Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 21:06   #161
Ako želiš prestati piti, promatraj pijanca dok si trijezan.

Ako čovjek ne mijenja mišljenje, ili je vrlo mudar ili je budala.

Ako jedna riječ ne pogodi cilj, tisuću riječi gubi smisao.

Čajna
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 03:27   #162
Act without striving, and there is nothing you won't be able to achieve.
BigBro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 09:58   #163
-Rađamo se sami, umiremo sami, i svi smo
Povezani.

-Svjesnost je jedini ispravan način.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:02   #164
Igrajmo se...jer sve ovo je igra...igra rijeci, uloga, zanimanja, maski, misljenja, popravaka, padova, ustajanja, zajeba, odraslog i nedoraslog, odsutnog i prisutnog, veselog i tuznog, glupog i pametnog, duhovnog i materijalnog....sve se mijenja i sve se ponavlja...ovdje, u svijetu kica i istovremeno ljepote...u svijetu najnize razine svijesti...za nekog ispiranje mozga, a za nekog igra koja ima svoj kraj u ovome i neki novi pocetak na visem nivou svijesti.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:27   #165
Ljudi lažu. Tko jednom taj i drugi put. Ne vjeruj nikom. Sam sebi dovoljan.

Radi tako da noću ne moraš razmišljati koga si zeznuo i tko ne spava zbog tvojih grešaka.
Ne čuvaj riječi jer ih možda nećeš imati kad reći. Kao ni isprike. To je sve.
Ako je igrica, igraj je... sa srcem?
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:41   #166
Ne treba očekivati ništa od drugih. Očekivanja su samo nepotreban teret. Ako daješ daj, ne očekuj ništa za uzvrat i biti ćeš sretniji. I još sretniji ako ti se uzvrati.

Budi otvoren, puno se toga gubi kada smo zatvoreni za osobe i prilike.

Izbjegavaj loše društvo. Ne vrijedi tih živaca niti mogućih rizika.

Cijeni tuđu dobrotu. Sve manje je ima.

Voli bliske osobe. Život ima najviše smisla i ljepote kada voliš i voljen si.

Pazi na zdravlje, trebat će ti za duži i ugodniji život.

U svemu imaj mjeru. Onu razumnu.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:27   #167
U životu uvijek dobiješ što trebaš a ne ono što želiš...

pas mrkvu, trebalo mi je dost let da to shvatim
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:59   #168
svi patimo na svoj nacin.jedino onaj koji je izvan patnje moze pomoci a takvi su rijetki.samoca i nedostatnost je realnost vecine.musko zenski odnosi su isto vecinom crpljenje energije,crna rupa bez dna.trenutak orgazma,pijana noc ili droga je jedino olaksanje.ljudi su zarobljeni u svojim umovima,jadnim,preokupljeni sebicnim mislima zadovoljenja svojih sebicnih potreba i to zovu "ljubav".nemozes nikom vjerovat cak ni ako platis.prijateljstvo skoro uopce ne postoji.
Landrolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 00:49   #169
Meni su obje bake i oba djeda bili sa sela i drago mi je što su mi kao djetetu dopustili da se igram u njihovim vrtovima, jer sam naučila nešto vrlo važno sažeto u tri riječi: žanješ kako posiješ.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:33   #170
Život je perfidna igra patnje i boli....bilo da nešto imaš ili nemaš!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:05   #171
"Ako se razume, život je naprosto šala.
Ako se razume pogrešno, život postaje pokora.
Jednom nadvladan, život je večno upokojen.
Za hodočasnike na Putu, život je iskušenje.
Kada se napusti s ljubavlju,
to je ono najbolje od života."
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 15:13   #172
Važnije je dobro izgledati nego biti pametan.
BigBro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:45   #173
oproštanje
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:11   #174
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
oproštanje
kaj je to?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:31   #175
1. Naučiš da ponekad možeš nekome nešto pokušati objasniti, ali ljudi to mogu shvatiti tek kad se isto dogodi njima.

2. Počinješ shvaćati kako na kraju samo ti možeš pomoći sebi i onda počneš aktivno rješavati probleme.

3. Lakše ti je kad ne razgovaraš o nekim stvarima jer podsvjesno počneš očekivati da će se dogoditi i razočaraš se kad se ne dogodi što si mislio da hoće.

4. Shvatiš kome je stvarno stalo, a tko samo glumi. U teškim vremenima se poznaju pravi prijatelji.

5. Shvatiš da neki od tvojih najboljih prijatelja ne poznaju pravog tebe nego samo jedan dio tebe. Drugim riječima, vole te kad si sretan, ali ne i kad si tužan.

6. Neki ljudi umanjuju tvoje probleme jer nisu opasni po život i zato te neće slušati. Od tih ljudi bježi čim dalje.

7. Počneš tražiti odgovore umjesto da tražiš odobravanje i rješenja izvan sebe. To znači da radiš stvari prema vlastitoj procjeni.

8. Naučiš kako biti odgovoran za vlastiti život. Ako nešto uprskaš, ti si odgovoran i ne kriviš druge ljude za svoj neuspjeh. Jednostavno naučiš kako voditi svoje bitke jer nije svatko na tvojoj strani.

9. Na težak način naučiš kako prihvatiti sebe. Teško je kad misliš da si sam, a još je teže misliti kako nisi ti kriv za to. Misliš kako si loš prijatelj, ali na kraju naučiš ne uzimati neke stvari osobno i biti snažan dok si sam.

10. Naučiš se nositi s usamljenošću. Prigrliš svoje misli, svoju zbunjenost i strahove. Na kraju postaneš neustrašiv.

11. Počinješ shvaćati kako svatko ima neku ulogu u tvome životu, a neki ljudi nemaju tako važnu. Neki su tu samo privremeno i neće ti biti prijatelji do kraja života.

12. Postaneš oprezniji kad su u pitanju buduće veze. Više nisi toliko povjerljiv, ne povjeravaš se lako. Postavljaš granice s onima kojima možda tvoje dobro nije u interesu.

13. Ponekad je bolje da ljudima ne kažeš sve o sebi jer nikad ne znaš kako će ili kad to iskoristiti protiv tebe.

14. Shvatiš da se sam možeš dići nakon pada i da se ne trebaš na nikoga osloniti.

15. Ovo je teška lekcija, ali i najvažnija. Rodiš se sam i na kraju umreš sam. Možeš preživjeti jedino sam jer te neki ljudi samo žele povući na dno

16. Biraj društvo. Nikad nije kasno. Ako jedna riječ ne pogodi cilj, tisuću riječi gubi smisao. Probaj, ali probaj biti stabilan u glavi(radi na sebi, unutar sebe), optimist i načist sam sa sobom prije nego želiš krenuti upoznavati nove ljude u prijateljskom ili ljubavnom smislu, a ne nositi sa sobom teret za druge npr. ogorčenje, mržnju, stavove kao "ne vjerujem nikom, svi misle na sebe, ljudi su sranje", ma bilo kakvu vrstu negativne agresivne emocije zbog prošlosti ili sadašnjosti.

17. Um je najveći alat s kojim možemo raditi, a emocija najjače oružje vibracije s kojom utječemo na sebe i druge, ali korijen svega je u glavi.
Unikatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:33   #176
Promena je jedina stalnost.

Svaki tren je neponovljiv i jedinstven.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 00:36   #177
Prirodno si glup ili treniraš?
http://www.index.hr/black/clanak/hrv...a/1034991.aspx
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 12:00   #178
Ak ne kupiš/napraviš odmah, kasnije toga/prilike, više neće biti.

__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 15:34   #179
Vjeruj intuiciji. Uvijek!
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 21:50   #180
Spoznati smo od strane našeg višeg ja. Mi njega ne možemo niti moramo spoznati jer bi narušili jedinstvo. A život je ljepši od naših prosudbi.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.