Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2012., 16:33   #61
Dragi forumaši,

Ide li netko možda putem Indokine početkom 2013., naime ja i frend planiramo kružno putovanje (Vijetnam, Kambodža, Tajland), pa ako će netko ići neka javi...savjeti i napomene su dobrodošle
__________________
Što ne boli - to nije život, što ne prolazi - to nije sreća.
f_mulder is offline  
Old 30.10.2012., 16:40   #62
Quote:
f_mulder kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

Ide li netko možda putem Indokine početkom 2013., naime ja i frend planiramo kružno putovanje (Vijetnam, Kambodža, Tajland), pa ako će netko ići neka javi...savjeti i napomene su dobrodošle
ako imate vremena uvrstite i Laos u planove. nećeš požaliti
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 30.10.2012., 16:56   #63
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
ako imate vremena uvrstite i Laos u planove. nećeš požaliti

znam sve, no nažalost to neće biti moguće, 25 dana, sad postoji mogućnost da odemo iz Bangkoka do Laosa (gl. grad im je na granici koliko znam), no obzirom da idemo u smjeru kazaljke na satu (from Hanoi), ne znam hoće li to biti moguće...
__________________
Što ne boli - to nije život, što ne prolazi - to nije sreća.
f_mulder is offline  
Old 30.10.2012., 19:41   #64
Quote:
mmmatija kaže: Pogledaj post
...inače sto se tiče Rambuttria nisam zadovoljan, ono sto nude na netu nije isto u stvarnosti i otkazati cu povratak tu kako sam planirao poslije juga. Jbg, moje mišljenje.... Imajte se rada
Nema potrebe vraćati se tu bez obzira, jer ima i drugih zanimljivih dijelova grada.
Probaj Sukhumvit.
kiimao is offline  
Old 30.10.2012., 19:54   #65
eeeeee

Još 4 tjedna...pa 9 tjedana Tajlanda:cer ek::
Mr.ZUJO is offline  
Old 30.10.2012., 20:02   #66
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Zašto su svi na ovom forumu tako bezobrazni i prgavi?! Pa ako ne želite ili ne znate napisati odgovor na traženo pitanje zašto uopće pišete?? Ne kužim...
Tako je,tjerajte pozitivicu ljudi!Šalim se,ovdje su skoro svi nasmijani i zadovoljni,znaju uživat u životu i putovati...no uvijek se nađe netko tko je ustao na lijevu nogu.

Zadnje uređivanje Mr.ZUJO : 30.10.2012. at 20:09.
Mr.ZUJO is offline  
Old 30.10.2012., 22:51   #67
Quote:
krapić kaže: Pogledaj post
Mnogi ovdje upozoravaju da Bangkok nije tako jeftin, namjeravam tamo provesto 1,2. i 3.mjesec. Prijatelj mi je bio više puta i kaže da se može naći smješataj u čistom Guesthouse sa kupaonicom za manje od 10€ bez problema. Konkretno u rambutri street ili khao san road. Također kaže da ništa ne bukiram preko interneta jer je puno skuplje, dok ovaj u guesthousima nije ni izložen.
Sto ljudi,sto cudi..nemoj uopce da se zabrinjavas..tako sam i ja,kad sam na forumu naletila na lika koji je napisao da je u 20 i kusur dana potrosio 10 000 E ¨!¨!wtf?zabrinula sam se..onda se lik pocne raspitivati za voznju vozom,busom,hotele i skontas da njegova prica ne drzi vodu..tko ima toliko love za put ,letit ce naj kompanijom,uzeti naj bolji hotel,jesti u naj restoranima...i nece ¨prismrditi¨ ovom forumu da izvines na izrazu!
Eventualno si uzmi nesto za prvu noc da netrazis s torbama,inace ima smjestaja kojih nema online,ili ljudi ne govore Engleski,ne sluze se netom..
Ja sam npr,cak online nasla na Samui kucu s dvije spavace,tri wc,kuhinja,bazen,dvoriste mjesecno 500E a ima i za 330E,nije bila u pitanju neka world agencija a sad zamisli sto mozes naci na licu mjesta...
pozz
p.s.vrati 2str unazad,tamo sam stavila link za koliko na mj.mozes zivjetiu Bkk
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?

Zadnje uređivanje lightlana83 : 30.10.2012. at 23:01.
lightlana83 is offline  
Old 30.10.2012., 22:55   #68
Quote:
f_mulder kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

Ide li netko možda putem Indokine početkom 2013., naime ja i frend planiramo kružno putovanje (Vijetnam, Kambodža, Tajland), pa ako će netko ići neka javi...savjeti i napomene su dobrodošle
Idem ja Thai,Maly,Vietam,Camb.Thai..mozda se i vidimo.. ali I mj.samo Thai..
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?
lightlana83 is offline  
Old 30.10.2012., 22:57   #69
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
Ja sam npr,cak online nasla na Samui kucu s dvije spavace,tri wc,kuhinja,bazen,dvoriste mjesecno 500E a ima i za 330E,nije upitanju neka world agencija a sad zamisli sto ozes na licu mjesta...
pozz
Može li link? Ne mogu vjerovati da je to moguće???
Tony Balloni is offline  
Old 31.10.2012., 07:45   #70
Evo par najnovijih vijesti iz Bkk. Na khao sanu i okolnim ulicama je sve puno skuplje nego u recimo Chinatownu. Samo jedna stvar koja upada u oci i muci nas pivopije je ta da je veliki chang cca 120-135 bahti a cola 25-30 bahti na khao sanu u kaficima i restoranima. Klopu se ne treba bojati probati ma kako izgledala i zvala se jer na kraju krajeva- jeftina je. Istina je da treba jest u čumezima jer je tamo stvarno najjeftinije i najukusnije. Što se prijevoza tiče preporucam taxi jer je jeftiniji od tuk tuka ali inzistirajte na taximetru. Isto tako potvrdujem da je rijecni prijevoz daleko najjeftiniji (od wat phoa do wat aruna 2 bahte). Sinoć smo tražili taxi za danas ujutro do aerodroma sa metrom ali nije nitko od njih htio ni čuti za to. Dok smo pregovarali sa taksistom prišao nam je neki Amer u srednjim godinama i rekao da ih odj i dodemo ujutro sa prtljagom i da onda pitamo. Bilo nas je strah to napraviti jer nam je let u 7,00 a check in treba obaviti do 6,00 pa smo racunali da u 5,00 moramo biti u taxiju. Bilo nas je strah da nas ne bi ucjenjivali ali svejedno smo se probudili ranije i napravili kako je Amer rekao. Našli smo taxi za 23 sekunde i pristao je upaliti metar. Rambuttri-don mueng=181 baht, zaokruzio sam na 200 jer je bio ljubazan. Sad smo na terminalu i čekamo avion za Hanoi, pa mijenjam topic. Pozz
__________________
Posljednji kapitalist kojeg ćemo objesiti je onaj koji nam je prodao uže!
mmmatija is offline  
Old 31.10.2012., 12:24   #71
Upravo na Thailandu, u Bangkoku, postove sam samo malo preletio , stanje je ovako : Treba se ići taksijem, jer se može dogovoriti, tipa, ja sam dogovorio, od aerodroma do centra i nazad ( 40km do centra, 40km nazad) i jos da je lik samnom u centru tih par sati, za 400 bahta, to je 15 dolara... sobu sam platio blizu aerodroma 30 dolara jedno nocenje, Shire Resort Suvarnabhumi Airport Hotel. Klimatizirano, 25 m kvadratna, balkon, kupanoica, bracni krevet, Wireless, upravo pišem iz sobe... Istina je recimo da sam jučer platio Heineken 0,75 200 bahta (5 eura), u disku blizu hostela, ali , To je neko Fancy mjesto ovdje, za lokalne likove koji imaju para, znači zalutao sam. I bio je Hallowen u tom disku, i concert.. Pa valjda zato, reko mi je jedan kojeg sam upozno, da se cijene mjenjaju svaki dan, Kak je koji event, takve su cijene. Hrana.... valjda je u interesu probat sto vise razlicitih jela, tu imaju doslovno cijeli Plac pun hrane, od svega, zohara, paukova, piletine, riže, karija, tisuće začina,ribe, slane, slatke, svakakve, sve s noge jedes, i to je bit svega.

Evo pozdrav s Thailanda, i nadam se da ćete doć ovdje, jer je stvarno odlično, nema stresa , nema vike, buke, ničega, svi nasmijani a u opancima i podrapanim majcama, rade od 6 ujutro do 6 popodne, i tako. Životna Lekcija.

p.s pročitao sam negdje 650 eura od venezije do bangkoka? To je odlična cijena , pričao sam s jednim našim trgovcem u avionu, koji ide tamo po kontejner robe (hihihihhi balkanische) i veli da je to neki standard, da on nemre nac ispod 600 e, a da je prije par godina to bilo 300, 350 eura...
UndResistance is offline  
Old 31.10.2012., 12:26   #72
@MMMatija , pije se LEO, a ne CHENG hahahahahahahaha,

to je brijem ko ovdje ožujsko - karlovačko . daj da odemo na cugu ako vidis ovo.

prvo sam napisao post, pa pročitao tvoj, jebiga, Sretno u Hanoi , ja ostajem thai , i idem na otoke, jer sam imao godisnji samo 10 dana, sto je pišljivo malo za ovakvu zemlju, stvarno nemojte ić ako neidete na mjesec dana, jer tu vrijeme leti!!!!
UndResistance is offline  
Old 31.10.2012., 13:13   #73
Ja sam u bkk tek 28.10 pa ako si tada još tamo može (koliko kužim nisi)
__________________
Posljednji kapitalist kojeg ćemo objesiti je onaj koji nam je prodao uže!
mmmatija is offline  
Old 31.10.2012., 14:04   #74
Thumbs up

Quote:
Tony Balloni kaže: Pogledaj post
Može li link? Ne mogu vjerovati da je to moguće???
Evo ti npr ovaj:
http://en.9apartment.com/
..ima svega..prosurfaj
..za ovu kucu od 500e ipak bi zadrzala za sebe ako nemas nista protiv
,,evo jos jedan http://www.mrroomfinder.com/
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?
lightlana83 is offline  
Old 31.10.2012., 18:12   #75
Quote:
mmmatija kaže: Pogledaj post
Evo par najnovijih vijesti iz Bkk. Na khao sanu i okolnim ulicama je sve puno skuplje nego u recimo Chinatownu. Samo jedna stvar koja upada u oci i muci nas pivopije je ta da je veliki chang cca 120-135 bahti a cola 25-30 bahti na khao sanu u kaficima i restoranima. Klopu se ne treba bojati probati ma kako izgledala i zvala se jer na kraju krajeva- jeftina je. Istina je da treba jest u čumezima jer je tamo stvarno najjeftinije i najukusnije. Što se prijevoza tiče preporucam taxi jer je jeftiniji od tuk tuka ali inzistirajte na taximetru. Isto tako potvrdujem da je rijecni prijevoz daleko najjeftiniji (od wat phoa do wat aruna 2 bahte). Sinoć smo tražili taxi za danas ujutro do aerodroma sa metrom ali nije nitko od njih htio ni čuti za to. Dok smo pregovarali sa taksistom prišao nam je neki Amer u srednjim godinama i rekao da ih odj i dodemo ujutro sa prtljagom i da onda pitamo. Bilo nas je strah to napraviti jer nam je let u 7,00 a check in treba obaviti do 6,00 pa smo racunali da u 5,00 moramo biti u taxiju. Bilo nas je strah da nas ne bi ucjenjivali ali svejedno smo se probudili ranije i napravili kako je Amer rekao. Našli smo taxi za 23 sekunde i pristao je upaliti metar. Rambuttri-don mueng=181 baht, zaokruzio sam na 200 jer je bio ljubazan. Sad smo na terminalu i čekamo avion za Hanoi, pa mijenjam topic. Pozz
U večernjim satima u okolici Khao Sana, kao i ostalih popularnih turističkih odredišta u BKK, zaista je teško naći poštenog Taksistu.Oni deru ne samo turiste već i Tajlanđane.Jednostavno ucjenjuju, ne žele voziti sa taxi-metrom.
U tom slučaju najbolje je propješačiti par blokova dalje i tamo pokušati uzeti taksi.Zanimljivo, u jutarnjim satima još mi se nije desilo da nisu htjeli upaliti taxi meter.
Razlog zašto niste mogli naručiti taxi za ujutro:
Večina njih unajmi taxi od kompanije, i to samo jednu smjenu, jutarnju ili popodnevnu.Tj iduće jutro on nije u smjeni.
Važno je znati da se taxi može regularno naručiti telefonskim pozivom.Jedino je malo skuplji.Khao San je u prošlosti bio vrlo jeftin, te zbog toga postao poularno odredište backpekera.Npr. 2002 godine Pad Thai je na ulici koštao samo 10 bhata. Pive su bilo duplo jeftinije nago danas.Atmosfera je bila također potpuno drugačija.
branko99 is offline  
Old 31.10.2012., 18:27   #76
Quote:
kiimao kaže: Pogledaj post
Nema potrebe vraćati se tu bez obzira, jer ima i drugih zanimljivih dijelova grada.
Probaj Sukhumvit.
Slažem se s tobom ima puno boljih opcija.
Ja sam znao odsjesti u suan dusit rajabhat university hotel koji je vrlo blizu Khao sanu .Grand Palcu,What Pra Khaew i ostalim znamenitostima. Blizu je i zoološki vrt.
Victory Monument nije daleko, u blizini je i Zološki vrt. Nalazi seu mirnoj ulici, u tom hotelu se školuju i rade budući turistički i hotelski mendžment, sve pod kontrolom nastavnika.Drugim riječima ljubaznost i profesionalnost zagarantirana.
Cijena je 700 bhat za jednu osobu,900 ako sobu koriste dvije osobe sa doručkom. Bazen dijele sa univesityem, kao i dvoranu za vježbanje.Unutar universitya se nalazi lijepi park kojim se možete šetati i razgledati školu
branko99 is offline  
Old 31.10.2012., 22:22   #77
gledam TV, ovu depru, kišu što danima pada, i mislim kako bi bilo lijepo sada prošetati uz Chao Phrayu, joj ljudi kako mi fali Thai.
I zavidim svima koji uskoro polaze. Tek toliko zasad
http://www.chaophrayaexpressboat.com/en/services/
De Selbi is offline  
Old 01.11.2012., 04:18   #78
Quote:
vivax kaže: Pogledaj post
ne znam koliki ti je budžet i kakav je plan po danima, ali mi smo recimo išli avionom (air asia) iz bangkoka za phnom penh, ne sjećam se više cijene, ali bila je ok, nešto oko 50 eur u jednom smjeru. ostali 1 dan u phnom penhu, pa busom (mekong express) do siem reapa.
vožnja busom je trajala nešto više od 5 sati. ako vam se ne ostaje u phnom penhu, možete odmah na aerodromu uzeti taksi do siem reapa, da se dogovoriti za cca 60 $.
Ja sam nedavno išao busom od Phnom Phena do Siam Riapa nešto više od 7 sati.
Zbog kiša cesta je grozna i puna rupa,a u blizini rijeka doslovno "pužete kroz blato".(19.10.2012).
Taxi po 60$ nije moguće(ili jako teško naći).Treba biti jako oprezan jer Vas mogu "nemilice oderati".Prilikom izlaska iz Kambođe u Poipetu smo čekali na granici preko 4 sata.
Čuvati se jako varalica i lopova i tuk-tuk vozača.
Pozdrav
slavon is offline  
Old 01.11.2012., 04:24   #79
Quote:
UndResistance kaže: Pogledaj post
Upravo na Thailandu, u Bangkoku, postove sam samo malo preletio , stanje je ovako : Treba se ići taksijem, jer se može dogovoriti, tipa, ja sam dogovorio, od aerodroma do centra i nazad ( 40km do centra, 40km nazad) i jos da je lik samnom u centru tih par sati, za 400 bahta, to je 15 dolara... sobu sam platio blizu aerodroma 30 dolara jedno nocenje, Shire Resort Suvarnabhumi Airport Hotel. Klimatizirano, 25 m kvadratna, balkon, kupanoica, bracni krevet, Wireless, upravo pišem iz sobe... Istina je recimo da sam jučer platio Heineken 0,75 200 bahta (5 eura), u disku blizu hostela, ali , To je neko Fancy mjesto ovdje, za lokalne likove koji imaju para, znači zalutao sam. I bio je Hallowen u tom disku, i concert.. Pa valjda zato, reko mi je jedan kojeg sam upozno, da se cijene mjenjaju svaki dan, Kak je koji event, takve su cijene. Hrana.... valjda je u interesu probat sto vise razlicitih jela, tu imaju doslovno cijeli Plac pun hrane, od svega, zohara, paukova, piletine, riže, karija, tisuće začina,ribe, slane, slatke, svakakve, sve s noge jedes, i to je bit svega.

Evo pozdrav s Thailanda, i nadam se da ćete doć ovdje, jer je stvarno odlično, nema stresa , nema vike, buke, ničega, svi nasmijani a u opancima i podrapanim majcama, rade od 6 ujutro do 6 popodne, i tako. Životna Lekcija.

p.s pročitao sam negdje 650 eura od venezije do bangkoka? To je odlična cijena , pričao sam s jednim našim trgovcem u avionu, koji ide tamo po kontejner robe (hihihihhi balkanische) i veli da je to neki standard, da on nemre nac ispod 600 e, a da je prije par godina to bilo 300, 350 eura...
Od aerodroma u centar grada treba ići specijalnim sky -train(vlakom).
Puno je brže i jeftinije(60 ili 100 bahta).
Smještaj u aprtmanu sa 30 m2(klima,topla voda,televizor,internet)lako nađete za 350-500 bahta.
Vi ste sve plaćali vrlo skupo.
Pozdrav
slavon is offline  
Old 01.11.2012., 09:01   #80
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
Evo ti npr ovaj:
http://en.9apartment.com/
..ima svega..prosurfaj
..za ovu kucu od 500e ipak bi zadrzala za sebe ako nemas nista protiv
,,evo jos jedan http://www.mrroomfinder.com/
Hvala na linkovima, lijepo si se izvukla s opravdanjem za ovu kuću od 500 eura.

Primijetio sam da se i ovdje puno piše o kulturi piva i tajlandskom pivu. Singha, Chang, Leo! Na desetke tisuća turista u Tajlandu prekomjerno uživa u pivu i napija se po barovima! Po meni prekomjerno, ali svatko ima svoje gušte!

Kad je o piću riječ, Tajland treba iskoristiti za konzumiranje jeftinog i kvalitetnog voća, sviježe iscijeđene sokove, jer toga nema ovdje, a ako ima puno je skuplje. Po meni je totalno neracionalno ići tamo i svakodnevno piti 10 - 15 boca Changa ili Singje, kada za 5 kuna Ožujsko, Pan, Laško, Karlovačko, Union mogu kupiti u svakom našem trgovačkom centru.

Ali, ako za ananas loše kvalitete moram platiti 18 kuna, onda ću svakako iskoristiti ponudu u Tajlandu i na lokalnoj tržnici, za 3 ili 4 kune (15 -20 batha), kupiti veliki, slatki prvoklasni ananas s Pukheta.

1/4 očišćenog ananasa je 10 batha!
Tony Balloni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.