Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2013., 09:46   #41
Ne brinite o prošlosti, te ne žalite o budučnosti. Dok to radite, vi propuštate svoju sadašnjost, a ona će definirati vašu novu budučnost i prošlost. I prije nego što se snađete, pronaći ćete se u začaranom krugu brige i žaljenja. A zaista, sve može biti jednostavno i predivno - tu priču počinjete sada i ovdje.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 14:33   #42
Sve što trebaš je ljubav ,ali ne bilo kakva - Božja ljubav.

svi žele biti dugovječni ali nitko ne želi biti star.

Ne postoji ništa ljepše ali i ništa teže od života.

Umrijeti znači zauvjek živjeti.
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 16:48   #43
flert =hurt
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 20:59   #44
Svatko od nas ima...sve vrijeme svijeta.
Te godine,tjedni,sati,zrnca su pijeska u satu što hitro klize.
Strašno je dopuštati da nam nestaju kroz prste.
Iskoristiti ih do kraja,učiniti da nešto znače,to je početak mudrosti.
(E.Roosevelt)
nmmal5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 21:44   #45
nisam nišata naučila, samo sam starija,
TWO8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 22:04   #46
Život radi života, ljubav radi ljubavi, umjetnost radi umjetnosti.

Sve se događa s razlogom.

Život je sranje, život je predivan
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 23:24   #47
Što sam naučio?

Munchmellowi su bili boljeg okusa u 80-tima, i da, ne sudim vise nikoga osim sebe. Najteze sam ostavio za slijedeci zivot...dalje odmaram.
Don_Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 02:24   #48
ako covjek zeli biti sretan ne smije se previse baviti drugim ljudima.
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 03:40   #49
Da su najjednostavnije stvari najneshvacenije, s moje strane, dakako.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 17:11   #50
Moja životna lekcija?

Trebao sam ostati kod Marianne.
Itto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 16:40   #51
Ako ograničavaš sebe i nerazvijaš se na različitim područjima gubiš mnogo toga,em društvo i širu komunikaciju,iskustva,te postaješ ogorčen i nezadovoljan životom...to se meni dogodilo dok me jedna osoba nije spustila na zemlju.Naravno da je ovo opće ali lako je zanemariti.
__________________
Create a sensual feeling about everything...

Zadnje uređivanje Latiosa : 26.05.2013. at 16:53.
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 18:04   #52
Quote:
kockasta kaže: Pogledaj post
ako covjek zeli biti sretan ne smije se previse baviti drugim ljudima.
ovo

još bi dodao da za sreću život treba držati što jednostavnijim.
__________________
it is known
khal gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 19:56   #53
Ponekad od gledanja u daljinu , ne vidiš što ti je pred nosom.
Zarobljenost u prošlosti uništava budućnost.
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 12:02   #54
Samo ti kreni, a po putu ces vec nesto smisliti...

Svaka sekunda je dragocjena...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 17:54   #55
...Samostalno pješačenje 1800 km po cijeloj zapadnoj i južnoj Hrvatskoj prošlo ljeto bilo mi je i više od običnog avanturističko-hodočasničkog doživljaja. Stoga smatram da mi je to bilo jedno veliko životno iskustvo, i sve dobro i loše što mi se dogodilo na putu. Trebate to jednom probati, sa malim ruksakom, bez hrane i novaca otputiti se u svijet bet da znate šta vas tamo čeka...
__________________
Ianus Christius je urednik i autor web stranice za promociju kreativnosti, samospoznaje i kritičkog načina razmišljanja.

***više na https://www.facebook.com/libertasnova/
ianusc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 11:21   #56
Moje su...svaka osoba je lijepa koliko joj je lijepa duša...ne stavljam materijalne stvari,posao,novac na prvo mjesto to je sve nestalno i prolazno-ljubav je najljepše što možemo doživjeti u životu i osjećati se da uistinu živimo...
__________________
divlji cvijetak...
tearosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 16:41   #57
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Samo ti kreni, a po putu ces vec nesto smisliti...
bas cool
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 17:26   #58
to da gratitude je jako bitan. to mi je najzadnja lekcija.

zahvaljivati, zahvaljivati i zahvaljivati (Gospodinu jel) stalno i uvijek i za najmanje stvari, jer nisu bitne stvari za koje smo zahvalni nego je bitna i svijest da imamo za tako, tako puno toga biti zahvalni.

(osvjestiti to da imamo toliko stvari za koje trebamo biti zahvalni jel, a koje mozda nikada niti nismo osvjestili do sada ili ikada rekli- Hvala!) pa kako objekt zahvalnosti i nije bitan ili primaran u svemu tome---netko tko je ili nije zahvalan za male stvare je jako dobar pokazatelj da li ima taj neki attitude zahvalnosti i osvjescenost ili pak nema.

i ako ga nema sasvim sigurno nece biti zahvalan ni za 'velike stvari' za koje bi objektivno gledajuci itekako trebao biti zahvalan.

(to je za rad na skromnosti i krotkosti duha, ili umanjivanje odvratnog 'ega')


prije toga lekcija je bila da ne moras znati cijelu sliku ili cak niti konacan ishod, nekada je dovoljno znati samo sljedeci korak (ili par sljedecih koraka ) da bi se konacna slika ocitovala ili bi je netko postao (vise) svjestan.

ne trebas imati bas sve figured out prije nego sto poduzmes akciju (krenes recimo s necim sasvim novim) - prvi korak u pravome smjeru ce, cesto, vise znaciti i vise pokazati nego svo vrijeme provedeno u kontemplaciji prije tog prvog koraka.

(to je za rad na perfekcionizmu i na potrebi da se gotovo sve mora imati 'figured out' prije nego se krene s akcijom jer ne mora i jer bas to i jeste bit vjere iliti zivljenja u vjeri).
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 17:37   #59
i ovo;

prijateljstvo moze biti samo medju dobrima.

---- jedino dobra osoba je ona kojoj mozes pruziti prijateljstvo i od koje mozes primiti prijateljstvo. na ostale ne gubi vrijeme...ako je prijateljstvo to sto zelis.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 19:12   #60
Ja sam naučila da čovjek treba biti sretan kad je živ i kad su ljudi koje neizmjerno voli živi. Sve je lakše i sve se može kad uz tebe oni koračaju (pritom prvenstveno mislim na prijatelje i obitelj).
__________________
"Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli,živio sam kao usput, ko da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji."
zlatokosa12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.