Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2010., 12:30   #21
meni ornel ima grozan miris. najdrazi mi je lenor aromatherapy, tamnozeleni, kupim onaj od dvije litre (konzum, spar). miris je svjez i nenametljiv, nije ni tezak ni bljutav. plavi je isto ok. inace sam prorijedila upotrebu omeksivaca, sve cesce stavljam alkoholni ocat u kojeg nekad znam nakapat' malo etericnog ulja lavande (obozavam miris, a i dobra je za higijenu plus sto imate aromaterapiju, a ne cesto nosu neugodnu sintetiku), moze se uliti ili u pretinac za ispiranje ili u pretinac za omeksivac. ocat ne omeksava pretjerano, ali mi je bolji za masinu jer ima manje naslaga (mrzim kad se skupi u onoj ladici i u brtvi oko vrata) i ekoloski je prihvatljiviji, sto za otpadne vode, sto za nase zdravlje. jedino bih od omeksivaca jos voljela isprobati frosch.

nasla sam ovo na aktualno.hr:
za izradu domaceg omeksivaca rublja s mirisom lavande ili eukaliptusa potrebno vam je, 950 mL bijelog alkoholnog octa, 900 g sode bikarbone, 1,9 L destilirane vode i 15 mL etericnog ulja lavande ili eukaliptusa (nekak' mi se puno cini tih 15 ml, to su tri uobicajene male bocice, al' dobro... mozda cete mirisati u krugu od sto metara. ). pazljivo pomijesajte sodu bikarbonu i ocat u vecoj posudi jer ce se poceti pjeniti te nakon smirivanja prirodne reakcije dodajte vodu i etericna ulja. koristite 4 zlice omeksivaca po jednoj punoj perilici.
ili ovo: http://www.creativehomemaking.com/cl...softener.shtml...

e sad, ja sam stavljala samo ocat i etericno ulje, nisam radila sa sodom. iako etericno ulje u octu ostaje na povrsini, dakle, fali emulgator, nisu mi ostale nikakve mrlje - lavanda nije agresivna, a pretpostavila sam da ce se relativno dobro rasprsiti kad udari mlaz vode i jos slajdranje u masini.

ono sto vjerojatno mozete napraviti je i dodati svom omiljenom omeksivacu par kapi etericnog ulja i tako ga "pojacati". ili kupite neki hipoalergeni/djecji omeksivac (oni su uglavnom bez mirisa. u dm-u imate njihovu marku i skuplji chicco.) i njemu dodajte etericno ulje. sto se octa tice, ne bojte se ako nista ne dodajete, ves nece mirisati po njemu ako niste izlili pola litre, vec ce jednostavno mirisati na svjeze oprano.

btw, negdje sam procitala da se u masinu ne stavljaju apsoluti (npr. jasmin. ne znam bas detaljnije nabrojati gdje sta spada, s tim sam uglavnom na "vi".) i rezinoidi (radi se o smolama, npr. tamjan) jer mogu ostaviti mrlje na odjeci. za detalje o nacinima dobivanja si, ako vas zanima, malo proguglajte ili pitajte na prirodnoj kozmetici. ali mislim da s etericnim uljem lavande necete pogrijesiti. barem se nadam. *ogradjuje se*

a na zenskom kutku imate temu "domacice savjetuju" ili kak' se vec zove pa ovo mozete preseliti tamo.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:16   #22
ja sam isto teški frik za omekšivače i probala sam sve i svašta al ipak imam svoje favorite.
plavi lenor spring je prvi i njega uvijek moram imati al ne ovaj što se kupuje u našim dučanima već u mulleru,razlika je ogromna u mirisu i u kvaliteti.
onda žuti kokolino i ovaj novi ljubičasti mali kokolino.
ornele sam probala i po kvaliteti se dobi al od mirisa sam se samo našla u onom žutom,milano jer mi miriše kao stari žuti lenor kojeg su mijenjali i sad novi smrdi.

ali najbitnija stvar kod mirisa i mekoće odječe nije samo kombinacija praška i omekšivača več način sušenja odječe.
niti jedan omekšivać neće izdržati ako se veš suši na sunčanoj strani ili ako se suši u sušilici na najjačem programu.
ja uvijek sušim veš u sjeni,kad ga sušim vani i u sušilici na nekom poluprogramu gdje mi veš ostale kao mrvciu vlažan al opet dovoljno suh za spremanje u ormare ili savršnen za peglanje.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:20   #23
e i ovo za susenje je isto istina . ako se ves "presuši", miris ode . mi ga skidamo kad je onako mrvicu vlazan...
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:32   #24
Meni nikad ne miriši onako kako bi htjela da miriši..

Kada mama doma opere veš, miriši cijela kuća.. s bilo kojim omekšivačem.. bilo da suši u zatvorenom ili na balkonu!

I kad prži sunce i kad je sjena.. miriši da to nije normalno, danima se osjeti makar je u ormaru..

A kod mene doma.. užas.. nestane u roku odmah!

Isti program, isti omekšivač, isti deterdžent.. sve sveee!

Čak i kad se osjeti onda pegla sve ubije, a ne mogu da ne opeglam.. kad pospremim u ormar.. ništa..

Nema mirisa! I sad me to stalno živcira.. a mašina nova! Sad.. jedino mi preostaje da okrivim tvrdu vodu..

Većinom imam crnu robu.. imate li kakvih prijedloga za mene?

Koristim Perwoll i Woolite, a od omekšivača najbolji mi je Softlan iz Mullera i Ornelov čokolada i vanilija..

Samo što eto.. kod mame super fino miriši.. a kod mene.. dođe mi da se ubijem kad ne osjetim miris iz ormara

Kao da ni nije prošlo kroz mašinu..
__________________
Chocolovers :)
Hazardna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:37   #25
Ja trenutno u opticaju imam sigurno 10 omeksivaca.

Favoriti su mi zuti Lenor iz Mullera,potpuno drugacije mirise od ovog naseg.Po mjesec dana traje miris!! A miris preeedivan...

I neki Coccolino koji sam nasla samo u Bipi,ima rozi i ljubicasti,mala bocica,sarena.Taj ljubicasti je....
Ovaj skroz desno
http://thumbnail.image.rakuten.co.jp...mg56464937.jpg
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:50   #26
da žuti lenor iz mullera je fantastičan i mislim najjači miris a takav je bio i u ostalim dućanima dok nisu nešto prtljali po njima i promijenili im ambalažu a s tim i mirise.
a taj mali ljubičasti je meni otkriče,miriše mi po jednom parfemu kojeg volim i uvijek me muž pita zašto se špricam s tim jakim parfemom kad sam u kući a nekuži da je to taj omekšivać.

neki dan sam kupila u mulleru i one vernel kristele koji idu u bubanj i platila ih 30kn i 0 bodovo,malo mirisa a veš ostane krut kao da nisam ni stavila omekšivač.

hazardina ti tekući deterdženti uvelike promjene miris omekšivača jer su i samo jako mirisni pa se ti mirisi pomješaju i onda sve bude slabije. ja isto koristim dosta tih tekučih,em za crno em za vunu pa za šareno fino rublje i tak i jako je teško potrefiti dobru kombinaciju koja će dugo trajati. meni je kod tih najbolja kombinacija žuti kokolino i blec coral
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:57   #27
Ja sam ovisnica o omeksivacima, i cesto isprobavam nove.
Moram reci da mi je Ornel pregrozan, kao i onaj DMov.....naj mi je Silan bijeli, almond milk, mislim.
Nije mi los ni plavi Lenor, a zuti Lenor mi je ocaj zivi, ako mi odjeca stoji malo duze u perilici vlazna taj omeksivac smrdi a ne mirise fuuuuj.

Cula sam i ja nesto o tome da su tipa njemacki omeksivaci totalno razlici od ovih koji su na nasem trzistu
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:57   #28
Jasmine, hvala ti, puno

Sad odmah u trgovinu - moram isprobati
__________________
Chocolovers :)
Hazardna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 14:08   #29
A sta se tice kombiniranja sa praskom.....ja kombiniram tekuci Rex almond milk i silan almond milk....isti je miris i bas bude super
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 14:14   #30
Plavi Lenor (obični) su izgleda promijenili miris. Mama uzela u Lidlu. Skoro sam umrla od užasa dok sam oblačila najlonke oprane u tome. Grozno.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 15:11   #31
pa da promijenili si ih skroz na skroz i sad to više nije to što je bilo,samo su oni aromateraphi isti.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 15:57   #32
ja trenutno imam 4 različita omekšivača.
super mi je plavi kokolino za ručnike i plahte. u bočici mi nije baš nešto miris, ali kada kada se roba opere bude baš super.
a za odjeću su mi sada najdraži oni novi od kokolina, imam rozi i ljubičasti. rozi mi miriše po žvakačama. ne znam zašto, ali sviđa mi se taj miris na robi. a ljubičasti je još bolji, preodličan je.

a što se tiče razlike, to sam i ja primjetila. proizvodi kupljeni u italiji i hrvatskoj su totalna razlika. valjda za naše tržište proizvode slabiju kvalitetu.
inače, najbolji deterdžent za robu mi je sole (nisam ga vidjela u hrvatskoj, nažalost). s njim skoro svaki omekšivač miriši dugo i lijepo.
__________________
Ja svoju histeriju odgajam s nasladom!
Deviant Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 15:59   #33
E, što se tiče dodavanja lavandinog ulja, ufff - meni je to totalno zamastilo onu posudicu s praškom, baš se neka gadarija nakupila i jedva sam oprala.
Nije mi se svidjelo.

Omekšivače ne koristim. Smrde mi svi redom
Posebno neki od ruže koji moja mama obožava.
I slažem se da je način sušenja jako, jako bitan.
Najviše bih voljela da imam kuću u pripizdini i veliko dvorište daleko od ceste, pa da mi veš miriši na sunce i sijeno , kao kod moje bake.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 17:13   #34
meni je ornel jasmin & cotton divan, ali više od svega volim miris robe osušene na suncu
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:53   #35
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
E, što se tiče dodavanja lavandinog ulja, ufff - meni je to totalno zamastilo onu posudicu s praškom, baš se neka gadarija nakupila i jedva sam oprala.
Nije mi se svidjelo.

Omekšivače ne koristim. Smrde mi svi redom
Posebno neki od ruže koji moja mama obožava.
I slažem se da je način sušenja jako, jako bitan.
Najviše bih voljela da imam kuću u pripizdini i veliko dvorište daleko od ceste, pa da mi veš miriši na sunce i sijeno , kao kod moje bake.

ja živim u pripizdini i imam veliko dvorište i moj veš miriše na sunce i svjež zrak
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 21:28   #36
Cocolino jojoba, ono malo manje pakovanje....znam probati i druge, ali ovom se uvijek vraćam
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 21:40   #37
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post

ja živim u pripizdini i imam veliko dvorište i moj veš miriše na sunce i svjež zrak

Sretnice!
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 21:43   #38
Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
da žuti lenor iz mullera je fantastičan i mislim najjači miris a takav je bio i u ostalim dućanima dok nisu nešto prtljali po njima i promijenili im ambalažu a s tim i mirise.
a taj mali ljubičasti je meni otkriče,miriše mi po jednom parfemu kojeg volim i uvijek me muž pita zašto se špricam s tim jakim parfemom kad sam u kući a nekuži da je to taj omekšivać.
Zapisala i poboldala u notes! Hvala jasmine!
Dandy_080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 21:56   #39
I ja koristim žuti lenor, a kad se ubrzo kod nas otvori muller, to ću prvo kupiti, da vidim razliku.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 22:06   #40
ja isto koristim žuti Lenor iz Mullera,a ako nemam njega onda bijeli Silan Sensitive. I zadnje sam kupila u Mulleru Vernel omekšivač rozi u granulama koji se dodaje prašku na početku pranja i to koristim samo za finije komade odjeće, predobro i dugo miriši.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.