Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2013., 14:51   #21
YOU GOT TO LOSE...SOMETIMES



Prene nas na neki način...učini poniznijima...stavlja život u sasvim drugu/osvježenu perspektivu...potsjeti s vremena na vrijeme da sve na koncu prolazi i ništa ne traje vječno
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 15:19   #22
Ne možeš promjenit druge ali možeš sebe.
Čovjek nikad ne spozna sebe do kraja.
Stavi sebe u tuđe cipele.
Jednostavne stvari su često i najbolje.
Kad smo sretni svi se pomalo glupo ponašamo.
ne možeš biti voljen od svih.
Ako je nešto "in" to ne znači da je to automatski i dobro ,baš naprotiv .
Tek kad vidiš siromaha shvatiš koliko si bogat il siromašan.
osjećAJ manje vrijednosti nije isto što i poniznost.
Svatko ima taštinu i ego ali samo rijetki ju uspijevaju obuzdati.
Bez patnje i problema čovjek ne bi mogao rasti.
U smrti su svi isti.
Nije svaka vrsta duhovnosti dobra.
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 15:20   #23
Čovjek sam sebe zna iznenaditi kako reagira u nekim situacijama.
nmmal5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 15:28   #24
Svi žele promijenit Boga i njegove zapovjedi , a nitko ne želi sebe promjenit jer to iziskuje trud ,žrtvu ,vrijeme.
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 15:45   #25
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Jesi li sigurna u ovo? Možeš li navesti primjer na koji način te ojačalo to što te nije ubilo?
Za šta?
Osim onoga što jeste.
Kako?
E ovdje ću se i ja poslužiti jednim citatom:

Nijedna osoba ne zaslužuje tvoje suze. Ona koja ih zaslužuje neće te nikada rasplakati.
Bila sam žrtva bullynga, ,nije mi bilo lako ,ali još uvijek sam tu ,ojačalo me na način da sam spoznala da , ljudi znaju bit pokvareni i uopće ne mare za tuđe osjećaje, da misle samo na sebe ,i da se trebam pouzdat u sebe i u svoje snage
i u Boga.
Proklet je čovjek koji se pouzdaje u drugog čovjeka.


Kad umreš je kasno za sve .
Sve što ovdje naučiš naučio si , a sve što nisi ni nećeš, jer na onom svijetu neke stvari koje ovdje postoje, tamo ne postoje ,kao npr. brak .Na onom svijetu brak ne postoji ,tako je barem rekao Damir Stojić, on je svećenik valjda zna.

Za sve postoji razlog ,iako je tebi nepoznat ,Bogu nije nepoznat, On uvijek zna što čini i zašto nešto čini , za razliku od nas ljudi .
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 16:09   #26
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
... jer na onom svijetu neke stvari koje ovdje postoje, tamo ne postoje ,kao npr. brak .Na onom svijetu brak ne postoji ,tako je barem rekao Damir Stojić, on je svećenik valjda zna.
Nitko ne zna već samo može vjerovati. A zašto vjeruje valjda zna samo taj koji i vjeruje.
Anemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 20:29   #27
"Stavi sve na crveno!"
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 20:45   #28
Da ono šta pročitaš treba provest u praksu !
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 07:40   #29
"Male stvari čine velike životne razlike. Važna je svaka misao, emocija, odluka i djelo."

"Uravnoteženost je temelj dobrog života."

"Uspjeh nije temelj za sreću. Sreća je temelj za uspjeh"
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 12:17   #30
Jedna od najvažnijih životnih lekcija koje sam dobila je- da se sve vraća.
Samo mi se ponekad čini da tu lekciju nisam sasvim savladala, ono, kako reće Yeeeah, frigaš svu teoriju ako je ne provodiš u praksi.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:35   #31
Iskoristi dan. I to za dobro. Budi dobar prema drugima, sjeti se i nazovi nekoga koga dugo nisi zvao...pokaži da voliš one koje voliš svakoga dana ili im to reci. Život je kao nit, začas se prekine, a onda slijedi žaljenje zašto nisam ovo ili ono...zato: iskoristi dan i ne odlaži ništa za sutra što možeš učiniti danas.
Cijeniti male i jednostavne stvari, pticu, cvijet, mirisan kruh, zaigrano dijete, lijepu knjigu, okus kave...
U životu nema slučajnosti, sve se događa s nekim razlogom, a taj je najčešće da moramo biti spremni na učenje o životu, o onome što sam gore napisala.
Miceki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:12   #32
Question

' Idi u pmtrinu !'
Dozivljavamo kao najvecu uvredu
a u biti je najbolji savjet koji nam netko moze dati .

Uvjerenja koja 'pokupimo' jos u majcinoj utrobi
itekako utjecu na nas zivotni pogled.
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:02   #33
Miško, upoznaj sebe u svim životnim situacijama; bez muljanja i skrivanja. Neka milijun tvojim malih „ja“ isplivaju na površinu. A nakon toga ih sve prihvati kako bi se približio spoznaji o istinskoj cjelovitosti svoga bića.
empyrium99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:19   #34
Puno puta se ono što se nama ljudima u prošlosti činilo nemogućim, ispostavilo kasnije i kao te kako mogućim.

Zato, ne treba trčati pred rudo.

Već treba znati osluškivati znakove vremena.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:21   #35
Ne vjeruj nikome.
Samo Bog je savršen.
SugarHoneyIcedTea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 09:47   #36
Neznanje možda oslobađa odgovornosti, ali ne i posljedica.

Ne radi ništa u što nisi siguran.

Eto.
Kikkolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:19   #37
Quote:
SugarHoneyIcedTea kaže: Pogledaj post
Ne vjeruj nikome.
Samo Bog je savršen.
Ja sam na sebi osjetio kako izgleda životna lekcija koju ti namijesti idealni Bog
https://www.forum.hr/showpost.php?p=34280834&postcount=6


Evo u ratu 1993. poduzeće je bilo dekintirano, plaća kasnila, djeca mala, žena nezaposlena. Još te mogu svaki čas mobilizirati. I vidi Bog da mi se ne sprema dobro, pa je odlučio intervenirati.
I on je intervenirao tako da sam ja ljosnuo po stepenicama kada sam išao na posao. Pala sitna kišica krajem lipnja i bile klizave stepenice.
I ja ti pao i zvršio u bolnci sa slomljenim kukom. Oporavak je dugo trajao.
I tako sam ja uz pomoć "spontanog" transurfinaga dobio:
1. Osiguranje od 20 000 kn što je bio u to doba veliki novac
2. Dva puta me nisu uspjeli mobilizirati
3. Mogao sam raditi neki posao u fušu dok sam bio na bolovanju
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 14:12   #38
1. U svemu balansiraj i prema nikom ne budi predobra,jer ćeš garantirano najviše najebat od onih prema kojima si (pre) dobra.Oni koje ne voliš te ionako ne mogu povrijedit.
2. Nikad se nemoj radi periodičnih ili fluktuativnih osoba odricati stvari,bića ili puta ka ostvarenju želja,jer takve osobe ne može nitko fiksirat u tvom životu,a ti se kasnije možeš cijeli život grist i patit radi propuštenih mogućnosti i prilika,i trenutaka koje se nikad više neće vratiti.
3. Živjet treba znat i sa ljudima i bez njih.
4. Za sve u životu ima svoje vrijeme i mjesto tj. sve u svoje vrijeme.
5. Ako se nađeš na križanju odabira,za sreću uvijek odaberi opciju koja uključuje manju važnost ljudskog faktora,tj. manje ovisi o drugim osobama.

Zadnje uređivanje Justmarriedbaby : 22.03.2013. at 14:24.
Justmarriedbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 20:06   #39
Naučio sam da ljudi nisu toliko dobri kako sam mislio.
Naučio sam da ljudi nisu toliko loši kako sam mislio.
Naučio sam da nije zlato sve što sja, nit je govno sve što je bez sjaja.
Naučio sam da ne smijem pokušavati pomoći onome tko si ne želi pomoći ni sam.
Naučio sam da samome sebi ne znam baš pomoći iako samome sebi uvijek najbolje pomognem.
Naučio sam da moram samome sebi biti najbolji prijatelj uvijek, a ne neprijatelj što si često znamo biti.
Naučio sam da ne smijem suditi drugima što nešto ne shvaćaju.
Naučio sam da nasilje rađa nasilje i da je ljubav jedini pravi odgovor.
Naučio sam da neke stvari, ljude, vremena i pojave moram pustiti da odu, iako imam velikih problema da to i danas primijenim u praksi.
Naučio sam da još jako malo znam i da moram još jako puno učiti da bih neke stvari znao primijeniti u praksi.
Naučio sam da ne smijem povrijediti nikoga iako to često napravim i danas.
Naučio sam da nikome ne smijem činiti ili željeti ono što ne bih niti samome sebi htio.
Naučio sam da mi nije bitno što itko misli o meni ili mi ima reći... osim onih par koji su to znali loše primijeniti.
Naučio sam koliko sam i slab i jak.
Naučio sam da ne postoje loši događaji u životu, već samo naše loše reakcije na te događaje.
Naučio sam kako pronalaziti mir u sebi kad se svijet počne rušiti oko mene.
Naučio sam da "loše" ljude koji su mi ušli u život i otišli ne zadržavam mržnjom u umu, već da ih pustim da odu.
Naučio sam da u životu ne postoje ciljevi, već samo put i da ne treba žrtvovati stvarnost i sadašnjost (put) zbog nečega što možda niti ne postoji (cilj).
Naučio sam da se ne znam nositi sa time kada se zaljubim.
Naučio sam kako voljeti i cijeniti sebe.
Naučio sam da je ego jebena stvar i u pozitivnom i negativnom smislu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 14:56   #40
Za svaku tvrdnju koja zvuci apsolutno istinito postoje argumenti koji ce ju opovrgnuti. Sve sto mislimo da znamo o zivotu je relativno i svaka nova situacija zahtijeva potpuno novo rijesenje
EdmondDantes88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.