Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2012., 17:53   #421
Quote:
predrag257 kaže: Pogledaj post
prihvatanje sadasnjeg trenutka ma kakav on bio je centralno ucenje eckhart tolla. ali ne u smislu sadrzine sadasnjeg trenutka koji je forma koji je promenljiv vec u smislu bezvremenog neuslovljenog prostora u kom se raznolika sadrzina odvija. zato mislim da tollova ucenja nisu usmerena da se covek oseti "bolje" u kolokvijalnom smislu jer zamislimo najbanalniji, najekstremniji slucaj (koji sluzi da olaksamo razumevanje)-zavisnik od droge. ako zavisnik prozivljava pakao i time stvara patnju sebi i svojim bliznjima i zeli to da promeni ali ne moze jer je bespomocan rob narkotiku kakvu ulogu "prihvatanje" ima u njegovom zivotu?..
toll u knjizi "nova zemlja" ima jedno poglavlje pod naslovom "cuvari frekvencije" u kom se govori kako mnogi probudjeni ljudi danasnjice svojim prisustvom ucestvuju u budjenju ostalih ljudi.. i tako daje primere da ce neki od tih probudjenih ljudi na spoljasnjem nivou biti vrlo aktivni svojim radom kroz prosveceni biznis, umetnost, duhovno isceljivanje dok ce neki drugi probudjeni ljudi kako toll jasno kaze biti vise okrenuti ka unutra i nece se mnogo eksponirati-obezbedice sebi minumum materijalne nezavisnosti vodeci spolja gledano vrlo neaktivan zivot, ili ce biti otpadnici od drustva ili ce postati "zavisni od neke droge jer je zivot na ovom svetu previse bolan za njih"...
dakle prema tome mozemo zakljuciti da zivot u sadasnjem trenutnku nuzno ne oslobadja od patnje, bola i raznih oblika zavisnosti.
ovo sve govorim jer razumem da je osnovni motiv upustanja u tollovo (slobodno mogu reci i isusovo, budino itd itd) ucenje oslobodjenje od patnje.
zeleo bih da cujem vase misljenje o ovome ?
Patnju uzrokuje identifikacija tebe(svijesti) s mislima. A duhovna praksa je nevezano spokojno stanje bez obzira što se događa u tom trenutku.
NEIDENTIFICIRANJE = PRIHVATANJE. A to je jedina normalna opcija.
Prihvatanje ne znaći nedjelovanje.Možeš ostati i ne činiti ništa a možeš i aktivirati potrebna sredstva ako situacija to nalaže.
__________________
Jednostavna jednostavnost - ništa a sve
likli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 23:49   #422
Mene malo Tolle-ovo učenje podsjeća na moj odnos prema životu kad sam bila dijete.

Naime,onda sam sve nekako doživljavala manje osobno. I cijeli život kao neki igrokaz

I tada kada se za ništa negativno ne vežeš,sve je nekako lakše.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 01:52   #423
Citam tu knjigu i interesantna je.
U svakom slucaju...vidim da se momak obogatio svojim pricama. Paradoxalno
Dozivljavam ga k'o momka koji je donio led u selo Gabriela Garcíe Márqueza (Sto godina samoce)
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 21:09   #424
Quote:
trn kaže: Pogledaj post
Citam tu knjigu i interesantna je.
U svakom slucaju...vidim da se momak obogatio svojim pricama. Paradoxalno
Dozivljavam ga k'o momka koji je donio led u selo Gabriela Garcíe Márqueza (Sto godina samoce)
momak se obogatio? ima 66 godina...

A ste se ne bi obogatio, ima li nesto lose tu? Ili je trebao lutati parkovima do kraja zivota da bi ti bio zadovoljan njegovim zivotom.
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 22:42   #425
Preporucam djela autora kao Terrence McKenna ili Viktor Frankl
umjesto Tollea.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 01:02   #426
Quote:
mentals kaže: Pogledaj post
momak se obogatio? ima 66 godina...

A ste se ne bi obogatio, ima li nesto lose tu? Ili je trebao lutati parkovima do kraja zivota da bi ti bio zadovoljan njegovim zivotom.
Ako se obogatio to znači da i valja nešto za razliku ovih švorc duhovnjaka ljubomornih na tuđi uspjeh.
Svaka mu čast na sposobnosti da uljepša sebi dana na ovoj zemlji.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 21:58   #427
Pročitala sam Govor tišine i moram izdvojiti par citata iz knjige koji su me se dojmili :

~ Vi ste spoznaja, a ne stanje koje spoznajete.

~ Kad prepoznate glas u svojoj glavi koji se pretvara da ste vi i nikada ne prestaje govoriti, tada se budite iz svog nesvjesnog poistovjećivanja sa strujom misli. Kad zamijetite taj glas, shvaćate da on, mislilac, nije ono što vi jeste, nego da ste vi onaj koji je njega svjestan.
Slobodni ste kad sebe spoznate kao svijest u pozadini glasa.

Naročito mi se svidio onaj dio u kojem se dotiče prošlosti. E da sam to prije pročitala.
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 17:23   #428
Opet čitam "Moć sadašnjeg trenutka" koji mi je pomogao da osvjestim neke stvari i da lakše prođem kroz jedno sjebanije razdoblje pred više godina.

I sad se događa nešto opet i opet čituckam. Mislim, kao i svaki drugi self help, neki vam mogu pomoć, neki ne, ovisno o tome komunicira li to s tobom kao članom ciljane publike. Meni se inicijalno sviđalo kod njega taj spoj zapadnjačke i istočnjačke filozofije i kako s tom jednom lakoćom prikazuje koliko se ustvari bezveze lovimo za svakidašnje zamke vlastitog uma.

Makar, danas si baš razmišljam koliko se cijela ta ideja kontroliranja vlastitih misli doima naivnom. Mislim si, pa taj dio svačije osobnosti je tu s razlogom, prirođena je. Nitko ne može biti prisutan cijelo vrijeme, samo u određenim trenucima, bilo da dođe prirodno ili smo stvarno usredotočeni na konkretan zadatak, rad, nešto treće.

Pritom sam svjestan da mogu mentalno elaborirat do sutra, neće mi donijeti ništa osim možda malu dozu utjehe koja će vrlo brzo iščeznuti...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 17:53   #429
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Opet čitam "Moć sadašnjeg trenutka" koji mi je pomogao da osvjestim neke stvari i da lakše prođem kroz jedno sjebanije razdoblje pred više godina.

I sad se događa nešto opet i opet čituckam. Mislim, kao i svaki drugi self help, neki vam mogu pomoć, neki ne, ovisno o tome komunicira li to s tobom kao članom ciljane publike. Meni se inicijalno sviđalo kod njega taj spoj zapadnjačke i istočnjačke filozofije i kako s tom jednom lakoćom prikazuje koliko se ustvari bezveze lovimo za svakidašnje zamke vlastitog uma.

Makar, danas si baš razmišljam koliko se cijela ta ideja kontroliranja vlastitih misli doima naivnom. Mislim si, pa taj dio svačije osobnosti je tu s razlogom, prirođena je. Nitko ne može biti prisutan cijelo vrijeme, samo u određenim trenucima, bilo da dođe prirodno ili smo stvarno usredotočeni na konkretan zadatak, rad, nešto treće.

Pritom sam svjestan da mogu mentalno elaborirat do sutra, neće mi donijeti ništa osim možda malu dozu utjehe koja će vrlo brzo iščeznuti...
Jezuita opsjednut kontrolom je u pitanju zato i teze o kontroli misli.
Malo pročačkaj biti će ti sve jasnije ako te zanima komu i čemu itd


No kapa dole lovu je dignuo dobru inače ne simpatiziram Jezuite ni Mella ni ovoga ,gore sam u jednom postu samo kontrirano na frazu kako je zaradio lovu.Nije lova problem uopće to sam htio reći.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 18:09   #430
Ma dobro, ja s tim nemam problema, odnosno niš mi ne govori da je jezuit i da je dig'o lovu, čim je nekaj bestseler, znači da je marketinška fora i uspjela. kaj ne znači da nema kvalitativnu vrijednost općenito

shvaćam da ima puno šarlatana, ali opet smatram da ak nekome pomogne da se izvuče iz nekog problema ili da si proširi vidike, zakaj ne. slično je i s louise l hay koja sve svodi na pozitivne misli. njezin mi je pristup recimo, manje intelektualan i prilagođeniji za domaćice.

ali ako funkcionira za neke ljude, ne vidim razloga da se te metode i ne koriste.

Jedino kaj razmišljam, a vezano je za Tollea, da sumnjam da itko može ići cijelo vrijeme prisutan kroz život. S puno teza koje je on iznio se ustvari i slažem. Kao što rekoh, pomoglo mi je da si sam posložim neke stvari u glavi. Sad se neke stvari i ponavljaju, ali slabijeg intenziteta. Zato mi dolaze i sumnje...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 18:37   #431
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Ma dobro, ja s tim nemam problema, odnosno niš mi ne govori da je jezuit i da je dig'o lovu, čim je nekaj bestseler, znači da je marketinška fora i uspjela. kaj ne znači da nema kvalitativnu vrijednost općenito

shvaćam da ima puno šarlatana, ali opet smatram da ak nekome pomogne da se izvuče iz nekog problema ili da si proširi vidike, zakaj ne. slično je i s louise l hay koja sve svodi na pozitivne misli. njezin mi je pristup recimo, manje intelektualan i prilagođeniji za domaćice.

ali ako funkcionira za neke ljude, ne vidim razloga da se te metode i ne koriste.

Jedino kaj razmišljam, a vezano je za Tollea, da sumnjam da itko može ići cijelo vrijeme prisutan kroz život. S puno teza koje je on iznio se ustvari i slažem. Kao što rekoh, pomoglo mi je da si sam posložim neke stvari u glavi. Sad se neke stvari i ponavljaju, ali slabijeg intenziteta. Zato mi dolaze i sumnje...
Experti su to za upakovati nije to nikad u jednom tonu.

Nisu to uopce sarlatani ma kakvi sarlatani...

Sarlatani su koji misle da su to neke knjige koje sluze samopomoci...To su knjige koje imaju odredjeni cilj.zato sam ti rekao ako zelis shvatiti proguglaj pa ce ti biti sve jasno.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 22:53   #432
A dobro. al opet mi nije neki razlog za paranoju. bitne su ideje prezentirane unutra. Ak se neko njih uspio držat ko pijan plota, dam ruku u vatru

kaj znači da čak i to kaj je "dobro upakirano" ne služi svojoj svrsi...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 23:40   #433
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
A dobro. al opet mi nije neki razlog za paranoju. bitne su ideje prezentirane unutra. Ak se neko njih uspio držat ko pijan plota, dam ruku u vatru

kaj znači da čak i to kaj je "dobro upakirano" ne služi svojoj svrsi...
Sad ti dobijaš još jači poriv da to okarakterirziraš kao pozitivno čim ti netko želi nešto reći vezano za to.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:14   #434
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Sad ti dobijaš još jači poriv da to okarakterirziraš kao pozitivno čim ti netko želi nešto reći vezano za to.
uvažavam kao komentar, kaj ne znači da se nužno slažem s tim.

Čitao ga jesam, korisnih stvari našao jesam. Samo kao svaki self help smatram da se ne treba (ni ne može) držat te filozofije kao pijan plota, već da se kroz neki problem koji je suviše vezan uz ego i zamke koje sami sebi postavljamo malo osvjestimo. Mislim konkretno na teze kolko sami sebe identificiramo kroz stvari koje u nekom realnom smislu nemaju veze s nama pa si dozvoljavamo da utječu na nas, naše raspoloženje i slično.

Da sad usvojimo cijelu njegovu filozofiju, ne bi smjeli niti sanjariti niti promišljati i analizirati neke prošle i buduće događaje.

Ok je preuzeti neke dijelove za sebe i to konkretno na neki problem s kojim si razbijamo glavu bezveze i na koji ne možemo utjecati pa se kroz to lakše izvučeš iz tog, riješiš se depresivnih i anksioznih misli, samo je moja poanta da ne možeš biti u potpunosti cijelo vrijeme prisutan u tom duhovnom smislu koji on izlaže.

Sad ulaziti u to kaj se sve htjelo upakirati s tim ne mislim, nije moje područje. Ovo kaj sad izlažem je moj kritički osvrt i neko moje viđenje koje sam stekao za samu Tolleovsku filozofiju.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 20:20   #435
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
uvažavam kao komentar, kaj ne znači da se nužno slažem s tim.

Čitao ga jesam, korisnih stvari našao jesam. Samo kao svaki self help smatram da se ne treba (ni ne može) držat te filozofije kao pijan plota, već da se kroz neki problem koji je suviše vezan uz ego i zamke koje sami sebi postavljamo malo osvjestimo. Mislim konkretno na teze kolko sami sebe identificiramo kroz stvari koje u nekom realnom smislu nemaju veze s nama pa si dozvoljavamo da utječu na nas, naše raspoloženje i slično.

Da sad usvojimo cijelu njegovu filozofiju, ne bi smjeli niti sanjariti niti promišljati i analizirati neke prošle i buduće događaje.

Ok je preuzeti neke dijelove za sebe i to konkretno na neki problem s kojim si razbijamo glavu bezveze i na koji ne možemo utjecati pa se kroz to lakše izvučeš iz tog, riješiš se depresivnih i anksioznih misli, samo je moja poanta da ne možeš biti u potpunosti cijelo vrijeme prisutan u tom duhovnom smislu koji on izlaže.

Sad ulaziti u to kaj se sve htjelo upakirati s tim ne mislim, nije moje područje. Ovo kaj sad izlažem je moj kritički osvrt i neko moje viđenje koje sam stekao za samu Tolleovsku filozofiju.
Poenta je da ti imaš strašnu potrebu da se samokontroliraš tu je ključ a ne u onome što on nudi ako ovo shvatiš nećeš se opterećivati više.
Ti si jako discipliniran vidim, jako teško se daš izbaciti iz balansa to je problem koji u konačnici će rezultirati lomom.

Zato su te knjigice i namjenje da ljude mjenjaju umjesto da ljudi prihvate sebe kakvi jesu.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 21:50   #436
Evo došao opet do pred kraj i dobro mi je leglo opet si pročitati.

Ponajviše ovaj dio: Ego relationship vs. real love ... Mislim da je točno istim riječima opisano i u knjizi.

Pomalo je zastrašujuće kako točno opisuje to ambivalentno stanje kroz koje se prolazi u romantičnom odnosu. Iako on može biti konstruktivan, svejedno ako je postavljen na krivim temeljima kad tad će doći do izmjena polariteta i ti isti dotad ispunjavajući i konstruktivni odnosi postaju negativni i destruktivni.

U više ciklusa počinješ uviđat koliko je disfunkcionalno to sve skupa.

U jednom dijelu spominje i Freuda, kao i mnoge druge filozofe, al u ovom kontekstu da je i Freud možda točno prepoznao simptome kaj se tiče teškoća odraslog života, samo kaj nije spoznao da se iz patnji može izvući na drugačiji način osim onih koje medicina predviđa.

Na kraju je bitno samo to - kad uvidiš da se kroz odnos identificiraš, trebaš se samo mentalno odmaknut i promatrat kaj se događa, uostalom kao i na bilokoji drugi aspekt praktičnog života

Naravno, mišljenje ostaje da nitko od nas ne može se skroz prepustiti i odjebat ego, misli, negativne osjećaje i bit prisutan (u njegovoj biografiji piše da su njegovi mislili da je popizdio kad je spoznavši prisutnost i radost života provodio dane sjedeći po klupicama u parku i divio se životu koji prolazi kraj njega, zaboravljajući obaveze i ponašajući se neodgovorno na kraju krajeva).

Al neke misli svakako mogu prisvojit, uvidjet da nije sve tako crno kak se nekad zna činit, i bit barem na trenutak radostan i trajno odjebat strah, ako ništa.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:24   #437
Da li se ovo još nekome događa?

Tek sam nedavno pročitala Tolle-ove knjige jer sam prije mislila da je to ili neki self-help tipa gledajte sebe u ogledalo i govorite si da se volite - što mi je bezveze ili nešto tajna, transurfing i slične kako postati bogat, lep i moćan sheme - a to mi nije cilj, nego odustati od svih želja.

No, pročitala sam knjige i super piše. No, ne bih sad o sadržaju, nego zamijetila sam nešto zanimljivo.

Svaki put kad pročitam par stranica, bilo kojih, nevažno što piše na njima, dođem u nekakvo stanje prosvjeljenja (najviše što sam ikad doživjela do sad). Stvarno su mi super svi odnosi, čak i oni koji nikad nisu išli od ruke, ja ne razmišljam o ničemu, koliko god me ranije nešto mučilo samo radost... ma baš kao neka droga.

Čak sam počela koristiti tu knjigu tako da kad imam nešto važno (tipa važan sastanak, ispit...), pročitam par stranica da se dovedem u to prosvjetljeno stanje. I svaki put tako djeluje, bez greške. I ostvarim super odnose i rezultate.

I u čemu je onda problem? Pa u tome jer to traje taj dan, eventualno dva, tri dana ako pročitam dosta stranica, tipa pola knjige. Ali me nakon dan, dva redovito uhvati takav pad i očaj, sve mi je loše, kao da me najednom napadnu sve loše misli i osjećaji koje nisam osjećala to vrijeme, a trebala sam (kao da sam se malo švercala) i to puno jačom snagom nego prije. Posvađam se s tim istim ljudima, osjećam se odvratno, teško, kao da baš zračim negativnu energiju i da sam sva neusklađena i ljudi to osjete.

Onda i to prođe, traje samo dan ili dva (ili možda tjedan ako sam pročitala tipa pola knjige).

Pa me sad zanima jel to normalno? Jel se to i drugima događa? Zašto se to događa? I kako jedna knjiga može utjecati na to?

Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Mene malo Tolle-ovo učenje podsjeća na moj odnos prema životu kad sam bila dijete.

Naime,onda sam sve nekako doživljavala manje osobno. I cijeli život kao neki igrokaz

I tada kada se za ništa negativno ne vežeš,sve je nekako lakše.
Da, i ja sve više mislim da je to tako i da se sa svime postaje puno teže nosit i sve shvaćaš puno tragičnije i radi ti veću traumu kad si odrastao i kad imaš sve više identifikacije s egom, nego kad si dijete. Što bi zapravo dovelo u pitanje čitave najutjecajnije pravce u psihoterapijama (psihoanalizu, geštalt i dr.), ali ja zaista počinjem misliti da Freud i ekipa nisu bili u pravu da u djetinjstvu nastaju naše najveće traume koje poslije oblikuju naše doživljavanje i koje se samo ponavljaju dok ih ne "razriješimo" (što još uvijek nisam uspjela shvatiti kako oni to zapravo predlažu učiniti, al ok). Jer, barem kako se meni čini, dok si bez identiteta i ega i plutaš u nekom oceanskom osjećaju kao beba nema ničega sa čime bi se nešto iz svijeta moglo sudariti i da dođe do povrede. Tek poslije naučimo JA sam to i to, i onda postoji "to" gdje te drugi mogu povrijediti tj. što ti drugi mogu ugroziti (tu ideju o tome da si ti netko i nešto)

Any thoughts na ovu temu? Vlastita iskustva? sve je lako kad si mlad i te spike...


Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post

Makar, danas si baš razmišljam koliko se cijela ta ideja kontroliranja vlastitih misli doima naivnom. Mislim si, pa taj dio svačije osobnosti je tu s razlogom, prirođena je. Nitko ne može biti prisutan cijelo vrijeme, samo u određenim trenucima, bilo da dođe prirodno ili smo stvarno usredotočeni na konkretan zadatak, rad, nešto treće.

Pritom sam svjestan da mogu mentalno elaborirat do sutra, neće mi donijeti ništa osim možda malu dozu utjehe koja će vrlo brzo iščeznuti...
A gle, to se može smatrati i navikom. Navika se nije lako riješiti, pogotovo tih koje već dugo traju, ali je moguće. Meni isto to s mislima nije još do kraja jasno. Ali ako ti recimo svaki dan po 10 sati vježbaš "kontroliranje" misli (tj. da im ne pridaješ pažnju i ponovo se skoncentriraš na neku točku), one će ti prvo biti jako glasne i nametljive (vjerojatno su uvijek takve, ali sad ćeš u tišini i nedostatku distrakcija to bolje moći uočiti), a onda, ako ustraješ, nakon par dana će se smiriti. I što duže to vježbaš, one će se sve manje i manje pojavljivati, a i one koje se pojavljuju - ti ćeš ih moći iste sekunde uočiti (neće se moći prošuljati neprimjetno i preuzeti te jer ti je glava prazna i tiha i naravno da ćeš primjetiti ako odjednom nastane neko komenšanje). Ako prestaneš s tom praksom, nakon par dana vračaš se na staro. To je barem bilo moje iskustvo.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:27   #438
Tolle je odličan, i mnogo mi je pomogao što se tiće "moći sadašnjeg trenutka", jednom sam davno imala neku njegovu knjigu u rukama, no nije bilo pravo vrijeme.

strah je u tijelu, osim ako ga umom ne zadržavamo.

prepustiš se trenutku - neugodi, i ona prolazi. shvatiš da nisi tijelo. a posbno ne "tijelo boli" uz koje smo vezani.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:36   #439
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Meni isto to s mislima nije još do kraja jasno. Ali ako ti recimo svaki dan po 10 sati vježbaš "kontroliranje" misli (tj. da im ne pridaješ pažnju i ponovo se skoncentriraš na neku točku), one će ti prvo biti jako glasne i nametljive (vjerojatno su uvijek takve, ali sad ćeš u tišini i nedostatku distrakcija to bolje moći uočiti), a onda, ako ustraješ, nakon par dana će se smiriti.
Ne bih nikome preporučila to nadgledavanje misli. kad postigneš kontrolu nad njima onda ih "nadgledavaš" no nadgledavanjem otpočetka mislim da samo mogu se oteti kontroli.

disanje tj fokus na disanje je dovoljno da misli se stišaju. bolje se usredotočiti na emocije, na djela... misli su samo posrednik. misli iz podsvijesti su jakog intenziteta i mislim da nije zdravo gledati u neku točku i čekati da odu.

uostalom nije u skladu sa zakonom privalečenja.

čemu se opireš raste.

uopće se ne moraju stišati ili otići, nego da ti ne smetaju. da nisu toliko bitne. bitna je kreativna misao, ako nije kreativna ignoriraš je, nepoželjna je, krivi program i sačekaš da se odvergla. ako nisi emocionalno vezan uz negativnu misao ona je nebitna, a nisi uz nju emocionalno vezan ako osvijestiš da je produkt umora, da je i drugi imaju npr.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 08:45   #440
Mislim da nisi skužila što sam napisala.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.