Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 14:39   #4221
Quote:
didulica38 kaže: Pogledaj post
dobro krstaši gdje ste?Molim pomoć i iskustvo?
Mi idemo na sličnu turu, al tek nakon vas.. Bari, Katakolon i Pirej su i kod nas, veselim se čuti vaše iskustvo.
__________________
Ne sanjaj svoj život, nego živi svoje snove.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:59   #4222
Costa Mediterranea

Razmišljamo o turi:
Marseilles, Malaga, Cadiz, Lisabon, Valencija i Barcelona.
Costa nudi izlet na Gibraltar iz Cadiza i Sintra / Cabo da Roca.
Dali je netko bio - molim iskustva !
marina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:50   #4223
Pozdrav,

Koje agencije preporučujete ukoliko želimo neko last minute krstarenje sad kroz 9. i 10. mjesec? Važno nam je d se polazi iz Splita ili Dubrovnika. Hvala
sugarbabe55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 08:31   #4224
Pročitala sam dobar dio teme i dobila dosta informacija. Planiramo s djecom na prvo krstarenje. Malo smo ograničeni s datumima i zapravo nas odgovaraju uskršnju praznici 2018. Znam da to nije mrtva sezona i da su krstarenja skuplja, ali nemamo baš izbora. Trenutno sam u ponudi jedino našla MSC Divina-zapadni Mediteran ( 31.3.-7.4.2018) i dosta je skupo.
Zapravo me zanima savjet iskusnih kada je najbolje bukirati krstarenje? Vidim da još nema baš ponuda za 2018., pa ću sigurno pričekati, ali me zanima jel postoji šansa da ipak prođemo malo jeftinije. Tnx
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:41   #4225
Pozdrav dragi kruzeraši
lijepo molim odgovor.U siječnju 2018.idem na Msc i imam all inclusive paket pića već uplačen pa me zanima da li kod naručivanja pića koja ulaze u taj paket naplaćuju dodatno 15 posto napojnice ili ne??

Didulice draga kako je bilo na krstarenju???

Hvala Vam svima na odogovoru
__________________
Pričali mi o plovidbi ti što nisu sidro digli.
Pričali o meni svašta,boljima se teško prašta.
Znam da me sretna zvijezda prati jer dobro se uvijek dobrim vrati !
hepiskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:51   #4226
Quote:
hepiskroz kaže: Pogledaj post
Pozdrav dragi kruzeraši
lijepo molim odgovor.U siječnju 2018.idem na Msc i imam all inclusive paket pića već uplačen pa me zanima da li kod naručivanja pića koja ulaze u taj paket naplaćuju dodatno 15 posto napojnice ili ne??

Didulice draga kako je bilo na krstarenju???

Hvala Vam svima na odogovoru
Napojnicu ti stave za svaki dan po osobi na racun od sobe odnosno kreditne kartice. Kada sam ja bio mislim da je bilo ili 7 ili 8 EUR-a po osobi po danu. Pio ti ili ne. A isto sam imao all inclusive i ne placas nista ti jos extra kod narudjbe pica Znaci samo deri
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:41   #4227
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Napojnicu ti stave za svaki dan po osobi na racun od sobe odnosno kreditne kartice. Kada sam ja bio mislim da je bilo ili 7 ili 8 EUR-a po osobi po danu. Pio ti ili ne. A isto sam imao all inclusive i ne placas nista ti jos extra kod narudjbe pica Znaci samo deri
Hvala na odgovoru ali ne znam jesam li dobro shvatila ( jbga žensko haha).Znači iako sam uplatila u Zagrebu all inclusive ipak mi oni još naplaćuju napojnice ?? Ne mislim pri tome na one obavezne napojnice od 10 eura dnevno već dodatne napojnice za piće.Naime,kad sam plovila Costom uzela sam na brodu paket boca voda koje su koštale 25 eura,a oni mi naplatili oko 32 eura zbog dodatnih napojnica i još 9 eura po danu za obavezne napojnice.
__________________
Pričali mi o plovidbi ti što nisu sidro digli.
Pričali o meni svašta,boljima se teško prašta.
Znam da me sretna zvijezda prati jer dobro se uvijek dobrim vrati !
hepiskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:58   #4228
Quote:
hepiskroz kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru ali ne znam jesam li dobro shvatila ( jbga žensko haha).Znači iako sam uplatila u Zagrebu all inclusive ipak mi oni još naplaćuju napojnice ?? Ne mislim pri tome na one obavezne napojnice od 10 eura dnevno već dodatne napojnice za piće.Naime,kad sam plovila Costom uzela sam na brodu paket boca voda koje su koštale 25 eura,a oni mi naplatili oko 32 eura zbog dodatnih napojnica i još 9 eura po danu za obavezne napojnice.
Ja sam bio MSC. Uzeo sam paket all inclusive prije ukrcavanja sto ti tamo jos nude (ne moras u Zagrebu) koji kosta toliko i toliko EUR-a po danu. I to sam platio. Nista vise. Plus onih obveznih EUR-a po osobi i po danu.

Kaj ides preko Palme ili? Jer dosta drugih prodaju pakete sto je zakupila Palma? Onda bude tamo Palmin slovenski vodic koji radi svoje izlete za manje para i puno zanimljivijeg sadrzaja nego sluzbeni brodski MSC koji su drek. Pa ako ides preko Palme - otici na sastanak prvi dan
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:09   #4229
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja sam bio MSC. Uzeo sam paket all inclusive prije ukrcavanja sto ti tamo jos nude (ne moras u Zagrebu) koji kosta toliko i toliko EUR-a po danu. I to sam platio. Nista vise. Plus onih obveznih EUR-a po osobi i po danu.

Kaj ides preko Palme ili? Jer dosta drugih prodaju pakete sto je zakupila Palma? Onda bude tamo Palmin slovenski vodic koji radi svoje izlete za manje para i puno zanimljivijeg sadrzaja nego sluzbeni brodski MSC koji su drek. Pa ako ides preko Palme - otici na sastanak prvi dan
Hvala puno.Idem prek Svijet krstarenja i imamo hrvatskog pratitelja.
__________________
Pričali mi o plovidbi ti što nisu sidro digli.
Pričali o meni svašta,boljima se teško prašta.
Znam da me sretna zvijezda prati jer dobro se uvijek dobrim vrati !
hepiskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:34   #4230
Dobar dan!

Putujemo sa MSC Meraviglia a luka ukrcaja nam je Savona.

Dolazimo autom pa me zanima da li je netko pronašao negdje u blizini dobar cuvan parkin i po mogucnosti besplatan
sara77777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:36   #4231
Quote:
sara77777 kaže: Pogledaj post
Dobar dan!

Putujemo sa MSC Meraviglia a luka ukrcaja nam je Savona.

Dolazimo autom pa me zanima da li je netko pronašao negdje u blizini dobar cuvan parkin i po mogucnosti besplatan
zašto ne ostaviš na njihovom parkingu u luci
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:04   #4232
Quote:
sara77777 kaže: Pogledaj post
Dobar dan!

Putujemo sa MSC Meraviglia a luka ukrcaja nam je Savona.

Dolazimo autom pa me zanima da li je netko pronašao negdje u blizini dobar cuvan parkin i po mogucnosti besplatan
Nije Savona vec Genova
sara77777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:29   #4233
Quote:
sara77777 kaže: Pogledaj post
Dobar dan!

Putujemo sa MSC Meraviglia a luka ukrcaja nam je Savona.

Dolazimo autom pa me zanima da li je netko pronašao negdje u blizini dobar cuvan parkin i po mogucnosti besplatan
Jedva čekam dojmove sa novog broda u floti
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:43   #4234
Halo HEPISKROZ krstarenje završilo.Bilo je lijepo ali previše toplo,u Ateni smo imali 40 stupnjeva.Putovanje MSC je uvijek lijepo samo mislim da i ti brodovi imaju svoje kategorije i da brod Poesia je barem tri kategorije ispod Fantasie i to po čistoci,usluzi,zabavi i svemu.
Hrane ima kao uvije dosta ali je svaki dan ista što ovisi o kuharu,.
didulica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:57   #4235
Prvi puta samo na bodu u liftu vidjeli smeće.Vrsta putnika nemari za odjevanje niti za propisano odijevanje na večeri,većinom su bili Kinezi ili Korejci koji nemare za to i koji svugdje nose hranu,trpaju po torbama i ostavljaju tanjure po barovima cak i u kazalište nose hranu i jedu za vrijeme predstave.
U kabinama su pomočni kreveti na kat i malo nezgodni ,Mislim da je brod Poezija malo niža kategorija ali cijena je ista kao na Fantaziji.
Na Poeziji je taksa obavezna 9 eura i neplaća se dodatni postotak na unapred kupljeno piče-mislim paket pića.
Pristajanje u Albaniji je jedno veliko razočaranje a izleti u organizaciji MSC su poskupili za 15 eura po osobi.Besplatnih busova do grada niti u jednom pristaništu nije bilo(Pirej,Dubrovnik,,Mikonos,Venecija,Sarada,)svu gdje oko 16 eura po osobi tako da je jeftiniji taksi koji platite 12x2eura na 4 osobe a ne 16x4 za bus brodara.
didulica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:02   #4236
Ovaj puta nije bilo ni kapetanove večere a u kazalištu se jedna predstava ponovila dva puta.Kruzer je krcao putnike osim u Veneciji u Bariju,Pireju,Saradeni,Dubrovniku i bilo je uvije gužve pri izlazu sa broda.Samo to ukrcavanje i iskrcavanje dalo je dojam broda trajekta,svaki dan vježbe,nova lica,koeri po hodnicima
Promašili smo turu i brod ali bit če idući put bolje.
didulica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:08   #4237
Žao mi je didulica zbog ne baš lijepog iskustva. I mi smo gledali sličnu turu ali za sad još nije došla na red. Do sada sam dva puta krstarila sa MSCom i svaki put je bilo savršeno. Sad se prvi put spremamo na krstarenje sa Costom pa me zanima ako netko zna ima li kakva bitna razlika između MSCa i Coste?
viak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:48   #4238
Generalno, kod svih kompanija su novi i veliki brodovi bolji, a ovi mali i stariji puno ograničeniji. Tako da uvijek to uzmite u obzir.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:53   #4239
Razlika izmedju Coste i MSC je velika.
Meni je bilo najvažnije da kada se vratim na brod sa izleta bez obzira u koje vrijeme uvijek se može ručati -jesti i ima hrane dok na Costi vrijeme ručka i doručka i večere je određeno i van tog termina nema hrane i to je loše jer nikad ne znaš koliko ćeš se zadržati van broda. A i ponoćna pizza je super na MSC.
Možda je zabava bolja na Costi jer MSC je više luksuz,veća kategorija smještaja i stariji gosti te je mirnija zabava.
Preferiram MSC .
didulica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 07:49   #4240
all inkl. paketi pića

Dragi forumaši,

pitanje za one koji su koristili all ink. pakete pića.

Zanimam me dal se smije recimo uzimat više pića ono ako se s nekim sretneš?

Recimo znam vise ljudi koji idu na isto krstarenje i dal onda smijem uzet tipa 10 koktela ili se to nadgleda na bilo koji način. Čitala sam nešto o zloupotrebi tih paketa pa me zanima dal je netko to iskusio.

Radi se o Costi.
jasnac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.