Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2009., 05:33   #1
Eckhart Tolle

Znam da je već spomenut na ovom pdf samo kao autor svojih knjiga, ali mislim da on ipak zaslužuje malo više komentara.

Za početak bi predložio forumašima koji imaju prilike da pročitaju njegove knjige ako već nisu.

On na jedan vrlo zanimljiv i jednostavan način opisuje ono o čemu govore mnoge "istočnjačke" religije i to na način bliskom zapadnjačkom mentalnom sklopu.

Glavna njegova misao je osvjestiti sadšnji trenutak, i kaže da je naše postojanje samo u sadašnjem trenutku, prošlost nam daje samo nepotrebnu programiranost (traume), a budućnost je projekcija tj. iluzija.

Razlučuje sam proces razmišljanja i prisutnosti koja je neuznemirena mislima. što se inače postiže tehnikama meditacije.

Naglašava prisutnost u sadašnjem trenutku kao ključ duhovnog razvoja.

Zanima me komentar forumaša koji su čitali njegove knjige pa dalje možemo raspravljati.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 16:08   #2
Navodno se njegove knjige mogu downloadati s neta, pa ako ko zna link
delgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 17:29   #3
Quote:
delgirl kaže: Pogledaj post
Navodno se njegove knjige mogu downloadati s neta, pa ako ko zna link
Nema šta se neda skinuti s interneta.

Ovdje imaš hrpu linkova na neke filmove a i audiobook-ova ima i knjiga njegovih kolko oš...
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 04:27   #4
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Znam da je već spomenut na ovom pdf samo kao autor svojih knjiga, ali mislim da on ipak zaslužuje malo više komentara.

Za početak bi predložio forumašima koji imaju prilike da pročitaju njegove knjige ako već nisu.

On na jedan vrlo zanimljiv i jednostavan način opisuje ono o čemu govore mnoge "istočnjačke" religije i to na način bliskom zapadnjačkom mentalnom sklopu.

Glavna njegova misao je osvjestiti sadšnji trenutak, i kaže da je naše postojanje samo u sadašnjem trenutku, prošlost nam daje samo nepotrebnu programiranost (traume), a budućnost je projekcija tj. iluzija.

Razlučuje sam proces razmišljanja i prisutnosti koja je neuznemirena mislima. što se inače postiže tehnikama meditacije.

Naglašava prisutnost u sadašnjem trenutku kao ključ duhovnog razvoja.

Zanima me komentar forumaša koji su čitali njegove knjige pa dalje možemo raspravljati.
Kad sam pročitao Moć sadašnjeg trenutka mnoge su mi se stvari počele slagati u glavi i zapravo naučio sam uživati u najbanalnijim stvarima.

Preporučio bih svakome da to podigne i pročita.

Tolle rules.
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 07:36   #5
Quote:
alcatraz kaže: Pogledaj post
Kad sam pročitao Moć sadašnjeg trenutka mnoge su mi se stvari počele slagati u glavi i zapravo naučio sam uživati u najbanalnijim stvarima.

Preporučio bih svakome da to podigne i pročita.

Tolle rules.
Ako još možeš pročitati i Novu zemlju puno se toga posloži
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 10:20   #6
I ja sam počela primjenjivati sadašnji trenutak..kad mi mozak počne "brinuti" zbog budućnosti ili vrtiti prošlost vratim se u sadašnji trenutak..jer on jedini postoji ..

Uglavnom, moć sadašnjeg trenutka treba pročitati i živjeti.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 03:58   #7
ja jesam (koji ja jesam)

Moć sadašnjeg trenutka sam čitao mjesecima, a onda sam iznanada shvatio sva pitanja za kojima sam dugo tragao:

Biblija - sad shvačam u potpunosti sve one usporedbe o kojima govori Isus kao
i ostalo iz novog zavjeta.. a sve je tako jednostavno

sad znam što je raj a što pakao, znam da mogu opet za ovog života u raj,
u stvari svi smo mi u ovom životu već bili u raju ali....

spoznao sam što je to kraljevstvo božje ( nebesko ), kao i da ne moram prvo
umrijeti pa da dospijem tamo

mistična ljubav, sreča, zdravlje, sve se tako lijepo uklapa......

Ali to je teorija, sad me čeka drugi dio - praksa. već sam jedanput doživio
u meditaciji nešto kao čista svijest, bio sam na mjestu gdje misli izviru i vidio sam ih kako izviru....

sad bih želio doživjeti stanje - ja jesam

neka se netko javi tko je to stanje već iskusio !!!
spartacus 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 11:26   #8
Tolle je majstor. Njegove su me knjige izvukle iz višegodišnjeg pakla depresije i suicidalnog stanja. Najiskrenije preporučam svakome tko si želi pomoći da to pročita. Trebalo bi to uvrstiti u lektiru u školama.

Evo linkova:
Moć sadašnjeg trenutka
Nova Zemlja
Tišina govori
Moc sadašnjeg trenutka u praksi
duron1942 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 11:48   #9
Potpisala bi sve navedeno!!!!!

I meni je Moć sadašnjeg trenutka, promijenila život....ustvari uopće se više ne sjećam svojih problema i kakva sam bila osoba prije te knjige,sad kao da je sve to isparilo.

Kad god se nađem pred nekom dilemom, "problemom" ili kako ih on zove situacijama,jer problemi ne postoje, uvijek se vratim toj knjizi i "vrati me u normalu " da tako kažem..

Nism bila depresivna,ali jesam nezadovoljna, a bez pravog razloga.

Ova knjiga mi je omogućila da shvatim zakone života i koliko se mi ljudi na dnevnoj bazi zavaravamo i time si stvaramo i nagomilavamo patnju, bez razloga.


Preporučila bi ovo SVAKOM čovjeku na zemlji, bio on sretan-nesretan itd..Jednostavno ova knjiga vas uči životu.

I nije klasični selfhelp.Čak štoviše rekla bih da nije uopće u tipu selfhelpa.....ali je najbolji mogući selfhelp koji postoji kad ju pročitate!!!
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 23:14   #10
Je li on autor knjige "Polje"? Je li netko to pročitao? Kakva vam je ta knjiga?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 01:04   #11
Quote:
duron1942 kaže: Pogledaj post
Tolle je majstor. Njegove su me knjige izvukle iz višegodišnjeg pakla depresije i suicidalnog stanja. Najiskrenije preporučam svakome tko si želi pomoći da to pročita. Trebalo bi to uvrstiti u lektiru u školama.
Evo linkova:
Moć sadašnjeg trenutka
Nova Zemlja
Tišina govori
Moc sadašnjeg trenutka u praksi
Doista bi trebalo u školi učiti djecu da na taj način razmišljaju!
Ostale informacije će lako dobiti kad im budu trebale
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 01:06   #12
Quote:
spartacus 1 kaže: Pogledaj post
Moć sadašnjeg trenutka sam čitao mjesecima, a onda sam iznanada shvatio sva pitanja za kojima sam dugo tragao:

Biblija - sad shvačam u potpunosti sve one usporedbe o kojima govori Isus kao
i ostalo iz novog zavjeta.. a sve je tako jednostavno

sad znam što je raj a što pakao, znam da mogu opet za ovog života u raj,
u stvari svi smo mi u ovom životu već bili u raju ali....

spoznao sam što je to kraljevstvo božje ( nebesko ), kao i da ne moram prvo
umrijeti pa da dospijem tamo

mistična ljubav, sreča, zdravlje, sve se tako lijepo uklapa......

Ali to je teorija, sad me čeka drugi dio - praksa. već sam jedanput doživio
u meditaciji nešto kao čista svijest, bio sam na mjestu gdje misli izviru i vidio sam ih kako izviru....

sad bih želio doživjeti stanje - ja jesam

neka se netko javi tko je to stanje već iskusio !!!
Posložio je mnoga pitanja u jednu logičku cjelinu.
Shvatiš i zašto su ljudi u stanju zakomplicirat i životi i religiju i međuljudske odnose....
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 01:10   #13
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Potpisala bi sve navedeno!!!!!

I meni je Moć sadašnjeg trenutka, promijenila život....ustvari uopće se više ne sjećam svojih problema i kakva sam bila osoba prije te knjige,sad kao da je sve to isparilo.

Kad god se nađem pred nekom dilemom, "problemom" ili kako ih on zove situacijama,jer problemi ne postoje, uvijek se vratim toj knjizi i "vrati me u normalu " da tako kažem..

Nism bila depresivna,ali jesam nezadovoljna, a bez pravog razloga.

Ova knjiga mi je omogućila da shvatim zakone života i koliko se mi ljudi na dnevnoj bazi zavaravamo i time si stvaramo i nagomilavamo patnju, bez razloga.


Preporučila bi ovo SVAKOM čovjeku na zemlji, bio on sretan-nesretan itd..Jednostavno ova knjiga vas uči životu.

I nije klasični selfhelp.Čak štoviše rekla bih da nije uopće u tipu selfhelpa.....ali je najbolji mogući selfhelp koji postoji kad ju pročitate!!!
Knjiga je poput klika, poput kvntnog skoka koja je potrebna ljudima da se ne vrte u krug, tu knjigu bi trebalo koristiti kao priručnik kada nešto zaškripi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 17:26   #14
Quote:
duron1942 kaže: Pogledaj post
Tolle je majstor. Njegove su me knjige izvukle iz višegodišnjeg pakla depresije i suicidalnog stanja. Najiskrenije preporučam svakome tko si želi pomoći da to pročita. Trebalo bi to uvrstiti u lektiru u školama.

Evo linkova:
Moć sadašnjeg trenutka
Nova Zemlja
Tišina govori
Moc sadašnjeg trenutka u praksi



Pozdrav,
Poprilicno sam siguran da bi i meni trebalo tako nesto, doduse
imam sve nevedene knjige u pdf formatu vec tjednima ali, s
obzirom na moju knjizevnu okupaciju nisam ni slova procitao.

Koju bi bilo najbolje procitati prvu?



Totes Kind


Zadnje uređivanje TotesKind : 07.08.2009. at 18:10.
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 18:16   #15
Quote:
TotesKind kaže: Pogledaj post

Pozdrav,
Poprilicno sam siguran da bi i meni trebalo tako nesto, doduse
imam sve nevedene knjige u pdf formatu vec tjednima ali, s
obzirom na moju knjizevnu okupaciju nisam ni slova procitao.

Koju bi bilo najbolje procitati prvu?



Totes Kind

Ja ti def. preporučujem Moć sadašnjeg trenutka...Al daj kupi si knjigu,imaš u Algoritmu, za manje od 100kn...
Lakše je i opuštajuće čitat knjigu nego buljit 2 sata u zaslon.
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 18:27   #16
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Ja ti def. preporučujem Moć sadašnjeg trenutka...Al daj kupi si knjigu,imaš u Algoritmu, za manje od 100kn...
Lakše je i opuštajuće čitat knjigu nego buljit 2 sata u zaslon.

Pozdrav,
Budem, hvala..



Totes Kind
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 18:58   #17
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Preporučila bi ovo SVAKOM čovjeku na zemlji, bio on sretan-nesretan itd..Jednostavno ova knjiga vas uči životu.

I nije klasični selfhelp.Čak štoviše rekla bih da nije uopće u tipu selfhelpa.....ali je najbolji mogući selfhelp koji postoji kad ju pročitate!!!
Koliko je sadržaj knjige povezan sa knjigom Traži i bit će ti dano.Ima li sličnosti?
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 20:05   #18
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Koliko je sadržaj knjige povezan sa knjigom Traži i bit će ti dano.Ima li sličnosti?
Joj nažalost ne bih znala..nisam tu knjigu nikad pročitala..

Ali jesam neke druge,razl.autora, srodne tematike sve na temu duhovnog razvoja i zbilja mogu reći da Eckhart Tolle ima jedinstven način pisanja i pristupanja ovoj temi.

Jednostavno riječi su mu toliko jednostavne,a s druge strane tako duboke.
Rekla bih da imaju "instant" učinak na pojedinca.

Posebna knjiga. I jedina kojoj se iznova uvijek vraćam.

Dobro kaže pukovnik, to bi trebalo uvesti kao obavezno štivo u škole.

Uči nas kako biti ljudi.
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 21:20   #19
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Joj nažalost ne bih znala..nisam tu knjigu nikad pročitala..

Ali jesam neke druge,razl.autora, srodne tematike sve na temu duhovnog razvoja i zbilja mogu reći da Eckhart Tolle ima jedinstven način pisanja i pristupanja ovoj temi.

Jednostavno riječi su mu toliko jednostavne,a s druge strane tako duboke.
Rekla bih da imaju "instant" učinak na pojedinca.

Posebna knjiga. I jedina kojoj se iznova uvijek vraćam.

Dobro kaže pukovnik, to bi trebalo uvesti kao obavezno štivo u škole.

Uči nas kako biti ljudi.
Traži i bit će ti dano jer usmjerena na tematiku slično Tajni ali sa puno obrazloženja o zakonu privlačnosti. Kako dobiti ono što želimo.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 01:48   #20
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Traži i bit će ti dano jer usmjerena na tematiku slično Tajni ali sa puno obrazloženja o zakonu privlačnosti. Kako dobiti ono što želimo.
Traži i bit će ti dano i cijela serija knjiga koja je od istih autora (Esther i Jerry Hicks) je sranje. Zakače ljude na ideju da je dovoljno samo pozitivno misliti i sve se riješava samo od sebe. Pojednostavljeno govoreći. Oni su to malo uljepšali i svaka sljedeća knjiga reciklira ono rečeno u prvoj. Cijela hrpa knjiga, dvd-ova, seminara postoji samo da dotični bračni par podeblja svoj račun, a stanji tvoj. Samo da dodam za kraj, bivši su Amweyevci. Pametnom dosta. Na kraju ništa efikasnije od Ezopovih basni.

To sa Tolleom nema nikakve veze. Nikakvih dodirnih točaka. Tolle zapravo govori o advaiti, naučavanju koje postoji od pamtivjeka i najstariji zapisi su zapravo u Vedanti. Ali na način razumljiv zapadnjaku i oslobođen bilo kakve religijske ikonografije. Sustav za istinsko razumijevanje Sebe. Suštinski ništa drugačije od onoga o čemu su pričali Jiddu Krishnamurti, Ramana Maharshi, Nisargadata...

Ako te zanima tematika poboljšanja vlastitog materijalnog stanja prouči Stuart Lichtman - How to get lot of money for anything fast, sve od Joe Vitale-a, i na kraju ali ne i najmanje važno, klasik na tu temu, Napoleon Hill - Think And Grow Rich. I nema ništa dok ne zasučeš rukave i dobro se oznojiš!

Zadnje uređivanje hanna69 : 08.08.2009. at 03:00.
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.