Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2012., 19:17   #21
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da jedna osoba pita drugu o tome što je njezino ja, a da ova pokušava na sve naćine to reći. I da samo o tome razmišljaju 3 dana.
Izgleda da sam ja spontano došao na tu ideju koju ti spominješ: pokušaj da se poistovjetite s predmetima i da se pokuša u njih "ući". Moja tehnika je malo drukčija. Ja nemam sugovornika, a koristim i pomagala: cigaretu i wiski-kolu
Evo o čemu se radi: http://forum2.orbis.hr/showpost.php?...&postcount=170
Joj, znaš kaj, bilo je to prije 18 g. A i inače sam kratke pameti i jedino što mi je ostalo urezano u sjećanju je taj osjećaj poslije - gledanje kroz zgrade, doživljaj sveopćeg jedinstva, nerazlikovanje granica između sebe i okoline i te senzacije čitanja tuđih misli. Stvarno nevjerojatan filing koji mi je tada odaslao poruku i to vrlo snažnu da smo definitivno više od onog što vidimo

E sad, ako te zanima, čini mi se da možda negdje u nekoj kutiji imam pohranjene šalabahtere vježbi koje smo tamo koristili, a kasnije dobili u trajni posjed. No, ne obećajem ništa, a ponajmanje da ću si dati truda potražiti to smjesta i odmah s obzirom da sam u procesu useljenja pa je gomila toga po raznoraznim kutijama

No znam da je većina vježbi bila upravo usmjerena ka tom cilju da se razbije taj osjećaj toga što mi sve nismo da bismo onda nekako shvatili što zapravo jesmo
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 19:41   #22
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Joj, znaš kaj, bilo je to prije 18 g. A i inače sam kratke pameti i jedino što mi je ostalo urezano u sjećanju je taj osjećaj poslije - gledanje kroz zgrade, doživljaj sveopćeg jedinstva, nerazlikovanje granica između sebe i okoline i te senzacije čitanja tuđih misli. Stvarno nevjerojatan filing koji mi je tada odaslao poruku i to vrlo snažnu da smo definitivno više od onog što vidimo

E sad, ako te zanima, čini mi se da možda negdje u nekoj kutiji imam pohranjene šalabahtere vježbi koje smo tamo koristili, a kasnije dobili u trajni posjed. No, ne obećajem ništa, a ponajmanje da ću si dati truda potražiti to smjesta i odmah s obzirom da sam u procesu useljenja pa je gomila toga po raznoraznim kutijama

No znam da je većina vježbi bila upravo usmjerena ka tom cilju da se razbije taj osjećaj toga što mi sve nismo da bismo onda nekako shvatili što zapravo jesmo
Biti ću vam zahvalan ako uspijete pronaći te šalabahtere.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 21:30   #23
Dragonfly, kaj nisi bila spremna da tvoje misli budu procitane?

si mislis da ako si pobjegla u svoju sobu da nemres biti na dometu bluetootha drugih,a da istovremeno mozes ti probati nastaviti njima skidati njihove misli??
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 21:51   #24
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Dragonfly, kaj nisi bila spremna da tvoje misli budu procitane?

si mislis da ako si pobjegla u svoju sobu da nemres biti na dometu bluetootha drugih,a da istovremeno mozes ti probati nastaviti njima skidati njihove misli??
Ja tebe draga moja niš' ne razmem
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 21:52   #25
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Biti ću vam zahvalan ako uspijete pronaći te šalabahtere.
Kad bum prekapala po kutijama, obratit ću pažnju
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 22:22   #26
Dragon, da li ti se to i kasnije pojavljivalo, odnosno mozes li se ponovo dovest u to stanje? Sto si iz svega toga zakljucila?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 22:59   #27
I mene zanima nastavak priče Dragonfly
Da vidim šta je bila svha toga svega i koji su trajni učinci
Bez obzira što nisi nastavila .....
Ako je ovo što si ispričala sve ,ne vidim nekog smisla
A ti krena ,ajde probaj
Ti ćeš nam to temeljito objasniti
A ja probala ne bih ,nije mi to nimalo privlačno
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 01:01   #28
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Pa ono što mi je izuzetno ostalo u sjećanju jest da sam na kraju trodnevnog intenziva mogla gledati "kroz zidove", a vraćajući se kući u autobusu sam mogla "čuti" svakog ponaosob što misli u tom trenutku
Isti osjecaj sam imao, nekoliko dana, nakon citanja "Duna - Pescana planeta" od F. Herberta.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 21:15   #29
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
I mene zanima nastavak priče Dragonfly
Da vidim šta je bila svha toga svega i koji su trajni učinci
Bez obzira što nisi nastavila .....
Ako je ovo što si ispričala sve ,ne vidim nekog smisla
A ti krena ,ajde probaj
Ti ćeš nam to temeljito objasniti
A ja probala ne bih ,nije mi to nimalo privlačno
Pričekati ću kada ovi moji susjedi budu oformili grupu za intenziv. Moći ću do njih ići pješke. Kuća im ima jako lijepi pogled na grad.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 21:42   #30
Samo jedno dobronamjerno upozorenje: neki su ljudi nakon tih "intenziva" završili u ludnici.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 21:54   #31
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Samo jedno dobronamjerno upozorenje: neki su ljudi nakon tih "intenziva" završili u ludnici.
Imaš li informaciju iz prve ruke ?

Ovi mi ne izgledaju da su zreli za ludnicu Jedino ako je razlog da ih se psihijatrijski lijeći - jer se smiju ko pi.....
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 22:59   #32
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Imaš li informaciju iz prve ruke ?
Ne, nego iz druge.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ovi mi ne izgledaju da su zreli za ludnicu
Ni meni. No ovo što je opisala Dragonfly (gledanje kroz zgrade, doživljaj sveopćeg jedinstva, nerazlikovanje granica između sebe i okoline i te senzacije čitanja tuđih misli) može psihički labilniju osobu lako odvesti "preko ruba".
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 00:34   #33
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
to su ti oni koji NE vjeruju u konverzaciju, koji nikoga ne trebaju za talk back, jer oni misle da oni sve znaju . takvi vole celebrities, takvi se klanjaju liscu na drvetu, pioistovjecuju se s koprivom i obozavaju svoje kučiće i mačiće, samo zato sto im nitko od njih ne daje odgovor, odgovor za koji vec unaprijed znaju da im se mozda nece svidjati

to su ti oni kojima ne treba nikakav personhood niti relationship jer oni ce sve sami, i tako 'rastu' i nadimaju se kao germa, a jedino cega im puno udje u njihovu anforu i jedino sto im moze narusiti njihovu nirvanu i uvuci im se u sistem je neka demonštinica ili neki crvić, sto nazalost u izobilju i dobiju

eto, to sam bas iskomunicirala veceras lezuci vani pod svojim drvetom i gledajuci u sivo oblacno nebo, dok sam osluskivala sto mi ima reci moj Bog, Onaj koji mene slusa, a slusam i ja Njega … uvijek sam se divila nadahnutim ljudima koji su zivjeli tu Konverzaciju, koji su u svojim sredinama i za svojega vremena bili cak i u nemilosti, neshvaceni, pokoseni, a kojima tek danas ustvari placamo respekt . a nadasve se divim malim obicnim ljudima koji isto tako zive taj isti Dijalog koji se toliko umnozio rasirio i omasovio da je kao $2 burger postao dostupan u svakom zaseoku, i nije vise kuriozitet rezerviran za ''''pre(o)svijetle''''

nas dvije smo isto tako taj Dijalog, jer znamo prepoznati, sto-ono-babe-kazu, kad Bog govori kroz each one of us
mislim da se respekt može pokazati i onima koji znaju prepoznati, što-babe-kažu, kad bog (ili Bog) progovara iz stabla, lišća, kučeta il' mačeta, stola, pegle, kamenčića, jezera, nastavi niz .... te ostvaruju svoj dijalog s njim, i svijetom, na taj način, dakle itekako vjeruju u konverzaciju, ne ih podcjenjivati
naravno, bog progovara kako iz, primjer, kamenčića, tako i iz njih
i Allah se nekom obratio upravo iz stabla... i tako sve nešto.... našlo bi se primjera


dijalog na relaciji čovjek-čovjek... bez obzira tko ili što mislili ili vjerovali da progovara i razgovara s nama.... je možda lakše shvatit... vjerojatnije lakše prihvatit

što se tiče poželjnih odgovora, pretpostavljam da slutiš kako ćeš ih dobiti na identičan način od ljudske rase, bez obzira smatrala boga, ili bilo koju ekskluzivnu kozmičku silu, kao zaleđe ili ne
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:25   #34
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Imaš li informaciju iz prve ruke ?

Ovi mi ne izgledaju da su zreli za ludnicu Jedino ako je razlog da ih se psihijatrijski lijeći - jer se smiju ko pi.....
Nema tu "ludo" jer to scijentologija ne priznaje, a zna se od kud je potekla ova gnosa intensiva

Nego salu na stranu, sto tebe najvise privlaci takvim stvarima? Jesi ikad imao ova iskustva o kojima govori Dragon i Dragan?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:34   #35
Takva iskustva se moze imati sa bilo kojom praksom. Imas ljude koji slicno pricaju nakon 10odnevnih vipasana programa, nakon ovog ili onog.. ja sam "gledao kroz zidove" u vremenu vjezbanja astralne projekcije, ali ne iz nekog astrala nego tjela, pomakne se malo percepcija i tako... svasta um radi, sad koliko je to stvarno ili ne drugo je pitanje
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:40   #36
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Takva iskustva se moze imati sa bilo kojom praksom. Imas ljude koji slicno pricaju nakon 10odnevnih vipasana programa, nakon ovog ili onog.. ja sam "gledao kroz zidove" u vremenu vjezbanja astralne projekcije, ali ne iz nekog astrala nego tjela, pomakne se malo percepcija i tako... svasta um radi, sad koliko je to stvarno ili ne drugo je pitanje
A i bez prakse, nezvano
E ovaj dio mene zanima, tocno - radi se o pomaknutoj percepciji, o drugacijim koordinatama, pitanje je sto je sve moguce i kako zapravo stvari stoje u ovom matrixu. Ajd, pricaj jos
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:42   #37
Nemam nis vise pametno rec
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:46   #38
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nemam nis vise pametno rec
Aha, kako da ne, ajde daj pricaj...toliko malo se prica o necem konkretnom, o zivom iskustvu, bez obzira kako ga nazvili ili pokusali staviti pod neke naslove.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:50   #39
a cuj, svakakva iskustva ljudi imaju i onda pravimo teorije i pisemo knjizurine oko njih dramaticne. Sto nas ne cini nimalo pametnijim, samo potreba za racionalizacijom, a buduci je analiticki um glavni "zid" izmedju svjesnog uma i takvih nekih sadrzaja kontraproduktivno.

Tako je kako je, a sto zasto i kako ionako ne znamo. Teorije su samo modeli, korisni eventalno tek kao smjerokazni orjentir ako se necime zelimo prakticno baviti kojeg ni tada ne treba shvacati kao doslovnu istinu.

Jednostavno prilicno toga ne znamo, nemamo definitivne odgovore i sto god se prica je nagadjanje, stoga cemu filozofirat u nista
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:59   #40
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
a cuj, svakakva iskustva ljudi imaju i onda pravimo teorije i pisemo knjizurine oko njih dramaticne. Sto nas ne cini nimalo pametnijim, samo potreba za racionalizacijom, a buduci je analiticki um glavni "zid" izmedju svjesnog uma i takvih nekih sadrzaja kontraproduktivno.

Tako je kako je, a sto zasto i kako ionako ne znamo. Teorije su samo modeli, korisni eventalno tek kao smjerokazni orjentir ako se necime zelimo prakticno baviti kojeg ni tada ne treba shvacati kao doslovnu istinu.

Jednostavno prilicno toga ne znamo, nemamo definitivne odgovore i sto god se prica je nagadjanje, stoga cemu
Da, to je ta potreba za racionalizacijom i nekim konacnim i koliko toliko sigurnim odgovorima. Ja to gledam na nacin da postoji ovaj nas operativni kvadrant u kojem se krecemo, imamo planetu po kojoj hodamo, ona je u univerzumu, sunce nas grije, vjetrovi pusu a zvjezdano nebo je bozanstveno...i sad to je nekako i dovoljno, ali i bez da si delfski ronac, intuitivno (a bogami i racionalno kad postavis bilo koje ozbiljnije pitanje) znas da to nije to, odnosno da moze biti svasta, a tek koliko ni ne zans da ne znas...e i zato me zanimaju ova iskustva, ako su istinita, nema veze sto ne znamo kamo to staviti i sto s tim.
Stoga, daj jos malo sto si dozivija
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.