i ja njemu rekla, al on kaže da se iz toga vidi da sam dijete, da nisam dorasla ni najobičnijem izazovu čitanja knjige pa se pokušavam prisilit. al i dalje mi je dosadna
znam da ako mi sad ne paše da će mi možda za koju godinu, al on ne pušta
__________________
little fucking goat
LittleGoat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 18:12   #13
Transurfing 2

Ja evo upravo čitam drugi dio, malo mi je teži nego prvi, više je apstraktan, ali mislim da se tek sada dotiče pravog smisla ove teorije. Sve u svemu, nešto posve drugačije od svega što sam do sada čula i pročitala....
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 14:18   #14
Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
Ja evo upravo čitam drugi dio, malo mi je teži nego prvi, više je apstraktan, ali mislim da se tek sada dotiče pravog smisla ove teorije. Sve u svemu, nešto posve drugačije od svega što sam do sada čula i pročitala....


da malo je teži, ali sve bu sjelo na svoje mjesto tokom čitanja
Eri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 20:50   #15
Smile Teorija je jedno, a praksa....

Eri, da li si probala nešto od toga primjeniti u praksi?
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 11:28   #16
pa trudim se zapravo sve od toga primjenjivat u praksi

mogu da reci da sam smirenija i da se manje živciram oko stvari koje su me prije živcirale sam se sjetim klatna, i tu se automatski smirim...
nikad nisam bila fan televizije a nakon ovog kaj sam pročitala više je ni ne gledam, sad bi neki rekli kak mogu tak živjet da ne znam kaj se događa u svijetu, mogu i ne dam energiju tom klatnu...
više slušam šum jutarnjih zvijezda, obračam pažnju na znakove pogotovo kad tražim neki odgovor ili pri donošenju neke odluke...
isprobala sam ono kad opisuje kako ljutitog šefa i što mu fali, znam da je mom recimo falio odmor i tak jednom prilikom dok je sav uzjapuren hodo po uredu i urlo ko manijak ja sam ga zamišljala kako sjedi na pješčanoj plaži ima pivicu u ruci slamnati šešir na glavi i gleda more totalno opušten, u roku od nekih 5 minuta on se stvarno smirio i bijes na njegovom licu zamjenio je osmjeh...a mislim i meni bi da sam na plaži bila
mislim da je to to ak se sjetim još čega napišem

jel ti kaj primjenjuješ?
Eri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:47   #17
Ovako u letu. Našao sam na 4shared sve tri knjige na hrvatskom. Pa ako nekom trebaju...
lighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 16:48   #18
Quote:
lighty kaže: Pogledaj post
Ovako u letu. Našao sam na 4shared sve tri knjige na hrvatskom. Pa ako nekom trebaju...
Sjajno,imaš kakve linkove ili kak da skinem?
dudohifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 20:44   #19
Quote:
Eri kaže: Pogledaj post

jel ti kaj primjenjuješ?
Još uvijek čitam, proučavam metode i načine primjene - mene klatna čvrsto drže, teško im se oduprijeti, kada se nađem u stvarnoj situaciji, teško se sjetim ičega pametnoga, tek kada prođe, pomislim - previše sam se zapalila, idući puta ću malo ohladiti...a kako kažu - vježbom do savršenstva, nadam se da ću se sljedeći puta zaustaviti na vrijeme...
a zapravo osjećam da je najveći problem - kako stvarno zavoljeti sebe...tu uvijek padam...mislim, tek kada to savladam, postat će sve bolje.. ali kako to postići, ne znam..za sada.
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 21:31   #20
Zanima me ova knjiga,mogu zamoliti nekoga da mi ukratko prepriča sadržaj knjige i da neki primjer iz nje
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.