Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2010., 19:04   #61
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Hebr 9,24 Krist, naime, nije ušao u Svetinju nad svetinjama napravljenu rukom, koja je samo slika prave, nego u samo nebo, da posreduje za nas pred licem Božjim.

Zar to ne znači da njegova žrtva, premda se fizički dogodila na ovom svijetu, ne pripada ovom svijetu, nego se zapravo odigrala "u samom nebu", i to zbog prirode njegovog bića, koja nije ljudska, nego božanska. A za Boga nema vremena, za Boga je sve sadašnjost. No za naš ljudski život ne vrijedi to vrijeme, pa je uzaludno uspoređivati naše prolazno sada i božje vječno. Nisu te relacije usporedive. Da to nije tako, da je Bogu "jednom" isto što je i nama "jednom" onda bi morao prinostiti takvu žrtvu za svakog od nas. Tj. morao bi se dosad već oko 100 milijardi puta roditi i umrijeti, za svako čovjeka koji je postojao.
Ono što sam želio reći s onim citatom jeste da je Isus jednom rođen i jednom žrtvovan a time euharistija nikako ne može biti žrtva (rimokatolička teologija to naziva beskrvnom žrtvom) već spomen čin (kako je sam Krist tvrdio).

Zadnje uređivanje Bipsa : 20.09.2010. at 19:12.
Bipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 19:43   #62
Quote:
Bipsa kaže: Pogledaj post
Ono što sam želio reći s onim citatom jeste da je Isus jednom rođen i jednom žrtvovan a time euharistija nikako ne može biti žrtva (rimokatolička teologija to naziva beskrvnom žrtvom) već spomen čin (kako je sam Krist tvrdio).
Znam što si htio reći. Ja sam htio reći sasvim obratno, da je euharistija žrtva. Kao i to da je interpretiranje "spomena" (kojeg navode u opisu poslj. večere sinoptici) kao simboličke komemoracije pogrešno. Eto, tu se nećemo složiti.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 20:00   #63
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Znam što si htio reći. Ja sam htio reći sasvim obratno, da je euharistija žrtva. Kao i to da je interpretiranje "spomena" (kojeg navode u opisu poslj. večere sinoptici) kao simboličke komemoracije pogrešno. Eto, tu se nećemo složiti.
Ne moramo se u svemu slagati, naravno.
Bipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:42   #64
Rasprava koja se vodi na topicu Papin posjet Velikoj Britaniji ilustrira savršeno "Strahotu Pustoši" i njegov duh; "otac laži" "koji bijaše ubojica ljudi od početka".
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 00:38   #65
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da je Neron Zvijer, nego samo da se i na njega može primjeniti broj 666.

Papa nije zamjena Krista na zemlji. Riječ vicarivs ne znači zamjena, nego namjesnik. Temelji se na Mateju "A ti si Petar - Stijena, i na toj stijeni sazdat ću crkvu svoju i vrata pakla neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskog, pa što god svežeš na zemlji, bitr će svezano i na nebu, a što god razriješiš na zemlji, bit će razriješeno i na nebesima" i slično. Ovo ne navodim da bi tebe uvjerio, nego radi same teme. Dakle, Petar je Stijena kojoj su dani "ključevi neba". Rim. crkva je u najranijoj crkvi uživala poseban ugled na osnovu ovoga i sl. riječi u Ev. Neki kažu da je u cit. odlomku Marka Isus mislio na dvije stijene, jedna je Petar - Kefa, a druga Stijena je simbol za ispravnu vjeru, tj. Objavu, pa bi se u rečenici "Tebi ću dati ključeve" Isus obraćao ne Petru nego personificirano vjeri, dakle, treba shvatiti ovaj odlomak: Ti si P. - Stijena, i na toj vjeri koju si ti izgovorio kad si mi rekao: Ti si Mesija, Sin Boga živoga, ja ću sazdati crkvu. A tebi, vjero, ću dati ključeve..." itd.

Danas ima na svijetu na stotine kršćanskih denominacija i crkvi - i ta je razdijeljenost sablazan sama za sebe. I crkava ima svaki dan sve više i više, fragmentiranost je sve veća. Kršćani, međusobno odijeljeni u mnoštvu malih zajednica u tim mikrocrkvama postaju izolirani jedni od drugih i dalje se to dijeljenje nastavlja u beskraj. Ljudi izvan kršćanstva doživljavaju to kao očiti znak da s tom vjerom nešto ne valja, da je utemeljena na ljudskoj istini, relativnoj istini, ili relativnoj laži, ako hoćete. Samo kršćanstvo gubi kredibilitet. Osim toga, te sve manje crkvice ne mogu se pojedinačno oduprijeti niti nadjačati mentalitet koji danas prožima sve više svijet u kojem živimo. Ne mogu se oduprijeti pojedinačno, niti se mogu udružiti - bit je tih novijih protest. pokreta (evangelikala idr, posebno "born again christians") da lokalne crkve boraju ostati nezavisne, pa im je već zbog toga mogućnost zajedničkog "otpora", ili bolje zajedničkog svjedočenja kršćanske vjere, krajnje ograničena. Drugi problem je razlika u vjerovanju između pojedinih denominacija. Onda se još pojavljuju neke još specifičnije grupe, koje više nisu ni protestanti, ali ih ljudi doživljavaju kao dio protestanstkog (i kršćanskog) pokreta - kao što su jehovi svjedoci, adventisti, mormoni, unitarijanci, univerzalni život, seminar of Jesus, itd.itd.; samo adventista ima 7-8 različitih denominacija u SAD, kao i mormona).

Ovo neprekidno umnažanje tih zajednica ide proporcionalno s padom ukupnog broja kršćana. Znači, povećava se podijeljenost u tijelu koje je sve manje.

Sve veći rast broja tih sljedbi financiraju oni koje nazivaju najčešće masonima ili iluminatima. Engdahl u Stoljeću rata II. govori da multinac. korporacije i banke nastoje potpuno ovladati društvima i onemogućiti bilo kakav otpor - tako da razbiju sve što ljude povezuje, i sve tradicionalne institucionalne oblike - od nezavisnih sindikata i medija (što su već uspjeli) pa do tradicionalne obitelji i relig. zajednica (ne samo kršć., nego i islama i judaizma). "Iluminatima" ili "masonima" pripisuje se, osim financ. i polit. interesa, i neki oblik religije - koji uključuje da je čovjek mjera svega. Najviše odgovara po sadržaju onom što nalazimo danas u neopoganstvu, New Ageu, ezoterici, antropozofiji, teozofiji itd., kao i u koncepcijama maltuzijanstva, eugenike itd.

U tim sferama treba tražiti "strahotu pustoši".

U kom nas pravcu onda usmjerava djelovanje kršćana poput ovih gore postova Ispravke?
neron ne moze biti antihrist okome Bog govori u Reci,kao sto sam naveo,jer nikad nije seo u Bozju crkvu,cak nije bio ni hriscanin. antihrist je jasno lociran,ako jedna lokacija fali on ne moze ispuniti to prorostvo,kao u slucaju nerona i to bi svakom ozbiljnom verniku trebalo biti jasno.
sto se tice petra stene tu ima dosta nerazumevanja. tekst se ne sme iscasiti vec imati pun kontekst,od kako je Isus postavio pitanje pa do kraja. prvo on je crkvu jasno popstavio na istini ko je on Isus?! pitanjem ko govore ljudi da sam ja,pa onda a vi sta vi mislite? apostolima.matej,16.gl. potom petar kaze tu rec ko je on. a Isus odmah eliminise da je to petar mogao uopste znati. ako to Isus eliminise,kako onda na coveku moze biti uzidana jedina crkva Isusova kad je njen temeljac na istini ko je On! Isus primetimo eliminise dalje petra recima,to ti krv i telo,dakle to petar nije mogao znati jer covek je krv i telo,vec je to doslo sa neba objavom Oca. akcenat je jasan na objavi tj. ko je Isus? sve vrem,e crkva se poztavlja na temelju tog otkrivenja. ne na coveku ,tj. krvi i mesu!
ne treba izvrtati smisao da se onda Bog okrece veri i njoj zadaje nesto,vec ljudima dalje koji imaju tu veru tj,. to otkrivenje. ko je Isus. na tom imenu Isusa Hrista petar sa tim simbolicnim kljucevima,tj. otkrivenjem sa neba na dan pentekosta u jerusalimu pred masom ljudi okupljenih sa svih strana sveta hodocasnika jevrejskih,otvara vrata carstva(dela,2.gl.- 38.red) pokajte se i svaki od vas da se krstite na ime Gospoda Isusa Hrista i primicete dar svetoga Duha,jer je obecvanje za vas(jevreje tad) za vasu decu*jevreje sutra) i sve daljnje koje god pozove gospod Bog nas(paganski narodi danas) dakle istina o jednom krstenju ,jedinom imenu pod nebom danog kojim bi se svi ljudi mogli spasiti,jer nerma drugog imena pod nebom,imenom Isusa Hrista,lezi tajna jednog,ne trojednog Boga ,nauke antihrista iz nikeje 325 god.
na toj steni,otkrivenju,na toj istini koju je petar izgovorio otvreno je nebo za prve 3000 verujucih,a i do danas.to je crkva kojui vrata pakla ne mogu nadvladati!
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 09:41   #66
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
neron ne moze biti antihrist okome Bog govori u Reci,kao sto sam naveo,jer nikad nije seo u Bozju crkvu,cak nije bio ni hriscanin. antihrist je jasno lociran,ako jedna lokacija fali on ne moze ispuniti to prorostvo,kao u slucaju nerona i to bi svakom ozbiljnom verniku trebalo biti jasno.
sto se tice petra stene tu ima dosta nerazumevanja. tekst se ne sme iscasiti vec imati pun kontekst,od kako je Isus postavio pitanje pa do kraja. prvo on je crkvu jasno popstavio na istini ko je on Isus?! pitanjem ko govore ljudi da sam ja,pa onda a vi sta vi mislite? apostolima.matej,16.gl. potom petar kaze tu rec ko je on. a Isus odmah eliminise da je to petar mogao uopste znati. ako to Isus eliminise,kako onda na coveku moze biti uzidana jedina crkva Isusova kad je njen temeljac na istini ko je On! Isus primetimo eliminise dalje petra recima,to ti krv i telo,dakle to petar nije mogao znati jer covek je krv i telo,vec je to doslo sa neba objavom Oca. akcenat je jasan na objavi tj. ko je Isus? sve vrem,e crkva se poztavlja na temelju tog otkrivenja. ne na coveku ,tj. krvi i mesu!
ne treba izvrtati smisao da se onda Bog okrece veri i njoj zadaje nesto,vec ljudima dalje koji imaju tu veru tj,. to otkrivenje. ko je Isus. na tom imenu Isusa Hrista petar sa tim simbolicnim kljucevima,tj. otkrivenjem sa neba na dan pentekosta u jerusalimu pred masom ljudi okupljenih sa svih strana sveta hodocasnika jevrejskih,otvara vrata carstva(dela,2.gl.- 38.red) pokajte se i svaki od vas da se krstite na ime Gospoda Isusa Hrista i primicete dar svetoga Duha,jer je obecvanje za vas(jevreje tad) za vasu decu*jevreje sutra) i sve daljnje koje god pozove gospod Bog nas(paganski narodi danas) dakle istina o jednom krstenju ,jedinom imenu pod nebom danog kojim bi se svi ljudi mogli spasiti,jer nerma drugog imena pod nebom,imenom Isusa Hrista,lezi tajna jednog,ne trojednog Boga ,nauke antihrista iz nikeje 325 god.
na toj steni,otkrivenju,na toj istini koju je petar izgovorio otvreno je nebo za prve 3000 verujucih,a i do danas.to je crkva kojui vrata pakla ne mogu nadvladati!
Matej 16,17 "Na to će mu Isus: Blago tebi Šimune sine Jonin, jer tebi to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj nebeski! A ja tebi kažem: Ti si Petar stijena i na toj stijeni sazdat ću crkvu svoju..."

Dakle, ti kažeš da Isus eliminira Petra, kad mu kaže doslovno da mu je Bog objavio ono što je rekao o Isusu, pa ga onda valjda još jednom eliminira kad mu kaže da je ON stijena na kojoj će sazdati svoju crkvu (naime Kahal, na hebrejskom sveti zbor, skupština vjernika koja se okuplja na molitvu i preneseno Božji izabrani narod). Savršen način eliminacije - nije mogo bit jasniji da je i htio. Nema crkve ni vjere bez hijerarhije - to je poredak koji je Isus postavio u crkvi još prije svog raspeća. Neovlaštena tumačenja Pisma, bez suglasnosti hijerarhije, ne mogu voditi prema punini vjere, već prema njenom iskrivljenju.

A što se tiče Antikrista, on će sjesti u Hram Božji, kad dođe, ali to se nije još dogodilo, iako se u "dvorištima" tog istog Hrama događaju strahote već dugo.
Ima ljudi koji su preuzeli službu u Hramu, iako je svojim životom nisu dostojni, no njihova osoba ni njihova dostojnost nisu autoritet, nego ono što propovijedaju, što ne dolazi od njih nego od Boga.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:19   #67
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
nije to prijatelju,

grozota pustoši se ima se dogoditi u posljednjim vremenima... oko pojave antikrista ( "nečistoga u svetištu")

ne radi se sigurno o 1. stoljeću ....šta misliš o ranijim ponudama -mogućnostima...koja bi po tebi bila najvjerojatnija
Ne vidim u čemu je problem. Ako taj odlomak govori o Titu i povjesti to se ne kosi sa drugim dolaskom Krista. Neposredno nakon pada Jeruzalema su Židovi teško živjeli u Rimskom carstvu. Kršćani su bili sumnjivi zbog Isusova Židovskog porijekla, a iz samih evanđelja se dade zaključiti da su kršćani, dakle i učenici vjrovali u drugi povratak isusov još za njihova života. Kako se to nije ostvarilo kršćani su staklo i ponovo pomicali datum tog povratka koji očekuje u nedoglednoj Budučnosti.

Groza Pustoši o kojoj govori Danijel je o povjesnom događaju povezanom sa Antiohom Epifanom. Logika nam govori da je i Groza Pustoši u Evanđelju povjesni događaj koji je kršćane uznemirio da su to napisali.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:29   #68
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Danijel 9,27 "na vrhu Hrama bit će strahota pustoši, sve do svršetka..." i Marko 13,14 "A kad vidite grozotu pustoši - nekog tko stoji tamo gdje ne smije biti ..." Ovo boldano je objašnjenje TKO je to. Aramejski Šikuc ha Ešomen - doslovno "odvratnost pustoši". U knjizi proroka Danijela to znači vjerojatno Antioha IV. Epifana (175-164), koji je u Jeruzalemski Hram, u svetinju nad svetinjama postavio svoj kip. On je ujedno progonio Židove i njihovu vjeru, jer ga nisu htjeli priznati za boga. Njegovo ime epiphanes znači prosvijetljeni, ali može značiti i utjelovljeni Bog. To oskvrnjenje hrama Isus označava tim riječima "onaj koji stoji tamo gdje mu nije mjesto". Znači da će se na kraju vremena pojaviti netko ko će sebe proglasiti za Boga, što se odnosi na Sotonu, odnosno Zvijer Apokalipse.
To je ono što sam i ja napisao.

Ali vidimo da Danijel govori o Antiohinom KIPU, dakle neživom predmetu. Evanđelje govori o čovjeku koji stoji gdje mu nije mjesto.

Oba događaja su povjesni događaji i o oba događaja su poslije napisana proročanstva. Povezano sa kršćanima je događaj sa Gajom Kaligulom koji je htio napraviti tu grozu pustoši i postaviti kip ali je prije toga umro.

Dakle radi se o Titu i njegovim vojnicima u hramu koji gori i koji če biti srušen da ni kamen na kamenu ne ostane.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:32   #69
Interesira me je li tko čitao o borbama u Jeruzalemu detalje,ima u knjizi Judejski rat i Židovske starine.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:33   #70
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Dakle misli na Sotonu, Antikrista. Nema nikakvog prenesenog značenja, u smislu duhovne pustoši i otuđenja.
Ne mora biti. Tit je bio Cezarov sin i vojskovođa koji je izvojevao pobjedu i zaustavio dug i težak rat koji je poslije izazvao progone židova pa i kršćana zbog židovskog porijekla njihove vjere. Dakle vojnici su Tita pozdravljali odajuči mu počasti poput počasti Bogu. Zato je to Tit.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:37   #71
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Matej 16,17 "Na to će mu Isus: Blago tebi Šimune sine Jonin, jer tebi to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj nebeski! A ja tebi kažem: Ti si Petar stijena i na toj stijeni sazdat ću crkvu svoju..."

Dakle, ti kažeš da Isus eliminira Petra, kad mu kaže doslovno da mu je Bog objavio ono što je rekao o Isusu, pa ga onda valjda još jednom eliminira kad mu kaže da je ON stijena na kojoj će sazdati svoju crkvu (naime Kahal, na hebrejskom sveti zbor, skupština vjernika koja se okuplja na molitvu i preneseno Božji izabrani narod). Savršen način eliminacije - nije mogo bit jasniji da je i htio. Nema crkve ni vjere bez hijerarhije - to je poredak koji je Isus postavio u crkvi još prije svog raspeća. Neovlaštena tumačenja Pisma, bez suglasnosti hijerarhije, ne mogu voditi prema punini vjere, već prema njenom iskrivljenju.

A što se tiče Antikrista, on će sjesti u Hram Božji, kad dođe, ali to se nije još dogodilo, iako se u "dvorištima" tog istog Hrama događaju strahote već dugo.
Ima ljudi koji su preuzeli službu u Hramu, iako je svojim životom nisu dostojni, no njihova osoba ni njihova dostojnost nisu autoritet, nego ono što propovijedaju, što ne dolazi od njih nego od Boga.
JA dvojim u duševno zdravlje čovjeka/boga koji prvo kaže odhebi sotono od mene pa onda ga blagoslivlja.Naravno pod pretpovstavkom da je jedna te ista osoba u pitanju ili jedan Isus.

Čitao sam nedavno i tezu jednog vjernika da Isus je imao bipolarni poremećaj da bog ne može biti nego krajnost i biti poremećen na takav način kao što vidimo i priroda se ponaša bipolarno jer bog održava gabarite nemoguće je održati kreaciju ako nije bipolarna.
Sama pojava čovjeka je pokušaj uravnoteženja toga poremećaja.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:51   #72
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Hebr 9,24 Krist, naime, nije ušao u Svetinju nad svetinjama napravljenu rukom, koja je samo slika prave, nego u samo nebo, da posreduje za nas pred licem Božjim.

Zar to ne znači da njegova žrtva, premda se fizički dogodila na ovom svijetu, ne pripada ovom svijetu, nego se zapravo odigrala "u samom nebu", i to zbog prirode njegovog bića, koja nije ljudska, nego božanska. A za Boga nema vremena, za Boga je sve sadašnjost. No za naš ljudski život ne vrijedi to vrijeme, pa je uzaludno uspoređivati naše prolazno sada i božje vječno. Nisu te relacije usporedive. Da to nije tako, da je Bogu "jednom" isto što je i nama "jednom" onda bi morao prinostiti takvu žrtvu za svakog od nas. Tj. morao bi se dosad već oko 100 milijardi puta roditi i umrijeti, za svako čovjeka koji je postojao.
Ako pravilno tumačimo cijelo Ivanovo Evanđelje onda je Isus PASHALNO jagnje koje su židovi žrtvovali na pashu. Na posljednjoj večeri koja je pashalna večera nedostaje jagnja a tu se nalazi Isus kao zamjena za pashalno jagnje.

Znamo opis Evanđelja. Kad je Ivan Krstitelj vidio Isusa rekao je Evo Jagnjaca Božjeg. Razapet je za pashu. Neki su to pitanje proučavali i dokazuju da je Isus umro u trenutku kad su židovi u hramu žrtvovali jagnjad.

Rani Kršćani su poslije uskrsnuća i dalje bili židovi židovske vjere. Posljednja večera je opis ranokršćanskog obreda ranih kršćana koji nisu išli u Hram da sa drugim židovima žrtvuju janjce nego su se sastajali i obnavljali sječanja na događaje iz evanđelja. Tako je nastao taj običaj i obred.

Tako ako pratimo povijest dolazimo do Svetog Pavla od kojega počinje pravo kršćanstvo.

Pavle je rekao da je njmu dato evanđelje za neobrezane kao što je Petru dato evanđelje za obrezane. To dokazuje da se od jedne vjere židovske odvajaju Judeo Kršćani koji Isusa obožavaju na židovski način i da poslije dolazi do širenja te vjere među grcima i rimljanima. Iz toga se razvilo Judeokršćanstvo i Kršćanstvo Rimske crkve. Da bi se onda crkva podjelila na pravoslavnu i katoličku itd.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:25   #73
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post

Sve veći rast broja tih sljedbi financiraju oni koje nazivaju najčešće masonima ili iluminatima. Engdahl u Stoljeću rata II. govori da multinac. korporacije i banke nastoje potpuno ovladati društvima i onemogućiti bilo kakav otpor - tako da razbiju sve što ljude povezuje, i sve tradicionalne institucionalne oblike - od nezavisnih sindikata i medija (što su već uspjeli) pa do tradicionalne obitelji i relig. zajednica (ne samo kršć., nego i islama i judaizma). "Iluminatima" ili "masonima" pripisuje se, osim financ. i polit. interesa, i neki oblik religije - koji uključuje da je čovjek mjera svega. Najviše odgovara po sadržaju onom što nalazimo danas u neopoganstvu, New Ageu, ezoterici, antropozofiji, teozofiji itd., kao i u koncepcijama maltuzijanstva, eugenike itd.

U tim sferama treba tražiti "strahotu pustoši".

U kom nas pravcu onda usmjerava djelovanje kršćana poput ovih gore postova Ispravke?
Ovako nekako i ja razmišljam.
Koliko je svijet danas napredan govori činjenica da je sasvim ok sklopiti više milijardi deal oružja s najzaostalijom državom po pitanju humanosti i nitko ni ne trepne.
Novac određuje što je mainstream, što je poželjno i što je ideal.
Gdje je tu mjesto duhovnosti?
Strašno.
Pustoš je već tu.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:44   #74
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ovako nekako i ja razmišljam.
Koliko je svijet danas napredan govori činjenica da je sasvim ok sklopiti više milijardi deal oružja s najzaostalijom državom po pitanju humanosti i nitko ni ne trepne.
Novac određuje što je mainstream, što je poželjno i što je ideal.
Gdje je tu mjesto duhovnosti?
Strašno.
Pustoš je već tu.
Biće strašno kad se to oružje stavi u funkciju...
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:06   #75
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
nisam vidio da postoji ova tema u zadnja 2-3 mjeseca pa evo da pitam sve koji su se možda kao i ja zapitali šta znače ti retci u Bibliji

spominju se u danijelu u SZ i markovom evanđelju u NZ

Neki govore da smo oko tih vremena kada bi se moglo ostvariti proročanstvo vezano za grozotu pustoši ( opustošenja), a šta vi mislite o tome, i šta po vama predstavlja ta " grozota pustoši"?

sigurno nije nešto dobro za vjeru i kršćane kada je u pitanju i grozota i pustoš
Pad Jeruzalema pa ako si u prvom stoljecu ziv bio...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:50   #76
Mislim da je God Angel i Zorobabel najbolje to pojasnili.i po meni grozote puštoši je ukidanje svete euharistije i svete pričesti! Ili sustinsko mijenjanje euharistije tako da svete pričesti neće biti ili neće biti valjana.
Proroštvo se tiče baš kršćana i KC, a ne židovskog hrama kako je spomenuo Kom1!
Prvo stoljeća, odnosno rušenje židovskog hrama nije daleka budućnost na koju se odnosi Danijel 12,ali i tri mjesta u NZ! Sigurno nevezani za židovski hram!
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:55   #77
Kom1 sam kaže da je evanđelje po marku pisano poslje rušenja hrama...znači buduća grozota puštoši se ne može odnositi na rušenje židovskog hrama i Tata koji se gradio novim vodjim u izraelu!
To se već dogodilo prije pisanja evanđelja i 2solunjanima 2,2 koja također piše o budućoj grozoti puštoši i necasnom čovjeku na svetom mjestu!
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:58   #78
Kom1 sam kaže da je evanđelje po marku pisano poslje rušenja hrama...znači buduća grozota puštoši se ne može odnositi na rušenje židovskog hrama i Tita koji se gradio novim vodjim u izraelu!
To se već dogodilo prije pisanja evanđelja i 2solunjanima 2,2 koja također piše o budućoj grozoti puštoši i necasnom čovjeku na svetom mjestu!
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:04   #79
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
Mislim da je God Angel i Zorobabel najbolje to pojasnili.i po meni grozote puštoši je ukidanje svete euharistije i svete pričesti! Ili sustinsko mijenjanje euharistije tako da svete pričesti neće biti ili neće biti valjana.
Proroštvo se tiče baš kršćana i KC, a ne židovskog hrama kako je spomenuo Kom1!
Prvo stoljeća, odnosno rušenje židovskog hrama nije daleka budućnost na koju se odnosi Danijel 12,ali i tri mjesta u NZ! Sigurno nevezani za židovski hram!
Citati iz naslovne teme se odnose na 77.n.e. Vidljivo je po tome kakve je Isus dao upute svojim sljedbenicima koji su ga poslušali i zato izbjegli opustošenje Jeruzalema svetog grada i hrama u njemu. Detaljnije o tom događaju zapisali su ondašnji povijesničari, može se pronaći u enciklopedijama.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 23:43   #80
Ljudi moji,koje glupostipisete?pročitajte marka 15.poglavlje,Mateja 24 poglavlje, 2.solunjsnima 2,3-4.radi se o ovom našeim vremenu,a ne 1.stoljecu ili 11.stoljecu...znači doći će otpadnik od kršćanske vjere, Sin propasti, protivnik kršćanstva...VIDI 2. solunjanima!
Lažni katolički papa,otpadnik će ukinuti svetu pričest,zasjesti će na svetom mjestu gradeći se Bogom... Imati će kratku vladavinu od 1290 dana, odnosno 3,5 godina...tada će biti progon pravih katolika koji će u tajnosti primati svetu pričest i obred euharistije
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.