Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2011., 13:03   #21
jure, koliki si avans (predujam) morao platiti (minhen, airbnb)? i kako si to placao, kojim putem? i kolika je provizija?
ja stalno snimam airbnb, ali nikako se nisam prije usudila..jer stvarno airbnb ima veliki izbor sa ok cijenama (i slazem se, fuckas booking, jako poskupili, umislili se )..
sad mi je vec lakse, kad vidim tudja iskustva
ovih 150 eura za 3 dana smjestaja nije puno jer je inace taj grad najskuplji u njemackoj
valjda si se i dobro proveo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:33   #22
Full iznos uzima odmah airbnb... koristio za Belgiju jednom... U Briselu stan u centru za 4 osobe, 40 i nešto sitno eura...nije bio spektakularno čist, al za tu cijenu
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 14:08   #23
to mi se ne svidja-sve unaprijed placati..
kakve sam srece, cesto mi uvijek nesto iskrsne pa lako ako mi propadne 10% ali cijeli iznos da mi propadne
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 14:35   #24
platiš sve ali ako se ne čekiraš to jest ne dođeš ima mogućnosti povrata. 10% uvijek ode airbnb-u ovo ostalo ovisi od ''gazde'' (postoji na stranici cancellation option ).

ono što sam dobio i di sam dobio za munchen je extra povoljno. stvarno centar centra a da nije centar
odmah do isartora (5 min do marianne platza) i to cijeli stan. ponavljam ako dobiješ dobrog gazdu svašta te može uputit (moja mala je turistički vodič )

bilo odlično u mikenu btw.

edit: a da ta čistoća je uvijek upitna. ovako uglavnom iznajmljuju mlađi ljudi/studenti mada ima i porodica.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 15:11   #25
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
to mi se ne svidja-sve unaprijed placati..
kakve sam srece, cesto mi uvijek nesto iskrsne pa lako ako mi propadne 10% ali cijeli iznos da mi propadne
Nezgodno je kaj ti odmah uzmu cijeli iznos, al ne moraš ne znam koliko unaprijed uzeti smještaj.

Pa i Jure je par dana ranije uzeo.

A i mi smo nekih 2 tjedna prije našli (i to u NY, u 6.mj. kad je već poprilična gužva). I
ma stvarno hrpa raznog izbora (za neke gradove više, za neke manje), i stanova i soba, sa vlasnikom koji boravi sa vama i di ste potpuno sami, i da gledaš 1 tjedan prije dolaska opet možeš naći (a uvijek nekaj može iskrsnuti, i na bookin.com se mora otkazati 2-3-dana prije dolaska).

Tak da rizik i nije preveliki.

Ugl. i ja preporučam airbnb (mi bili jako zadovoljni, i budemo ih opet koristili, pogotovo na sjeveru Europe gdje namjeravamo drugo ljeto).
__________________
It's a beautiful day, The sun is shining, I feel good, And no one's gonna stop me now, oh yeah.
Made in heaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 02:05   #26
bila sam u americi preko roomorame jedan vikend u new yorku (los izbor, luda domacica, stan koma) i u san franciscu tri dana (super izbor, jako dobar domacin, dobar stan). nisam imala nikakvih problema. ali nije nis posebno ta roomorama - ili ja samo nisam bas jako dobro odabrala, ne znam.

/vec sam par puta bila u stanu (roomorama u americi, neka firmica u berlinu i neka cini mi se isto firma u edinburghu) i cini mi se da je fakat takav smjestaj stoput bolja alternativa hotelu./
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 13:34   #27
Isprobavam Air BnB:

- dobila potvrdno za iznajmiti.

E sad - plača se isključivo u dolarima? Tako su mi izbacili cijenu- majku im geocentričnu..

Provizija je 10%

A isto tako traže i osiguranje od štet koje je cca 50% ugovorenog najma stana u Parizu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 18:01   #28
Koliko ja znam service fee ti ima neki fiksni iznos... a u dolarima je jer je američki servis (možeš odabrat i prikaz u eurima).
Za osiguranje od šteta/čiščenje stana, stavlja ti svaki vlasnik nekretnine osobno...
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 18:47   #29
Quote:
blebletalo kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam service fee ti ima neki fiksni iznos... a u dolarima je jer je američki servis (možeš odabrat i prikaz u eurima).
Za osiguranje od šteta/čiščenje stana, stavlja ti svaki vlasnik nekretnine osobno...
Sve 5 - zasad mi se jos uvijek vise svidja opcija stana koji sam zakaparila.
Mah, devizna kartica mi je na € a sad mi upadaju $ a nasekonverzije su grrr! Vau!
Jedino da piknem preko Hypo prepaida tamo kakogod okrenem stavljaju se kune na racun.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 19:52   #30
bit će ti zaračunat tečaj od 7,53 kn/euro (PBZ master). tak je meni bilo.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 00:19   #31
koristio prošle godine za london, prije toga tražio smještaj preko agode, booking.com itd ali Airbnb mi je bila najpovolnija opcija pošto sam išao solo, uglavnom sve ok, došlo me oko 30 funti kensington, uplatio unaprid, tek nakon toga dobio podatke od vlasnika stana, tip skroz ok, advokat porijeklom iz kariba, sve bilo
taures75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 22:48   #32
molim za pomoc..na putu sam po italiji i smjestena sam preo airbnb..uplatila jesam smjestaj i trenutno sam kod domacina (platila sam par dana prije)ali ne kuzim gdje se ja to moram cekirati..da domacinu sjedne lova s airbnb..nidje ne mogu to naci ni na stranicama aibnb niti u mailu?? ne bih htjela da mi iznajmljicac ostane bez love jer nisam cekirala da sam stilga i da je sve ok..nadam se odgovoru. hvala unaprijed.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 01:28   #33
Pa moralo bi mu već sjesti...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 02:07   #34
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
molim za pomoc..na putu sam po italiji i smjestena sam preo airbnb..uplatila jesam smjestaj i trenutno sam kod domacina (platila sam par dana prije)ali ne kuzim gdje se ja to moram cekirati..da domacinu sjedne lova s airbnb..nidje ne mogu to naci ni na stranicama aibnb niti u mailu?? ne bih htjela da mi iznajmljicac ostane bez love jer nisam cekirala da sam stilga i da je sve ok..nadam se odgovoru. hvala unaprijed.

meni obicno drugi dan sjedne lova
answer1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 08:48   #35
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
molim za pomoc..na putu sam po italiji i smjestena sam preo airbnb..uplatila jesam smjestaj i trenutno sam kod domacina (platila sam par dana prije)ali ne kuzim gdje se ja to moram cekirati..da domacinu sjedne lova s airbnb..nidje ne mogu to naci ni na stranicama aibnb niti u mailu?? ne bih htjela da mi iznajmljicac ostane bez love jer nisam cekirala da sam stilga i da je sve ok..nadam se odgovoru. hvala unaprijed.
Koliko znam drugi dan nakon ulaska u smještaj domaćinu sjeda lova automatski.
Riazor is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:49   #36
Sve ove nabrojane stranice su booking on line servisi koji uzimaju jebenu proviziju . Od 15% do 25% .
Ako zelite proc jeftinije , izbjec ovu marzu onda vam je najbolje kontaktirat gosta preko pm poruka , iskomunicirat neki drugi kanal za dogovaranje . Za sada prolazi face book . Pitajte vlasnika jel ima profil na f.b , i dajte mu svoje ime i prezime. Svak ce pristat na to jer i njima je u interesu izbjec proviziju kao i vama . Onda preko privatnih poruka na fb dogovorite cijenu bez provizije , uplatite coviku akontaciju i ostatak na ruke kad preuzmete kljuc od app !
Ima wob shemu kako zaobic i booking.com proviziju od 25 % .. Naturlish Balkanich ja ja
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 01:56   #37
Probala ja tako zaobici airbnb u domacini isto,ali airbnb brise autonatski u poruci i mail i fb i prezime..a i nemaju svi fb...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 09:18   #38
Da, ali napises formulaciju: moguce produzenje a uplatis samo prvi dan. Cim prodje autorizacija imas kontakt a domacin ima pravo odbiti slijedeceg gosta koji pita ako vam se poklapaju termini.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 09:28   #39
Tako sam i napravila jos prije...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 09:56   #40
gledaj sve se može zaobić, samo je pitanje jel znaš. meni osobno se ne da zaobilazit da ne bi bilo sranja sa smmještajem. a ovisi i o gazdi jer i on hoće bit osiguran.

ovo uglavnom zaobilzaim u SLO - tamo i njih i mene boli k. nek ti upiše broj mobitela slovima al ne na engleskom, naš jezik prolazi

a onda se kasnije uvije možeš vratit u isti stan.

to je mali minus za biznis model airbnb-a no svijet je veeelik
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.